Ks. Pawlukiewicza przedostatnie tęsknoty adwentowe
Ks. Pawlukiewicza przedostatnie tęsknoty adwentowe
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229462
Ks. Pawlukiewicza przedostatnie tęsknoty adwentowe
"Młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości" - powiedział poseł Antoni Macierewicz o wyborcach Konfederacji.
Pierwszy raz od wieków nie będzie w paryskiej katedrze Notre Dame liturgii świąt Bożego Narodzenia. Ostatni taki wyłom w tradycji był tuż po wybuchu rewolucji francuskiej, kiedy planowano urządzić z Katedry Świątynię Rozumu (1793–1801).
- Nad grzechem Ewy i Adama zatriumfowało posłuszeństwo Maryi, która przyniosła w swoim łonie Boga wcielonego. - pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk w felietonie dla "Gościa Niedzielnego"
Nachodzące święta Bożego Narodzenia są dla Kościoła na Ukrainie czasem licznych akcji charytatywnych na rzecz ubogich oraz uchodźców z terenów objętych działaniami zbrojnymi na wschodzie kraju. Szczególnie Polska jest krajem, który niesie dużą pomoc Ukrainie oraz przyjmuje ukraińskich emigrantów i uchodźców. Wdzięczność za to wyrażają biskupi Ukrainy.
Zostało już tak niewiele czasu... Chwila... Pozwól się poprowadzić kolejnej świętej kobiecie. Trwajmy w oczekiwaniu razem.
W trakcie swojego dorocznego spotkania z dziennikarzami prezydent Rosji Władymir Putin, że Polska w 1938 roku „wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji”. A Armia Czerwona „wkroczyła 17 września 1939 roku do Polski po tym, kiedy polski rząd utracił kontrolę nad swoimi siłami zbrojnymi”.
Działacz miejski Jan Śpiewak złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek o ułaskawienie. "Skorzystam z każdej drogi otwartej dla obywatela, żeby zdjąć ze mnie piętno przestępcy, mam nadzieję, że prezydent skorzysta ze swoich uprawnień" - powiedział Śpiewak.
Jak wynika z oświadczenia majątkowego senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, a do niedawna szefa Najwyższej Izby Kontroli, polityk nie jest właścicielem ani nawet współwłaścicielem żadnej nieruchomości, w której można byłoby zamieszkać. Ma za to garaż o wartości 45 tys. zł.
Zachęcam do stworzenia ogólnopolskiej galerii szopek bożonarodzeniowych w Internecie. Oznaczajmy nasze zdjęcia szopek hasztagiem #PolskieStajenki i zamieszczajmy je w mediach społecznościowych – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali kolejne 4 osoby zamieszane w wyłudzanie podatku VAT.
Dlaczego różaniec jest tak skuteczny? - krótka konferencja, którą wygłosił ks Dominik Chmielewski SDB, na temat modlitwy różańcowej, podczas wieczornego nabożeństwa 30 października 2019 roku w parafii Bytków.
- Starego sądowego wróbla na plewy się nie nabierze. Jak tylko pojawiły się pierwsze zarzuty i pierwsze reakcje Grodzkiego, wiedziałem z jakim przypadkiem mamy do czynienia i co się za chwilę stanie. Nie było to trudne zadanie, biorąc pod uwagę, że wśród ordynatorów i lekarzy z tak zwanym nazwiskiem, proceder „kopertowy” to nie przywara czarnych owiec, ale niestety norma. Jeśli można mówić o pozytywach, to dotyczą one zdecydowanej mniejszości. Długo by pisać z czego to wynika, ale korzenie zjawiska sięgają głębokiego PRL, a na początku III RP nic się nie zmieniło, aż do 2007 roku, gdy pojawiły się wielkie afery łapówkarskie, ze słynnym doktorem G. na czele. - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net
Pawilon X na ul. Rakowieckiej w Warszawie to miejsce kaźni. Przez jego cele przewinęły się setki wybitnych Polaków, zwożonych z całej Polski przez bezpiekę. Dla wielu z nich był to ostatni etap życiowej drogi.
- W większości państw mamy do czynienia z różnymi sposobami dyscyplinowania sędziów, jeśli oni łamią pewne zasady. W większości państw mamy do czynienia z udziałem władzy wykonawczej w powoływaniu sędziów i nikt nie mówi, że to jest sprzeczne z prawem Unii Europejskiej –podkreślił prof. Mieczysław Ryba na antenie Telewizji Trwam.