Benedykt XVI: Co oznacza, że Maryja jest Królową?
"Tytuł Królowa jest zatem tytułem wyrażającym zaufanie, radość, miłość. Wiemy, że Ta, która ma w swych dłoniach po części losy świata, jest dobra, kocha nas i pomaga nam w naszych trudnościach"
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229463
"Tytuł Królowa jest zatem tytułem wyrażającym zaufanie, radość, miłość. Wiemy, że Ta, która ma w swych dłoniach po części losy świata, jest dobra, kocha nas i pomaga nam w naszych trudnościach"
„Kolejny akt perfidnej politycznej zemsty bandy D. Tuska” – napisał były premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do decyzji o zastosowaniu tymczasowego aresztowu wobec byłego prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego.
Nad portem Kaukaz w Kraju Krasnodarskim uniosły się dziś potężne kłęby dymu. Lokalne media donoszą, że ukraińskie rakiety trafiły w załadowany kolejowymi zbiornikami paliwa prom „Aquatrader”.
„Ktoś karmi Onet fake newsami, a oni z lubością zamieszczają to na pierwszych stronach” – powiedział europoseł Maciej Wąsik, przypominając artykuł opublikowany w szczycie kampanii, którym uderzono w PiS. Postawioną w publikacji tezę obalił audyt w ABW.
W pobliżu Pisza w woj. warmińsko-mazurskim odnaleziono wiszący na drzewie przedmiot przypominający fragment balonu meteorologicznego. Pochodzenie obiektu bada policja.
Wiceminister edukacji Joannę Muchę bardzo rozzłościła wypowiedź wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, który wyraził swoje zaniepokojenie pozostawieniem stronie ukraińskiej swobody w zakresie treści materiałów do nauki historii przygotowanych dla ukraińskich dzieci uczęszczających do polskich szkół. „To jest tak niemądra wypowiedź, że aż mnie zęby bolą, kiedy ją słyszę” – uderzyła wiceminister w swojego koalicjanta.
„Dzisiaj atak jest wymierzony w sam rozum i samą naturę. Na przykład mówienie, że można zmienić swoją naturę: że urodziłem się mężczyzną i że mogę stosując różne środki chemiczne i okaleczenie zrobić z siebie kobietę – to atak na rozum, na naturę” – powiedział kard. Raymond Burke w wywiadzie opublikowanym 20 VIII na stronie internetowej Thomas Aquinas College (TAC).
Media donoszą, że Rada Europy przyjrzy się kondycji praworządności w Polsce. Zbadane mają zostać m.in. działania podejmowane w celu odebranie subwencji Prawu i Sprawiedliwości oraz zatrzymanie posła Marcina Romanowskiego, którego chroni europejski immunitet.
Na wniosek prokuratury, Sąd Okręgowy w Gdańsku umorzył postępowanie ws. znieważenia godła Rzeczypospolitej Polskiej przez Adama „Nergala” Darskiego oraz dwie inne osoby.
Nie jest nowością, że wielkie koncerny farmaceutyczne kierują ogromne środki do lekarzy, od których później zależy, jakie leki przyjmują pacjenci. Niepokoić może jednak fakt, że spore kwoty od Pfizera wpływały na konto obecnego Głównego Inspektora Sanitarnego dr. Pawła Grzesiowskiego.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali dziś opinii publicznej analizę przygotowaną dla Państwowej Komisji Wyborczej przez Krajowe Biuro Wyborcze, które ma kolosalne znaczenie w kontekście działań zmierzających do pozbawienie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego subwencji.
Ukraińskie wojska czynią dalsze postępy w obwodzie kurskim, zdobywając kolejną rosyjską osadę.
Były wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk odniósł się do doniesień medialnych mówiących o tym, że 4,4 tys. polskich żołnierzy, którzy mieli rozpocząć swą służbę w na początku lipca i w związku z tym często rezygnowali z pracy, dowiedziało się, że zatrudnienie w wojsku znajdą najwcześniej w październiku.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przekazało Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego petycję z prośbą o wystąpienie z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności trybu wydania rozporządzenia Minister Edukacji z dnia 26 lipca 2024 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach, z art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Przebywający z wizytą w Polsce premier Indii Narendra Modi zadeklarował podniesienie podniesienia wzajemnych relacji z Polską do poziomu partnerstwa strategicznego.