Wiceszef MSWiA: Nie działamy przeciwko komukolwiek, walczymy z pandemią  - zdjęcie
07.11.20, 12:13Fot. screenshot - YouTube (RMF FM), Twitter (IKEA Polska)

Wiceszef MSWiA: Nie działamy przeciwko komukolwiek, walczymy z pandemią

11

Wobec wprowadzanych przez rząd kolejnych obostrzeń nie brakuje oskarżeń, wedle których rząd działa przeciwko polskim przedsiębiorcom, zamykając kolejne sektory gospodarki. Do tych zarzutów ustosunkował się na antenie RMF FM wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, który podkreśla, że rząd nie działa przeciwko komukolwiek.

W związku z eskalacją pandemii koronawirusa rządzący decydują się na kolejne obostrzenia. Pojawiają się jednak zarzuty, że rząd niedostatecznie komunikuje swoje działania i podejmuje decyzje zbyt szybko. Takie pretensje wyraziła m.in. sieć IKEA:

- „Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w Polsce zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci. Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść” – napisano wczoraj na profilu społecznościowym sieci sklepów.

Do tych zarzutów odniósł się na antenie RMF FM wiceminister Paweł Szefernaker:

- „Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można się wystrzec. Jesteśmy tylko ludźmi i pokorna władza (…) musi wziąć odpowiedzialność” – mówił.

Podkreślił przy tym, że działania rządu nie są skierowane przeciwko komukolwiek, ale są podyktowane sytuacją epidemiczną, w jakiej się znaleźliśmy.

kak/RMF FM, Twitter.  wPolityce.pl

Komentarze (11):

Alisa2020.11.8 2:51
💋 Mo­j­a m­ło­d­a ci­pk­a j­es­t ca­ł­a mo­kr­a! Oc­eń z­dj­ęc­ie - W­W­­W­.­E­­­S­1­7­.­­C­L­U­B
Jan Radziszewski2020.11.8 1:00
d-c Strzeżcie się szkodzić Polsce i Polakom, którzy nazywacie się celebrytami. Celebrujecie kłamstwo, ludzką krzywdę i zło. Nie jest to warte przyszłego życia, które możecie przegrać na zawsze i nie jest warte ni krótkiego czyśćca a was czeka w najlepszym razie – ciężki. Wszystko macie z pieniędzy Polaków i jeszcze ich okłamujecie. Niebo patrzy na was ze wstrętem i wasze „zasługi”, ni sportowe i wątpliwe często na scenie, nie wybielą was w oczach Bożych. Nie idźcie tą drogą bo się potępicie. Lecz Polska jest narodem wybranym i Ja, Bóg będę gubił złe jej dzieci aby nie szkodziły ojczyźnie. I nie ma tu wyjątków: Kardynał czy piosenkarz, sportowiec czy polityk, choć każdy dostanie wedle swej winy w tym i przyszłym życiu. Nie róbcie tego moje biedne dzieci, nie kłamcie. Możecie tchórzliwie milczeć, ale nie kłamać. Mój Syn Jezus Chrystus jest Królem Polski od 31 października, intronizowany w należyty sposób przy udziale Kościoła i władz, choć w ograniczonym zakresie. Jego władza została znacznie wzmocniona nad narodem polskim przez tą Intronizację.
Jan Radziszewski2020.11.8 0:53
++++ Klątwa Boża rzucona na osoby publiczne: celebrytów, sportowców, inne, które kłamią, że chorowały lub chorują na covid - 19 listopada 07, 2020 Sobota, 7 listopada 20.22 - Tak, dziecko, znaczna część zachorowań wśród osób publicznych, tak zwanych celebrytów i sportowców jest fałszywa. Mówimy tu o Polsce, nie będziemy zajmować się światem, zwłaszcza, że zachorowań w Polsce jest mało na tle innych krajów. Dzisiaj gdy podano rekord zakażeń w Polsce, realnie na covid -19 zachorowało pięć tysięcy osób. Czyli nieco mniej niż jedna piąta. < Z podawanej liczby C.P.>. A jak Ty, moje dziecko, i inni znacie statystyki, na grypę sezonową pomiędzy jesienią a wiosną choruje blisko cztery miliony Polaków co daje około dwadzieścia tysięcy zachorowań dziennie. Jest więc w Polsce teraz zachorowań na covid czterokrotnie mniej niż na grypę sezonową. Nawet czasowa utrata węchu i smaku nie świadczy o tym, że to jest covid -19. Dlatego rzucisz klątwę na te osoby, celebrytów, sportowców, inne osoby publiczne, które będą kłamać iż chorowały na covid -19 jak to ostatnio miało miejsce w „pokazówce” jak to nazywacie, gdzie w okienku telewizji publicznej prezentowano szereg takich osób. Jest to [ po to] aby utrzymać to masońskie działanie i mącić ludziom w głowach. Rzuć klątwę dziecko: W Imię Trójcy Przenajświętszej. Rzucam klątwę Bożą na tak zwanych celebrytów, aktorów i piosenkarzy, innych (obojga płci) sportowców, itd. którzy kłamią iż chorowali na covid -19 lub chorują. Występujecie przeciwko człowiekowi i wolnemu światu, światu Bożemu, nie tylko Polakom, lecz tu gra toczy się zwłaszcza o Polskę, naród wybrany, którego Król Jezus Chrystus, od 31 października 2020 jest prawdziwie intronizowany publicznie po raz pierwszy, w obecności przedstawicieli: władz kościelnych i państwowych, pochodzi z tego narodu, gdy idzie o geny, przez swego przodka gdy ten w epoce brązu, wraz z innymi, wyruszył na Bliski Wschód w poszukiwaniu nowych ziem i podbojów. Zatem przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Mówi Bóg Ojciec:
Jan Radziszewski2020.11.8 0:47
‘+++Klątwa Boża na senatorów rzucona za zatwierdzenie ustawy covidowej (październik 2020) listopada 05, 2020 Klątwa Boża na senatorów rzucona za zatwierdzenie ustawy covidowej (październik 2020) Senatorowie. Zostaliście ostrzeżeni, że zostanie rzucona klątwa na wszystkich senatorów, którzy głosowali za tą ustawą. Lecz nie chcieliście postąpić dla dobra Polaków odrzucając ją lub zmieniając mocno. Dążycie do Nowego Porządku Świata i rządów Antychrysta nad światem bez względu na to jakiej jesteście opcji. Mówi Bóg Ojciec: Przeklęci wszyscy, którzy szkodzą Polsce i Polakom. Nie myślcie, że klątwa was nie dosięgnie. Dotknie każdego kto głosował za tą ustawą. Klątwa została rzucona. Amen. - Chwała Tobie Ojcze, Boże Wszechmogący. - Amen. Słowa Boga Ojca otrzymał i klątwę rzucił: Krzysztof Michałowski
Anonim2020.11.7 14:57
Pamietam jak na poczatku walki z epidemia mowilem ze to jest holocaust Polakow albo ze bedzie to jak walka z dopalaczami gdzie poczatkowo zakazywano slabych doopereli bo jak mowila Kopaczowa bedzie odbijanie pileczki a wraz z kolejnymi zakazami pojawialy sie coraz mocniejsze smiercionosne mocarze czy nawet analogi fentanylu przy ktorych heroina jest cienka. Dzis wiemy ze zaden koronawirus nie moze sie rownac z ilosciami zgonow wskutek koronapaniki i koronarestrykcji.
Anonim2020.11.7 15:02
im wiecej ludzi PIS zamknie w domu ludzi tym wiecej umrze co juz widac w statystykach - brak odpornosci, dostepu do lekarza i lekarstw, problemy psychiczne, stres, ubostwo, destrukcja placowek zdrowia.. szczyt zachorowan tez pieknie przeniesiono z bezpiecznej pory wiosenno letniej na jesienną
O. Leon Knabit cd2020.11.7 13:56
W Polsce w modzie jest narzekanie. I to nie od dzisiaj. Skądinąd sytuacja w Kraju i na świecie jest taka, że w dużej mierze można owo narzekanie usprawiedliwić. Władze świadomie czy nieświadomie powtarzają sposoby postępowania dobrze nam znane z czasów władzy komunistycznej. W dziedzinie gospodarczej coraz bardziej spychani jesteśmy do roli handlarzy, choć wiadomo, jak ważna jest obecność wielu producentów, których rola i pozycja świadczy o godności narodu i pozwala na ocalenie podstawowych elementów suwerenności państwowej, nawet w warunkach, jakie panują w Unii Europejskiej. W społeczeństwie poszerza się przestrzeń ubóstwa. Do tego dochodzą problemy osobiste – coraz więcej rozbitych rodzin, coraz więcej trudnych dzieci i młodzieży. Obniża się poziom nauczania wbrew żywotnemu interesowi i dobru narodu. Do tego dochodzi wiele innych codziennych spraw i wydarzeń losowych, budzących zniechęcenie, odbierających nadzieję, wśród których warto wspomnieć choćby klęski żywiołowe, które się ostatnio w Polsce i w świecie nasiliły… Jednak ciągłe biadolenie i żałosne narzekanie jest antyświadectwem dla naszej religii i jej roli w społeczeństwie. Samo słowo „religia”, pochodzące z języka łacińskiego, oznacza nawiązaną na nowo więź z Bogiem. I w zamyśle Bożym religia jest nam dana właśnie na trudne czasy. Tymczasem u nas trudne czasy powodują spadek religijności. Czyżby były jeszcze za mało trudne, by wykazać pożytek, a nawet konieczność religii?
O. Leon Knabit:2020.11.7 13:55
Ciągle biadolisz i narzekasz? To antyświadectwo! W 1955 roku miałem kazanie podczas odpustu w parafii Narodzenia NMP w Motwicy na Podlasiu. Oczywiście mówiłem o Matce Bożej, choć dziś już nie pamiętam dokładnie treści tamtego kazania. Pamiętam za to, że jeden z miejscowych słuchaczy powiedział, że kazanie było „nauczne”. Chciałbym, by i to dzisiejsze rozważanie było „nauczne”, czyli przypominające pewne prawdy naszej wiary... W okresie Świąt Wielkanocnych i poprzedzającego je Wielkiego Postu często spotykamy się ze słowem Pascha lub Misterium Paschalne, ale chyba niewielu katolików potrafiłoby wyjaśnić dokładnie, o co właściwie chodzi. Warto więc wspomnieć o Wyjściu Izraelitów z Egiptu w ową noc, w którą pośród nich przeszedł Anioł Boży, zabijając pierworodnych Egipcjan, a oszczędzając Izraelitów. W drodze do Ziemi Obiecanej nastąpiło cudowne przejście przez Morze Czerwone. Owo przejście (pesach), uroczyście obchodzone przez lud Starego Przymierza, stało się w Nowym Przymierzu punktem odniesienia do przejścia Jezusa ze śmierci do życia w Tajemnicy Zmartwychwstania, a dla nas znakiem, że wyznawcy Chrystusa mają uczestniczyć w Jego Przejściu – ze śmierci do życia, z grzechu do łaski, z niewoli do wolności, z ciemności do światła… W ten sposób Tajemnica Paschalna (czy Misterium Paschalne) wyznacza całą drogę życia chrześcijanina. Niesie ona z sobą uniwersalne przesłanie nadziei, którą przywoływali zarówno bł. Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.7 12:59
Pyerdolone PiSdowate nieudaczniki! czego się nie dotkną to zaraz spyerdolą!
AAAtomek2020.11.7 12:54
Od stadnin po Polskę. Tak wykańcza PiS.
fdf2020.11.7 12:41
Powróciliśmy do ch..j d...a i kamienia i kupa państwo z kartonu.