Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

(fot. screen)

Polska

Parafia ofiarą przestępstwa skarbowego? Warszawa bezprawnie każe płacić za ewangelizację

Urząd Dzielnicy Bemowo w Warszawie wystawił fakturę miejscowej parafii za akcję ewangelizacyjną, mimo że nie była ona organizatorem wydarzenia w osiedlowym parku. Prawo nie pozwala jednak organom władzy publicznej, w tym samorządowi terytorialnemu, na pobieranie opłat za organizowanie zgromadzeń o charakterze religijnym. Ponadto, pomiędzy organizatorem akcji a urzędem nie została zawarta umowa, a wystawiona faktura zawiera błędy, co może stanowić przestępstwo skarbowe. Instytut Ordo Iuris przygotował opinię prawną w tej sprawie.

Deglomeracja coraz bliżej. Rząd przygotowuje program

Polska

Deglomeracja coraz bliżej. Rząd przygotowuje program

Postępują prace nad deglomeracją Polski. Ministerstwo Przedsiębiorczości ma powołać Międzyresortowy Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Miast, który zajmie się przygotowaniem procesu przeprowadzania wielu centralnych urzędów z Warszawy do innych miast.

(fot. policja.pl)

Polska

Festiwal Owsiaka. Skala przestępstw poraża! Oficjalny raport policji

To już ósma doba Policyjnej Operacji „Kostrzyn 2019”. Rytm życia w tym mieście stabilizuje się i wraca do tego sprzed festiwalu. Choć na polu pozostaje jeszcze trochę namiotów, można stwierdzić, że większość miłośników festiwalu dotarła już do domu. Nad ich bezpieczeństwem czuwało niemal 1600 policjantów, których ciężka służba przełożyła się na ich wysoką ocenę wystawioną przez uczestników.

zdj. screen Youtube

Polska

Są nowe informacje ws. Kamila Durczoka

Portal tvp.info podał nowe informacje na temat sprawy Kamila Durczoka. Najwcześniej 10 sierpnia opinia publiczna pozna wyniki badań toksykologicznych na obecność narkotyków we krwi byłego dziennikarza TVN.

Ordo Iuris interweniuje ws. cenzurowania Pawła Lisickiego na YouTube

Polska

Ordo Iuris interweniuje ws. cenzurowania Pawła Lisickiego na YouTube

Portal YouTube usunął dwa odcinki programu „Wierzę” Pawła Lisickiego i Piotra Miśki emitowanego w telewizji internetowej wSensie.tv. W nagraniach wyjaśniano nauczanie Kościoła katolickiego na temat ideologii ruchu LGBT. Według pracowników serwisu kasujących programy, miały one rzekomo szerzyć „mowę nienawiści". Kanał został zablokowany na trzy miesiące. Instytut Ordo Iuris udziela pomocy prawnej Pawłowi Lisickiemu, Piotrowi Miśko i właścicielowi telewizji wSensie.tv – Fundacji Polska Ziemia. W ubiegłym tygodniu także wiele innych profili i kanałów publicystów prezentujących wartości konserwatywne i katolickie zostało zawieszonych lub usuniętych przez YouTube, Twitter oraz Facebook.