Wzrost zakażeń. Minister Szumowski zapowiada kontrole  - zdjęcie
03.08.20, 08:05Fot. via Pixabay - arembowski

Wzrost zakażeń. Minister Szumowski zapowiada kontrole

7

Myślę, że trudno jeszcze mówić o drugiej fali. Raczej bym powiedział, że jest to efekt dwóch rzeczy” – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski dodając, że jeśli chodzi o liczbę zakażeń w Polsce, mamy raczej do czynienia z „falowaniem”, a nie drugą falą.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” dalej dodał:

Po pierwsze no właśnie takiego trochę rozluźnienia. Mamy parę ognisk z imprez rodzinnych, a to z wesel, a to z różnych spotkań. Druga rzecz to są znowu duże ogniska, czyli kopalnie, zakłady produkcyjne i tam też się pojawiają wysokie liczby zakażonych, w związku z tym mamy też duży przesiew”.

Zapowiedział też początek kontroli w sklepach w tym tygodniu, które przeprowadzać będzie zarówno policja, jak i służby sanitarne. Chodzi o noszenie maseczek przez klientów. Szumowski zaznaczył:

Tutaj niestety trzeba przypomnieć ludziom, że jest prawo obowiązujące. Trzeba nos i usta zasłaniać, nie ma wymówek medycznych”.

Minister zdrowia wyraził też nadzieję, że bardzo szybkie badania nad szczepionką na koronawirusa pozwolą pozyskać ją już niedługo. Dodał:

Jesteśmy w grupie, która negocjowała z firmami ze strony Unii Europejskiej zakup tej szczepionki i czekamy, mam nadzieję, na przełom roku”.

Mówiąc z kolei o powrocie do szkół we wrześniu powiedział, że resort chciałby dać szansę na pewną regionalizację, aby szkoły w powiatach mogły reagować różnie, zależnie od stanu epidemicznego.

dam/PR1,300polityka.pl

Komentarze (7):

mila2020.08.3 16:23
Dajcie ludziom normalnie żyć.Zakazony jest ten co dał się zaszczepić na grypę.Nie testujcie sie bedziecie zdrowi.Zgonów mniej niz przy grypach sezonowych,Włączcie myslenie wyłączcie telewizory.
Anonim2020.08.3 12:36
Ile dostałeś, albo co ci za to obiecali Ministrze-Kukło Farmakracji? Łukaszenko miał obiecane 90 milionów of WHO, a potem linię kredytową na 900 mln dolarów z Banku Światowego gdyby się ugiął. Białoruś to dzisiaj dla Polski niedościgły standard niezależności. Takie czasy. Mam nadzieję że jeszcze Polacy was osądzą.
"Rodzina u Koryta + "2020.08.3 9:54
CD.
Wojtek Polak2020.08.3 9:38
mam parę pytań do p m Szumowskiego. czy w tak straszliwej pandemii gdzie ludzie umierają na tz choroby współtowarzyszące (przypadki śmiertelne 1730 w czasie 6 m) jest uzasadnione sianie paniki która morze zabić więcej ludzi niż koronawirus? czemu to w tak straszliwej pandemii maseczki noszą tylko dorośli a małe dzieci nie czy miej ważne jest zdrowie naszych pociech niż nasze? na śląsku górnicy jeszcze przed pobraniem wymazu do badań dostawali telefon z sanepidu o tym że są zarażeni czy w tych przypadkach metodą badawczą jest wróżenie z fusów?czy wyszczepianie ludzi ma służyć naszemu zdrowiu czy nabijaniu cudzych portfeli? czy czasem "pandemia strachu" nie ma za zadanie pomocy w "wygaszaniu kopalń" bo my kupujemy węgiel z Rosji i fotowoltaikę(niemiecki bubel) z Niemiec a nasz węgiel leży na "hałdach"? a czemu to przed i w czasie wyborów "pandemia" była bardzo nieszkodliwa a po zaczęła ogromnie wzrastać? i ostatnie pytanie kiedy przestaniecie siać panikę i strach który zabije więcej ludzi starszych schorowanych niż wirus. i w gwoli przypomnienia wirus jest nie mam co do tego złudzeń ale neguję pandemię. nie ufam p Szumowskiemu i dużej części środowisku lekarzy .
Natalja Siwiec2020.08.3 9:27
Szykuje się do kolejnych interesów.
Michał Jan2020.08.3 9:00
To nie druga fala do nas dotarła, tylko próba ucieczki przed pierwszą się nie powiodła.
Jerzy2020.08.3 8:27
Debil, po prosty debil, pomijam banalność tej pseudo pandemii, bo już za wciskanie ludziom tego kitu powinien być izolowany psychiatrycznie, to jeszcze nie zna przepisów które sam ustanawiał. W rozporządzeniu wprost pisze, że nie każdy musi nosić, i żadne zaświadczenie nie jest wymagane. Więc wal się, ryży debilu, zniknij, przestań straszyć ludzi - ta pandemia i debilne przepisy to twoje dzieło, dzieło szatana - bo to ty wyludniłeś kościoły. Jakim ścierwem trzeba być, aby coś takiego robić, no jakim???