Zaszczepieni Amerykanie mogą zdjąć maseczki. Są nowe wytyczne - zdjęcie
14.05.21, 09:35Fot. via Pixabay

Zaszczepieni Amerykanie mogą zdjąć maseczki. Są nowe wytyczne

4

Wszyscy długo czekaliśmy na moment, kiedy będziemy mogli wrócić do normalności” – powiedziała szefowa Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom Rochelle Walensky. Od wczoraj w USA obowiązują łagodniejsze wytyczne w kwestii noszenia maseczek i dystansu społecznego w przypadku osób, które są w pełni zaszczepione przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Choć w dalszym ciągu noszenie maseczek będzie obowiązkowe w zatłoczonych i zamkniętych przestrzeniach, wspomniana organizacja nie zaleca już noszenia ich na zewnątrz osobom, które są w pełni zaszczepione.

O nowych wytycznych Walensky poinformowała w trakcie briefingu prasowego w Białym Domu.

Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, możesz zacząć robić rzeczy, które przestałeś robić z powodu pandemii”

- mówiła szefowa CDC.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

JohnyBravo2021.05.14 12:12
Interesujące.Zwłaszacza ze wyszczepionki nikogo nie chronią przed zarażeniem, a tym bardziej nie eliminują roznoszenia wirusa. W Polsce nie musisz nosić namordnika gdyż jest to ogranicza twoje konstytu. W razie ataku psiarni-nie przyjmować mandatu, sąd umorzy sprawę.
JohnyBravo2021.05.14 12:14
Przepraszam-literówki.Pisze szybko z pracy. Ma być "W Polsce nie musisz naosić namordnika, gdyż to ogranicza twoje prawa zagwarantowane w konstytucji.W razie ataku psiarni nie przyjmować mandatu, niech to kierują do sądu.Sądy masowo umarzają takie sprawy.
renata2021.05.14 11:07
Ale kłamiecie i to w biały dzień. Wstyd. W Texasie już dawno ludzie nie muszą nosić maseczek i to niezależnie czy są zaszczepieni, czy nie. Restauracje, hotele itd. są otwarte i nie ma żadnych ograniczeń w liczbie gości. Podobnie inne stany południowe. Myślicie, że Polacy tylko z Frondy dowiadują się, co się dzieje na świecie, zwłaszcza w USA? Naprawdę?!!!
Czy zachowałeś eR*ekcję po przejściu Covid-192021.05.14 9:52
z katalizatorem czy turbo?