Groźny wypadek na Wiśle
Tego samego dnia na Wiśle w okolicy mostu Siekierkowskiego miała miejsce inna niebezpieczna sytuacja. Młodszy brygadier Artur Kamiński ze stołecznej Straży Pożarnej potwierdził, że przewróciła się tam żaglówka, na pokładzie której znajdowały się dwie osoby – starszy mężczyzna i młody chłopak. Zostali oni wyłowieni przez inne łódki płynące w okolicy.

"Działania nasze polegały na przechwyceniu przewróconej żaglówki i jej postawieniu. Następnie przetransportowaliśmy dwóch mężczyzn do portu, gdzie udzielono im pomocy medycznej" – powiedział Kamiński w rozmowie z PAP.

Utonięcia w Polsce – alarmujące statystyki
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w piątek utonęła jedna osoba. Od początku sezonu kąpielowego, czyli od 1 kwietnia 2024 roku, Komenda Główna Policji odnotowała 77 przypadków utonięć, z czego 8 miało miejsce na Mazowszu.

Tragedie takie jak ta w Warszawie przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas letnich wypoczynków nad wodą. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, odpowiedzialne zachowanie oraz szybka reakcja na niebezpieczne sytuacje mogą zapobiec wielu dramatom.