Będzie wojna Trzaskowskiego z Tuskiem? Nie chodzi tylko o przywództwo w PO  - zdjęcie
30.06.21, 16:51Fot. screenshot - YouTube (RMF24, cdutv)

Będzie wojna Trzaskowskiego z Tuskiem? Nie chodzi tylko o przywództwo w PO

38

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki zdaje się być już przesądzony. Niekoniecznie oznacza to jednak koniec sporów o przywództwo w Platformie Obywatelskiej i uspokojenie nastrojów w pogrążonej w kryzysie w partii. Przeciwnie, może oznaczać nowy konflikt. Zanim Tusk ponownie obejmie władzę w partii musi zwyciężyć jeszcze starcie z Rafałem Trzaskowskim, który chciałby go wysłać na polityczną emeryturę.

- „Choroba demokracji w Polsce polega na zajmowaniu się sporami, które zostały już rozstrzygnięte; dosyć jałowych sporów, nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce i przyszedł czas, żeby w niej nie było Jarosława Kaczyńskiego”

- mówił w czasie kampanii prezydenckiej wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski.

Tusk jednak planuje wrócić i zostać szefem Trzaskowskiego.

- „Po paru latach Tuskowi przeszły rozterki. Wygląda na to, że jest zdeterminowany i zdecydowany wrócić. A jeśli on chce wrócić, to wróci i nie będzie się nikogo pytać”

- powiedział portalowi gazeta.pl wieloletni polityk PO.

- „Akcja toczy się bardzo wartko, zmienia się właściwie z dnia na dzień. Ostateczne scenariusze wyklarują się zapewne dopiero w piątkowy wieczór albo sobotni poranek. Rada Krajowa odsłoni nową rzeczywistość”

- dodaje inny rozmówca portalu.

Nie wiadomo jeszcze w jakiej roli szef EPL wróci do polskiej polityki. Na pewno weźmie udział w sobotniej Radzie Krajowej PO. Według medialnych doniesień w czasie tego spotkania Borys Budka ma zrzec się przywództwa w Platformie na rzecz Tuska właśnie. Tutaj pojawia się problem z Rafałem Trzaskowskim. Portal Onet.pl donosi, że prezydent Warszawy nie został wcześniej wtajemniczony w rozmowy Budki z Tuskiem i w przypadku rezygnacji Budki planuje samemu wystartować w wyborach na szefa PO, rzucając rękawice Tuskowi. Mają poprzeć go w tym młodsi działacze partii.

Powołując się na polityka znającego kulisy negocjacji portal gazeta.pl przekonuje, że gra toczy się też o przyszłe wybory prezydenckie.

- „Gra toczy się o prezydenturę w 2025 roku. I Rafałowi, i Donaldowi o to chodzi i żaden nie będzie chciał odpuścić”

- twierdzi informator portalu.

Po ostatnich wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski urósł na jednego z liderów opozycji. Teraz nie chciałby się żegnać z tą rolą.

- „Rafał z pozycji złotego chłopca, który zawsze dobrze się zapowiadał, a ostatnio wyrósł nawet na lidera opozycji, po powrocie Tuska wróci na pozycję prezydenta Warszawy i zamiast być przyszłym zbawcą Polski będzie musiał zajmować się szambem w Wiśle”

- mówi inny rozmówca portalu gazeta.pl.

kak/gazeta.pl, Onet.pl

Komentarze (38):

Anonim2021.07.3 23:21
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Bystry2021.07.1 12:41
Tusk jest bardzo szkodliwy dla Polski ale jest 100% madrzejszy i bardziej przebiegly od Trzaskowskiego. Poza tym to Niemiec i ma silne poparcie Merkel. Trzaskowski porywa sie z motyka na slonce. LOL
nol2021.07.1 17:16
Myślę, że to poparcie "Makreli" spadnie ,bo ona też będzie mieć coraz mniejszy wpływ na politykę .Fajnie by było gdyby wygrał Trzaskowski ,bo on nie ma nawet świadomości swojej "marności i pustoty "swego umysłu. I dla dobra Polski i przyszłości Polaków, złodzieje i zdrajcy muszą się schować.
nemo2021.07.1 7:41
Jest takie (niepoprawne teraz) powiedzenie: "Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść." Dopóki Tusk niszczył Polskę ,oddawał Niemcom ,to był im potrzebny. A teraz, wracaj tam skąd przyszedłeś .W czasie konfliktów, po wykorzystaniu, zdrajców likwidowano .Logiczne.
Dwaj mencizny na jednym zdjęciu ;)2021.07.1 7:15
trzeba zadzwonić na milicję, to muszom być kochające inaczej :D
obywatel2021.07.1 7:11
pac wart pajaca
"Powrót Tuska"2021.07.1 7:05
" /.../ Donek nie wraca; ranki i wieczory, we łzach czekają i trwodze; -Trzymają władzę te podłe PiSiory. Wróć, choćby na jednej nodze! On obiecuje, że może i wróci, kiedy już padać przestanie; Nie o pogodę mu jednak chodziło – w sondażu znów dołowanie. Wtem turkot słychać, ktoś gna bitą drogą i wóz znajomy na przedzie; Skoczyli wszyscy i krzyczą jak mogą: „Donek, ach, Donek nasz jedzie!” Stanęły konie, z nich jeden był biały. Z wozu na ziemię wyskoczył przedziwny jegomość, jakby skarlały: „Hej, nie zawodzą was oczy!” Brodę ma długą, kręcone wąsiska, wzrok dziki, suknia plugawa; Nóż tkwi za pasem, w ręku harpun ściska, gdzie splunie, tam więdnie trawa.„Niech was nie dziwi noga ma drewniana, wszak chcieliście wy takiego, co i bez nogi wyciągnie nagana, z miłością palnie bliźniego”. Gdy to powiedział, stanęli jak wryci, przestrachu pełni i krzyku. „Mam tu specjały, miód dla waszych rzyci - wszystko w tym oto koszyku”. Uspokojony zaraz milknie tłumek, zerkać zaczyna ciekawie, zbili się w kupę, silą rozumek, cóż on wykłada na trawie?...„Nie gapcie się tak, wy durnie i trąby,  nie znacie, wiem, tych gadżetów; Z tym sprzętem nawet i największe głąby, zagną potężnych atletów. Moby Dick zwą mnie, to nie bez znaczenia,   nie pojmą wasze rozumy, gdy do białego doszedłem walenia, użyłem penisa z gumy. Dał mi go Petru lub Palikot blady żebym tęczowych chędożył w marszu równości, na platformie zdrady – żaden ekstazy nie dożył. Stójcie więc twardo, a do ręki żele, Viagra i szerokiej drogi! bój to ostatni, drodzy przyjaciele; Ruszajcie dalej bez trwogi!” A gdzie koń biały i Tusk, nasz król rudy? „Wystarczy wam ta biała mysz w zwidach po żłopaniu z buraka wódy. Sio teraz! Do budy! A kysz!” Jak to? My elita, autorytety, My awangarda Jewropy! „Ktoś was oszukał, oszwabił niestety; wy zwykłe, tanie jełopy”! ------------------------------------------------------------------------------------------ całość tekstu :  https://niepoprawni.pl/blog/krispin/powrot-tuska
Zatroskany2021.07.1 6:15
Boże gdybyś podesłał tym dwóm gościom Ducha Świętego, żeby mogli stanąć w prawdzie i zobaczyć co robią. Im bardzo tego potrzeba, zanim zatracą swoje dusze i dusze wielu ludzi. :). Amen.
AJK2021.07.1 6:11
Zapomniałam dodać, że z kręgów Młodzieżówki EPL w Brukseli, a nie PiS-u wyciekły zdjęcia w jakim stanie psychicznym jest Tusk. Wiele wskazuje, że nie po raz 1 w życiu boryka się z problemem alkoholowym. Tylko takiego wodza nam potrzeba.....
AJK2021.07.1 6:03
Żadnej wojny nie ma nie będzie. Zwykła USTAWKA, która blokuje informacje jak tragiczne dla społeczeństwa były 'dokonania' 8 lat rządów PO. Zamykanie zakładów, bezrobocie ok 12%, umowy śmieciowe, stawka godzinowa robotnika - 5 zł/godz, podniesiony wiek emerytalny 'do śmierci', zabrane pieniądze z rent i emerytur, raj dla przestępców z mafii paliwowych, Vatowskich i reprywatyzacyjnych. Jak słyszę, że ktoś raduje się z powrotu tego pana, który to wszystko zafundował Polakom to zastanawiam się czy rząd nie powinien potroić nakładów na psychiatrię w Polsce.
Oliwia.2021.07.1 5:40
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/Oliwia69
Filip2021.07.1 5:37
Donald Tusk przed ostatnimi wyborami prezydenckimi zrobił sondaż i po poznaniu wyników zrezygnował w kandydowania. Teraz będzie chciał wesprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w następnych wyborach prezydenckich w 2025 roku. Rafał Trzaskowski dostał ponad 10 mln głosów i ma dużą szansę wygrać następne wybory prezydenckie. Politycy z opozycji nie będą walczyli przeciwko sobie na korzyść PiS-u, są na to zbyt inteligentni. Tytuł artykułu "będzie wojna Trzaskowskiego z Tuskiem? Nie chodzi tylko o przywództwo" ma charakter życzeniowy, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W 2025 roku Andrzej Duda nie będzie mógł kandydować na trzecią kadencję, gdyż Konstytucja nie przewiduje takiej możliwości. Jako kandydat PiS-u wymieniany jet Michał Dworczyk. Jednak miał on sprawę karną i wyrok za posiadanie pocisków artyleryjskich w piwnicy. Ponadto mamy aferę związaną z korzystaniem ze skrzynek prywatnych do wysyłania maili służbowych. Michał Dworczyk nie ma charyzmy i od początku jest na przegranej pozycji. Jeśli w 2023 roku PiS przegra wybory parlamentarne, to opozycja przejmie TVP i pisowcy stracą możliwość przekazywania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Jednak przez dwa lata Andrzej Duda w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim będzie bruździł rządowi. Dla polityków powiązanych z PiS-em, interes partyjny jest ważniejszy niż interes Polski. PiS prowadzi narrację "patriotyczną", a jednocześnie szkodzi krajowi. Łamiąc praworządność może doprowadzić do utraty przez Polskę pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Działania Zjednoczonej Prawicy mogą również doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
Skrzypek na dachu2021.06.30 19:12
Niczym Bolszewia Menszewikow , tak dzisiaj szalenstwo Lkgbpqz niszczy kazdego nietenczowego .
Skrzypek na dachu2021.06.30 19:07
Lewica bezbozna tenczowych deprawatorow niszczy dawnych sodomotolerancijnych liberalow globalistow .
Walenty W.2021.06.30 19:00
Jeżeli to takiej "walki" dojdzie to jedynie po to aby pozyskać nowych wyborców. Bo Ci panowie to jedna klika.
Skrzypek na dachu2021.06.30 18:59
Lepsze dla Polski wojna domowa w Rzadzie PiS niz powrut Tuska .
Wasz moher z Krakowa2021.06.30 18:28
Życzę im aby wdali się - dla dobra Polski - w niekończący się konflikt personalny !!
Anonim2021.06.30 18:58
Życzenie komuś nieszczęścia jest niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego. Marny z ciebie wierny skoro podstawowej zasady nie znasz.
Skrzypek na dachu2021.06.30 19:02
Jednak lepsze dla Polski wojna domowa bezboznych tenczowych anarcho szatanistow .
JANOSIK2021.06.30 18:12
FRONDA DLA GLABA.Wezcie spierdal.jcie i z jednym i zdrugim.Zadnego polityka nam nie trza,spoko damy se rade.Pozdro
Illona2021.06.30 18:09
Ich miejsce jest za kr..ami.
fake news Frondy2021.06.30 17:58
Rubbish!
Anonim2021.06.30 17:57
I o to chodzi w demokracji. A nie jak w PiS, gdzie wszyscy skulą uszy i jak marionetki poprą Kaczyńskiego. W PiS nie ma dyskusji.
Olin2021.06.30 17:43
będzie walka 163 cm z 167 cm. Dwóch Guliwerów w akcji
Hhahahha2021.06.30 17:59
Kłamczuszku, Kaczyński ma 165 cm a Tusk 172.Ale ciemny lud ci uwierzy :))))))
capie jeden2021.06.30 18:08
a ty przejdziesz wkapeluszu pod stolem
Hhehheheh2021.06.30 18:16
Kolejny katolicki kłamczuszek:))) Każdy wie że nie przejdę w kapeluszu pod stołem, więc po co to katolickie kłamstwo z twojej strony? Kłamaniea uczą w kościele czy rodzice cie tak marnie wychowali? :))))
Olin2021.06.30 18:21
uczą mnie na paradzie zboków
Hhehheheh2021.06.30 18:53
Znów kłamiesz:) nie byłeś na paradzie. Katolicy kłamstwo mają we krwi od chrztu. Cieszy mnie to że potwierdzasz jak ohydna to jest religia :))))) Katolicyzm to nic dobrego.
Hhahahha2021.06.30 18:55
Do tego zdradziłeś sie że "Olin" i "capie jeden" to jedna osoba. Nie dość że kłamca to jeszcze katolicki oszust:))))
Skrzypek na dachu2021.06.30 19:17
Stolzman tak jak Sarkozy to 1m 49cm .
Ihaha2021.06.30 19:03
Rozumu i inteligencji nie mierzy się w centymetrach.
Anonim2021.06.30 17:38
Tragedią współczesnego państwa Polskiego jest to, że życie polityczne dzieli się na tragiczne i bardzo tragiczne. Bardzo tragiczne jest aktualnie przy władzy, a tragiczne ma szanse go zastąpić.....
Arek2021.06.30 17:30
Dwóch jełopów będzie się obrzucało piaskiem. Jeden to szwabski goniec, specjalista od moheru a drugi od parad gejowskich i od ścieków oraz lepienia szyby taśmą klejącą. Brakuje tu jeszcze dozorcy Grrassia i mamy ekipę z osiedlowej administracji.
Skrzypek na dachu2021.06.30 17:28
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to jest cyrk dla idiotow i medialna wojna miedzypokoleniowa dwuch polskojezycznych marionetek na uslugach obrzydliwych bezboznych paskudnych globalistow banksterow miedzynarodowych .
sisi z WSI2021.06.30 17:22
Pewnie pisiorstwo by chciało wojny na górze w opozycyjnej partii ale to inna klasa inna kultura i inna ogłada polityczna . Nawet jak coś iskrzy to się tego nie uzewnętrznia żeby innym nie dawać satysfakcji jako dzisiaj wszyscy mają ze ,,zjednoczonej lewicy,, nazwanej dla niepoznaki prawicą .
Rumcajs2021.06.30 18:06
tusk i kultura, He He wolne żarty, to raczej tylko kultura bakteryjna bo to POwcy bez mózgowcy jak te bakterie.
1502021.06.30 17:10
Donek jest wyższy