Żaryn: Rosja używa nowej taktyki do dezinformacji wymierzonych w relacje Polska-USA - zdjęcie
12.05.21, 11:08fot. yt/kremlin.ru

Żaryn: Rosja używa nowej taktyki do dezinformacji wymierzonych w relacje Polska-USA

4

- Jednym ze stałych obszarów oddziaływania Kremla na Zachód są próby atakowania sojuszu Polski i Stanów Zjednoczonych oraz oczernianie obu krajów. Strategiczny sojusz, mający kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO, stał się w ostatnich latach jednym z głównych celów ataków informacyjnych Moskwy – powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Polityka Moskwy w zakresie walki na wszystkich frontach jednocześnie jest niezmienna od wielu lat. Od jakiegoś czasu są też systematycznie prowadzone działania dezinformacyjne mające na celu podważanie relacji Polska-USA, a Kreml zaczął stosować w tym obszarze nową taktykę. 

- Strona rosyjska do swoich działań wymierzonych w relacje Polska-USA używa często pojedynczych komentarzy internautów - zauważa Żaryn.

Strategiczny sojusz Polski i Stanów Zjednoczonych – jak jest – podkreśla Żaryn – od jakiegoś czasu stał się „jednym z głównych obszarów oddziaływania informacyjnego Rosji na Polskę”, a celem tych działań ma być „doprowadzenie do wycofania interesów amerykańskich z Europy Środkowej”, a tym samym z Polski.

Służy temu także m.in. skłócanie na bazie historycznej Polski z Ukrainą – o czym mówił w wywiadzie dla portalu Fronda.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Pierwszym zadaniem służb rosyjskich, co warto podkreślić, w razie zmasowanej inwazji na Ukrainę będzie odcięcie pomocy z Zachodu, a ta pomoc musi iść przez Polskę. Rosja musi więc dążyć do skłócania Ukrainy z Polską. Baza historyczna jest tu jedyną płaszczyzną, jaką mogą Rosjanie wykorzystywać, ponieważ Polska i Ukraina nie mają żadnych sprzecznym bieżących interesów, które mogłyby zostać w tym charakterze wykorzystane – powiedział prof. Żurawski vel Grajewski – CZYTAJ CAŁOŚĆ.

Rosja także próbuje stworzyć mit, że to Polska jest agresywna wobec Rosji i taką politykę prowadzi w zachodnich mediach.

Na Kremlu opracowano nawet specjalny raport, w którym jego autorzy powołują się na prasę chińską.

- Celem publikacji było wykazanie, że Rosja ma prawo czuć się zaniepokojona działaniami Sojuszu, który – gdyby zdecydował się na atak na Rosję – poniesie druzgocącą klęskę – powiedział Żaryn.

 

mp/pap/niezalezna.pl/fronda.pl

Komentarze (4):

B 522021.05.12 17:59
Najlepszym sposobem na te działania Rosji jest zwiększanie zbrojeń w Polsce i intensyfikacja wojskowych ćwiczeń polsko-amerykańskich . Rosja rozumie tylko argument siły i tego należy się trzymać aby nie dać szans Moskalowi na zdominowanie Europy środkowej . Sojusz Polski z USA musi mieć charakter taki jak sojusz USA z Izraelem bo NATO nie jest ( być może ) wiarygodne a rola Niemiec nie jest w tym pakcie jednoznaczna .
PRAWDA2021.05.12 14:29
Na dalsza mete to Rosja zostanie podzielona na 3 państwa ---do rozgrywek za 10 doldzie Japonia co sie Zbroi na potege i odbierze Wyspy Kurylskie co ma Rosja ----
PODdPIS2021.05.12 12:26
Największym strategicznym błędem Stalina było przekroczenie w 1944 roku Bugu. Mógł zawrzeć separatystyczny rozejm z Hitlerem i pozwolić się wykrwawiać innym .Wojna zapewne potrwała by o rok dłużej albo zakończyła się wybuchami jądrowymi w Europie . Rosjanie zaś zaoszczędzili by swoich ofiar i przystąpili by do odbudowy swojej Ojczyzny .Wiem że jest to gdybanie coby było gdyby.....ale śmię twierdzić że Rosjanom by się to opłaciło.
A w "międzyczasie "2021.05.12 12:41
popracuj nad polskom jazykom.