Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Fot. screenshot - YouTube (wPolsce24)

Polska

Prok. Ostrowski: Niebywały skandal i przykład totalnego upolitycznienia prokuratury

Zastępca prokuratora generalnego Michał Ostrowski ujawnił w mediach społecznościowych pismo, w którym prokurator Prokuratury Krajowej prosi o informacje na temat „spraw motywowanych politycznie” prowadzonych w latach 2016 - 2023. „I nie kryje się z tym, że stosuje wyłącznie kryteria polityczne w doborze spraw do zbadania” – pisze prok. Ostrowski.

Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Polityka

CBA w siedzibie Lux Veritatis. Prof. Gliński: Efekt wpisu Tuska

„Rozliczenia panu Tuskowi źle idą. Aby coś rozliczać, trzeba mieć do tego podstawy. Myślę, że wielu urzędników państwowych nie chce uczestniczyć w tych przestępczych działaniach pana premiera Tuska, które polegają m.in. na tym, że cały aparat państwa ma się zajmować rozliczeniami, do których nie ma podstaw” – powiedział prof. Piotr Gliński, komentując działania CBA w obiektach należących do Fundacji Lux Veritatis.

Fot. screenshot - YouTube (Portal Opoka)

Polska

O. prof. Dariusz Kowalczyk: Tusk zdaje się być ogarnięty obsesją niszczenia państwa

„Koalicja 13 grudnia nie potrafi (nie chce?) służyć dobru wspólnemu. Inwestycje zablokowane. Powodzianie wciąż bez należytej pomocy. Ale za to potrafią robić złowrogi cyrk. Trzecia Droga i PSL dały władzę Tuskowi i dla utrzymania się przy korycie dalej go popierają, choć Tusk zdaje się być ogarnięty jakąś obsesją niszczenia państwa, co nazywa ‘rozliczeniami’” – ocenia za pośrednictwem mediów społecznościowych ostatnie działania polskiego rządu o. prof. Dariusz Kowalczyk.

Fot. Tomasz Leśniowski via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Polska

Frasyniuk wspiera „Ostatnie Pokolenie” i poucza Tuska

Znany z wulgarnego obrażania polskich żołnierzy, były poseł Unii Wolności Władysław Frasyniuk postanowił przypomnieć o sobie i udzielić wsparcia działaniom aktywistów „Ostatniego Pokolenia”, którzy blokując ulice uniemożliwili ostatnio dojazd do szpitala rodzącej kobiecie.