Biden w ogniu krytyki. ,,Jedna z najbardziej haniebnych sytuacji w historii prezydentur'' - zdjęcie
17.08.21, 11:15Fot. isafmedia via Flickr CC 2.0 / Gage Skidmore via wikimedia CC 2.0

Biden w ogniu krytyki. ,,Jedna z najbardziej haniebnych sytuacji w historii prezydentur''

78

- Amerykańskie i brytyjskie media krytykują prezydenta USA Joe Bidena. Prawdziwi sojusznicy nie zachowują się tak, jak Biały Dom w tej sytuacji - napisał Financial Times.

Wczoraj talibom udało się nieomalże bez walki opanować Kabul - stolicę Afganistanu. Amerykański personel dyplomatyczny pośpiesznie się ewakuował. Proamerykański prezydent Afganistanu Aszraf Ghani złożył urząd i uciekł za granicę, prawdopodobnie do Tadżykistanu.

Na lotnisku w Kabulu mialy miejsce dramatyczne sceny. Zdesperowani Afgańczycy próbowali wszelkimi sposobami dostać się na pokład samolotów odlatujących za granicę. Niektórzy z nich trzymali się nawet zewnętrznych części samolotów. Na części krążacych w internecie nagrań widać ludzi spadających na płytę lotniska z pokładu startujących samolotów.

Joe Biden został skrytykowany przez amerykańskie i brytyjskie media w związku z sytuacją w Afganistanie. Bidenowi zarzuca się zlekceważenie możliwości militarnych talibów.

Portal tvp.info zwraca uwagę, że amerykańskiego przywódcę krytykuje nawet część zwykle bardzo przychylnych mu lewicowych mediów, jak CNN czy „The New York Times”.

Brytyjski "Daily Mail” „zebrał relacje amerykańskich mediów, które również nie kryją oburzenia po chaosie, jaki zapanował w Afganistanie. Miesiącami przygotowywano różne scenariusze opuszczenia tego kraju przez siły zachodnie, ale nikt nie przypuszczał, że Biały Dom pozwoli na takie sceny, jakie oglądamy od kilkunastu godzin”.

"Za co oni, do cholery, zginęli?" - czytamy na dzisiejszej okładce Daily Mail.

Według "The Wall Street Journal" Biden "umywa ręce". Wygłoszone przez niego orędzie to próba zrzucenia winy na władze afgańskie. Gazeta ta pisze o „jednej z najbardziej haniebnych sytuacji w historii” prezydentur i amerykańskich odwrotów z miejsc konfliktu.

Przychylny Bidenowi "The New York Times" porównuje z kolei sytuację do amerykańskiego odwrotu z Sajgonu w 1975 roku.

"Cała sytuacja jest tak upokarzającym końcem, jak wspinanie się na dach w Sajgonie w 1975 roku" - czytamy. The New York Times pisze także, że próba zrzucenia odpowiedzialności na Donalda Trumpa jest absurdalna.

Gazeta podkreśliła także, że Biden zapewnił sobie miejsce w historii jako przejdzie do historii "jako prezydent, który przewodniczył upokarzającemu aktowi końcowemu amerykańskiego eksperymentu w Afganistanie".

- Prawda jest taka, że wszystko to upadło o wiele szybciej niż się spodziewaliśmy. Co takiego się stało? Liderzy polityczni Afganistanu poddali się i uciekli. Wojsko Afganistanu poddało się, nie próbując często nawet walczyć - mówił w swoim orędziu Biden.

Bidena skrytykowali także kongresmeni.

- Dlaczego Joe Biden jest na wakacjach? Nie sądzę, by przez cały weekend odpowiedział na chociaż jedno pytanie ze strony prasy, to przerażająca sytuacja - powiedział w niedzielę na antenie Fox News republikański senator Jim Jordan.

"Nikt, kto uważa się za prezydenta USA, nie powinien być na wakacjach, gdy wokół rozpada się świat. To dalszy ciąg zaniedbywania obowiązków..." - napisała z kolei na Twitterze republikańska kongresmenka Lauren Boebert.

Bidena krytykują również członkowie Partii Demokratycznej.

"Tego nie da się ukryć. Sytuacja w Afganistanie to kolejny powód do wstydu dla tej administracji. Proces wycofywania się nie zapowiadał się łatwo, ale nie musiało do tego dojść" - napisał na Twitterze kongresmen Vincente Gonzalez.

jkg/tvp info, wprost

Komentarze (78):

Jakub2021.08.18 22:40
Podejrzewam, że ten satanokomunista podający się za katolika umyślnie doprowadził do takiego finału w Afganistanie. On ma za zadanie zniszczyć USA i ich 200-letni dorobek a szczególnie dorobek R. Reagana polegający na wygraniu w sposób humanitarny Zimnej Wojny.
Jakub2021.08.18 22:41
Módl się Polsko!
Anonim2021.08.18 18:46
nie wybiera sie kandydata na trupa albo trupke jak clintonowa ,jezeli che sie rzadzić w swiecie,jakaś pier... geriatria jak kiedys w cccp breżniew i jego biuro polityczne z domu starców ,kto starszy ten pamięta
KATON STARSZY2021.08.17 22:04
Oby nie było gorzej, to jest skutek rządów ,,demencji".Amerykanie planowali wcześniej wycofanie ,ale powinni to zrobić rozsądnie aby zapewnić ewakuację ludności. Zaskoczeni? a gdzie był wywiad USA,pewnie ochraniał kolorowych ,pedałujących rowerzystów.
Jakub2021.08.17 21:47
Pan Bóg nie będzie błogosławił promującym aborcję, komunizm i sodomię ani ubliżającym Mu satano katolickim bluźniercom i świętokradcom. Powinno nastąpić szczere nawrócenie do Boga! Amen!
Antychryst2021.08.18 15:10
Obawiam się że komunizmami są wszystkie rodzaje wspólnot od początków dziejów - ale w tej chwili może planetę uratować tylko komunizm antyfeministyczny i antychrześcijański gdyż to wasz bóg Jezus błogosławi wybacza i reprezentuje vox populi vox dei która rozdziela małżeństwa i daje być kobietom głową rodziny. - ta sama zasada co przy zabijaniu - vox populi vox dei zabija - skazuje na karę śmierci,daje prawa policji lub goni żołnierzy do walki - to wolno zabijać - a samemu ci nie wolno nawet oddawać policzka jak chcesz wg propagandy podobać się rzekomemu bogu. A wspólnota zawsze się myli i zawsze kieruje się chrześcijańską korupcją - królowi najeźdźcy jesteśmy posłuszni i pokorni - a pojedynczego złodzieja ścigamy.
Jakub2021.08.18 21:36
Z diabłem nie rozmawiam! Precz demonie!
alzara_2021.08.17 18:13
Sądzę, że każdy prezydent USA , który by podjął taką decyzję, znalazłby się w ogniu krytyki. Nie wiem dlaczego USA zrezygnowały z Afganistanu, być może rosnące koszty operacji, ponieważ jest prowadzona na kredyt, a zatem jeszcze długo będą ją spłacać. Krytyka nic nie da, UE zamiast bawić się w LGBT i inne niezdrowe ideologie mogła też włączyć się do rozwiązywania problemu. Bo powstał wielki problem dla świata, że Talibowie doszli do władzy. Nikt nie wie, co się będzie działo, a są zagrożeniem ogromnym dla wszystkich.
Arek2021.08.17 17:49
Myślałem, że w orędziu dokona coming out-u i powie, że należy do siódmiej płci z elementami ósmej bo tam w US skupili się na takich detalach.... Ale giną ludzie, dokonuje się dramat wielu rodzin na naszych oczach, płacz, krzywda, tragedie i bałan wojny a ten wyszedł i bredzi bez sensu z kamienną twarzą... Groza! Ten kto go umieścił na tej posadzie jest winien okrutnych kar...
Anonim2021.08.17 17:42
Kto mu zmienia pampersy
bidet2021.08.17 15:36
Warto zadać sobie pytanie: czy na takich "przywódcach" jak biden mogą opierać się jakieś gwarancje usa względem Polski.
Jakub2021.08.17 23:01
... a masz innego gwaranta prócz Pana Boga? Trzeba wrócić na Boże ścieżki również u nas, nie łasić się zdradliwym kacapom.
fdf2021.08.17 15:07
Zwycięstwa talibów nie da się ot tak sobie wytłumaczyć. Skala, tempo w jakim to się stało można tylko porównać do Cudu nad Wisłą i przegonienia Rosjan. To Cud w Afganistanie.
cmok_wawelski2021.08.17 15:13
żydku, żydku ....
"Eksperci"2021.08.17 14:18
Praktycznie bez wyjątku jak czytam opinie i jaką wiedzą popisują się dziennikarze i publicyści o USA, to mam ochotę takiemu czy takiej dosadnie rzucić; przestań pierrdolić, przeczytaj coś! I tu nie ma wyjątków, czy to jest Rzeczpospolita, ten palant z Onetu Węglarczyk, jakiś Jędrzej Dudkiewicz (ten to bije wszelkie rekordy czerwonej propagandy), GW... Nie wiem co się dzieje na FB, Twitter, etc. bo nie mam, ale mogę sobie wyobrazić. Byłoby to zabawne gdyby nie to, że to 'tuzy" polskich mediów. Kompletna ignorancja, a osądy, jakie wydają nt. polityki USA, jej historii, jest... ICH historią w PRL-u, NIE USA. Karygodna nieznajomość prezydentur powojennych. USA, bez względu czy to był Republikanin czy Demokrata stawała się coraz większą potęgą gospodarczą, militarną i technologiczną. USA wygrało najważniejszą wojnę powojenną "zimną". Europa jest najbogatsza i najbezpieczniejsza w całej swej historii, w tym Polska - dzięki potędze USA. Dla gospodarki Reagan był darem niebios, Bush Sr. uratował świat od dyktatu paliwowego Husseina i Teheranu, Clinton wprowadził Polskę do NATO, Bush Jr. ukrócił terroryzm islamistów, Obama "ciepłe kluchy", Trump co powiedział, że zrobi to zrobił. Prezydentów jakich wybierała dla siebie Ameryka, byli dobrymi i lepszymi, NIGDY złymi.
Albert2021.08.17 14:24
"USA wygrało najważniejszą wojnę powojenną "zimną". " - takie sformułowanie świadczy dobitnie o tym, że o USA to wiesz tylko tyle, że to gdzieś za oceanem leży.
To USA leży za oceanem? Którym?2021.08.17 14:28
Niemniej dziękuje żeś przeczytał i zgodnie z przewidywaniami gówno zrozumiał.
yo! gramps2021.08.17 15:05
Anyone who wanted America's backing should take a look hard look at what is happening and determine whether US support means anything at all
Mazel tov!2021.08.17 15:11
L' chaim!
Albert2021.08.17 16:08
Nie spodziewałem się, żebyś wiedział, za którym oceanem leży USA i zgodnie z przewidywaniami nie pomyliłem się.
mateuszjegliński2021.08.17 15:58
Eksperci od czego? Źli prezydenci jueseja, Bidon, każdy widzi co za ziółka, klimaty lgbt, to jego domena, a to, że Ameryka się ośmiesza, to dla bidona nic nie znaczący szczegół. Carter, wyjątkowy nieudaczni, wraz z Brzezińskim doprowadzili do wzrostu potę sowietów w Afryce, rozbroił praktycznie Amerykę. Eisenhower, wiecznie przeceniał sowietów i był strasznie ugodowy w stosunku do nich. Truman pozwolił sowietom wykraść bombę atomową, Roosevelt, kompletna miernota, ocalił sowietów, ich dozbroił i nakarmił, sprzedał całą Europę wschodnią i środkową sowietom. Tak, że kiepskich i nieudolnych prezydentów w historii jueseja jest bez liku.
żydku, żydku ...2021.08.17 16:06
40 lat w fejk Australia i 12 lat raboty w fejk hamerykan korporacji, że polskowo jazyka ty zapomniał, durak.
makary2021.08.17 14:30
Ale do czego zmierzasz tym wywodem? Nie wspomniałeś o Roosevelcie, który oddał nas i pół Europy sowietom w Jałcie. Hańba dla USA. A kto wprowadził do NATO Czechy, Słowację, Węgry, Litwę..Reaguję, bo chcialbym zrozumieć o co ci chodzi.
"o co ci chodzi?"2021.08.17 14:45
O te słupy na Odrze i Nysie! A jeżeli chodzi o "handel" w Jałcie to przeczytaj ksiazke pt.: "Yalta: The Price of Peace" - autorstwa Serhii Plokhy. . . . . . A ząbki rano wyszorowałaś?
max2021.08.17 14:39
No i trafił się taki jeden z lewych wyborów. To czuć.
Ryszard2021.08.17 14:01
Jeżeli tak ma wyglądać pomoc Amerykanów dla sojusznków to już należy się bać ,to tylko talibowie a jak nas najadą ruscy to Bidet ucieknie z wojskie na Alaskę .Polski rząd słusznie podjął decyzję o powolnym zaniechaniu współpracy z krajem który porzuca sojuszników i skazuje Afgańczyków na śmierć z ręki Talibów.Wstyd i hańba dla Ameryki za rządów Bidena.A ty Anonim nie wybielaj buca tylko pomyśl choć to trudne u ciebie po co nam taki sojusznik
Rysiu, czego ty kurwa chcesz więcej?!2021.08.17 14:25
Afganistan NIGDY nie był sojusznikiem USA. Siły USA i NATO wszedły do Afganistanu po ataku Al-Qaeda na USA. USA miało jedyny cel - zniszczenie Al-Qaeda. I cel ten został osiągnięty. USA I NATO uzbroiło, wyposażyło i wyszkoliło ponad 300 tys. Afganów by bronili swego kraju.
astek2021.08.17 13:59
Ten pampersiarz Biden jest skonczony.Żenada i wstyd i cierpienie ludzi , tak samo zachowaliby sie gdyby chodziło o nas Polaków. To lewactwo i prostactwo wiałoby przed siebie .
Anonim2021.08.17 13:58
Biden jako prezydent jest najwyższym dowódcą Armii Amerykańskiej - więc sprawa prosta SĄD WOJENNY.
Portofino2021.08.17 13:49
To takie gazety jak The New York Times ponoszą winę, że podjęto decyzję o wycofaniu się z Wietnamu. To żydowska prasa w USA sympatyzująca z sowietami buntowała młodzież przeciwko"brudnej" wojnie a teraz silą się na porównania z Sajgonem. Bez waszej kreciej roboty Sajgonu by nie było! Bez zbrodniczej polityki Izraela nie byłoby muzułmańskiego terroryzmu i amerykańskiej interwencji w Iraku i Afganistanie! Kiedy wreszcie ta prawda dotrze do amerykańskich polityków.
Anonim2021.08.17 13:46
Przekonuja mnie slowa Bidena, ze wladze Afganistanu i wojsko nie chcialo stawiac zadnego oporu, tylko wialo w ekspresowym tempie, gdzie pieprz rosnie, wiec dlaczego mial on narazac zycie amerykanskich zolnierzy, bezsensownie broniac przegranej sprawy, czyli wstrzymywac talibow przed opanowaniem kraju. Bzdurna krytyka.
Anonim2021.08.17 19:11
Nie narażał, tylko rzucił dla powstrzymania pościgu życie tysięcy, którzy mu pomagali . Ale jak zawsze to będzie "nasza hańba" bo polecił nam zająć się tymi ludźmi a myśmy się nimi nie zajęli.
zuckerowy pejs fejs2021.08.17 13:37
... hahaha talibany i czerwone buraki pejsate trzymio stame ... nikt nikogo nie banuje ... chinyczycy im za to po misce ryzu dajo ... hehe
matis892021.08.17 13:23
Powód jest prosty. Szatanista Biden dla którego lewactwo sfałszowało wybory chce, aby na Bliskim Wschodzie ujawnił się Antychryst i to on zaprowadzi tam fałszywy pokój. Za co całe lewactwo, massmedia, politycy, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Fałszywy pokój to znak rozpoznawczy Antychrysta. Osoba która tego dokona będzie Antychrystem.
Coraz więcej stukniętych2021.08.17 13:58
to znak rozpoznawczy.
Marek2021.08.17 13:11
Jak długo można umierać za Afgańczyków? 20 lat za miliardy dolarów szkolili ich, uzbroili i co? Bez wystrzału oddają talibom kraj. 43 Polaków zginęło w imię czego? Bardzo dobra decyzja Amerykanów.
Anonim2021.08.17 13:31
Niestety ginęli w imię cudzych lampasów, cudzego szmalu, epoletów Głódzia i takich tam innych rzeczy.
Anonim2021.08.17 13:10
To jedna z najbardziej haniebnych sytuacji w historii naszej cywilizacji. To hańba tej całej farbowanej elity zachodu. Większe miasta całego "naszego świata" pełne potencjalnych talibów, przed którymi mają nas obronić "generałowie" od ołowianych żołnierzyków zakochani w kolorowych szmatkach którymi z upodobaniem zdobią swe gacie. Naszą silę mają zorganizować gabinety wypełnione brukselskimi fiksatami rozważającymi z całą surowością kształt polskiego kartofla i frustracje paniusi z nadzwyczajnej kasty? Nawet w obliczu kabulskiej kompromitacji nie są w stanie zrozumieć, że praktykowana od 40 już lat strategia wiecznej ucieczki, to nie jest sposób na przetrwanie. Niech przykładem będą nam talibowie, którzy potrafili zrozumieć, że trzeba wykorzystać cały możliwy do zgarnięcia potencjał przegranej i bez względu na podziały ruszyć. wspólnie do przodu.
Śpiący Joe2021.08.17 12:43
Co to jest ta POmroczność Jasna ?
Śpiący Joe2021.08.17 12:42
Pokonaliśmy Talibów i teraz już spokojnie możemy wyjechać z Afganistanu
Za co oni, do cholery, zginęli?2021.08.17 12:42
For money, Leo! For money.
Ebenezer2021.08.17 12:39
Decyzję o wpieprzeniu się do Afganistanu podjął Bush, podtrzymywał to Obama, a decyzję o wycofaniu podjął Trump. A teraz winny za to wszystko ma być Biden? Nie zabija się posłańca.
admin2021.08.17 13:03
Bar... chodzi w jaki sposób to zrobił a raczej nic nie zrobił. Wyjechał jak zwykły nicpoń i zostawił ludzi na śmierć i winien za to odpowiedzieć przed NATO.
Anonim2021.08.17 12:37
Bidena można krytykować, decyzja bardzo kontrowersyjna, ale jednak pokazuje ze Biden ma jaja i potrafi podejmować decyzje, te decyzje, które trzeba podjąć, a nie te decyzje które są polityczne poprawne. A krzyk Trumpa to tylko czysta polityka i granie kartą negowania przeciwnika politycznego, coś jak PiS za rządów PO. Jeśli obywatele USA, chcą by ich kraj był silnym to zignorują Trampa i będę popierać Bidena. Podjęcie trudnej decyzji jest lepsze niż ciągnąca się bierność.
admin2021.08.17 13:05
Twój mózg to starta gąbka trolowska, wstyd aby człowiek nie widział tragedii która się stała w Afganistanie. Taki ktoś jak Biden NIGDY NIE POWINIEN STAĆ NA CZELE PAŃSTWA bo zagraża EUROPIE nam też. Gdyby nas coś spotkało to też by tak tłumaczył!
Zauważ jedno2021.08.17 14:02
Pan Biden jest prezydentem USA, nie Europy ani "nas". I podejmuje decyzje przede wszystkim w interesie USA, nie Europy, Afganistanu czy "nas".
Laki2021.08.17 13:15
Chciałbym ci przypomnieć, to była decyzja Trampa.
kibic2021.08.17 12:35
Szkoda słów, do niego już nic nie dociera. Starcza demencja !!!
Naprawdę spodziewacie się2021.08.17 12:29
że amerykańscy chłopcy będą za was ginąć broniąc was przed Rosjanami?
Anonim2021.08.17 12:22
20 lat ładowania gigantycznej kasy w totalnie niewydolne plemienne państwo to chyba wystarczy?
I ani słowa, że to zasługa Trumpa2021.08.17 12:21
który "porozumiał" się z wierzącymi?
Polak2021.08.17 12:15
Republikanie kwiczą coraz głośniej licząc że to zamaskuje ich haniebną listopadową kapitulację w Afganistanie.
PILNE!!!2021.08.17 12:13
20 lat (slownie dwadziescia) - tyle USA pomagal Afganczykom. Ile mozna? Jak dlugo??? USA ich uzbroil, wyszkolil, czas by sami dawali sobie rade inaczej bedzie tak jak z pomoca humanitarna dla Afryki - do pomocy sie przyzwyczajono, nic sie nie robi by sytuacje w kraju zmienic tylko sie czeka na pomoc
konzyg2021.08.17 12:11
Dawid Wood, YouTuber, pokazał dziś zdjęcia Afgańczyków uczepionych startującego amerykańskiego samolotu, by uciec przed "kretynami w ich kraju". Skomentował, że miał ochotę uciekać "przed kretynami w jego kraju", którzy liczą na "pokojowe przesłanie Koranu". Czy podobni "kretyni" obejmą rząd dusz w naszym kraju?
Artur2021.08.17 12:09
Biden zachowuje się jak Tusk w Polsce. Za wszelką cenę chce zniszczyć USA. To bardzo groźna sytuacja bo świat zobaczył że USA zachowuje się podle i zdradza swoich sojuszników. Dziesiątki a może setki tysięcy ludzi w Afganistanie którzy współpracowali z Amerykanami zostało zostawionych na pastwę islamskich dzikusów którzy lubią zabijać i się znęcań nad ludźmi. Czyli zdrada Polski i Ukrainy przy Nord Stream 2 to nie był przypadek. Ale pamiętamy jak bardzo Obama nie lubił Polski. To cecha demokratów- komunistów. Każdy komuch nienawidzi Polski za porażkę bolszewizmu w 1920r.
konzyg2021.08.17 12:08
Jeden z przywódców talibów: "Wierzymy, że któregoś dnia mudżahedini wygrają, i prawo islamskie zacznie obowiązywać nie tylko w Afganistanie, ale na całym świecie. Nie śpieszymy się, wierzymy, że któregoś dnia tak się stanie. Dzihad będzie trwał, aż do dnia ostatniego". Co na to nasi obrońcy islamu?
Anonim2021.08.17 12:24
Czego oczekujesz? Jeden głupi, cytuje drugiego głupiego.
Śpiący Joe2021.08.17 12:00
Co to jest ta POmroczność Jasna ?
Śpiący Joe2021.08.17 11:58
Z tego co się orientuję to US Army nadal panuje nad sytuacją w Afganistanie.
Albert2021.08.17 11:56
Tak to jest, jak się katolik zabiera za rządzenie. Nic nowego.
Info2021.08.17 11:59
Tęczowy katolik to nie katolik
Albert2021.08.17 13:00
Niezależnie od tego, jak będziecie wykręcać kota ogonem - Biden to stuprocentowy katolik. Czyli nieudolna marionetka.
Jahu🐟2021.08.17 11:59
z niego taki "katolik" jak z Tuska.
Jahu🐟2021.08.17 11:55
Spoko, Biden wyśle oddziały homotrans do Afganistanu one rozciągną sześciokolorową szmatę i taliby uciekną gdzie pieprz rośnie.
katolik2021.08.17 11:52
Biden, masoni odpowiadają za krzywdę tych ludzi, za oddanie ich mordercom! Masoni mordują ludzi na różnych frontach, w tym chemią genetyczną w pseudopandemii
Anonim2021.08.17 11:55
O żydach, lewakach i cyklistach zapomniałeś.😁
Janusz Barwinek2021.08.17 12:10
To co rodzi się w pysznej głowie, nie jest prawdą, a pyszałek wytrzeszczy oczy już w chwili śmierci!
Anonim2021.08.17 11:57
Idż do psychiatry bo niby piszesz że jesteś katolik to na egzorcyzmach już byłeś nie pomagają
Albert2021.08.17 11:46
po prostu taki jest styl lewackiej polityki, dupczenie na pierwszym planie, a reszta? reszta jest tylko milczeniem. Bidet do dymisji.
Anonim2021.08.17 11:48
Biden ma się podać do dymisji z powodu realizacji układu który zawarł Trump? Ochu.jałeś?
Jahu🐟2021.08.17 11:57
Jakoś przy NS2 nie przejmował się stanowiskiem Trumpa.
Albert2021.08.17 11:57
Jak już się chcesz podszywać katoćwoku, to rób to tak, żeby ktoś się na to nabrał.
Klapaucjusz2021.08.17 11:45
Ciekawe, że autor artykułu nie wspomina, że układ o wycofaniu podpisywał Trump. To mi pokazuje uczciwość tego autora - Fronda to kłamcy!!!
Klapacjusz2021.08.17 11:46
ale wina jest Kaczyńskiego
Ix Ypsilon2021.08.17 11:59
A to normalne. Ktoś musi być winien.
Trurl2021.08.17 11:42
Przypominam: porozumienie z Talibami o wycofaniu wojska amerykańskich podpisał Trump , praktycznie z pominięciem rządu Afgańskiego. Pomijanie tego faktu to duże nadużycie
sceptyczny ginekolog2021.08.17 11:47
głupiś
Tomasz2021.08.17 12:10
Wycofywanie się a spier....nie to dwie różne czynności.