Biden mianuje Blinkena i stawia na Niemcy i Francję - zdjęcie
25.11.20, 09:39fot. yt/nbc news

Biden mianuje Blinkena i stawia na Niemcy i Francję

15

Nowym sekretarzem stanu mianowanym przez Joe Bidena ma zostać Antony Blinken. To zaufany człowiek Bidena, który ma powiązania z Polska, jednak priorytety USA mają zostać zmienione i „America First” ma odejść na dalszy plan, a priorytetem ma być odbudowanie relacji z NATO i UE, zwłaszcza z Niemcami i Francją.

Blinken był jednym z czołowych doradców Bidena w zakresie polityki zagranicznej w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej. Jest gorącym orędownikiem sojuszu transatlantyckiego. Europa jest dla niego „ważnym partnerem”.

Wszystko wskazuje na to, że jako sekretarz stanu Blinken będzie dążył do odsunięcia na boczny tor koncepcji "America First" firmowanej przez obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Nowa administracja za główny cel ma sobie stawiać odbudowę pozycji USA w organizacjach międzynarodowych, a także relacji z NATO i z Unią Europejską.

Gabinet Bidena planuje też powrócenie do paryskiego porozumienia klimatycznego oraz odnowienia współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, a także w perspektywie długoterminowej do wypracowania nowego porozumienia nuklearnego z Iranem.

 

mp/onet.pl/fox news

Komentarze (15):

MaxFiend2020.12.21 13:41
"Nowa administracja za główny cel ma sobie stawiać odbudowę pozycji USA w organizacjach międzynarodowych, a także relacji z NATO i z Unią Europejską" - to chyba racjonalne i proamerykańskie. Z czym Fronda ma problem? Że nie będzie Fort Biden w Polsce? A po co on komukolwiek?
BARBARA KITA2020.12.20 20:37
Droga sprzedajna Frondo Biden nie jest jeszcze prezydentem Poczekajcie z takimi informacjami do zaprzysiezenia
Prawda2020.12.20 16:30
W 1945 roku Żydzi chcieli wykastrować wszystkich Niemców ==ale USA nie pozwoliło ===dzisiaj Niemcy są Likwidowani smostnie Ubywa 500 000 tysiecy a przybywa 1 milion Islamu =
Jan Radziszewski2020.12.7 11:24
nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”66. / Podobne są więc zapowiedzi - słowa Boga jak dla Asyrii i jej władców.: „A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe, otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem, jak trup zbezczeszczony! Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu, ty nie będziesz złączony w pogrzebie; boś ty zatracił twój kraj, wymordowałeś twój naród. Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi! Powstanę przeciw nim - wyrocznia Pana Zastępów - i wygładzę Babilonowi imię i resztę, ród też i potomstwo - wyrocznia Pana. Przemienię go w posiadłość jeżów i w bagna. I wymiotę go miotłą zagłady - wyrocznia Pana Zastępów. Przysiągł Pan Zastępów mówiąc: Zaprawdę, jak umyśliłem, tak się stanie, i jak postanowiłem, tak nastąpi: Że złamię Asyrię na mojej ziemi i zdepcę ją na moich górach. Wówczas jej jarzmo z nich się usunie, jej brzemię spadnie im z bark. Taki jest zamiar powzięty, co do całej ziemi; taka jest ręka wyciągnięta na wszystkie narody. Jeżeli Pan Zastępów postanowił, kto się odważy przeszkodzić? Jeżeli ręka Jego wyciągnięta, kto ją cofnie?” (Iz 14:19-27) Nie ma litości bowiem dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15
Jan Radziszewski2020.12.7 11:24
Sąd nad Niemcami (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
Konrad Józef Turzyński2020.11.29 10:07
Stawiać można na podłogę, na chodnik, na biurko, ale nie na francę. Nawet niezrozumiały szacunek okazywany tej chorobie przez użycie "F" zamiast "f" nie zmieni tego faktu.
Anonim2020.11.27 20:20
dlaczego rządzący pisowcy mają taki kompleks Niemców? To nie jest nawet śmieszne, to jest wstyd na całą EUROPĘ
Faustyna2020.11.25 15:43
Czy ta "Franca" to celowe? czy tylko błąd?
to dbałość o stylistykę dziennikarki Marii2020.11.25 16:21
Ma zaświadczenie.
Apolityczny pragmatyk2020.11.25 13:25
Więc nie będzie żadnej bazy w Polsce, czytałem gdzieś że nie planują panowie przeprowadzki z Niemiec
żenada – dajce lepszych troli2020.11.25 10:29
Na Francę stawia? O, my God!
Fumfel2020.11.25 10:24
Oj pisiaki, no to posrani jesteście po pas. i co teraz ?
Anonim2020.11.25 10:01
Zacieśnienie współpracy w celach militarnych na Bliskim Wschodzie?
Anonim2020.11.25 9:43
Pomarańczowy dżentelmen już się pogodził z porażką, czy dalej rzuca się na podłogę, krzyczy i kopie?
tęczowa superniania2020.11.25 9:49
tak jak ty