Włochy odniosły sukces! 95 proc. mniej imigrantów - zdjęcie
09.02.19, 13:10fot. Wikimedia Commons

Włochy odniosły sukces! 95 proc. mniej imigrantów

17

"O ponad 95 procent spadła liczba migrantów przybyłych do Włoch w tym roku, w porównaniu z pierwszymi tygodniami zeszłego roku" - wynika z danych przedstawionych przez MSW Włoch.

Od 1 stycznia przypłynęły 202 osoby, podczas gdy na początku 2018 roku było ich ponad 4700.

Według danych przedstawianych w 2018, w zeszłym roku spadek fali migracyjnej wynosił ponad 80 procent w porównaniu z 2017r.

Od lata ubiegłego roku włoskie porty zamknięte są dla statków organizacji pozarządowych, ratujących migrantów na morzu. To rezultat zmiany polityki migracyjnej nowego rządu Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd.

mor/PAP/Fronda.pl

Komentarze (17):

lolo2019.02.10 16:10
Poczytajcie więcej o NWO,będziecie wiedzieć dlaczego oni tu przypływają.{Akcja zaplanowana dawno temu}
Maria Błaszczyk2019.02.10 20:39
Może lepiej popatrzmy na wykresy opadów w rejonach, z których przypływają. Na sytuację humanitarną w tych miejscach. Na wskaźniki bezrobocia. I sprawa się wyjaśni.
lolek kremówka2019.02.9 17:09
ciekawe jak polscy katolicy reagowaliby gdyby zachód nie wpuszczał do siebie hunów z polski za piniendzmi emigrujących
Bret2019.02.9 19:06
Zachód nie wpuszcza polskich hunów. Zachód ustawia się w kolejce żeby ci hunowie zechcieli u nich pracować. PRACOWAĆ. Widzisz to magiczne słowo?
Maria Błaszczyk2019.02.9 20:25
No, no , już bez przesady. To pod hasłem "Stop polonizacji Wielkiej Brytanii" doszło do Brexitu. To pod hasłem "Polacy po pijaku rozjeżdżają naszych holenderskich rowerzystów" pan Wilders urządził sobie nagonkę na Polaków parę lat temu. Tak, Polacy pracują. Ciężko i bez narzekania (to moze miec związek z tym, że wielu z nich żywi dziwne uprzedzenia do nauki języków obcych). I przynoszą ogromne ekonomiczne korzyści krajom, w których się znajdują. Tak jak wszyscy imigranci. Problem z uchodźcami i ich wchodzeniem na rynek pracy wynika z tego, że żaden system nie jest w stanie poradzić sobie z milionem osób naraz. Tym niemniej - choć powoli, to się dzieje i ci ludzie są pzez rynek pracy wchłaniani (no a do tego dochodzą problemy związane z tym, że ci ludzie są UCHODŹCAMI - widzisz to magiczne słowo? oni mają za sobą traumatyczne doświadczenia, co wpływa na ich stan zdrowia). Absolutnie nie umniejszam roli Polaków w gospodarkach starej Unii. Ale jest to maleńki kawałek w porównaniu do znaczenia imigrantów z krajów muzułmańskich.
Ciekawy2019.02.9 16:22
haha obrońcy życia, każdego!
Gromyko2019.02.9 15:11
Dziwne. Raz, że laurka, raz że pismo przedsądowe, raz że nic nie ma. Zdecydujcie się.
Maria Błaszczyk2019.02.9 14:39
Sukces? No cóż... Zobaczmy, na czym polega ten sukces używając do tego wymiernych danych, czyli liczb. Np. takich: 2014 - tonęła co 61 osoba 2015 - tonęła co 269 osoba 2016 - tonęła co 71 osoba 2017 - tonęła co 54 osoba 2018 - tonęła co 50 osoba Pełen sukces obrońców zycia, nieprawdaż? Papież Franciszek zaapelował do rządów o udzielenie pomocy osobom, które „musiały emigrować z powodu plagi ubóstwa, wszelkiego rodzaju przemocy i prześladowań, a także klęsk żywiołowych i zmian klimatycznych, oraz aby ułatwiono zastosowanie środków umożliwiających ich integrację społeczną w krajach przyjmujących. (...) Każda istota ludzka pragnie lepszego i szczęśliwszego życia i nie można rozwiązać wyzwania migracji logiką przemocy i odrzucenia ani też poprzez rozwiązania niepełne”.
lookacz2019.02.9 16:27
Ale o co ci kobito chodzi "obrońcy życia" mieli tonąć za nich????? ... puknij się w ten swój lewacki łeb zanim coś znowu napiszesz!!! ... Każda istota ludzka ma prawo do godnego zycia, ale nie na koszt innej istoty!!! Należało pomagać na miejscu i tylko osobom które tej pomocy rzeczywiście potrzebowały. Sam fakt, że "emigracja" do Europy to dla kazdego "emigranta" koszt kilku tysięcy dolców świadczy o tym, że osoby rzeczywiście potrzebujące pomocy takowej nie otrzymały!!!! ... a to, że bliżej im było i drogą lądową do krajów bogatszych i bliższych kulturowo, świadczy że pieprzysz od rzeczy!.
Maria Błaszczyk2019.02.9 17:08
O, po prostu wydawało mi się, że Fronda sama uważa się za "obrońców życia" - więc za paradoks wzięłam, że się cieszy ze śmierci tysięcy ludzi. I to, że na czyjś koszt, jest tu bez znaczenia. mało kto zyje bardziej na czyjś koszt niż płód - który żyje kosztem czyjegoś zdrowia, komfortu, sporej liczby wyrzeczeń i urody. Więc ten argument jest w tym kontekście absurdalny. Ciekawe, jakie pieniądze byłbyś w stanie zdobyć, by Twoje dziecko miało prawo nie tylko na lepsze życie - ale w ogóle jakiekolwiek. Ja w kazdym razie - zrobiłabym wszystko, by moje dzieci mogły żyć. Z Twojej wypowiedzi widać, że nie masz pojęcia, jak to wygląda, jak cała rodzina składa się na wysłanie jednej koiety z dziećmi - a czasem tylko jednego dzieciaka, parędzietsiąt osób się nierzadko do tego dorzuca. Nie możemy pomagac "na miejscu" - w każdym razie nie wszędzie. Nie możemy pomagac tam, gdzie nie ma żadnych struktur społecznych. Nie możemy tam, gdzie nie możemy zapewnić ludziom pomagającym bezpieczeństwa. Nie możemy wreszcie tam gdzie reżim nie chce zmian. I co to znaczy na koszt "innej istoty". Ci ludzie migrują z wielu powodów, ale na ogół gdzieś tam u podłoża są susze - które my - w znaczeniu "kraje uprzemysłowione" - powodujemy. To przez nas wielu z nich umiera. To przez nas dochodzi do konfliktów, w których giną ludzie. To nasza niepohamowana konsumpcja kosztuje ich dzieciaki zdychanie z głodu. Więc kto tu żyje czyim kosztem? Naprawdę nie potrafię pojąć, jak można tak nie widzieć nic dalej od własnego nosa. Do tego łaskaw jesteś obrzydliwie (i po chamsku , na dokładkę) kłamać: " a to, że bliżej im było i drogą lądową do krajów bogatszych i bliższych kulturowo, świadczy że pieprzysz od rzeczy!. " Otóż w takich potęgach gospodarczych jak np. Turcja jest 3 razy wiecej uchodźców niż w całej nażartej do wypęku Unii Europejskiej. W kraju wręcz opływającym w dostatki jak Jordania - tyle co w całej UE, mimo 50-krotnie mniejszej populacji. To samo w Libanie - tam juz co 4 człowiek to uchodźca (tak, w 6-milionowym Libanie jest więcej uchodźców niż w najbogatdszej na świecie półmiliardowej UE). Tyle co w UE jest w Krajach Zatoki oraz w Pakistanie. Iran - milion. Za nimi są potwornie bogate Etiopia, Jordania, Kenia, Uganda, Czad i Sudan. I po co te łgarstwa? Ja przyjmuję do wiadomości, że dla Ciebie śmierć tych ludzi nic nie znaczy. Masz do tego prawo. Ale nie miotaj oskarżeniami na prawo i lewo, bo to w żaden sposób nie czyni Cię bardziej cnotliwym, wręcz przeciwnie...
lookacz2019.02.9 17:31
...nalezy tworzyć struktury i pomagać na miejscu! chociażby własnie dlatego, że tam zostają rodziny składająca się na wydelegowanego emigranta! .... Europa nie udźwignie całej Afryki i połowy Azji.
Maria Błaszczyk2019.02.9 18:48
No to twórz struktury, gdy Ci bomby spadają na głowę, a celem reżimu są właśnie specyficznie organizacje pomocowe. Albo jak taki jesteś mądry, to dogadaj się z panem Afewerkim - bo wielu próbowało, ale widać nie są tacy mądrzy i utalentowani jak Ty. Zaprowadź struktury w Somalii - serio, to jest cierń w tyłku, przydałoby się z tym zrobić porządek - tylko że póki co włożono w to kontenery pieniędzy i się nie udało, więc przydasz się tam - wreszcie ktoś, kto wie, jak to zrobić. Co do wydelegowanych emigrantów - w moim mieście w ośrodku mamy teraz dwóch braci, 4 i 7 lat, na oko. Nie wiedzą nawet, skad pochodzą - ludzie, co się znaja obstwaiają, że prawdopodobnie są z Gwinei, Senegalu albo Mali - ale to tylko dlatego, że z takimi się przedostali.... O ile rozumiemy, wysłała ich dalsza rodzina po zniknięciu matki - tylko zapomniała im powiedzieć, jakiej są narodowości. Europie póki co nadal brakuje ludzi, a cała Afryka się do nas nie wybiera (tym bardziej połowa Azji). Natomiast w tym kontekście zabawne jest wzywanie do rodzenia więcej dzieci - skoro mają nam się tu ludzie nie pomieścić. Ale jak ich tu nie chcemy - to może by tak zacząć jednak używać LEDów, przestać jeść mięso i zrezygnować z samochodu, a jak już coś importowanego stamtąd musimy kupić - to kupować fairtradowe? Co Ty na to?
Lookacz2019.02.9 22:35
Potok demagogii i stek ideologicznych bredni w dodatku nie czytasz ze zrozumieniem a fakty interpretujesz instrumentalnie i bez kontekstu. ... nie mam z kim dyskutować!
Maria Błaszczyk2019.02.10 12:02
Biedaku, rzeczywiście, fakt ginięcia setek tysięcy ludzi w ostatnich latach oraz najwiekszej w historii naszego gatunku migracji wymaga interpretacji... Póki co - ludzie giną. Sugerujesz rozwiązanie, które jest niemożliwe do wdrażaia w wielu miejscach, w wielu innych jest wdrażane (ale akurat nie przez Polskę, która nie bardzo się poczuwa i bierze wtym udział na minimalną skalę) - co nie zmienia postaci rzeczy, że blisko 1% wszystkich ludzi to obecnie uchodźcy. Zajmujesz się oskarżaniem wszystkich wokół - uchodźców, krajów, które ich przyjmują, oraz mnie - a ludzie giną. Jeden za drugim. Jak muchy. Dziesiątki milionów siedzą po obozach, beż żadnych perspektyw - a ja interpretuję fakty inaczej, niżbyś sobie życzył...
edyta2019.02.10 11:48
Jestes popapranym czlowiekiem.Za to zaplaca twoje dzieci
Maria Błaszczyk2019.02.10 12:51
Jestem popaprana, bo nie zgadzam się, by ludzie zdychali z głodu na progu nażartej Europy? Względnie tonęli w Morzu Śródziemnym, bo pozamykamy porty? Czy dlatego, że jak patrzę na rówieśników moich dzieci, którym grozi dożywotnia wegetacja w błocie i kurzu obozów w Turcji czy Ugandy, to czuję bunt? Bo nie chciałabym takiego losu dla nich? Za co moje dzieci zapłacą? Moje dzieci na pewno zapłacą natomiast za obojętność na zmiany klimatu. Za protekcjonistyczną gospodarkę krajów uprzemysłowionych. W końcu - za demograficzną zapaść. Ale właśnie temu próbuję przeciwdziałać.
Lookacz2019.02.11 8:57
Demagogia przeplatana ckliwymi opowiastkami! ... nie trzeba wyjeżdżać z Polski żeby zobaczyć biedę! ... i odpuść sobie ekologie bo to właśnie działalnośc lewackich pseudo ekologów doprowadza do destrukcji środowiska naturalnego. ...P.s. Potwierdzam jesteś popaprana, siedzisz przy kompie i robisz za "użytecznego idiote" powielając bez przemyśleń ideologiczne hasełka!.