Abp Gądecki: Atak na Jana Pawła II jest atakiem na naukę Kościoła  - zdjęcie
07.12.20, 10:52Fot. screenshot - YouTube (Maskacjusz TV)

Abp Gądecki: Atak na Jana Pawła II jest atakiem na naukę Kościoła

15

Święty Jan Paweł II – jako pierwszy – wprowadził w Kościele przepisy prawne zwiększające realnie ochronę dzieci i młodzieży – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Oświadczeniu w sprawie ataków na osobę św. Jana Pawła II.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że to papież Jan Paweł II „wprowadził kościelne regulacje prawne, mające chronić najsłabszych, a tym samym zapoczątkował realizację procesu zmierzającego do wykrywania przestępstw seksualnych i karania duchownych, którzy się tego dopuszczają”.

Podkreślił, że decyzje papieża Polaka stanowiły inspirację dla dalszych działań mających na celu ochronę dzieci i młodzieży jak również pomoc osobom skrzywdzonym w Kościele.

Przewodniczący Episkopatu odniósł się również do raportu dotyczącego Theodora McCarricka, zaznaczając, że Jan Paweł II nie otrzymał pełnych informacji w jego sprawie, podczas gdy on sam okłamał papieża co do swojej niewinności.

Jednocześnie abp Gądecki wyraził ponownie swoje „głębokie współczucie osobom skrzywdzonym przez niektórych duchownych”. „Konieczne jest sprawiedliwe osądzenie i ukaranie sprawców a także nieustanna troska o podnoszenie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w Kościele oraz we wszystkich innych środowiskach” – napisał.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił w Oświadczeniu, że jego zdaniem „atak na św. Jana Pawła II jest w istocie atakiem na nauczanie Kościoła, które ten Papież głosił w ciągu całego swego pontyfikatu”. Podziękował również wszystkim, którzy dają „prawdziwe świadectwo o życiu i nauczaniu tego świętego Papieża”.

„Sięgajmy częściej po nauczanie papieskie i nie dozwólmy zniszczyć dobrego imienia św. Jana Pawła II, niestrudzonego przewodnika na drodze osoby ludzkiej i społeczeństw do wolności” – podkreślił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 BP KEP

Komentarze (15):

JPIIII2020.12.16 13:36
Katole, nie badźcie głupsi od durnia Jędraszewskiego. Ten pedophil też ukrywał pedophilów a sam łajdaczył się z kolesiami gdy był młodszy. Teraz też nie wiadomo co robi w zakrystii.
Gutek2020.12.8 14:54
Na kościół - to i owszem - mogę się zgodzić. A na naukę??? kościół ma jakąś naukę???
a2020.12.7 16:58
Jaki pan taki kram
Trochę pokory panie Gądecki2020.12.7 16:52
"Nie chodzi o atak na JPII, ale na naukę, którą głosił" Św. Jan Paweł Drugi był człowiekiem, a nie ideologią! Może się panu mieszać, bo tak samo patrzy pan na ludzi nieheteronormatywnych.
zenio2020.12.7 13:55
Gądecki, przestań człowieku chrzanić o jakiś atakach, lepiej się skup na oczyszczaniu swojego środowiska z przestępców. Aa, zapomniałbym, nie oczyścicie sie, bo każdy purpurowy jest w jakieś goowno umoczony.
kaka2020.12.7 13:24
Jestem wierzacy ale Gadecki zachowuje sie jak Glemp czyli blazen.To Glemp streczyl nam europe mowiac NALEZY WEJSC DO EUROPY ABY ICH EWANDELIZOWAC I co ? jajco? Nawet nie kiwnal palcem aby cos zrobic w tym kierunku.To samoGadecki mowi PAPIERZ ZOSTAL CYNICZNIE OSZUKANY-mowa o sprawie MC karika.Czyli sam tam przestepcy przez niektorych nazwani PRZEKLETYM DWOREM (mysle ze chodzi o fri mason PII) Natromiast pozniej kiedy wybuchaja sprawy zaniechan Dziwisza KIERUJE NAS DO TYCH SAMYCH LUDZI mowiac niechaj to rostrzygnie komisja watykanska Zycze zdrowia psychicznego -DZIALANIA TEGO CZLOWIEKA OPIRAJA SIE NA CHAOSIE (mozliwy konflikt sumienia)
KAZ2020.12.7 13:16
A kard. Dziwisz i Jemu podobni powoływali się na św. JP II, jak chronili homoseksualizm w Kościele
Jarek2020.12.7 12:48
Ale butne słowa. A ponoć prawda broni się sama.
on2020.12.7 12:06
Wciskajcie kit skromnie, zgodnie z prawem, nie kryjcie zwyroli, przestańcie traktować Franciszka jako antypapieża to nikt nie będzie Was atakował.
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 11:55
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się nasila. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na to nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki bełkot sam ze sobą. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.
bubu2020.12.7 11:14
"Nie chodzi o atak na JPII, ale na naukę, którą głosił". Z tego wniosek, że JPII nie był człowiekiem, tylko ideologią. Brawo, arcybiskupie Gądecki.
szubienica przy okazji2020.12.7 11:09
Życzę śmierci wszystkim ze strajku "kobiet".
Dziennikarz TVN2020.12.7 11:08
my i tak będziemy kłamać każdego dnia bo dostajemy kasę od discovery.
Świadomy2020.12.7 11:05
UWAGA: Hierarchowie KK to oszuści. Oszukują ludzi. Wciskają ludziom kit o jednym życiu. Obudźcie się. Reinkarnacja istnieje! Powtarzam. Reinkarnacja istnieje! Dusza wędruje poprzez kolejne wcielenia i doskonali się!
AAAtomek2020.12.7 11:04
"Powiadam wam, czyny, a nie słowa!" Czy jakoś tak.