Sikorski chce zagłodzić telewizję Biełsat?
Ministerstwo Spraw Zagranicznych planuje o połowę zmniejszyć przyszłoroczny budżet stacji Biełsat. Dyrektor stacji podkreśla, że decyzja ta stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszego funkcjonowania.
Kategoria
Sekcja: Polska
Ministerstwo Spraw Zagranicznych planuje o połowę zmniejszyć przyszłoroczny budżet stacji Biełsat. Dyrektor stacji podkreśla, że decyzja ta stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszego funkcjonowania.
„Wyszliśmy z niczym” – powiedział po dzisiejszym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem Tomasz Obszański z NSZZ RI „Solidarność”. Z uwagi na brak satysfakcjonujących propozycji ze strony szefa rządu, rolnicy zapowiadają kontynuację protestów.
Żona Macieja Laska może mieć problem z planowanym startem w wyborach na wójta Lesznowoli. Podobnie jak było w Kłodzku i Łomiankach, Koalicji Obywatelskiej nie udało się zarejestrować list na wybory samorządowe.
Rządzący pracują nad ustawą Prawo Komunikacji Elektronicznej, która ma umożliwić kontrole odbiorników radiowych w samochodach. Zgodnie z przepisami, wszystkie samochody wyprodukowane po 1 kwietnia ub. roku muszą posiadać tunery DAB+.
„Trudno uchwałami zastępować prawo” – powiedział prof. Adam Strzembosz, komentując zmiany dokonywane w sądownictwie przez rząd Donalda Tuska.
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po raz pierwszy od długiego czasu postanowił zabrać publicznie głos, zamieszczając w mediach społecznościowych poruszający wpis.
Założona przez Szymona Hołownię „Polska 2050”, podjęła właśnie decyzję dotyczącą posła Adama Gomoły. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie partii, poinformowano, że Zarząd Krajowy uchwałą z dnia 8 marca 2024 roku wykluczył posła Gomołę z „Polski 2050".
Donald Tusk, wywołał w ostatnim czasie kolejne kontrowersje. Tym razem sprawa dotyczy odmowy wykonania zabiegu aborcji przez lekarzy. Podczas wystąpienia na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej, Tusk zagroził lekarzom ginekologom, że każda odmowa wykonania zabiegu będzie zgłaszana z urzędu do prokuratury. Analizy prawnej wypowiedzi premiera dokonał mec. Bartosz Lewandowski, adwokat i rektor Collegium Intermarium.
O kolejnych rewelacyjnych kulisach politycznych rozgrywek w Polsce donosi "Gazeta Wyborcza", według której miało dojść do zerwania przez Prezydenta Andrzeja Dudę tajnego układu z premierem Donaldem Tuskiem w kwestii mianowania ambasadorów.
W świetle niedawnych doniesień dotyczących posła Adama Gomoły z klubu Polska 2050, polityczna scena w Polsce znów zadrżała. Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski, w rozmowie z portalem wPolityce.pl wyraził swoje obawy dotyczące możliwego nielegalnego finansowania partii Szymona Hołowni. Kowalski podkreślił konieczność natychmiastowego działania wobec tej skandalicznej sprawy. Wezwał też do natychmiastowego wyrzucenia Gomoły z klubu parlamentarnego oraz z szeregów partii.
Wedle medialnych doniesień, prezydent zamierza zawetować ustawę umożliwiającą dostęp do tabletek „dzień po” bez recepty powyżej 15. roku życia. Ma przy tym jednak obawiać się reakcji środowisk domagających się wprowadzenia w życie proponowanych zmian.
„Dla Trybunału nie ma to – moim zdaniem – żadnych prawnych skutków” – powiedział o przyjętej w środę przez Sejm uchwale prof. Ryszard Piotrowski.
Przed Sądem Rejonowym w Hajnówce rozpoczął się dziś proces europosła Włodzimierza Cimoszewicza. Prokuratura oskarża byłego premiera o potrącenie 70-letniej rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia.
Marszałek Sejmu Szymon Hołowni wystąpił dziś na konferencji prasowej, w czasie której odniósł się do projektów dot. liberalizacji prawa aborcyjnego. Wypowiedź lidera Polski 2050 przerywały aktywistki z tzw. „Strajku Kobiet”, które domagały się natychmiastowego skierowania projektów do prac w komisji.
Aktywistki klimatyczne, które ostatniej niedzieli zakłóciły koncert w Filharmonii Narodowej, dziś oblały farbą Warszawską Syrenę.