Białoruś: Strajk w telewizji państwowej. Pokazano puste studio - zdjęcie
17.08.20, 09:55Screenshot Twitter - Alex Kokcharov @AlexKokcharov

Białoruś: Strajk w telewizji państwowej. Pokazano puste studio

7

Trwają protesty na Białorusi po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w ubiegłym tygodniu. Dziś rozpoczynają się strajki w fabrykach, protestowała także państwowa telewizja.

Według informacji niezależnych mediów pracownicy państwowej telewizji dołączyli do protestu przeciwko fałszowaniu wyników wyborów prezydenckich i represjom reżimu Łukaszenki. Andrzej Poczobut poinformował:

Zniknął obrazek na TV Białorus 1 później włączono archiwalny program. Czyli jednak strajk”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (7):

Alojzy Cedzidło2020.08.17 15:27
Piękny komentarz (?) . Tylko trochę obok tematu . ( to nie kpiny) Proszę sobie wyobrazić co by Putin po jego przeczytaniu powiedział , pomyślał ... Nie trudno zgadnąć . Z błogosławieństwem popa uderzył na Gruzję , Ukrainę.Co zrobi z Białorusią ? Polsce się w 80 udało . Putina jeszcze nie było. Mimo prosby Wojciecha o " bratnią pomoc " , pomocy nie uzyskał . Wałęsa to załatwił okrągłym stołem . Czy teraz pomoże swojemu druhowi z Białorusi ? Nie daj Boże . Wygranych nie będzie
Święty Jan Paweł II2020.08.17 13:31
«Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» (Mk 16, 15). Tymi słowami Zmartwychwstały, przed wniebowstąpieniem, powierzył apostołom powszechne zadanie misyjne. Jednocześnie zapewnił ich, że w tej ważnej misji mogą liczyć na Jego nieustanną pomoc (por. Mk 16, 20). - - - Te właśnie słowa w sposób wymowny zabrzmiały w dzisiejszej uroczystej liturgii. Stanowią one przesłanie, które przekazują nam na nowo trzej nowi święci: Daniel Comboni, biskup, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego i Sióstr Kombonianek Misjonarek Czarnego Lądu; Arnold Janssen, kapłan, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji; Józef Freinademetz, kapłan ze Zgromadzenia Słowa Bożego. - - - Ich życie ukazuje wyraźnie, że głoszenie Ewangelii stanowi «pierwszą posługę, jaką Kościół może spełnić względem każdego człowieka i całej ludzkości» (Redemptoris missio, 2). Nowi święci uczą nas, że ewangelizacja, oprócz działań w obronie godności człowieka — niekiedy narażających na niebezpieczeństwo, jak pokazuje doświadczenie tak wielu misjonarzy — zawsze obejmuje jawne głoszenie Chrystusa. To właśnie jest cenne dziedzictwo i wzór, jakie ci trzej nowi święci, wyniesieni dziś do chwały ołtarzy, pozostawili zwłaszcza swym rodzinom zakonnym. Podstawowym zadaniem instytutów misyjnych jest misja ad gentes. Żaden inny obowiązek o charakterze społecznym czy humanitarnym, choć potrzebny, nie może być od niej ważniejszy. - - - «Wszystkie narody ujrzą chwałę Pana». Psalm responsoryjny, który przed chwilą odśpiewaliśmy, podkreśla pilną potrzebę misji ad gentes również w naszych czasach. Potrzebni są ewangelizatorzy odznaczający się takim samym entuzjazmem i zapałem apostolskim, jak bp Daniel Comboni, apostoł Chrystusa pośród Afrykanów. Poświęcił on wszystkie zasoby swej bogatej osobowości i głębokiego życia duchowego, aby Afryka — kontynent, który tak bardzo umiłował — mogła poznać i przyjąć Chrystusa. - - - Jakże nie wspomnieć dziś z miłością i troską tych drogich nam ludów? Afryka, ziemia bogata w zasoby ludzkie i duchowe, nadal doświadcza licznych trudności i boryka się z problemami. Oby wspólnota międzynarodowa zechciała czynnie pomóc jej budować przyszłość pełną nadziei. Ten mój apel zawierzam wstawiennictwu św. Daniela Comboniego, wielkiego ewangelizatora i obrońcy Czarnego Kontynentu.
ASTOM2020.08.17 14:51
Budowanie przyszłości czarnego kontynentu ostatnio kończy się tym, że gdy zarobią czarni bracia trochę kasy to wydają wszystko na podróż do ojropy po socjal. Kiedy są biedni to siedzą tam gdzie siedzą. No i co tu z nimi zrobić? Europa trochę za mała na przyjęcia całej Afryki.
Elwira2020.08.17 13:17
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
ladychapel2020.08.17 11:49
Cala wypowiedz na temat cieplego czlowieka Lukaszenki: https://tvn24.pl/swiat/karczewski-lukaszenka-to-taki-cieply-czlowiek-ra697966-3197381 Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. Opozycja jest zdumiona komplementami, jakie pod adresem białoruskich władz wygłosił Karczewski. Karczewski po powrocie z Białorusi był gościem Radia Zet. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w środę rozmowie z Konradem Piaseckim. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził. PS. zaraz najprawdopodobniej kmiec z podlasia kradnacy nick skopiuje i podmieni Karczewskiego na Tuska - to nie ja :
ASTOM2020.08.17 14:47
ha, tam ciepły.... Jaruzelski był ministrantem!
NaziBarbi Izyda2020.08.17 10:55
Łukaszenko zastąpi wszystkich. Będzie prezydentem, robotnikiem, kierownikiem i będzie chodził na protesty poparcia samego siebie. Sam siebie będzie też opieprzał.