Zamknięte hotele i restauracje. Gowin: Musimy się uzbroić w cierpliwość - zdjęcie
16.12.20, 08:55Fot. KPRM

Zamknięte hotele i restauracje. Gowin: Musimy się uzbroić w cierpliwość

4

Z całą pewnością w pierwszej kolejności do szkół powinny wrócić dzieci. Mówię celowo dzieci, bo mam na myśli klasy od pierwszej do trzeciej” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin odpowiadając na pytanie na temat kolejności znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

Jak dodał w rozmowie na antenie TVN24, dopiero w drugiej kolejności do szkół wróci młodzież. Gowin poinformował też, że kolejnym etapem będzie odmrażanie gałęzi gospodarczych dotkniętych zamrożeniem. Kiedy możemy na to liczyć? Gowin odpowiada:

[…] jeżeli chodzi o podróże, hotele, także o restauracje to niestety – mówię to jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, który na co dzień jest w kontakcie z przedstawicielami tych branż – tu się musimy uzbroić w cierpliwość”.

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze (4):

hanns2020.12.16 16:24
Odjeżdżaj, panie Gowin. Wiesz dokąd. Zawsze chciałeś tam mieszkać.
Michał Jan2020.12.16 10:01
Jak ktoś z komentujących tu trafnie zauważył - bankructwo restauracji i hoteli nie będzie wielkim problemem, bo na ich miejsce otworzą się nowe. Oczywiście - koncernowe...
Michał Jan2020.12.16 9:59
To chyba jasne, że gdyby nasz kochany rządek otworzył hotele i restaurację, to straciłby argumenty za szprycowaniem się nieprzebadanymi i rozmrożonymi pomiędzy producentem a szprycowanym substancjami.
krystyna2020.12.16 9:20
Szwajcaria daje inny obraz sytuacji, narciarze szusuja, restauracje otwarte do godzin wieczornych, szczepionki nie akceptuja z uwagi na brak wystarczajacych badan, sklepy otwarte, zadnego lockdaunu. Cos tu jest odgornie w Uni z pozostalymi 27 panst bez jasnych wyjasnien.wami po cichutku uzgodnione