Wiceminister zdrowia: Mamy lawinowy wzrost pacjentów w szpitalach  - zdjęcie
08.03.21, 08:05Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Wiceminister zdrowia: Mamy lawinowy wzrost pacjentów w szpitalach

6

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreśla, że sytuacja w polskich szpitalach jest coraz trudniejsza. Ostatniej doby, jak poinformował polityk, trafiło do szpitali blisko pół tysiąca osób z COVID-19.

O sytuacji w polskiej służbie zdrowia, której grozi przeciążenie, wiceminister Waldemar Kraska mówił dziś rano w Jedynce Polskiego Radia.

- „Tu, niestety, w ciągu ostatniej doby przybyła nam prawie pół tysiąca nowych pacjentów. 69 osób trafiło także na respiratory. To jest bardzo niepokojąca liczba. Widzimy, że tych pacjentów zakażonych koronawirusem niestety przybywa w naszych szpitalach i to przybywa w dość lawinowy sposób”

- wskazywał.

Na oddziałach covidowych przebywa obecnie 17,3 tys. osób. W szpitalach tymczasowych natomiast zajętych jest tysiąc łóżek z 7 tys. dostępnych.

Wiceszef resortu zdrowia mówił również o problemie zbyt późnego zgłaszania się chorych, którzy pomocy u lekarza szukają dopiero w momencie, w którym ich stan się znacznie pogarsza.

kak/PAP

Komentarze (6):

Josef Švejk2021.03.8 9:19
Lewatywa, potem podwójna szpryca Pfizera i pod respirator go, pod respirator
Po 11 ...2021.03.8 8:23
To skandal. Sprawdziłem, że w tych szpitalach kończy się już woda i sól egzorcyzmowana. A następne dostawy nie są potwierdzone. Co robi minister? Co robi prymas???
AAAtomek2021.03.8 8:27
Wzywają wiernego-donosiciela, żeby go przesłuchać!
AAAtomek2021.03.8 8:16
Brawo PiS! Ostatniemu ocalałemu Emerytowi w Polsce, dajcie emeryturę 10k, a co, niech się bawi i żyje szczęśliwiec!
APEL2021.03.8 8:13
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Po 11 ...2021.03.8 8:26
Popieram apel. Wpisy pod moimi komentarzami to jeden z podstawowych czynników wpływających na wysokość prowizji. Tzw. "martwe wpisy", czyli takie, które nie powodują kaskady opinii i dyskusji są bardzo słabo płatne. Rozmywajcie, rozmywajcie, proszę. Bardzo dziękuję za APEL.