Białoruś. Szczerski apeluje do dziennikarzy i polityków: To nie jest czas dla amatorów - zdjęcie
28.08.20, 06:45Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Białoruś. Szczerski apeluje do dziennikarzy i polityków: To nie jest czas dla amatorów

12

Sytuacja na Białorusi związana z protestami przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich oraz ich tłumieniem przez reżim Aleksandra Łukaszenki nie ulega poprawie. Możliwość wysłania sił specjalnych „na pomoc” Białorusi zapowiedział już prezydent Rosji Władimir Putin. Aleksandr Łukaszenka z kolei po raz kolejny sugeruje, że Polska ma wrogie zamiary wobec jego kraju. W obliczu tak delikatnej sytuacji na Białorusi szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zaapelował do polityków i dziennikarzy o większą powściągliwość jeśli chodzi o komentarze.

Te wypowiedzi są nie do zaakceptowania. To jest po prostu propaganda, która nie ma żadnych podstaw. Sytuacja na Białorusi ewoluuje w negatywnym kierunku Łukaszenka próbuje odciąć Białoruś od Zachodu, a tym Zachodem bezpośrednim dla Białorusi jest Polska. Łukaszenka próbuje wszczynać niepokoje terytorialne na Białorusi po to, żeby odciąć Białoruś od Zachodu, od Polski to jest rzecz bardzo niedobra”

- podkreślił Szczerski w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”.

Odnosił się oczywiście do słów Łukaszenki o rzekomej wojnie dyplomatycznej przeciwko jego krajowi i roszczeniach Polski do obwodu grodzieńskiego. Jak wskazał dalej Szczerski:

Dziś widać, że że Aleksander Łukaszenka swoją pozycję utwardza i to utwardza ją w oparciu o możliwość rosyjskiej interwencji”.

W związku z sytuacją na Białorusi pojawiły się też komentarze takie jak wpis Tomasza Sommera na temat Grodna czy szokujące stwierdzenia Wojciecha Cejrowskiego. Ten ostatni w rozmowie na antenie Radia WNET powiedział między innymi:

Dobry czas jest teraz, aby się dogadać, co będzie dalej. Zwrot ziem rdzennie polskich, polskich zabytków, majątków, budynków, dzieł sztuki i kościołów. Chcecie być państwem demokratycznym, to proszę oddać co się należy Polsce”.

Dlatego też Szczerski zaapelował do publicystów oraz polityków w Polsce, aby:

[…] w tych dniach bardzo ważyli swoje słowa dotyczące sytuacji na Białorusi jeśli wypowiadają je wyłącznie z własnej inspiracji, a nie zewnętrznej”.

Wskazał, że teraz każde słowo na temat sytuacji na Białorusi może być wykorzystywane przeciwko nam oraz Polakom tam mieszkającym.

Jak podkreślił:

To nie jest czas dla amatorów. To co się dzieje dzisiaj, to czas dla ludzi profesjonalnych i odpowiedzialnych, nie dla amatorów geopolityki, polityki, czy czegokolwiek innego, bo to za poważna sprawa, by zajmować się tym amatorsko”.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze (12):

Art2020.08.28 11:12
Moj Boze! Amator ostrzega przed amatorami. Parodia.
ebz2020.08.28 9:09
W Interii był przed chwilą świetny --rzeczowy , podający fakty komentarz pod artykułem " W Polsce nie ma takich zamiarów " Apel szefa gabinetu Dudy . Ale już go nie ma . Mówił o tym jak przemyca się z Polski pomoc w ulotkach ,pieniądze , jak to samo robiono wcześniej na Ukrainie . Zupełnie jak za czasów Solidarności do nas płynęło to z Zachodu . Mówił też o prowokacji . Tak jak u nas . Opiszę więc sytuację swoją . Gdy zaczęłam działać w Solidarności krewny SB--ek stale mi powtarzał : nie bądź głupia , to prowokacja . Ale ja byłam mądrzejsza i poszłam jak w dym. Po zwycięstwie Solidarności , gdy się zorientowałam o co chodziło wstydziłam się pokazać mu na oczy . Miał rację . To była żydowska prowokacja . Mój dziadek był Powstańcem Śląskim . Był szeregowcem . Dziadek mojego powinowatego też nim był . Dziadek był szeregowcem ,tamten zaś jednym z lokalnych liderów . Tamten w czasie okupacji zginął w Oświęcimiu , mojego dziadka nie ruszono , chociaż wiedziano , że nim był .Wyszło to po wojnie , gdy krewny wyjechał do RFN , lecz go wyrzucili i musiał wrócić do Polski . Słowianie nie są cwani . Są prostolinijni . Powinowaci , których dziadek zginął w Oświęcimiu ukrywali to , że był on Żydem . Plebiscyt na Śląsku w 1921 r . Przed plebiscytem pojawiły się gromady obcych mieszkańcom ludzi którzy brali w nim udział . Takie są fakty . Dla mnie wnioski są jasne i klarowne . A reszta niech myśli o nich co chce . To samo zrobiono w czasie Solidarności z rdzennymi mieszkańcami Polski . To samo zrobiono z Ukrainą , Litwą a teraz próbuje z Białorusią . To samo próbuje robić się w Rosji . Nawalny nie jest rdzennym mieszkańcem Rosji . PROWOKACJA .
Jarosław Karłowaty2020.08.28 9:18
masz: https://fakty.interia.pl/polska/news-krzysztof-szczerski-sytuacja-na-bialorusi-ewoluuje-w-negatyw,nId,4696844
Polexit2020.08.28 8:43
Brudne czosnkowe łapska precz od Białorusi!!!
kgb2020.08.28 8:30
nie udało się zrobić takiego gnoju i chlewu na Białorusi jaki zrobiłeś Szczerski ze swoimi bydłopasami na Ukrainie, teraz żydopisowskie wycie, Putin ostrzegł co zrobi jak nie zamkniecie swoich gęb i dalej będziecie jątrzyć, znowu będzie trzeba zeżreć to jankeskie guano
edi2020.08.28 8:22
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - od 2020 r. DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ ANDRZEJ DUDA ZOSTAJE PREZYDENTEM NA II KADENCJĘ i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Anonim2020.08.28 14:07
"POLACY TO MĄDRY NARÓD", idioto, tak mądry, że od 1772 do 1918 roku, Polska jako państwo na mapie Europy w ogóle nie istniała. Hahahaha
Agnieszka2020.08.28 7:59
Problem w tym, że: 1. Chyba brak ludzi odpowiedzialnych i profesjonalnych we władzach, bo takie pogorszenie sytuacji było do przewidzenia po waszycg działaniach. 2. Czy my mamy profesjonalny i odpowiedzialny kontrwywiad albo czy w ogóle go mamy, bo czarno to widzę skoro od lat opinię społeczną może sobie kształtować jakiś Sommer, co Łukaszence robi dobrze bredząc w takim momencie o zajmowaniu Grodna przez Polskę i skoro najgorsze męty i prowokatorzyny z obu stron mogą codziennie robić sobie harce pod ambasadą białoruską - z jednej strony przeciw Łukaszence tęczowi kodomici (na czele ze znaną ze wszystkich ichnich protestów, prowokacji i profanacji staruchą) a z drugiej strony za Łukaszenką Olszański z Porębą i Sendeckim profanujący Krzyż i ośmieszający katolików i narodowców pod ruskim sztandarem i ze statuetkami Smowskiego Dmowskiego. Co mamy myśleć panie Szczerski, widząc to wszystko? No chyba tylko to - jak mawiał Piłsudki - że wam "kury macać a nie politykę robić" skoro taka hołota bez najmniejszych przeszkód z waszej strony kształtuje w taka krytycznym momencie polsko-białoruskie stosunki i ma z tego jeszcze kupę zabawy w internecie.
Anonim2020.08.28 7:49
Jonny Daniels atakuje „Najwyższy Czas!”. Apeluje do polskiego rządu, by ZAKAZANO sprzedaży tygodnika ... https://nczas.com/2020/08/28/jonny-daniels-atakuje-najwyzszy-czas-apeluje-do-polskiego-rzadu-by-zakazano-sprzedazy-tygodnika/
katolik2020.08.28 7:03
Już zaczynacie miec rekę w nocniku, przecież chcieliście , aby Polska mocarstwo zachodnio-amerykansko-wschodnie, dokonała pewnej demonstracji siły. ALe teraz widzicie, że Putin łatwo zrobi prowokację, pewnie czeka na odpowiedni moment i będzie miał usprawiedliwienie
Anonim2020.08.28 7:02
Witold Rosowski: Likwidacja Wojska Polskiego skutkiem umowy militarnej Polska - USA ........... https://youtu.be/GceAREdDLRE?t=363
Jonasz Koran-Mekka2020.08.28 6:58
Wprowadzić urząd cenzorski, Sasina jako najwyższego cenzora ustanowić, a jako drugą instancję powołać Trójcę Świętą