Wkrótce wydarzy się coś bardzo ważnego!!!   - zdjęcie
20.12.20, 12:36Fot. screenshot - YouTube (Dominikanie.pl)

Wkrótce wydarzy się coś bardzo ważnego!!!

41

PIERWSZE CZYTANIE

Królestwo Dawida będzie trwało wiecznie

2 Sm 7, 1-5. 8b-12. 14a. 16

Czytanie z Drugiej Księgi Samuela

Gdy król Dawid zamieszkał w swoim domu, a Pan poskromił dokoła wszystkich jego wrogów, rzekł król do proroka Natana: «Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża mieszka w namiocie». Natan powiedział do króla: «Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Pan jest z tobą».

Lecz tej samej nocy Pan skierował do Natana następujące słowa: «Idź i powiedz mojemu słudze, Dawidowi: To mówi Pan: „Czy ty zbudujesz Mi dom na mieszkanie? Zabrałem cię z pastwiska spośród owiec, abyś był władcą nad ludem moim, nad Izraelem. I byłem z tobą wszędzie, dokąd się udałeś, wytraciłem przed tobą wszystkich twoich nieprzyjaciół.

Dam ci sławę największych ludzi na ziemi. Wyznaczę miejsce mojemu ludowi, Izraelowi, i osadzę go tam, i będzie mieszkał na swoim miejscu, a nie poruszy się więcej i ludzie nikczemni nie będą go już uciskać jak dawniej. Od czasu, kiedy ustanowiłem sędziów nad ludem moim izraelskim, obdarzyłem cię pokojem ze wszystkimi wrogami. Tobie też Pan zapowiedział, że sam Pan dom ci zbuduje.

Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem. Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki”».

 

Oto słowo Boże.

 

DRUGIE CZYTANIE

Tajemnica ukryta dla dawnych wieków została objawiona

Rz 16, 25-27

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Temu, który ma moc utwierdzić was zgodnie z Ewangelią i moim głoszeniem Jezusa Chrystusa, zgodnie z objawioną tajemnicą, dla dawnych wieków ukrytą, teraz jednak ujawnioną, a przez pisma prorockie na rozkaz odwiecznego Boga wszystkim narodom obwieszczoną, dla skłonienia ich do posłuszeństwa wierze, Bogu, który jedynie jest mądry, przez Jezusa Chrystusa, niech będzie chwała na wieki wieków! Amen.

 

Oto słowo Boże.

 

EWANGELIA

Maryja pocznie i porodzi Syna

Łk 1, 26-38

 Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja.

Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.

Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. a oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».

Wtedy odszedł od Niej Anioł.

 

Oto Słowo Pańskie.

 

Komentarze (41):

Mirek2020.12.21 22:25
Bardzo ważne,krowa urodzi cielę z 3ma głowami , Prezes zgubi w Sejmie pieluchę.
Taki jeden2020.12.21 8:30
Kiedy Żydzi zaczną odbudowywać Świątynię Salomona na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie (tam gdzie obecnie stoi meczet Omara), wtedy nastąpi ponowne przyjście Pana i koniec tego świata. Ale plany odbudowy już istnieją.
Tadeusz z Torunia2020.12.21 7:50
I tak straszymy was od 2 tyś.lat....A wy macie się bać...Jasne..? ? ?
tm2020.12.21 8:51
Jasne
Tadeusz z Torunia2020.12.21 12:48
Straszymy? Nie..tylko objawiamy dla wielu niewygodną prawdę...
Tadeusz Torun2020.12.21 19:32
Jasne, właściciele prawdy :-)
TO JEST POTĘŻNY EGZORCYZM ..!2020.12.21 0:28
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce! A przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną!...OBY GO BÓG POGROMIĆ RACZYŁ, POKORNIE O TO PROSIMY!...A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW, SZATANA I INNE DUCHY ZŁE, ...KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH PO TYM ŚWIECIE KRĄŻĄ,----MOCĄ BOŻA, STRĄĆ DO PIEKŁA---AMEN---!
ladychapel2020.12.20 20:42
Chodzi o Wielką Koniunkcję Jowisza i Saturna?
rebeliant2020.12.20 19:13
Na dobrą sprawę, to Bóg nie poniósł losu człowieczego, gdyż żaden człowiek nie jest w stanie "przygotować sobie lądowiska" tzn. wybrać sobie rodziców, ani też dobrać talentów, mieć wszechwiedzę o wszystkim (mieć wgląd we wszystko), a także mieć moc wybawienia z wszelkiej opresji - wszystko co uczynił uczynił z własnej woli zachowując do końca wszelką moc, dzięki której mógłby rozwalić swoich oprawców. Tym samym jest to taka kpina z bycia człowiekiem i ponoszenia jego losu, a w rzeczywistości jest tak, że człowieka spotykają krzywdy w całkowitej bezbronności oraz bez wolnej woli tzn. czy tego chce czy nie. Dlatego też ja nabieram wątpliwości, czy tak faktycznie ktoś podjął los człowieka (mój, twój, mieszkańca wysp Ungabunga) i za niego poniósł śmierć. I żadne sztuczki z uzdrawianiem i innymi cudami nie robią na mnie wrażenia (jak na gawiedzi iluzje w cyrku), bo człowiek w swym losie ponosi przykry trud bez sztuczek, ale realnie mierzy się z niedolą. Dlatego też wyżej cenię dokonania ludzi (choć niektórym parę pasów by się przydało) niż pokazy możliwości istoty, która mając więcej możliwości może ludzi robić w konia jak chce.
rebeliant2020.12.20 23:10
Jedna osoba uważa, że każdy człowiek tak potrafi.
Jan Radziszewski2020.12.20 23:57
żydzie tylko 3 lata a żydów NIET tj NIE Budiet - ot zabrani przez anioły diabelskiego cezara /J 19,15 ; Ap 12,3 nn) do PIEKŁA +++ O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. …
rebeliant2020.12.21 0:15
A nie wystarczy zator w żyłce ? W tego człowieka ma walnąć na raz piorun, wulkan i powódź, ale jednocześnie niech tan człowiek za szybko nie umierał, aby strach i wrażenia w nim szalały. A Diabeł Bogu mówił, żeby nie stwarzał człowieka, bo będzie go maltretować... no i się nie pomylił.
KażdyOdpowiadaZaSiebie2020.12.21 12:47
Mozesz w Boga wierzyć, a mozesz nie wierzyć.Mozesz czynić dobro, możesz też czynić zło.Możesz nawet bluźnić i poniewierać nasze wartosci, czcić szatana albo mówić ze go nie ma.To wszystko ci wolno, bo na tym polega ludzka wolność w dokonywaniu wyborów.Ale droga do stania sie lepszym człowiekiem, świętym , zwierzęciem czy bestią w ludzkuej skórze jest najzupełniej jednoznaczna.Albo się wspinasz w górę..albo schodzisz w dół.I to też jest twój wybór..ale za każdym wyborem ida konsekwencje czy ci się to podoba czy nie, bo tak od zawsze ten świat jest stworzony. I nie udawajcie, tzw niewierzący ateisci, ze nie wiecie o co chodzi :D.Że nie poniesiecie żadnych konsekwencji swoich czynów.I tych dobrych i tych złych czynów.
Mirek2020.12.20 19:00
Już niedługo wydarzy się coś bardzo ważnego . I wydarzy się ..... . Nadejdzie czas że lewactwo zostanie zmiażdżone .....i to już niedługo ! . Najbardziej na tym ucierpią muzułmanie i żydzi .
czytel nick2020.12.20 18:37
Czemu KATOLICKI portal nie kasuje ohydnych bluźnierstw?!
abc2020.12.20 22:30
Pewnie po to, by pokazać jak szatan krąży wokół nas, wyje i zasmradza świat.
Grizzly2020.12.20 23:09
Pudło kretynie. Są wulgarne kłotnie, są kliki, kasa się zgadza
Grizzly2020.12.21 9:34
Won k.. od mojego nicka! Mendo tchórzliwa nie potrafisz napisać czegokolwiek z sensem to kradniesz nicka!
Przesilenie zimowe jutro2020.12.20 17:58
i tyle.
JPIII2020.12.20 17:25
Bożyszcze zw. bogiem pia...rdnie i ziemia się zatrzęsie.
Anonim2020.12.20 21:01
A ty zesrasz się ze strachu.
I dalej2020.12.20 16:57
nie wiemy co.
PIOTR2020.12.20 14:47
To Boże Narodzenie
Polskaja Konfiedieracja2020.12.20 13:45
𝐙𝐘𝐂𝐙𝐘 𝐙 𝐍𝐎𝐖𝐘𝐌 𝐆𝐎𝐃𝐎𝐌 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐎𝐉 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐙𝐋𝐀𝐏𝐀𝐍𝐈𝐀 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃𝐔 𝐍𝐀 𝐖𝐙𝐌𝐎𝐂𝐍𝐈𝐄𝐍𝐈𝐄 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌𝐔!
Ali-baba2020.12.20 14:59
Cóż ? Na takie dictum, można tylko tak odpowiedzieć: "kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada"? I czasami tak się składa, że taki dołek - stanowi szambo ? Ale tego ci nie życzę, zwłaszcza teraz, kiedy już za parę dni przychodzi na świat Boska Dziecina !? Życzę Ci zdrowych i szczęśliwych Świąt !!!
Polskaja Konfiedieracja oraz2020.12.20 13:44
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Widzicie masoni jak bardzo jesteście zniewoleni.2020.12.20 13:39
Jak jesteś dobrym mężem to słabym kochankiem (nie chodzi o pieprzenie, a o całą pantoflarską otoczkę) i słabym ojcem. Tak jest w tym świecie że jak jest dwóch podobnych to jeden jest dobrym oporem a kiepskim owalem, a drugi na odwrót. Wybór jest pomiędzy Mężem nie waszym oczywiście a Tata tulą. Wszystkie kobiety na wzór Wielkiej nierządnicy w ciemnogranatowym płaszczu są z natury wdowami, one się przed trudnym wyborem nie wahałyby 2 razy, Wy się wahacie w nieskończoność bo wydaje się wam że macie honor.
Jahu🐟2020.12.20 13:20
Maryja to żydowska k.rewka której alfonsem był trzy razy starszy Józef!
Roman2020.12.20 13:25
Ten artykuł nie jest o twojej mamie, lecz o Matce Jezusa.
salome2020.12.20 15:38
Jeszcze przyjdzie godzina, kiedy z rozpaczy będziesz chciał sobie wyrwać język za te słowa. I ten żal doskonały będzie twoją szansą. Oby przyszedł jak najszybciej.
m2020.12.20 15:39
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a opętańcy zamiast choć spróbować przemówić ludzkim głosem to wyją na pasku swych uzależnień. Jak będziecie w dalszym ciągu folgować swym najgorszym skłonnościom to lepiej nie będzie i wreszcie nie wystarczy wam odreagowywanie frustracji wynikających w prostej linii z braku jakichkolwiek hamulców.
Grizzly2020.12.20 17:57
Jezusek nie urodził sie w grudniu, a te całe święta i tradycje są ukradzione od pogan, wieć nie pier.. dol
ZDEGUSTOWANY2020.12.20 18:36
A skąd wiesz żałosny złodzieju nicków kiedy urodził się Zbawiciel?
Fakt2020.12.20 20:24
Jest kilka znaczących dowodów na to, że Jezus nie mógł urodzić sie w grudniu. Data śmierci Jezusa jest znana i nie podlega dyskusji - 14 nisan. Kiedy Jezus umarł miał 33,5 lat. Policz do tyłu te lata. Na pewna nie wyjdzie ci grudzień tylko październik. 2. Jezus urodził się w Betlejem choć Józef i Maria wcale tam nie mieszkali. Narodziny Jezusa przypadły akurat na okres powszechnego spisu ludności. W tamtych czasach każdy musiał poddać się takiemu spisowi w miejscowości, w ktorej się urodził więc rodzice Jezusa musieli wyruszyć do Betlejem bo stamtąd pochodzili. 3. Z powodu spisu ludności wszystkie zajazdy były zajęte więc Maria i Józef musieli zadowolić się stajnią, która była pusta bo zwierzęta i pasterze nocowali w polu. Zimą, w grudniu, nie byłoby to możliwe.
Grizzly2020.12.20 21:34
Won bydle od mojego nicka! Szmaciarzu zaje..., nie potrafisz sobie kur.. nicka wymyślić tylko mój kradniesz?
Grizzly2020.12.21 9:34
Won k.. od mojego nicka! Mendo tchórzliwa nie potrafisz napisać czegokolwiek z sensem to kradniesz nicka!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.20 13:14
ciekawe czy maryja podczas zwiastowania miała orgazm a jej picza eksplodowała sokami?
opty2020.12.20 13:20
...i w wieczór Wigilijny kretyn siada przy stole i śpiewa kolędy: wyklęty .......ludu ....
Roman2020.12.20 13:22
O wiele ciekawsze jest, czy się nawrócisz, czy pójdziesz na wieczne zatracenie.
hehehe2020.12.20 15:41
Wiemy na pewno, że picza twojej eksplodowała kretynem.
tu-du2020.12.21 14:41
Tego wiedzieć nie będziemy ? Wiemy natomiast, że twój "czerep eksplodował"- lewackim ZBYDLĘCENIEM WIELKIM !!!