Apel abpa Gądeckiego: Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu! - zdjęcie
11.02.21, 13:35Fot. screenshot - YouTube (Episkopat)

Apel abpa Gądeckiego: Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu!

18

Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu na Wielki Post 2021.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie może zostać pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że dla nikogo nie powinno zabraknąć odpowiedniej opieki duchowej. „Zachęcam duszpasterzy do gorliwej posługi w konfesjonale; do dostosowania rytmu spowiedzi do aktualnych możliwości i potrzeb wiernych oraz przepisów sanitarnych; do tworzenia wiernym możliwości uczestniczenia w rekolekcjach parafialnych i wspólnotowych, czy to w formie zdalnej, czy stacjonarnej” – napisał.

„Wszystkich wiernych proszę o jak najobfitsze czerpanie z wielkopostnych praktyk tj. postu, modlitwy i jałmużny oraz innych form pobożności, w tym nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych” – zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP


Publikujemy pełny tekst Apelu:

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

NA WIELKI POST ROKU 2021

 

W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. Po raz kolejny będziemy przeżywać ten czas w nadzwyczajnej sytuacji pandemii oraz ograniczeń sanitarnych, które – choć trudne – są wyrazem odpowiedzialnej troski o zdrowie i życie nas wszystkich.

Wielki Post to czas nawrócenia i przygotowania na obchody Świąt Wielkiej Nocy – Świąt zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Nadzieja płynąca z wiary w zmartwychwstanie pomaga nam przetrwać najsmutniejsze dni i największe tragedie, czas lęku i beznadziei, a jednocześnie zachęca nas do poszukiwania i realizacji woli Bożej w naszym życiu.

To, jak głęboko przeżyjemy nadchodzące Święta Wielkanocne, zależy m.in. od dyspozycji naszego serca i właściwego przygotowania się na nie w czasie Wielkiego Postu. Zwracam się zatem do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie.

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie może zostać pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów, czyli największego skarbu Kościoła, przez które Chrystus daje samego siebie wspólnocie wierzących i zapewnia nam udział w owocach swojej zbawczej męki.

Dla nikogo nie powinno zabraknąć odpowiedniej opieki duchowej. Zachęcam duszpasterzy do gorliwej posługi w konfesjonale; do dostosowania rytmu spowiedzi do aktualnych możliwości i potrzeb wiernych oraz przepisów sanitarnych; do tworzenia wiernym możliwości uczestniczenia w rekolekcjach parafialnych i wspólnotowych, czy to w formie zdalnej, czy stacjonarnej.

Wszystkich wiernych proszę o jak najobfitsze czerpanie z wielkopostnych praktyk tj. postu, modlitwy i jałmużny oraz innych form pobożności, w tym nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych.

Niech trudny czas – jaki przeżywamy już od ponad roku – nie osłabi naszej gorliwości, ale stanie się impulsem do rozwoju naszej ufności i wiary w Zmartwychwstałego Pana.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 10 lutego 2021

Komentarze (18):

Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu!2021.02.11 22:14
Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu! Zgwałćmy tylu ministrantów ile się dal!
Anonim2021.02.11 19:22
Powinieneś koorwi synu o kromce suchego chleba i wody w celi nad szambem zdychać, przyjacielu pedofili
Wykorzystajmy2021.02.11 16:50
czas Wielkiego Postu aby się dobrze najeść i napić.
kaka2021.02.11 17:01
Gadecki -jak -nikt nie moze zostac pozbawiony dostepu do Eucharysti- przeciez SAM LUDZI TEGO POZBAWIALES STOSUJAC CHYTRA SZTUKE -TZ DYSPENZY -Ty zdrajco juz loza masonska zmienila plany-no pewnie teraz bedziecie naganiac do Kosciola--bo WYSMAROWALISCIE NOWY MSZAL W KTORYM JUZ NIE BEDZIE PRZEISTOCZENIA -HANBA WAM I TYM KTORZY NOWY MSZAL PRZYJMIA-------najpierw z Mszy zrobilisci wieczerze-teraz teatr-------NA SAMO DNO PUJDZIECIE GDYZ NISCZYCIE KOSCIOL I MORDUJECIE WIARE U LUDZI NICZEGO NIE SWIADOMYCH--HANBA!
katolik2021.02.12 7:38
ale jak bez przeistoczenia, jest taki plan? Skąd wiesz? to prawda?
kaka2021.02.12 9:02
Opisalem ci ale fradziaze ci to skasowali--musisz sam sie dowiadywac--np.Nowotwory watykanu, Spisek przeciw intronizacji,ostrzezenie z zaswiatow
katolik2021.02.12 18:04
ok, dzięki. Pozdrawiam
Dociekliwy2021.02.11 16:42
Czy w trakcie tego żałosnego postu księża robią przerwę w gwałceniu dzieci?
pytanie2021.02.11 22:15
w ramach postu zakładają prezerwatywę
kaka2021.02.11 16:35
Hahahahahahaga---szatanista ktory walczy zKosciolem Swietym -parobek watykanskiej lozy masonskiej PII --poucza nas -najpierw jak kochac zydow --teraz jak zginac leb do ziemi--- ty nikczemny czlowieku--MY WIEMY ZE MAMY POSCIC I MODLIC SIE ---ODPOWIEC KLAMCO KIEDY MODLILES SIE CALYM ROZANCEM -TO JEST GODZINA NA KOLANACH ----ODPOWIEM ZA CIEBIE --NIGDY!!!!!! POPIJAWY I TLUSTE PYSKI I KOPERT---spytaj ksiedza miedlara --to ci odpowie ---gdybyscie milowali prawde to bylibyscie z wiernymi na czuwanu--wy spiepszacie od wiernych aby wam bydlakom nie zadano pytania---DLACZEGO POZWALACIE PROFANOWAC NAJSWIETRZY SAKRAMENT -UDZIELAJAC NA REKE????????HANBA WAM ZDRAJCY JEZUSA -PASIECIE SWOJE BRZUCHY I CHODZICIE ZAMIAST DO MIEJSC GDZIE MOZNA PRZYPROWAQDZIC KOGOS DO KOSCIOLA CHODZICIE TYLKO TAM GDZIE WAS CHWALA---LENIOE ,BOJAZLIWE PAROBKI,ZDRAJCY!
kaka2021.02.11 16:47
Gadecki powiedz dlaczego epidjskop naciskal na pislam wsprawie Isakiewicza-Zalewskiego aby go utracic-z komisji przeciw pedofili.Pokaz mi jednego biskupa ktory sie nawrucil? A moze ty juz niewiesz co to jest NAWRUCENIE----to ci powiem to ODEJSCIE OD SWOJEGO MYSLENIA -CZYLI zostawiamy wplywy i tluste koperty A NASLADUJEMY JEZUSA KTORY STAL SIE SLUGA WSZYSTKICH.Duzo codziennie pracujecie nad zniszczeniem Kosciola Swietego--ostatni wysmarowaliscie list w ktorym potepiacie najlepszych ksiezy--KNEBLEWSKIEGO,GLASA, NATANKA,JP LENGE-BISKUPA ORAZ PELANOWSKIEGO do nug im nie dorastacie -hanba wam zdrajcy.
Po 11 ...2021.02.11 15:18
Raz plasterek - plasterek forever.
Po 11 ...2021.02.11 15:12
Mamy pandemię, ludzie cierpią, a tu KK dowala jeszcze wielki post? Jestem ciekawy, czy też obowiązywał więźniów w Auschwitz? Też musieli się powstrzymywać od jedzenia mięsa w środą popielcową albo od uczestniczenia w zabawach i dyskotekach??? Ciekawe.
JPIII2021.02.11 14:59
Post to jest dla kieckowych pedophili i ich posłusznych idiotów.
...2021.02.11 14:39
Kościelne szambo powiązane ze szmatami z pisu: https://oko.press/ksiadz-pedofil-10-mln-pomoc-pis/?u=true
Roman2021.02.11 14:16
Jak to jest, że zawsze jak odezwie się w mediach jakiś purpurat to wywołuje to od razu falę nienawiści do niego? Może purpuraci reprezentują już tylko strukturę Kościoła a nie społeczność katolicką?
Anonim2021.02.11 14:06
Spasione lubieżne kleruchy nawołują do postu! Walcie sie!
Albert2021.02.11 13:39
Pamiętaj tylko zboczony pasożycie w fioletowej, żydowskiej mycce, że zazwyczaj ten twój wielki post jest ograniczony do około 2KB.