Biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany - zdjęcie
31.03.21, 08:05

Biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany

8

PIERWSZE CZYTANIE

Proroctwo o cierpiącym słudze Boga

Iz 50, 4-9a

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Pan Bóg mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał pomóc strudzonemu krzepiącym słowem. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie. Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem.

Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem.

Pan Bóg mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam.

Blisko jest Ten, który mnie uniewinni. Kto się odważy toczyć spór ze mną? Wystąpmy razem! Kto jest moim oskarżycielem? Niech się zbliży do mnie!

Oto Pan Bóg mnie wspomaga. Któż mnie potępi?

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Zdrada Judasza

Mt 26, 14-25

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam?» A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać.

W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali spożywanie Paschy?»

On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka i powiedzcie mu: „Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie urządzam Paschę z moimi uczniami”». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę.

Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was Mnie wyda».

Bardzo tym zasmuceni, zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?»

On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurzył w misie, ten Mnie wyda. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził».

Wtedy Judasz, który miał Go wydać, rzekł: «Czyżbym ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak, ty».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (8):

Piotr2021.03.31 14:46
Gdyby nie Judasz, nie byłoby ukrzyżowania. Więc coś tu nie gra
Czołem Judasze :)2021.03.31 9:23
Atomki sromki, gryźli i wszelka maść wasza jaka tu się wylewa. No!!! jesteśta takie mundre ze łojejku az mi się gumka w majtkach naciongnęła ;) A tak poważnie, nie posiadacie żadnej wiedzy o religiach i obca jest wam wiara w to co ludzie cywilizowani wyznają od XX wieków, uznając Chrystusa za Boga-Człowieka. W złośliwościach, obrażaniu, wyśmiewaniu i epitetach wiedziecie prym. To co płodzicie w tych wpisach, wyłania się wasz obraz jako ludzi, którzy nadają się tylko na śmietnik, ale pocieszę was. Jezus też was kocha i pragnie was zbawić, ale o tym dowiecie się kiedy będziecie oddawać swoje ostatnie tchnienie. Wiesz kiedy umrzesz ??? może jeszcze dziś :)
AAAtomek2021.03.31 8:57
Ja mam pytanie do patokatoprawaków jak Kain (syn Adama i Ewa) zapłodnił Setha (syna Adama i Ewy) i stworzyli ludzkość?
Ty atomek udajesz kretyna???2021.03.31 9:13
czy rzeczywiście nim jesteś ??? Jednak sądzę po tym pytaniu jakie zadałeś, że masz klepki na nie tym miejscu co potrzeba :)
Mariusz2021.03.31 8:43
Mark TWAIN: " RELIGIA powstała kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupka". Józef PIŁSUDSKI: " RELIGIA jest dla ludzi bez rozumu ". Tadeusz KOTARBIŃSKI: " W obliczu zła na świecie, bluźnierstwem jest posądzać boga o istnienie ".
Grizzly2021.03.31 8:32
A wtedy Judasz rzekł: A ten Jezus jak sobie wypije to się tylko do mnie przyp.....la.....
Grizzly2021.03.31 10:35
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję).
Grizzly2021.03.31 11:32
Won mendy bolszewickie od mojego nicka! (IP dla służb)