5 pytań na temat szczepionki na koronawirusa, które domagają się odpowiedzi - zdjęcie
07.12.20, 13:01Fot. via: Pixabay

5 pytań na temat szczepionki na koronawirusa, które domagają się odpowiedzi

35

Poszczególne państwa na świecie szykują się do wdrożenia szczepień przeciwko COVID-19 na masową skalę. Wielka Brytania już zaaprobowała szczepionkę na koronawirusa wyprodukowaną przez firmę Pfizer. Oczekuje się także, że specyfik przeciwko chińskiej zarazie w ciągu kilku tygodni powinny zaaprobować Stany Zjednoczone. Polski rząd szykuje strategię szczepień, która ma być ogłoszona w poniedziałek wieczorem. Powstają jednak przy tym różne wątpliwości i pytania natury moralnej.

Claire Chretien z portalu „Life Site News” zwraca uwagę na instrukcje bezpieczeństwa, jakie opublikował rząd Wielkiej Brytanii. Według tych instrukcji szczepionka nie powinna być stosowana wobec kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących. Nieznane są skutki szczepionki COVID-19 mRNA na płodność. Zaleca się także, by kobiety w wieku rozrodczym „unikały ciąży przez przynajmniej 2 miesiące po przyjęciu drugiej dawki”.

Ponieważ różne rządy na świecie już zapowiedziały kary dla obywateli uchylających się od szczepień, a nawet przymusowe zastosowanie zastrzyku z lekiem na koronawirusa, zdaniem autorki zmusza to do zadania pięciu pytań, które dotyczą kobiet:

1) Czy kobiety, które zajdą w ciążę w ciągu dwóch miesięcy po przyjęciu szczepionki, będą zmuszane do aborcji i jaki skutek może mieć szczepionka na dziecko? 2) Czy kobiety w wieku rozrodczym będą pod presją albo nawet zmuszane do stosowania antykoncepcji, by otrzymać szczepionkę? 3) Czy nowe matki będą zmuszane do rezygnacji z karmienia piersią, by otrzymać szczepionkę? 4) Czy biskupi, którzy aprobują projekt szczepień, będą zachęcać kobiety do rezygnacji z ciąży, by mogły być zaszczepione? 5) Czy kobiety w ciąży, które według instrukcji nie powinny przyjmować szczepionki, będą w związku z tym dyskryminowane, np. nie mogąc podróżować samolotem?

W przypadku czwartego pytania autorka zwraca uwagę na promowanie szczepień przez m.in. katolickich biskupów Kalifornii. Jak jednak hierarchowie chcą to pogodzić z katolicką nauką o małżeństwie i macierzyństwie? „Jeśli powiedzą kobietom, by zrezygnowały z macierzyństwa, przynajmniej tymczasowo, aby mogły otrzymać zastrzyk, to jak będzie się to miało do nauczania Kościoła, że dzieci są podstawowym celem małżeństwa, a antykoncepcja jest wewnętrznie zła?” – pyta autorka.

 

jjf/LifeSiteNews.com, dorzeczy.pl

Komentarze (35):

Ali-baba2020.12.31 17:28
A ja chciałbym postawić bardzo istotne 6 pytanie: CZY NASZE LABORATORIA I SPECE OD WIRUSÓW, ZNAJĄ JUŻ SKŁAD TEJ "ZACZAROWANEJ" SZCZEPIONKI ???
Bianka2020.12.30 15:08
Moja ulubiona tv republika promuje szczepienia. Już nie jest moją ulubioną tv.
kasikas2020.12.28 11:11
co z amantadynom,,,,czekamy nasz rządzie,,,,nie zawiedzcie nas
Anonim2020.12.7 21:00
Po pierwsze, bezpieczeństwo, po drugie, bezpieczeństwo, po trzecie bezpieczeństwo! Nie ma zgody na utylizację tego gówna w organizmach ludzkich dla dobrego samopoczucie rządzących i handlujących. Powinni odpowiadać własną głową, i to dosłownie?
Anonim2020.12.7 20:38
Czy szczepionka na Covid-19, to ukryty sposób na sterylizację kobiet? Czy szczepionka na Covid-19 powoduje bezpłodność? Czy to niebezpieczne? Dr Sienkiewicz ..... https://www.youtube.com/watch?v=WZN5sGYFPo4
gumowa kaczka2020.12.7 20:21
Szczepienia NIE są obowiązkowe -poza tym gdy Polska zacznie się szczepić ,szczepionkę przetestują Anglicy ,trochę optymizmu
Anonim2020.12.7 20:56
Kłamiesz?, jak mówią profesjonaliści powikłania po szczepionce mogą być nawet po dwóch latach? Poza tym, to nie jest szczepionka to jest eksperyment medyczny, to też mówią specjaliści praktycy!
Anonim2020.12.7 15:49
Postanowiłem nie być poncjuszem piłatem. Grupy ryzyka należy wyszczepić na covid a dla medyków na razie dodatkowe BCG, w odmianie nie polskiej
Jan Radziszewski2020.12.7 15:08
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Wstąp do nas2020.12.7 15:08
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z gownami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum.
Anonim2020.12.7 15:07
Szczepienie nie będzie przymusowe ale bez niego nie wpuścimy cię do pracy, sklepu, przychodni...
Anonim2020.12.7 15:02
10 diabelskich przykazań na monumencie z Georgi: 1. Utrzymajcie ludzkość poniżej 500.000.000, w nieustannej równowadze z naturą. 2. Mądrze kierujcie reprodukcją. 3. Jednoczcie ludzkość. 4. Kierujcie namiętnością - wiarą - tradycją - i innymi rzeczami z ważnych powodów. 5. Chrońcie ludzi i narody sprawiedliwym prawem i słusznymi sądami. 6. Pozwólcie wszystkim narodom rządzić i rozwiązujcie problemy na forum światowym. 7. Unikajcie nieistotnych praw i bezużytecznych urzędników. 8. Balansujcie prawa prywatne z obowiązkami socjalnymi. 9. Nagradzajcie prawdę - piękno - miłość - szukajcie harmonii w nieskończoności. 10. Nie bądźcie rakiem dla Ziemi - zostawcie miejsce dla natury. ------------------ Czyż "przykazanie "pierwsze nie jest najprościej zrealizować za pomocą globalnych szczepień?
Samanta2020.12.7 14:49
po zmodyfikowaniu genetycznym organizmu jego genom można opatentować. Na tej zasadzie, jeżeli ktoś opatentuje zmodyfikowany genom ludzki, to dany człowiek może stać się chyba czyjąś własnością? Nie można opatentować organizmu, którego DNA jest "naturalne".
Anonim2020.12.7 14:41
"Szczepionka" pochodzi od środowisk głoszących od dziesięcioleci konieczność wyludnienia ziemi oraz ścisłej kontroli nad pozostałymi niedobitkami. Tylko kretyn nadstawi się na nastrzykiwanie tym syntetycznym wirusem mRNA, mającym zmodyfikować nasz gatunek. Wg koncepcji "Human 2.0" przyszli ludzie mają być bezpłodnymi cyborgami, hodowanymi w sztucznych macicach, kontrolowanymi za pomocą łączy komputer-mózg.
Anonim2020.12.7 15:04
Czyli tak jak za czasów Noego - mieszanie DNA. Nawracajmy się, bo coraz więcej znaków na ziemi wskazuje, że żyjemy raczej przy końcu Apokalipsy.
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 14:32
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.7 15:05
Anonimów jest wielu - ja też jestem ale nie bluzgam.
stan12020.12.7 14:29
Ja się napewno nie dam się zaszczepić.Niewiadomo jakie uboczne działanie jest tej szczepionki,nie mogę znależć odpowiedzi nie będę królikiem doświadczalnym,kto mi da odszkodowanie jeżeli zachoruję na inną chorobę po zaszczepieniu.
Agnie2020.12.7 13:59
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Michał Jan2020.12.7 13:52
Nikt nikogo do szczepienia nie będzie przymuszał. Wręcz przeciwnie - liczba zdjętych z naszprycowanych obecnych, nadmiernych obostrzeń (np. szmata na pysku na pustej drodze) będzie tak nęcąca, że wszyscy sami o tę szprycę poproszą.
Michał Jan2020.12.7 13:49
Jest jeszcze szóste pytanie - dlaczego żaden z koncernów farmaceutycznych nie pracuje na wyprzódki nad LEKARSTWEM, a wyłącznie nad szczepionką, która zresztą będzie działała (jeżeli już), to jak lekarstwo, czyli będzie łagodzić przebieg.
Anonim2020.12.7 14:05
Bo lepiej zapobiegać niż leczyć.
Michał Jan2020.12.7 14:14
Ale ta akurat szczepionka nie zapobiega.
Anonim2020.12.7 14:49
Jakieś dowody na to masz?
Michał Jan2020.12.7 15:45
To już zostało oficjalnie ogłoszone przez Brytyjczyków, a tylko frajer nie kojarzy, w jaki sposób stręczone szczepionki na grypę ("jeżeli nie zapobiegną, to złagodzą przebieg" - czyli nie zapobiegną).
Tak samo dziadersie2020.12.7 19:06
jak szczepionki przeciw grypie. A może grypy też "nie ma" ?
Maria Błaszczyk2020.12.7 15:47
Po pierwsze - całe mnóstwo koncernów pracuje. Pracują też naukowcy, wypróbowując kolejne leki, które już mamy, sprawdzano chlorochinę, remsdivir, próbuje się osocze i mleko ozdrowieńców-czyń. Po drugie - w przypadku wirusów wynalezienie skutecznych leków jest trudne, a uodpornienie - na ogół znacznie łatwiejsze, w przypadku tego wirusa, który relatywnie, jak na pojedynczą nić RNA mało mutuje, jest naprawdę nietrudne, zwłaszcza, że sporą część pracy wykonali już Chińczycy przy pierwszym SARS. Wiesz, problem polega na tym, że wirus jest obiektem bardzo prostym - ot, materiał genetyczny zapakowany w jakieś białko z dodatkiem lipidów. Nie bardzo jest tu w co uderzyć, nie da się go zabić, bo nie jest żywy, możemy blokować namnażanie - ale utrudnimy przy tym replikację własnych genów, co powoduje duże efekty uboczne - to robimy przy opryszczce czy HIV, ale dlatego, że nie możemy przeciwko nim szczepić. Są pewne nadzieje, że da się jakoś związać te jego białka z kolców, żeby nie zarażał, ale póki co - trwają prace, a ludzie umierają. Tymczasem szczepionki są, zostały przetestowane, działają i wydają się bezpieczne. Oczywiście, fajniej jest się szczepić szczepionką będącą w masowym użyciu od pół wieku, o której już naprawdę wiemy wszystko - ale to nie jest tak, że nie wiemy o tych dostępnych nic.
Ali-baba2021.01.1 15:11
Ponieważ jak widać, Pani tekst pobrzemiewa nieco naukowo, chciałbym, aby Pani na tym forum wyraziła swoją opinię na temat AMATANDYNY ? Z asekuracyjnych wypowiedzi wielu profesorów na ten (nośny obecnie) temat, nie wiele można się dowiedzieć ? Jak wynika z wypowiedzi dr. Bodnara i min. Warchoła, lek ten wyleczył jego i jego rodzinę ? Pomógł także wielu innym chorym, o czy jako uzdrowieni wypowiadali się w TV ? Po co więc "majstrować" przy tym leku, skoro dawno został dopuszczony do leczenia !?
Anonim2020.12.7 13:39
Pani Claire Chretien mierzy wszystkich swoją prawicowo-radykalną miarką i w tych pytaniach widać ideologię totalitarną. Nie, kochana Pani, nikt nie będzie nikogo do niczego zmuszał, jak to ma za pewne miejsce w Pani kręgach. Są dane instrukcje i wolny wybór.
Michał Jan2020.12.7 13:45
Przeczytaj ten tekst jeszcze ze dwa razy.
Monika2020.12.7 13:14
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://panieonline.pl/monia89
"zastrzyku z lekiem na koronawirusa"2020.12.7 13:11
Szczepionka nie jest lekiem.
"różne rządy na świecie"2020.12.7 13:10
Które?
@Marysia2020.12.7 13:08
A jeśli przez twoją nonszalancję przedwcześnie umrą twoi podopieczni? Ich życie nie jest twoją własnością.
Anonim2020.12.7 21:49
Niby dlaczego ma ten obrzydliwy szantaż moralny usprawiedliwiać wymordowanie 7 miliardów ludzi?