Przy akompaniamencie dzikich okrzyków, wulgarnych wyzwisk w kierunku polskich żołnierzy, agresywnego rzucania w nich niebezpiecznymi przedmiotami oraz tradycyjnego już oślepiania naszych funkcjonariuszy laserem przez białoruskie służby odbył się wczoraj kolejny nieudany atak na polską granicę. Tym razem w Dubiczach Cerkiewnych.

Krótką relację filmową z wczorajszego ataku zamieściło dziś rano na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej, komentując te wydarzenia słowami:Migranci wciąż zachowują się agresywnie i atakują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy”.

Z kolei w komunikacie zamieszczonym przez polską Straż Graniczną informuje ona, że wczoraj odnotowano łącznie kolejnych 80 prób nielegalnego przekroczenia naszej granicy z terytorium Białorusi. Wobec 23 osób funkcjonariusze Straży Granicznej zmuszeni byli wydać postanowienie o opuszczeniu granic Rzeczpospolitej.

Jak dowiadujemy się z informacji opublikowanej przez SG siłowy atak na nasze terytorium miał wczoraj miejsce nie tylko w Dubiczach Cerkiewnych, ale również, po raz kolejny już w Czeremsze.

 

ren/twitter