Abp Jędraszewski: Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję - zdjęcie
03.01.21, 08:00fot. flickr.com/archidiecezja krakowska

Abp Jędraszewski: Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję

49

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczęła się III edycja ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcji pod nazwą ODDANIE33. Ich celem jest przygotowanie do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi.

Na początku Mszy św. na krakowskiej Skałce, przeor tutejszego klasztoru zwrócił uwagę, że to nabożeństwo zapoczątkowali polscy jezuici w XVI i XVII w. – Dziękujemy Bogu, że to dzieło przechodziło też przez Jasną Górę. 3 maja 1966 r. nastąpiło oddanie się w niewolę miłości za wolność Kościoła w Polsce. Stało się dziełem całego narodu – jesteśmy oddani Matce Bożej. To oddanie stwarza okazję, żebyśmy zaangażowali się w nie w sposób osobisty w tym pokoleniu – mówił o. Mariusz Tabulski OSPPE.

W czasie homilii, abp Marek Jędraszewski swoje rozważania poświęcił Karolowi Wojtyle – św. Janowi Pawłowi II, który w pełni swoje życie zawierzył macierzyńskiej opiece Maryi. Metropolita krakowski przypomniał, że w lutym 1940 r. Karol Wojtyła spotkał Jana Tyranowskiego, krawca i mistyka, dzięki któremu poznał dzieła św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Avila, a także Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignon de Monfort.

Traktat pokazał mu, że najlepsza droga do Chrystusa prowadzi przez Maryję. To dzięki Niej możemy wejść najpełniej w tajemnicę Wcielenia i Odkupienia, które stało się naszym udziałem dzięki Jezusowi – mówił abp Marek Jędraszewski zwracając uwagę, że z słów tego nabożeństwa pochodzi biskupie i papieskie zawołania „Totus Tuus”, a owocem tych młodzieńczych refleksji stały się późniejsze dokumenty jego pontyfikatu: encyklika Redemptoris Mater oraz List apostolski Mulieris dignitatem.

Zrozumiał, że prawdziwa pobożność maryjna, to nie zwykła tylko skłonność uczuciowa wynikająca z pewnej potrzeby serca, ale przede wszystkim, że w pobożności maryjnej kryje się obiektywna prawda o Bogurodzicy, którą Bóg jako nową Ewę postawił wobec nowego Adama – Chrystusa – mówił metropolita krakowski.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że młody biskup Karol Wojtyła w VIII rozdziale Konstytucji o Kościele Lumen gentium Soboru Watykańskiego II rozpoznał siebie i całą dotychczasową osobistą pobożność maryjną. Jego dojrzewanie do miłości do Matki Najświętszej rozpoczęło się w Wadowicach – najpierw w czasie nabożeństw do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafialnym kościele, a później w czasie nabożeństwa szkaplerznego przyjętego od karmelitów „na górce”. Kolejne ważne miejsca kształtowania pobożności maryjnej Karola Wojtyły to Kalwaria Zebrzydowska, gdzie przeplatają się ze sobą dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, a także Jasna Góra w Częstochowie – sanktuarium narodu polskiego. – Całe jego życie zmierzało do tego, by jak najściślej złączyć się z Chrystusem – Zbawicielem świata i Odkupicielem – właśnie poprzez Matkę Najświętszą – mówił abp Jędraszewski.

Kończąc homilię arcybiskup zwrócił uwagę, że początek nowego roku przepełniony jest niepokojem nie tylko związanym z epidemią, ale także w związku z rosnącą siłą – zwłaszcza na Zachodzie – rewolucji neomarksistowskiej. – Lęk przed tym, co nadejdzie. Niepokój o to, co może się stać. Obawa, że skończy się jakiś świat. Dlatego, kiedy dziś rozpoczynają się 33 dni, których kresem ma być oddanie się Matce Najświętszej, chciałem powiedzieć: najpierw konieczna jest ufność pokładana w Panu Bogu – mówił abp Marek Jędraszewski i podkreślał, że nadzieję trzeba pokładać w Jezusie, który mówi: „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”.

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że oddanie się Matce Bożej jest tak ważne, ponieważ Ona „najpewniej i najpełniej” doprowadzi człowieka do Swojego Syna. W tym kontekście arcybiskup przypomniał słowa kard. Augusta Hlonda: „Zwycięstwo, jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”. – Kard. Hlond mówił: „zwycięstwo, jeśli przyjdzie…”, a my wiemy – patrząc na dzieje narodu polskiego kilkudziesięciu ostatnich lat – przyszło zwycięstwo. Przyjdzie z całą pewnością – zakończył abp Marek Jędraszewski.

 

mp/diecezja.pl

Komentarze (49):

katolik2021.01.4 7:41
Brawo Biskup Jędraszeewski. Celnie i na temat.
Foster2021.01.3 16:13
Ciekawe kiedy ten biskup się zaszczepi ?
Oko2021.01.3 20:34
On już był na niejednym Koronaparty więc nic mu nie grozi.
Zatroskany2021.01.3 13:53
To dlaczego biskupi wydali pismo, by dystansowac sie od modlitwy różańcowej inicjowanej przez świeckich!? Rzekomo z powodu braku uzgodnien z episkopatem? Czy już nie można modlic sie publicznie na różańcó z inicjatywy świeckich!?
Anonim2021.01.3 13:50
Dramatem jest, że ludzie postawili sobie za bogów samych siebie, celebrytów. Don Lennon w utworze imagine pobudzał wyobraźnie do wiary bez żadnej religii w pokoju bez piekła tylko niebo. Beatlesi, którzy sprzedali 272 mln płyt. W uzasadnieniu napisano: Zwycięzca może być tylko jeden i jest nim rzecz jasna zespół The Beatles. Istna legenda muzyki, Wielka Czwórka z Liverpoolu. Jego członkowie - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr – znaleźli się w zestawieniu Najważniejszych Ludzi XX wieku. Mają na koncie 48 złotych, 42 platynowe oraz 26 multiplatynowych płyt. Don Lennon mówił że chrześcijaństwo przeminie, że Beatlesi są już bardziej popularni od samego Jezusa. Społeczeństwo uwierzyło że religie są zbytkiem niepotrzebne, że to przeminie i będzie jak w niebie. Niestety taki popularny pomysł stał się samobójczym pomysłem zachodniej "kultury"( jak i Dona Lennona i jego niektórych wielbicieli ,fanów) bez chrześcijaństwa ponieważ dawcą pokoju jest jeden Bóg w Trójcy jedyny a w miejsce pokoju wchodzi islamski dżihad (święta wojna) https://www.youtube.com/watch?v=DENxw7ayf2Q&ab_channel=josemourinho88
Felek2021.01.3 15:00
Gdyby plebiscyt dotyczył najważniejszych ludzi 1 w. n. e. to zapewne Jezus zdeklasował by konkurentów.
JPIII2021.01.3 11:59
Mając reputację takiej qoorwy która łajdaczyła się z józkiem, dawidem, starym pedophilem zw. bogiem i rzymskim żołnierzem żadne zwycięstwo nie przyjdzie. To są mrzonki starego pedophila jędraszewskiego i jego kieckowych kolesi.
Anonim2021.01.3 11:34
Każdy ma prawo i obowiązek moralny wypowiadać się w obronie swoich wartości. Pan Jezus rozmawiał ze wszystkimi ludźmi nawet z diabłem ( oczywiście w trybie rozkazującym-precz szatanie...) za wyjątkiem Heroda, milczał jedynie przed nim, również milczy dziś przed tymi co robią sobie ubaw (szydząc, bluźniąc, profanując, prowokując ) przed Jego św. obliczem. Hitler też podobnie uważał, że jest wrogiem szczególnie 1 przykazania bożego, dlatego zastąpił Boga, wypowiedział wojnę dekalogowi i rozpoczął ją od zbombardowania szpitala w Wieluniu następnie Kościoła niedaleko szpitala. Zaskakująca inteligencja i strategia działania szatana. ( szpital w wkrótce Kościół)Sam Hitler powiedział zaś w 1942 roku: „W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności, jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji. Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych”. Read more: https://www.pch24.pl/-aborcjonisci-to-wasz-dzien--75-lata-temu-hitler-wprowadzil-aborcje-na-terenach-polski,41754,i.html#ixzz6ceqPDYND Dziś szatan działa nowocześniej, postępowo, usuwa Krzyż w imię poprawności politycznej, praworządności wartości unijnych, wolności pod płaszczem tolerancji i otwartości (LGBT) a następnie wabi poprzez świecidełka sprawiające wrażenie dobrego nastroju i swobody... Inżynierowie budując Titanica chełpiąc się "Ani Boga, ani Pana". Na jednej z burt Titanica napisali "Ani sam Chrystus nie zatopi tego..." Wielki muzyk Don Lennon udzielając licznych wywiadów medialnych chwalił się że zawarł pakt z diabłem " a w niedługim czasie został zamordowany przez swojego fana. Dziś jego polski fan budując zespół na Lennonie "uniwerse" ( Universe - Mr Lennon z pacyfką, krzyżem Nerona ) w 2007r. 2 listopada ( dziś rocznica) popełnia samobójstwo... módlmy się o jego zbawienie na pewno był nieświadomym fanem. Tak właśnie wygląda strategia działania szatana, cena idolatrii, tolerancji zła jest nieskończona i aktualna. Ostatni obraz z Filmu Mela Gibsona pasja Jezus na widok węża natychmiast depcze jego łeb i w tym momencie niema tu mowy o tolerancji zła ... Trzeba działać natychmiast! https://www.youtube.com/watch?v=sLK2ONm4Uh8&ab_channel=universepl
rebeliant2021.01.3 11:12
Zwycięstwo przyjdzie przez bycie wszechmogącym - bez wszelkiej impotencji. W byciu wszechmogącym realizuje się autentyczna wolność każdej istoty.
naftalyn I koronny2021.01.3 10:48
Chrystus nam Królem !!!!! https://www.youtube.com/watch?v=DjDbbz_3q8w&t=6s
Styki2021.01.3 10:46
Pamiętam dokument dotyczący egzorcyzmów Niemki, Anneliese Michel. Jeden z księży prowadzących egzorcyzmy mówi do zgromadzonych (i towarzyszą temu opowiadaniu nagrania z taśmy audio): Zacznijmy modlitwę do Matki Bożej. Poprośmy, aby przybyła. Odmawia modlitwę Witaj Królowo i po kilku słowach odzywa się demon, który przeraźliwie wrzeszczy: Ona nadchodzi, Ona nadchodzi! To jest przykład siły oddziaływania Matki Najświętszej i ogromnego lęku demonów przed Nią
Styki2021.01.3 10:22
Zwyciestwo Maryji, tzn. zobaczymy wydarzenia większe od tych, które miały miejsce pod Lepanto i Wiedniem».
Styki2021.01.3 10:15
Non virtus, non arma, non duces, sed Mariae Rosiae victores nos fecit – Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja różańcowa dała nam zwycięstwo – napisali sami Wenecjanie na ścianie kaplicy zbudowanej jako wotum dziękczynne za zwycięstwo
rebeliant2021.01.3 11:21
Ale ksiądz wyleciał z kościoła za złodziejem uciekającym ze skarboną ? Kapłani jak idą z buczkiem do wojskowych niech owszem im tam błogosławią i czynią tym podobne "święte" znaki, ale nich im nie zapominają naciskać, aby wyrzucili broń oraz amunicję... niech wezmą różańce. Ludzie, którzy głoszą autentycznie wiarę jahwicką w wydaniu Jezusa, za każdym razem powinni nakładać nacisk rozbrojenia się - w związku z tym występowanie u boku wojska i nie upominanie go o rozbrojenie jest zdradą różańca oraz Jezusa.
rebeliant2021.01.3 12:52
A jeszcze lepsze od zwycięstwa byłoby, gdyby Maryja w ogóle zniweczyła napaść - zwycięstwo poprzez wykiwanie wojny.
Podsumowując:2021.01.3 10:11
co by dalej było jak było, nic się nie zmieniło i nic nie ubyło,o.
kasikas2021.01.3 10:10
Maryja jest kochaną Mateczką, która bardzo pomaga w potrzebie...prośmy Ja o pomoc w ważnych dla nas sprawach ,,,prośmy o prawdę o zatrzymanie zła które się rozsiadło pod pozorem dobra,,,Maryjo ukaż Światu PRAWDE, Prosimy
Anonim2021.01.3 10:16
O Paczamamo, zniszcz antyludzki kościół katolicki!
rebeliant2021.01.3 10:01
No jakże półbóg miałby świata ułomnych istot nie zwyciężyć ?
katolik2021.01.3 9:53
Abp Jędraszewski Depo Gądecki- dużo mówić każdy umie, CZY stac was jako KEP , Kosciół na powiedzenie prawdy wprosto w oczy przezydentowi, premierowi, rzadowi, posłom i poślicom , senatorom podobno RP-- jakim złem jest nowy porządek, który ci naziści i zbrodniarze chcą wprowadzić w Polsce , bo weszli w układ z naczelnym szatanem Gatessem i sorosem. CZY stac was na taką odwage? Polacy , katolicy i może nawet niewierzący, chcieliby skryć się pod skrzydłami Kościoła- ODP waszą poznalismy jest NIE!!! Kim jest Kościół w Polsce, sami masoni?
antoni.s2021.01.3 9:49
Jędraszewski musi być bardzo samotny, właściwie trochę mi go szkoda, przekroczył rubikon, na własne życzenie oddalił, odizolował się od ludzi i nie ma od tego odwrotu, złej aury jaka go otacza nie zmienią pałace jego i złote szaty, ciekawe czy lęka się i czy żałuje?, mam nadzieję że tak.
Styki2021.01.3 9:42
Petar Ljubicic ma juz 75 lat.
Anonim2021.01.3 10:17
A chvj mnie to boli...
A2021.01.3 9:36
13 stuleci zajęło katolikom uznanie Marii za część panteonu. Teraz dowiadujemy się, że to dzięki niej będziemy zbawieni. W sumie mi to lata, ale gdybym był wierzący, mocno bym się zastanowił, czy to nie herezja.
Grizzly2021.01.3 9:40
Odwal się od Matek Boskich Marii i Jadwigi
Anonim2021.01.3 9:49
Grizzly, a Ty co za brednie wypisujesz? Co za "Matki Boskie"? Prawidłowa nazwa to "Matka Boża" i dotyczy tylko Maryi.
Grizzly2021.01.3 12:51
Won złodziejska, bolszewicka mendo od mojego nicka!
kkk...2021.01.3 9:51
Herezjami to zajmuje się Bergoglio. A poza tym zapoznaj się dokładnie(!) najpierw z Doktryną katolicką (Bergoglio to nie Katolik) a potem zabieraj głos.
Styki2021.01.3 10:01
- Aby moglo nastapic wykonanie sie obietnicy Boga danej w Raju, Bog swoja wlasna wola zapowiedzial Niewiaste, za posrednictwem ktorej przyjdzie potomek ( potomstwo). Ten potomek zmiazdzy glowe weza (szatana). I to wypelnilo sie w Maryji, ktora wydala potomka, Jezusa ... ktory na Krzyzu odkupil ludzkosc ( zmiazdzyl glowe weza - szatana). Bog posluzyl sie Maryja, aby przez Jej wstawiennictwo przyjac nature ludzka - stal sie czlowiekiem, nie przestajac byc Bogiem
Anonim2021.01.3 10:19
A przenajświętsza Myszka Miki nawiedziła umiłowanego Kaczora Donalda, i począł on z Goofy'ego. Narodzonemu dziecku dano imię Pluto!
Grizzly2021.01.3 9:26
Takich pasterzy Kościoła nam trzeba! Mądrych i odważnych!
Katolik2021.01.3 9:31
Ostatnio napisałeś że ci matka przy porodzie na głowę usiadła, dlatego wizje że Jarek jest mesjaszem są właśnie skutkiem tego nieszczęśliwego wypadku
Grizzly2021.01.3 9:35
Do psychiatry bolszewicka szumowino!
Aż w końcu przyjdzie dzień2021.01.3 9:25
kiedy skończy się owo nieustające pasmo zwycięstw a zamiast tego przeczytać będzie można anons z "prośbą o modlitwę" za duszę pana Jędraszewskiego.
DJ Jędru2021.01.3 9:22
Manager zespołu Paetz Sex Boys.
katolik2021.01.3 9:21
BÓG jako Zarządca Świata ustanowi zwycięstwo własne Boże, mimo, że teraz po Ziemi pętają się różni rządzący zdrajcy Narodu Polskiego, naziści, masoni i chcą jako panowie zapanować nad bydłem, a oni są jak TRUTNIE- zginą. WIĘC mówmy RÓZANIEC
8882021.01.3 10:41
Zwycięstwo już przychodzi przez Maryję. Piekło w każdej chwili może pochłonąć tych co zamykają się na Kościół Chrystusa i jego Matkę. Oby tak nie było i każdy mason, nazista czy wróg Kościoła zdążył się w skrusze nawrócić w godzinie śmierci a taką bronią jest Pokorna Służebnico Pana Łamiąca strzały nieprzyjaciela Miażdżąca głowę węża... Z różańcem w ręku niebo się otwiera a niepewna droga staje się faktem dla tych co mają wizje walki w sojuszu z wrogami Kościoła Chrystusowego Zmartwychwstałego. Niewierze w przypadki a w szczególności kiedy uderzają w Trójcy Jedynego Boga. Sataniści odprawiają czarne msze dla dobrze bawiących się zwolenników aborcji przed takimi Pan Jezus milczy ale szatan nie zna żartów wkracza do akcji całkiem realnie. Pamiętam czas pielgrzymki R. Maryja www.jasnagora.com/wydarzenie-3958 Pan Bóg nie pozwoli z siebie szydzić. Utkwiły mi słowa "profesora" Geremka w Brukseli przedstawiał problem - " okopanej głęboko Trójcy Świętej w Polsce, wraz z radiem Maryja, ze trzeba to wykopać'' Zakaz aborcji został w Polsce uchwalony 7 stycznia 1993 r. Towarzyszył temu gorący spór także wewnątrz obozów politycznych (np. za zakazem aborcji głosował Tadeusz Mazowiecki, a przeciw był Bronisław Geremek) ...Bóg nie musi karać ale wystarczy że nie pomoże a szatan działa ... Data i godzina modlitwy za ojczyznę pielgrzymki na Jasnej Górze r.M jest zbieżna z godziną tragicznego wypadku w dziwnych okolicznościach w drodze do Brukseli B. Geremka.(godz.13, 13 lipca kontekst objawień fatimskich wizja piekła ) może to przypadek?...
katolik2021.01.3 10:50
zgadza sie
Grizzly2021.01.3 9:12
Zwycięstwo przyjdzie przez Mesjasza naszego Premiera Kaczyńskiego który jest wcieleniem Jezusa przy wsparciu matki Boskiej Jadwigi która jest wcieleniem Maryji. To jest objawiona mi prawda którą ludzkość w końcu doświadczy
Grizzly2021.01.3 9:14
Won złodziejska, bolszewicka mendo od mojego nicka!
Anonim2021.01.3 9:07
Przez Maryję zło zostanie pokonane i zapanuje Boży Pokój---- jak Kościół , EPISKOPAT i wierni będą się modlić na RÓŻAŃCU w intencji-- Aby upadł masoński plan szczepień i zniewolenia ludzkości.
katolik2021.01.3 9:08
sorry, uciekł podpis, oczywiście katolik
ladychapel2021.01.3 8:44
Krakowski ksiądz Wincenty Pix przekonywał, że szczepienia powodują weneryzm, gruźlicę, szkarlatynę, odrę, zołzy (choroby koni), suchoty płuc, cholerę i raka, czyli właściwie wszystkie nieszczęścia gnębiące ludzkość galopującą ku przepaści. Ale to nie wszystko. Ksiądz kanonik podnosił alarm, że „również powszechne, niestety u młodzieży szkolnej zepsucie moralne (onanizm) ma swoją przyczynę często w szczepieniu ospy, bo jadowita materia podrażnia narządy płciowe i przyśpiesza płciową dojrzałość”. Także „plagę wyschnięcia gruczołów mlecznych u dziewcząt wiązał ze szczepieniem przeciwko ospie. Szczepieniu przeciw ospie ksiądz Pixa przypisywał „degenerację, zwyrodnienie i osłabienie rodu ludzkiego, malejący z każdym rokiem wzrost spisowych młodzieńców i choroby w wojsku”. „Szczepienie ospy jest zabobonem, dziwolągiem lekarskim oraz monstrum”, głosił znany ksiądz w swojej rozprawce, która rozpowszechniana przez prasę przyczyniła się do nieufności w prozdrowotną naturę szczepień. Kapłan – przeciwnik szczepionek pomstował, że szczepienia stosuje się w najlepsze, podczas gdy sama ich idea sprzeciwia się Ewangelii. Na szczęście wezwanie krakowskiego kanonika do tego aby „uczonych, którzy sprowadzają na lud nieszczęście karać jako zbrodniarzy”, pozostało bez echa. SZOK. SAMOZAORANIE POŁĄCZONE Z SAMOZMIAŻDŻENIEM ORAZ SAMOZABRONOWANIEM!!! https://polona.pl/item/o-krzyczacej-niedorzecznosci-i-strasznej-szkodliwosci-szczepienia-ospy,MTg2MTkwNDg/
Anonim2021.01.3 9:09
To tylko pokazuje zacofanie umysłowe Polaków i nastawienie do wszystkiego co nowe a przede wszystkim - ZAMIŁOWANIE DO WSZELAKICH TEORII SPISKOWYCH. Jak było 120 lat temu - tak i dziś
Protestant2021.01.3 8:39
"Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat." (J. 16,33). "I mówi do mnie jeden ze Starców: Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci." (Ap. 5,5). "Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara." (1 J. 5,4). Dlaczego ten, który powinien myśli wiernych kierować ku Bogu, ku Chrystusowi, wbrew prawdzie głosi Maryję? Opisuje rzeczywistość tak, jakby Chrystus jeszcze niczego nie dokonał, a wszystko miałoby się rozstrzygnąć dopiero w przyszłości. Głosząc przyszłe "zwycięstwo przez Maryję" odciąga ludzi od wiary w Chrystusa, który już zwyciężył. Wynik walki duchowej już jest rozstrzygnięty - należy jedynie trwać w wierze w Chrystusa. Pod pozorem religijności maryjnej głosi zaprzeczenie zbawczego dzieła Chrystusa!
Anonim2021.01.3 9:42
A za pośrednictwem Kogo Chrystus objawił się światu? Ech, protestanckie matołki... Gdybyście chociaż trochę wysiłku włożyli z zrozumienie Pisma Świętego to byście głupot nie głosili. Ale dyskusja z Wami jest stratą czasu. W każdym razie przypominam, że Maryja w Kościele nie jest uważana za Boga tylko za Jego stworzenie.
Protestant2021.01.3 11:09
W Credo wyznajemy (i Ty i ja), że "Chrystus przyjął ciało z Maryi dziewicy". Ale światu objawił się bezpośrednio! Jan Ewangelista napisze: "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." (J. 1,14). Wiem, co o Maryi głosi katolicka teologia. Ale jaka jest praktyka? W ciągu roku świąt maryjnych jest kilkakrotnie więcej, niż tych odnoszących się do Osób Trójcy razem wziętych. Pismo św. stwierdza, że zwycięstwo przyszło (tryb dokonany) przez Jezusa, a ktoś twierdzi, że zwycięstwo dopiero nastąpi, i to "przez Maryję" - to mamy do czynienia z ewidentnym zastępowaniem objawionej prawdy o Bożym Synu, kłamstwem o człowieku. Biada temu, kto przeinacza treści Boże, kto zastępuje treści Ewangelii - własnymi pomysłami (por. 2 Tm. 4,4; Gal. 1,6-9). Maryja jest osobą jak najbardziej godną naszego szacunku, ale wyłącznie w takim wymiarze, jaki wynika z treści Pisma. Ona nie chciałaby, żeby ktokolwiek głosząc nieprawdę o niej, pozbawiał należnej chwałły jej Syna.
berejczyk2021.01.3 12:13
Dobrze, że znajdujesz czas i czasami dzielisz się swoim zrozumieniem Pisma.
Anonim2021.01.3 8:15
Zidiociały staruch...