Tusk nie spotka się z rolnikami w Sejmie, bo… „nie są reprezentatywni”
Premier Donald Tusk oświadczył, że nie spotka się z protestującymi od czwartku w Sejmie rolnikami. W ocenie szefa rządu, ci „nie są reprezentatywni dla polskich rolników”.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229463
Premier Donald Tusk oświadczył, że nie spotka się z protestującymi od czwartku w Sejmie rolnikami. W ocenie szefa rządu, ci „nie są reprezentatywni dla polskich rolników”.
Do tragicznego wypadku doszło dziś na DK9 na Podkarpaciu. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego zginęły dwie osoby. W zdarzeniu brała udział wojskowa ciężarówka.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali dziś dokument, z którego wynika, że zbiegły na Białoruś były sędzia Tomasz Szmydt odwiedzał Sejm na indywidualne zaproszenie poseł KO Kamili Gasiuk-Pihowicz.
Prawo i Sprawiedliwość wezwało premiera Donalda Tuska do skierowania paktu migracyjnego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pakiet dokumentów przewidujących m.in. obowiązkową relokację nielegalnych imigrantów zaakceptowali dziś ministrowie państw członkowskich.
„Dla nikogo nie jest tajemnicą, że ja zawsze byłem zwolennikiem tej komisji. Dziwię się tylko, że pan premier Tusk jest takim wielkim zwolennikiem (…), kiedy wcześniej przeciwko tej komisji jego ugrupowanie i on sam tak bardzo protestowali” – powiedział prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zapowiedzi powołania komisji ds. rosyjskich wpływów.
Bóg nie zostawia Kościoła - swej Oblubienicy zdanej na samą siebie. Bóg do Niej mówi, prowadzi Ją, jest w Niej. To związek mocniejszy niż wszystko inne na świecie. Dlatego możesz czuć się w Kościele bezpiecznie, pomimo tego co mówi świat.
Ciąg dalszy cudownego nawrócenia Donalda Tuska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie nazywa już forsujących polsko-białoruską granicę cudzoziemców „biednymi ludźmi”. Teraz mówi o „zorganizowanych grupach młodych, bardzo agresywnych mężczyzn”.
Mimo ogromnych protestów, gruziński parlament przyjął dziś kontrowersyjną ustawę o przejrzystości wpływów zagranicznych, która wzoruje się na rosyjskim prawodawstwie.
Przerażające sceny rozegrały się w kościele w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie). W czasie wieczornej Mszy świętej, w której uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, do świątyni wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna. Na szczęście został szybko obezwładniony przez wiernych i przekazany funkcjonariuszom policji.
„Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego. Nie będziemy za nic płacić, nie będziemy musieli przyjmować żadnych migrantów z innych kierunków, UE nie narzuci nam żadnych kwot migrantów” – przekonywał w czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier Donald Tusk.
Rząd Donalda Tuska nie zablokował paktu migracyjnego, który został dziś ostatecznie zaakceptowany przez Radę UE. Czy da się coś jeszcze zrobić? Wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki apeluje do Donalda Tuska o zaskarżenie paktu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Odnalazł się już karabin wyborowy, który podczas sobotnich ćwiczeń na poligonie w Tczewie zgubili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wedle ustaleń mediów, na komendę policji broń wykorzystywaną przez snajperów przyniósł młody chłopak, któremu towarzyszyła mama.
Premier Donald Tusk stwierdził w czasie dzisiejszej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, że „akcje rosyjskie będą się nasilać” w naszym kraju. Mówił również o przygotowywanej przez Kreml ingerencji w proces wyborczy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Odnosząc się do serii pożarów, które w ostatnich dniach wybuchają w Polsce, prezydent Andrzej Duda przyznał, iż „trudno nie mieć podejrzenia czy obawy”, iż nie są one przypadkowe, a mamy do czynienia z „próbą destabilizacji sytuacji” w kraju przez „czynniki zewnętrzne”.
Elon Musk wygrał w sądzie batalię z australijskim rządem, który dążył do usunięcia z platformy X (dawniej Twitter) nagrania wideo z ataku nożownika, którego ofiarą padł 15 kwietnia prawosławny biskup Mar Mari Emmanuel w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na przedmieściach Sydney. Julie Inman-Grant, tzw. „komisarz e-bezpieczeństwa” (eSafety Commissioner), domagała się nie tylko zablokowania nagrania w Australii, ale także na całym świecie. Sędzia federalny w poniedziałek odrzucił rozszerzenie tymczasowego nakazu sądowego chowania przez X wpisów zawierających nagranie z napaści na biskupa.