Bezpieczniak Tuska w radzie Muzeum Powstania Warszawskiego? - zdjęcie
09.02.19, 11:32

Bezpieczniak Tuska w radzie Muzeum Powstania Warszawskiego?

5

Krzysztof Bondaryk został oficjalnie zaproponowany jako kandydat do rady Muzeum Powstania Warszawskiego! Taką decyzję miał przedstawić prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Były szef ABW za czasów rządu PO-PSL to postać, która mówiąc łagodnie, wywołuje całą masę kontrowersji. W lipcu 2018 usłyszał zarzuty w białostockiej prokuraturze. W komunikacie napisano wówczas:

"Krzysztof B. (...) w ten sposób działał na szkodę interesu publicznego, poprzez narażenie wizerunku, autorytetu i prawidłowego funkcjonowania ABW jako organu realizującego zadania ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego".

Za przestępstwa o które jest oskarżony grozi mu do 10 lat więzienia. To jednak kompletnie nie przeszkadza Trzaskowskiemu w wystosowaniu propozycji.

Co warte podkreślenia oprócz Bondaryka na liście znajdują się także inne, równie kontrowersyjne osoby. Znaleźć tam można chociażby Marcina Wojdata, sekretarza miasta st. Warszawy, a prywatne męża Róży Rzeplińskiej. Nazwisko nie jest tutaj przypadkowe, Róża jest córką byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

niezalezna.pl/Fronda.pl

Komentarze (5):

o2019.02.10 9:45
A co z agentem u prezesa? dobry bo swój?
zamek2019.02.9 15:29
A teraz Czskowski kupuje 213 wagonów tramwajowych z Korei. Za nic ma polski przemysł ,polskich pracowników i polską myśl techniczną. On będzie niszczył. Właśnie zaczął niszczyć Muzeum Powstania Warszwskiego . Które powstało dzięki Lechowi Kaczyńskiemu. Bolszewickie nazwy ulic też przywrócił.
zamek2019.02.9 15:11
To skandal. Czaskowski chce wszystkie stanowiska w Warszawie obsadzić swoimi ludźmi. A jego partia wydziera się , że PiS zawłaszcza władzę w kraju. Bondaryk to zięć Andrzeja Rzeplińskiego . Bojownika o to aby było jak było. Czyli rodzinka w komplecie. No ale Warszawa i warszawiacy przeżyli bandytów Hitler , Stalin , Bierut, Jaruzelski to i przeżyją Czaskowskiego. Politycznie podejrzanego człowieka.
mordechaj2019.02.9 14:01
Jak najbardziej dobra kandydatura. Pan Krzysztof Bondaryk okresie PRL był związany z opozycją antykomunistyczną.Do 1982 działał w nielegalnej wówczas Konfederacji Polski Niepodległej, był redaktorem związanego z KPN pisma „Czyn”. Należał też do NZS, był jednym z organizatorów regionalnego Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania w Białymstoku. Po wprowadzeniu stanu wojennego zajmował się kolportażem i publikacją w wydawnictwach drugiego obiegu. W 1982 został tymczasowo aresztowany za prowadzoną działalność, zwolniono go po sześciu miesiącach. Był zatrudniony jako nauczyciel, a w latach 1988–1990 jako asystent w Instytucie Historii PAN.
Kupą mości panowie2019.02.9 12:07
Pan Trzaskowski idzie kupą na instytucje społeczne