Poprawki Senatu odrzucone! Sejm przyjął ustawę budżetową
Sejm odrzucił dziś 65 negatywnie zaopiniowanych przez Komisję Finansów Publicznych poprawek Senatu do tegorocznej ustawy budżetowej. Teraz ustawa trafi do prezydenta.
Kategoria
Sekcja: Polska
Sejm odrzucił dziś 65 negatywnie zaopiniowanych przez Komisję Finansów Publicznych poprawek Senatu do tegorocznej ustawy budżetowej. Teraz ustawa trafi do prezydenta.
Prawo i Sprawiedliwość poprawia swoje notowania. W najnowszym badaniu Social Changes zrealizowanym dla portalu wPolityce.pl Zjednoczona Prawica odnotowała 35 proc. poparcia. To wzrost o jeden punkt procentowy względem poprzedniego badania tej pracowni.
Ryszard Petru postanowił wrócić do polityki. Były lider Nowoczesnej został ekspertem tego ugrupowania. Będzie zajmował się kwestiami związanymi z gospodarką.
Sejm przyjął dziś uchwałę, za pośrednictwem której apeluje do NATO i UE o udzielenie wszelkiej pomocy zagrożonej rosyjską inwazją Ukrainie. W dokumencie polscy parlamentarzyści wyrazili też sprzeciw wobec działań Kremla. Przeciw zagłosował tylko jeden poseł. Był to naturalnie Grzegorz Braun z Konfederacji.
W Polsce mieszka ponad 38 mln osób – wynika z przeprowadzonego w ub. roku spisu powszechnego.
„Wiele danych mówi o tym, że po raz pierwszy w historii Polski mamy dodatni bilans migracyjny. Większa liczba Polaków wraca do Polski, niż z niej wyjeżdża” – mówił podczas konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny premier Mateusz Morawiecki.
Stała przed nim ze spuszczoną głową, oczekując wyroku śmierci, widziała jedynie wysokie cholewy butów esesmana. Znany z okrucieństwa obozowy lekarz Mengele, do którego przylgnął przydomek „anioł śmierci”, pieklił się. Ta drobna, niepozorna więźniarka, która w obozie pełniła funkcję położnej, ośmieliła się sprzeciwić jego bezwzględnemu rozkazowi mordowania noworodków.
Stała przed nim ze spuszczoną głową, oczekując wyroku śmierci, widziała jedynie wysokie cholewy butów esesmana. Znany z okrucieństwa obozowy lekarz Mengele, do którego przylgnął przydomek „anioł śmierci”, pieklił się. Ta drobna, niepozorna więźniarka, która w obozie pełniła funkcję położnej, ośmieliła się sprzeciwić jego bezwzględnemu rozkazowi mordowania noworodków.
Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni IBRiS, partia rządząca nie może mieć powodów do zadowolenia. To już kolejne badani, w których PiS odnotowuje spadki. W tym badaniu ankietowani zostali zapytani o to, czy ich zdanie Prawo i Sprawiedliwości może stracić władzę po kolejnych wyborach parlamentarnych.
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w przeciągu dwóch dni uderzyli w przestępczość korupcyjną nie tylko na Dolnym Śląsku. Zorganizowana grupa przestępcza działała od kilku lat na terenie całego kraju i zajmowała się m.in. pośrednictwem przy uzyskiwaniu zaświadczeń ukończenia kursów zawodowych. Członkowie grupy wyszukiwali osoby, które chciały uzyskać zaświadczenia o ukończonych kursach ochrony osób i mienia. Następnie za korzyści majątkowe osoby takie otrzymywały zaświadczenie o ukończonym kursie i uzyskiwały świadectwo kwalifikacji do zawodu pracownika ochrony, bez konieczności uczestnictwa w specjalistycznym kursie. Śledztwo w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla dwóch osób. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Dziś pragniemy oddać hołd wszystkim Ofiarom Holokaustu. Zachowujemy w pamięci ich tragiczne losy, wierząc mocno, że Bóg jest Bogiem Życia, człowiek zaś żyje wiecznie w Bogu – napisał bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, w Słowie z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
„Wprowadzenie do porządku prawnego instytucji sędziów pokoju to byłby początek prawdziwej, obywatelskiej reformy wymiaru sprawiedliwości” – powiedział w listopadzie ubiegłego roku Paweł Kukiz. Projekt ustawy skierował do Sejmu na początku listopada 2021 prezydent Andrzej Duda.
W dniu wczorajszym Sejmowa Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych podjęła decyzję w sprawie uchylenia immunitetu szefowi NIK Marianowi Banasiowi. Stosunkiem głosów 9:7 komisja rekomendowała uchylenie immunitetu szefowi NIK, ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sejm.
„Mam pełną świadomość negatywnych konsekwencji nauczania zdalnego, natomiast w tej sytuacji naprawdę nie mieliśmy wyboru. Aby państwo mogło funkcjonować musieliśmy zdecydować się na taki ruch, aby ułatwić działanie Sanepidu” – powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
1. Po kilku wyjazdach w teren, które zakończyły się poważnymi wpadkami wizerunkowymi, Donald Tusk wrócił „do robienia polityki” na portalach społecznościowych, to akurat nie wymaga aż takiego wielkiego poświęcenia.