Winnicki apeluje do rządzących: Żądamy odwołania lockdownu!  - zdjęcie
10.01.21, 14:30Fot. screenshot - YouTube (Polsat News)

Winnicki apeluje do rządzących: Żądamy odwołania lockdownu!

101

Trwające obostrzenia coraz bardziej rujnują polską gospodarkę. Kolejni przedsiębiorcy alarmują o swoim dramatycznym położeniu. W związku z tym poseł Konfederacji Robert Winnicki apeluje do rządzących o odwołanie lockdownu.

Poseł Robert Winnicki gościł w Polsat News, gdzie dyskutowano o powrocie dzieci do stacjonarnego nauczania. Polityk Konfederacji przekonywał, że taka decyzja powinna zapaść jak najszybciej. Wskazał na przykład przedszkoli, które działając pokazują, że nie są „jakimiś wielkimi rozsadnikami epidemii”.

Winnicki zwracał też uwagę na dramatyczne położenie polskich przedsiębiorców.

- „Ubiegły rok wiele przedsiębiorstw przeszło źle bądź plajtowało, a teraz szykuje nam się armagedon gospodarczy” – stwierdził.

W związku z tym zaapelował do rządzących, aby jak najszybciej otworzyli gospodarkę.

- „Żądamy odwołania lockdownu. Żądamy, żeby rząd przestał ignorować skutecznie terapie, np. amantadyną. Przedsiębiorcy są przygotowani i chętni, żeby działać w reżimie sanitarnym” – mówił.

kak/Polsat News, DoRzeczy.pl

Komentarze (101):

Felek2021.01.11 11:16
Czy Winnicki również przyjmie odpowiedzialność za przepełnione szpitale, chorych i wzmożoną śmierć w społeczeństwie? Nie sądzę. Patrząc na tą facjatę to najpierw zacznie odwracać kota ogonem, jak rasowy oszołom-nacjonalista, a później się schowa jak rasowy tchórz.
Michał Jan2021.01.11 14:19
A kto weźmie na siebie umierających z powodu braku zasilania służby zdrowia w przyszłości. PiS jest idealną partią dla takich Felków typu "tu i teraz".
SzaryCzłowiek2021.01.11 8:23
Nie tędy droga, bo pokrzykiwanie nic nie da.Konfederacja powinna złożyć do sądu pozew o nielegalność zaostrzen i lokdałnów i pilnować tej sprawy. A sąd powinien wydać wyrok, że zaostrzenia i lokdałny są bezprawne. Żeby ludzie w końcu przestali się bać, zdarli z twarzy te śmierdzące szmaty i otworzyli hotele i restauracje!
Anonim2021.01.11 10:45
Pozew do sądu to może złożyć każdy, i co ważne, można złożyć pozew grupowy, i każdy może pilnować tej sprawy? Nie jest potrzebna Konfederacja do tej sprawy? Tylko niektórzy głosowali na Konfederację, co wizaże się z tym, że nie może mieć swojego klubu poselskiego, a nawet więcej, te kilka mandatów sprawia, że nie ma zdolności koalicyjnej? Więcej roztropności przy wyborczej urnie?
Berenika2021.01.11 8:17
Winnicki to takie bydle które ma za zadanie siać ferment na rozkaz Kremla zreszta cała konfederacja to robi za rubelki od Putina okłamali ludzi przy wyborach mam nadzieje że przy nastepnych wyborach ludzie im pokażą wała
Anonim2021.01.11 10:52
Już większej głupoty dawno nie czytałem? Ale na przekór wpisowi wypada zapytać, czy niemieckie partie też mają taki uraz psychiczny do Rosji? I czy taka sytuacja "kręcenia lodów" ponad głowami Polaków jest zgodna z interesem Polski?
PRAWDA2021.01.11 7:26
Winicki taki sam i pleci głupoty jak tow - Władysłw Gomułka 1 sekretarz parti PZPR ---Kazda wywieziona Kupka Gnoju na Pole -- to Podstawa Budowy Socjalizmu ==
Anonim2021.01.11 10:54
A tak już merytorycznie, to co konkretnie zarzucasz posłowi Winnickiemu?
O. Leon Knabit:2021.01.11 0:30
Do czego jesteśmy powołani? Każdy jest jakiś… Kiedyś słyszałem wspomnienia jednej pani z czasów Powstania Warszawskiego, kiedy mieszkała na skraju Puszczy Kampinoskiej. W czasie rozmowy słychać było tylko westchnienia co my przeżyliśmy w tamtym czasie… A my chcemy szukać Boga. Plątanina straszna, wielu rzeczy nie rozumiemy, wielu nie potrafi dopasować swojego życia do wiary w Boga. Jedno jest tylko pewne: pragniemy Jezusa, bo tylko w Nim jakoś te kłopoty i komplikacje życiowe się wyrównują, upraszczają. Ufność jest tutaj fundamentem. Mimo wielu pytań bez odpowiedzi, z pewnością kroczą tą drogą. Co ja Ci zrobiłem, że tak mi dajesz w kość? Zapyta wielu. Ta bliskość Osoby Jezusa napawa nadzieją, w końcu On poniósł śmierć za nas, poświęcił się bezinteresownie. Rzeczywistość czekającego Boga, który z miłością nas oczekuje, poprawia nieco ten obraz, który mamy wokoło siebie. Papież Franciszek mówi Pan Bóg lubi przebaczać. My z kolei nie tak bardzo, a co dopiero prosić o przebaczenie. Jeżeli ktoś robi mi źle raz, drugi, trzeci i czwarty, jestem już poirytowany, rzucam wszystkim i obracam się na pięcie bez chęci dogadania się. Wszystkie komplikacje i świństwa, które uczyniłeś, są do rozwiązania w Jezusie, wystarczy, że wyciągniesz palec, a Pan cię wyciągnie z tego bagna grzechu. Jeżeli to sobie postawisz jako cel życia swojego, że tu musi być zgoda z Bogiem, to nie będzie możliwości grzechu. I proszę się rozejrzeć naokoło, wielu ludzi narzekających, zestresowanych, złych, moralnie nie w porządku. Niektórzy mówią, że za komuny ludzie byli lepsi, rozgraniczenie było jasne: czerwoni to zło, a pozostali są dobrzy, a i wśród tych czerwonych paru dobrych się znalazło. A dzisiaj niezwykle trudno określić, kto jest dobry, kto zły; kto mówi szczerze, a kto kłamie. Pomieszanie. Szukamy azylu normalności i autentyczności. W tym wszystkim muszę odnaleźć miejsce również dla siebie. Mówią, że zło się bardzo śpieszy, dlatego szybko się skończy. Jesteśmy stworzeni, powołani do szczęścia, a nie do narzekania.
c.d2021.01.11 0:30
Kiedyś u znajomych, którym błogosławiłem małżeństwo, malutka Hania, może pięcioletnia, podeszła do mnie, wpatrując się w moją chuderlawą twarz, powiedziała: Niech się ojciec poczęstuje czekoladą. Odpowiedziałem: Słuchaj, ja już jestem stary i nie jem czekolady. Usłyszałem: Moja babcia też jest stara i je czekoladę. Starałem się wyjaśnić: Twoja babcia, uwaga!to nie jest byle jaka babciai może jeść czekoladę. A ta mała Hania patrzy na mnie i mówi: Co znaczy byle jaki? Nikt nie jest byle jaki, każdy jest jakiś. Jakże to było głębokie… i dało do myślenia. Druga sytuacja, pewien młody człowiek napisał do mnie list, w którym opowiedział, jak przeżywał głęboki kryzys, nie wiedział, co z sobą zrobić, chodził po mieście, szukając odpowiedzi i wstąpił do kościoła, a tam rekolekcje, które akurat głosiłem i opowiadałem historię rozmowy z Hanią, o tym, że nikt nie jest byle jaki. Wyszedł z kościoła odmieniony, z chęcią rozpoczęcia od nowa. W myśl zasady rzuć kamieniem w tłum, zawsze kogoś trafisz. Bywa, że i w nas obudzą się wątpliwości, popadniemy w depresję, wtedy pomyślmy o słowach Hani, o tym że JESTEŚ JAKIŚ. Wystarczy popatrzyć na Jezusa, który cierpiał i poniósł śmierć za ciebie, przeszedł przez wszystko, bez narzekania i ucieczki. Ty więc również możesz sobie dać radę, a gwarancją, którą zapewnia Jezus, jest zmartwychwstanie, życie wieczne. Na końcu każdego ciemnego tunelu jest światło, jest wyjście. Zawsze nad ciemnymi chmurami góruje słońce, jeżeli ktoś nie wierzy, wybierzcie się kiedyś samolotem i zobaczycie. Jezus zdaje się mówić: Nie gwarantuję ci dóbr ziemskich, nie zapewniam, że nie upadniesz, ale zawsze będę z tobą, zawsze podam ci rękę, zawsze cię podniosę. Nie zawiedziesz się na Mnie. Mówię to z przekonaniem, jako świadek bycia z Bogiem, jako człowiek, kapłan i benedyktyn.
Monika2021.01.10 23:16
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil ze zdjęciami : https://milepanie.pl/monia89
Beno2021.01.10 22:32
A co Winnicki z księżyca spadł i myśli, że kryzys dosięga tylko polskich przedsiębiorców i polską gospodarkę? Cała Europa jest w ogromnym kryzysie. Gdyby ludzie przestali się spotykać, stosowali się do nakazów, nie było strajku kobiet - może dzisiaj byłoby lepiej. W Niemczech na dobę umiera ponad 1000 osób. Czy chcemy, by było u nas jeszcze gorzej? Zycie i zdrowie najważniejsze. A jeśli komuś tak źle i grozi mu bankructwo, niech się przekwalifikuje i zarabia mniejsze pieniądze na utrzymanie rodziny. Wszystkim dzisiaj jest ciężko i trzeba się solidaryzować z tymi, którym bieda zagląda w oczy, ale chcą żyć i chcą być zdrowi.
Anonim2021.01.11 8:11
Następny który wierzy w brednie opłaconych Sutkowskich i Gutów.
Anonim2021.01.10 22:16
PiS oszalało! 30 policjantów ruszyło na restaurację, która otworzyła się na klientów [VIDEO] ,,,,,, https://nczas.com/2021/01/10/pis-oszalalo-30-policjantow-ruszylo-na-restauracje-ktora-otworzyla-sie-na-klientow-video/
comic2021.01.10 22:30
to glszenie szanownego pana Winnickiego nic ,a nic nie kosztuje, a w mojej okolicy , po wyjeździe gości z Albionu, cała rodzina na kupie kilkanaście osob, ma covid. Dobrze,że za lasem jest ich gospodarstwo. zakupy trza będze podrzucać na podwórko i sp....lać . Panie Winnicki, wywołuję pana , bo to jest wojna z zarazą, a nie z dziećmi nienarodzonymi.
JohnyBravo2021.01.11 8:27
Moja cała rodzina tez miała kowit , po powrocie mojej skromnej osoby z wizyty w Pradze Czeskiej.Wszyscy żyją, a wyzdrowieli po kilkudniowych niedomaganiach. właczajac w to mojego 78 letniego ojca od 40 lat chorego na cukrzycę. Tak wiec kowidziarski szurze siedź cicho i nie siej paniki.
Berenika2021.01.11 8:30
To sie ciesz ze wszyscy zdrowi ale nie wszyscy maja takie szczęście u mnie z rodziny dwie osoby zmarły ot tak sobie
JohnyBravo2021.01.11 8:35
Zmarły na kowit czy tylko ich tak wpisali ze na kowit? A byla sekcja zwłok?
Berenika2021.01.11 8:36
Idiota
Michał Jan2021.01.11 14:22
I ten fakt ma być argumentem za tym, żeby wszyscy Polacy byli wyrobnikami u obcych? Ci co mają organizm na tyle mocny, że przeżyją mimo upadku służby zdrowia?
Hanna2021.01.10 22:05
A co on może żądać. Od tego jest parlament. Odpowiedzialność za swoje decyzje ponosi rząd.
...2021.01.10 21:07
Koleś już niedługo a nikt nie będzie wiedział kto to taki Winnicki. Człowieku odchodzisz w niebyt.
Berenika2021.01.11 8:31
Oby jak najszybciej ta pseudo prawica a w rzeczywistosci chamy putinowskie usiłujace rozwalać Polske
Jazzz2021.01.10 21:04
A co jest lepsze, życie w biedzie, czy śmierć na bogato ???
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.10 19:39
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Anonim2021.01.10 20:23
Chyba złapałeś tego koronawirusa, bo coś z głową u ciebie nietęgo.
Jazzz2021.01.10 21:14
To jakis lewacki narkoman.
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.10 19:39
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Jazzz2021.01.10 21:17
A te cyfry to wyniki jakichś badań naukowych ??? Czy tak na oko.
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.10 19:37
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.10 19:37
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.10 19:38
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Anonim2021.01.10 19:57
w Polsce szykują się kartki na ryż, tylko kto przeżyją pisowska okupację? w takim tempie do końca roku umrze milion ludzi
Lasso2021.01.11 8:33
Ty tu za idiote robisz????
gorzej niż za okupacji2021.01.10 19:07
Warszawskie knajpy, tuż przed wybuchem wojny egzystowały na bardzo wysokim poziomie. Było ich mnóstwo. Niemalże każda z nich oferowała swoim gościom wina, wódki, koniaki, sprowadzane z Francji czy Węgier.Bywanie w knajpach było czymś naturalnym. Wszystkie okazje, czy to "rybka" w Wielki Piątek, czy też może Święto Zmarłych, były odpowiednie, aby zajrzeć do ulubionego miejsca. 1 września 1939 roku poplątał losy ludzi, odmienił oblicze miasta. Te piękne, przytulne knajpy już nigdy swego dawnego stylu nie odzyskały, co nie oznacza jednak, że nie otwierano ich na nowo. Już w pierwszych dniach okupacji zaczęto uruchamiać w Warszawie lokale gastronomiczne. Z każdym miesiącem otwierano kilkanaście nowych miejsc. Szybki rozrost knajp warszawskich spowodował, że w marcu 1941 r. Leist, powołując się na obwieszczenie z lipca, sporządził nowe zarządzenie, w którym stwierdził, iż nie będzie wydawał nowych zezwoleń, na prowadzenie restauracji, gdyż jest już ich stanowczo za dużo. Słowa te nie podziałały. Przedstawia to poniższa tabela: Sierpień 1940 Sierpień 1942 bary 61 148 restauracje 26 374 kawiarnie 29 233 cukiernie 41 121 Knajpy, w czasie okupacji przestają być tylko miejscami spotkań towarzyskich, czy degustowania smacznych potraw. Zaczynają pełnić zupełnie nowe funkcje. Czarnorynkowi handlarze dokonują transakcji w knajpach na pl. Napoleona, konspiratorzy spotykają się w barach kawowych przy ul. Wspólnej, w celu wymiany informacji, a niemieccy żołnierze szukają towarzystwa Polek w "Tivoli" (Marszałkowska 86). Ideologia narodu niemieckiego, o rasie panów, miała swe przełożenie również w tak prozaicznej kwestii, jaką jest jedzenie we wspólnych lokalach. Wyciąg z instrukcji dla żołnierzy Wermachtu, przebywających czasowo w Warszawie, mówi :"Zabrania się żołnierzom pokazywać z Polakami lub Polkami na ulicach w miejscach publicznych lub uczęszczać wraz z nimi do restauracji. Nie siadać z Polakami przy jednym stoliku !! Bądźcie ostrożni przy zawieraniu znajomości, gdy nie wiecie, z kim macie do czynienia. Żaden Polak, a tym bardziej Żyd nie ma wobec Niemców uczciwych zamiarów". Podzielono więc lokale na: " Nur fur Deutsche" ( tylko niemieckie), "Fur Wermacht verboten" (tylko polskie, w praktyce jednak nie miało to większego znaczenia, gdyż Niemcy pojawiali się tam bez względu na zakazy), oraz miejsca, w których obopólna obecność była tolerowana (np. u Lardellego przy Polnej 30). Lokale gastronomiczne powstawały też w getcie żydowskim i było ich tam stosunkowo dużo.
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białoruski!2021.01.10 19:40
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie! Popracuj nad polskom jazykom, brudasie!
JohnyBrawo2021.01.11 8:30
Wiech "Cafee pod Minogą " :)
Anonim2021.01.10 18:45
SKANDAL, i już! O czym tu mówić? Za ten cały bałagan powinni urzędnicy siedzieć ZK? I mam nadzieję, że tak będzie, bo jedynie wówczas jest szansa na uwolnienie się od terroru medycznego? Skoro od czerwca 2020 r. normalnie działa Przychodnia Zdrowia w Przemyślu na PFZ, gdzie przebywają po pomoc pacjenci z koronawirusem, to dlaczego nie mają działać inne przychodnie, szkoły i biznes? Dlaczego nie ma żadnego problemu z dostaniem się do lekarza specjalisty - PRYWATNIE? To jak to jest, w prywatnym gabinecie lekarskim koronawirus traci swój impet i nie jest już niebezpieczny?
Anonim2021.01.10 18:46
Moja przychodnia działa bez przeszkód od czerwca. Jest całkowicie otwarta, tak jak przed pandemią. Nikt się z żadnych telewizji nie pokwapił, żeby to pokazać, że można pracować normalnie. Mój personel nie boi się COVID-19 – mówi Włodzimierz Bodnar, lekarz pulmonolog prowadzący przychodnię w Przemyślu. ....... https://nczas.com/2021/01/08/wlodzimierz-bodnar-tak-sie-leczy-covid-19-moj-personel-nie-boi-sie-wywiad/
Anonim2021.01.10 18:47
Jak widać, można? tylko trzeba chcieć?
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białoruski!2021.01.10 19:40
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie! Popracuj nad polskom jazykom, brudasie!
Anonim2021.01.10 22:20
ta ty zawszony gnoju! wypier.... po takich jak ty, to mój dziadek na konia wsiadał!
JohnyBravo2021.01.11 8:33
Do mojej przychodni , żeby się dostac, to trzeba tłuc kijem w parapety, żeby Nasi Bohaterowie Z Pierwszej Linii Frontu w ogóle raczyli zainteresować się pacjentem.A leczenie przez telefon nie działa, bo ich telefon nie działa.
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białoruski!2021.01.10 19:41
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie! Popracuj nad polskom jazykom, brudasie!
Anonim2021.01.10 22:21
ta ty zawszony dziadu! wypier....! po takich jak ty, to mój dziadek na konia wsiadał!
JanP2021.01.10 18:39
Temu oszołomowi w głowie coś pyknęło. Jest kapitalizm, jest wolny rynek a ten socjalizm chce wprowadzać. Jak ktoś nie daje sobie radę z biznesem, to przyjdą inni, którzy sobie radę dadzą. Obudziłem się - kurde teraz cały kapitalistyczny świat nagle przejrzał na oczy i bez rewolucji wprowadza idee socjalizmu. Ten Marks jednak miał głowę na karku. Jeszcze jedna pandemia i obudzimy się w komunistycznym świecie. Biden idealnie pasuje na genseka, nawet wiek ma odpowiedni.
Skrzypek na dachu2021.01.10 18:31
Brawo Konfederacja . Zdrowych ludzi nie wolno wstawiac do wiezienia a tylko chorzy powinni zostac w domu jak maja jakas grype czy katar .
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białoruski!2021.01.10 18:35
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie! Popracuj nad polskom jazykom, brudasie!
Michał Jan2021.01.10 18:27
Większość obecnych restrykcji, to albo w ramach pokazania, kto tu rządzi (nie będą nam tu luk w naszych rozporządzeniach konferencyjnych wynajdywać), albo do podbicia stawki, żeby było z czego "wyszczepiaków" nagradzać (dostaną zniżkę 20% od ceny zwiększonej dwukrotnie).
krzywy ryj2021.01.10 18:53
Wg mnie, przede wszystkim zwykły kretynizm. Blokady będą dopóki są na zachodzie. A mówią że to PO robiła wszystko co chcieli Niemcy. W Polsce rządzą ludzie bez charakteru, bez mózgu i z gumowymi oczami. Strategia krzywego ryja na krzywy ryj.
krzywy ryj to ty masz2021.01.11 0:00
jak ci matka na łeb siadła
dane z lat poprzednich2021.01.10 18:13
Nasze pieniądze z PKB gówno znaczą więc lista tylko teoretycznie odzwierciedla nakłady na służbę zdrowia. Kolejność: Niemcy, Szwecja, Norwegia, Dania, Francja, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Austria, GB. islandia, Finlandia, Włochy, Hiszpania, Słowenia, Czechy, Portugalia, Islandia, Słowacja, Lumksemburd, Węgry, Estonia, Grecja, Polska
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białorusinie!2021.01.10 18:26
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie! Popracuj nad polskom jazykom, brudasie!
Anonim2021.01.10 18:58
Jak czytam ciebie , to normalnie jakbym czytał program PiS.
żywe trupy2021.01.10 17:58
Skoro Polska z Węgrami mogły zmienić podejście Europy do migracji, to ze Szwecją i ulicą francuską a później kolejnymi, mogły zapobiec koronafaszyzmowi i przedłużyć życie milionom ludzi, uśmierconym przez blokady gospodarki. Polska od jakiegoś czasu a zachód od dawna i w sporych ilościach kupuje dodatkowe lata życia swoich obywateli za pieniądze których teraz braknie. To nie są jakieś drobne grupy ludzi, bo jest to liczone w milionach. Jedyny kraj na zachód od Polski gdzie blokady życia społecznego nie doprowadziły do zapaści w służbie zdrowia to Niemcy i może jeszcze Austria. U innych efekty są tylko negatywne. Ile ludzi jeszcze musi umrzeć by skończył się neoholocaust? Ktoś kto teraz czyta frondę sam może nie wiedzieć wydano na niego wyrok śmierci np w 2022. Ludzie mogą widzieć źdzbło a nie dostrzegać belki. Ile daje lock down podsumował już GUS. Czego żałował Breivik? Że zabił tak mało ludzi, PiS myśli chyba podobnie co rusz dokręcając śrubę jeszcze bardziej.
Anonim2021.01.10 17:55
Ktoś kto zakłada biznes musi myśleć perspektywicznie . Padają tzw. miękkie biznesy, hotelarstwo - gastronomia - bo nie miały port folio - czyli czegoś zamiennego na czas plajty, a biznesy twarde mają się całkiem dobrze- warsztaty samochodowe , warsztaty AGD, punkty usługowe -techniczne , płytkarze, hydraulicy, elektrycy, itd. Bo tego ludzie potrzebują zawsze bez względu na koniunkturę , a bez knajpy czy hotelu ludzie się obejdą .
Michał Jan2021.01.10 18:22
Zwłaszcza przedstawiele handlowi i serwisanci świetnie bez hoteli i restauracji się obywają. To też grupa "zlockdownowana". Ciekawe, kto będzie naprawiał i konserwował respiratory.
Konfederasta2021.01.10 17:28
Winnicki cwany - sam się zaszczepił sputnikiem na kremlu ps. towarzyszu Winnicki pozdrówcie tam Trzaskowskiego
Bianka2021.01.10 17:07
Gdzie inni posłowie??!! Gdzie??!! Ratujcie Polaków, którzy umierają!! Skoro nawet nie próbuje się ich leczyć amantadyną, to kto poniesie odpowiedzialność za śmierć tych ludzi??!! Jeden POSEŁ WINNICKI, KTÓRY MA ODWAGĘ SPRZECIWIĆ SIĘ RZĄDZĄCYM??!! Gdzie pozostali??!!!
Lasso2021.01.11 8:35
jesteś głupia dzido
1232021.01.10 16:33
A co chce stanąć pod latarnią ?
Anonim2021.01.10 16:25
Są młodzi ludzie dla których życie ludzi ( ŻYCIE !!!) i zdrowie (powikłania powirusowe) jest nieistotne , istotne jest aby biznes zarabiał pieniądze. Takich mamy polityków.
Anonim2021.01.10 16:41
ty byś nawet ostatnią piekarnię zamknął.. czym ty się różnisz od Hitlera co robił Żydom lock down ? Polakom nie zamykano knajp i przeżywały one wręcz swój renenans, Cafe Rene w serialu to nie była do końca bajka.
Tamara2021.01.10 17:38
Te" Anonimy" -to jakis schizofrenik,czy co?!
psychopaci plus2021.01.10 19:03
Gorzej, schizofrenicy i psychopaci rządzą Polską i większością krajów w Europie. https://ania.briata.org Od listopada 1939 r. zaczęły powstawać w Warszawie nowe lokale, otwierane przez aktorów, muzyków, sportowców. Wybuch wojny uniemożliwił im wykonywanie swojego zawodu. Na ulicy Jasnej zaczęła działać restauracja "Pod Kogutkiem". Rolę kelnera pełnił tam znakomity biegacz, olimpijczyk, Janusz Kusociński, "Cafe Bar Lucyna" przy ul. Foksal. Prawdziwa rewia gwiazd była w cukierni "U Aktorek" na Mazowieckiej. Pracowali tam popularni i lubiani aktorzy teatralni, filmowi, tancerze i muzycy, m.in. Mieczysława Ćwiklińska, Janina Romanówna, Jan Kreczmar czy młoda i śliczna Elżbieta Barszczewska. Bywanie tam uchodziło za patriotyczny obowiązek. Jedząc ciastka i pijąc herbatę czy kawę, wspierano bezrobotnych artystów. Ci którzy nie mogli otworzyć własnych knajp, umilali gościom spędzany w restauracjach czas - Mieczysław Fogg śpiewał w "Barze na Antresoli" przy Złotej 7, a orkiestra jazzowa George'a Scotta bawiła młodzież w "Momusie" przy Marszałkowskiej 145, czy "Swannie" przy Nowym Świecie 23.
Tamara2021.01.10 19:13
"Ach ,gdziez sa niegdysiejsze sniegi"?..-kto to napisal i po co?
zabójcze drzewa i protesty2021.01.10 16:11
Nie tylko w nadwyżkach ogólnych Warszawa się trzyma. Od początku pandemii do 9 stycznia w województwie mazowieckim odnotowano 12,02 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem w Polsce oraz 11,64 proc. wszystkich zgonów a ludnościowo Mazowsze stanowi 14,26% i jak można się domyśleć ma sporo domów opieki... Nawet bez porównań do Sztokholmu wraca pytanie, czy gorszy jest PIS czy wirus?
Prawda2021.01.10 15:39
Winicki mówi jak ==Pierwszy sekretarz parti tow,,,Władysław Gomułka ===Kązda Wywieziona Kupa Gnoju to Podstawa Budowy Socjalizmu =====Kazdy Grubo Obierany Ziemiak to Nóz w Plecy Gospodarce Narodowej ===
Michał Jan2021.01.10 16:15
Za to Ty - pi... (piszesz), jak potłuczony. W ten sposób nawet jako PiSmak na życie nie zarobisz.
franek2021.01.10 16:33
Za to Ty pi.....jak debil .Michal Jan.zastanow sie co gryzmolisz jak tylu jest zakazonych.Winnicki jak cala Konfa to ANTYPOLACY ktorzy glosuja zawsz z totalsami
Michał Jan2021.01.10 17:08
Twoja recepta na to jest zabójcza dla zarażonych i niezarażonych. Piszesz, jak masowy morderca.
Tylko Konfederacja2021.01.10 15:29
Tak jest. Czas przerwać tę degradację Polski głupimi pisiorskimi pomysłami. Brawo Konfederacjo!
Anonim2021.01.10 16:28
Dla was ważniejsze są pieniądze - biznes niż życie zwykłych ludzi i ich zdrowie - tak Ciebie matka i ojciec wychowali ?
Anonim2021.01.10 16:36
Jakby najważniejsza była edukacja to byś przestał pieprzyć głupoty. Nie dość że lock down zabija bezpośrednio (na zachodzie tylko 1 kraj źle na tym jeszcze nie wyszedł ) to pośrednio, dziś i przez najbliższe pół dekady. W każdym kraju gdzie są mniejsze restrykcje, zmarło wyraźnie mniej niż w Polsce. Zdezynfekuj sobie rączki upaprane krwią ludzką.
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.10 15:01
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
A może zamiast "lockdownu" model włoski?2021.01.10 15:05
Jak do tej pory mają ponad 80 tyś. zmarłych oraz tysiace zmarłych samotnie po domach. A może model włoski, mafijny?
Anonim2021.01.10 15:11
Wlosi zyja srednio 5-6 lat dluzej od Polakow i umieraja w podobnych nadwyzkach........ oni umieraja na covid a nie teleporade Szumowskiego........ a z kolei średnia zycia w madrycie to sa juz astronomiczne cyfry dlatego Polska zajmie dopiero drugie miejsce
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białorusinie!2021.01.10 15:12
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie!
dlaczego Polska dopiero druga w zgonach ?2021.01.10 15:17
Narodziny w Madrycie dają perspektywę ponad 85 lat życia. To najwyższy wynik wśród mieszkańców Unii Europejskiej. W Polsce spodziewany czas życia jest krótszy o ponad siedem lat. https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/oko-na-gospodarke-dlugie-zycie-to-w-madrycie/
NIE MARTW się o POLSKĘ brudny Białorusinie!2021.01.10 15:30
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie!
Anonim2021.01.10 15:49
jesli Polska jest twoim krajem to z pewnością zainteresuje się tobą prokuratura a wcześniej OMZKIR ........
Strategia PIS od wiosny2021.01.10 15:07
1- zamykac gospodarke 2 -zamykać szpitale i POZ, 3- kłamac ile wejdzie 4- zakazac amantadyny albo jakiegokolwiek leku chwalonego przez pacjentow 5 -zadusic ludzi szmatami (dla sercowca moze to byc powolna smierc)........ od tego nie umrze jedynie 50 czy 100 tys , od tego umra miliony ludzi przez zamrozenie wzrostu średniego wieku zycia
NIE MARTW się o POLSKĘ Białorusinie!2021.01.10 15:10
POLSKA to NIE jest twój kraj i NIGDY nim nie będzie. Martw się o buty, luty idzie!
salamandra2021.01.10 15:07
Ty qwa ruski głupku. Co ty qwo wypisujesz.
Anonim2021.01.10 14:56
PIS celowo zabija Polaków bo innego wytłumaczenia nie ma. Jakim cudem Polska ma śmiertelność włoską mając sto razy lepsze uwarunkowania biologiczne? Czekam na wytłumaczenie tego fenomenu bez nonsens ów o drzewach czy protestach (Warszawa niżej średniej krajowej)
Po 11 ...2021.01.10 14:54
Czyli co? Żądają lockdownu lockdownu?
Anonim2021.01.10 15:01
to akurat prawda bo o ile frakcja Mikkego jest stała w poglądach o tyle taki Winnicki , wolnościowiec jak z koziej d... trąba, to polski "szwedzki demokrata" co za morzem by wieszał psy na głównym epidemiologu że zrobił tak a nie siak
Pamiętaj piskomunisto i ty! tępy katoliku2021.01.10 14:51
Wlepią ci mandat, to nie masz prawa odmówić. I to jest dla ciebie bardzo korzystne!
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.10 14:50
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.10 14:52
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Anonim2021.01.10 14:53
dlaczego podobni ludzie co dzisiejsi PISowcy ukrzyżowali Jezusa? ateiści przecież tego nie robili
Pamiętaj "katoliku"2021.01.10 14:55
o TRZECIM PRZYKAZANIU!
Anonim2021.01.10 15:02
Dlaczego PIS wyciera sobie gębę kościołem a stanowią go Judasze jacy skazali Jezusa na śmierć?
Pamiętaj "katoliku"2021.01.10 15:07
o TRZECIM PRZYKAZANIU!
katolik2021.01.10 14:49
Kolejna szopka Gówina. I tak wszyscy wiedzą że ta sprzedajna szmata koniec końców i tak poprze wszystko co mu psychopata podsunie.
Anonim2021.01.10 14:39
.Liczba aktów zgonu wydanych przez warszawskie urzędy we wrześniu, październiku i listopadzie ubiegłego roku wyniosła 6652. W analogicznym okresie 2019 roku wydano 4559 tego rodzaju dokumentów. Na koniec powinno to dać nie więcej niż 3 tys a więc mniej niz średnio w Polsce....... . PIS celowo dokonuje holocaustu brędząc że wszystko zabije ludzi. Głównie co zabija ludzi to nie drzewa, kopert, narty, protesty tylko zabija PIS i ich strategia zamykania ludzi wraz z gospodarką, szpitalami i POZ. ...... dlaczego Francja aż 2,2 razy mniej zgonów?
Anonim2021.01.10 15:33
w TVP i tak powiedzą że Trzaskowski doprowadził do najwyższej liczby zgonów w całym kraju. I powie się to za pieniądze odebrane pacjentom onkologicznym.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.10 14:39
Konfederacja to UBeckie zyeby! przybudówka PiSbolszewi niszczącej kraj!
NaziBarbi2021.01.10 14:35
Brawo! Lockdown tylko dla cwelebrytów! Tak bym to widziała.
Polska kraj prawnych absurdów!2021.01.10 14:34
Nie wiem czy wiecie, ale Prokurator Generalny Ziobro umorzył postępowanie wobec ministra sprawiedliwości którym jest Ziobro!
Tamara2021.01.11 14:07
" A to ci feler,powiedzial seler"...