Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się na nasilającego się ostatnio w naszym kraju niepokojącego zjawiska spofingu, czyli ataków telefonicznych na konkretne osoby. Wiele osób, również życia publicznego czy politycznego skarżyło się w ostatnim czasie na tajemnicze połączenia telefoniczne, podczas których ktoś je zastraszał czy nawet groził im śmiercią.

„Kolejne osoby są ofiarami ataków, które wyglądają na działania typu spoofing. Takie praktyki są przestępstwem i muszą być potępiane” – oświadczył w mediach społecznościowych Żaryn i dodał: „Sprawę wyjaśnia prokuratura i policja, ale już teraz można zauważyć, że działania te wpisują się w próby zaogniania debaty publicznej w Polsce”.

„Takimi metodami można wywoływać odpowiednie reakcje i działania w przestrzeni publicznej, wywołać falę insynuacji i podsycać nieufność wobec instytucji publicznych” – zauważył rzecznik ministra Mariusza Kamińskiego i skonkludował: „Dobór tych, którzy zostali zaatakowani, sugeruje, że chodzi tu o destabilizowanie naszego państwa”.

 

ren/twitter