Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

fot. Nino Barbieri, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Wiadomości

Antybiotyki schowaj do szafy. Nadchodzi czosnek!

Czosnek ma moc dzięki, której może stawić czoła mutacjom wirusowym. Chodzi przede wszystkim o jego zawartość allicyliny. Grupa naukowców z Uniwersytetu w Waszyngtonie przeprowadziła badania w tej kwestii. Doszli do wniosku, że czosnek jest potężny i 100 razy bardziej skuteczny niż 2 najbardziej popularne antybiotyki używane w leczeniu różnych chorób powstałych przez bakterie odpowiedzialne za występowanie chorób przenoszonych przez żwyność.

fot. youtube

Wiadomości

Jerzy Bukowski: Stanowczo o Oleandrach

Wiele razy opisywałem tutaj jeden z największych krakowskich skandali, jakim jest bezprawne zajmowanie przez 27 już lat (!) Domu im. Józefa Piłsudskiego przy alei 3 Maja 7, powszechnie zwanych Oleandrami, przez organizację używającą wprawdzie historycznej nazwy Związku Legionistów Polskich, ale nie będącej - co stwierdziły już sądy różnych właściwości i instancji - prawnym, a więc również majątkowym kontynuatorem przedwojennego ZLP.

fot. oficialwebphotos, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia

Wiadomości

Francja przywitała nowego prezydenta

Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron był owacyjnie witany przed paryskim ratuszem w czasie przewidzianej protokołem wizyty w siedzibie mera stolicy Francji. Na dziedzińcu zebrały się tłumy sympatyków nowego przywódcy - w przeciwieństwie do Pól Elizejskich, gdzie wcześniej niesprzyjająca pogoda zniechęciła wielu Paryżan, by witać Emmanuela Macrona.

Fot. Andreas Praefcke, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia; Youtube

Wiadomości

Co ma wspólnego Fatima z Eurowizją?

Dwa wczorajsze wydarzenia związane z Portugalią pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale oba mogą nas sprowokować do zadania sobie pytań - dokąd zmierzasz Europo? Oraz czy jeszcze jest nadzieja na uratowanie Twojej duszy?

fot. screen z TVP INFO

Wiadomości

Matka Kurka: Trzaskowski wycenił siebie i PO na 20 groszy

Choćby nie wiem jak się starać nie da się uniknąć tematu, który nie schodzi z Internetu drugi dzień. W mediach jakoś średnio się przebił, zwłaszcza tych, które potrafią wydobyć jedno zdanie Kaczyńskiego wypowiedziane w świetlicy, gdzieś na wschodniej rubieży. Poseł Trzaskowski i jego 20 groszy rzucone żebrzącej kobiecie nie stały się wydarzeniem numer jeden, jak sałatka posłanki Pawłowicz, która krążyła jako symbol „arogancji władzy” i wypełniała treścią wszystkie główne serwisy informacyjne przez tygodnie. Opisany stan rzeczy nie jest niczym nowym, to samo dzieje się ze zbydlęceniem Obywateli RP i nawet ciężko sobie wyobrazić ile autorytetów wytoczyłoby tyrady moralne, gdyby słuchacz Radia Maryja powiedział do kamery, że rozciapane ciało Tuska w błocie to przepiękny widok.