WHO rozwiewa wątpliwości w kwestii wyborów korespondencyjnych  - zdjęcie
24.04.20, 09:26Fot. screenschot: Youtube - Globa News

WHO rozwiewa wątpliwości w kwestii wyborów korespondencyjnych

67

Polska Agencja Prasowa skierowała do Światowej Organizacji Zdrowia pytanie w sprawie bezpieczeństwa przeprowadzenia wyborów w formie korespondencyjnej. Zdaniem ekspertów WHO: „ryzyko transmisji wirusa za pośrednictwem listów i przesyłek jest niewielkie”.

Ekspertka europejskiego oddziału WHO dr Catherine Smallwood została zapytana na czwartkowej wideokonferencji prasowej przez dziennikarza PAP, czy wybory korespondencyjne stanowią znaczące ryzyko dla zdrowia publicznego podczas trwania pandemii koronawirusa. Odpowiedziała, że takiego niebezpieczeństwa nie stanowią, gdyż zgodnie z obecnym stanem wiedzy na temat transmisji wirusa, niskie jest ryzyko przenoszenia go za pośrednictwem przesyłek:

-„Jak wiemy, ten wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kropelki oddechowe lub czasami przez kropelki oddechowe, które są w stanie skazić powierzchnie. Ale opierając się na tym, co wiemy, (należy wnioskować, że) ryzyko skażenia przesyłki komercyjnej albo listu jest stosunkowo niskie” – powiedziała.

Brytyjska ekspertka przypomniała, że głównym sposobem transmisji wirusa jest bliski kontakt międzyludzki.

W czasie tej konferencji zabrał głos również dyrektor europejskiego biura WHO dr Hans Kluge. Stwierdził on, że nawet połowa zmarłych z powodu koronawirusa pacjentów w Europie to mieszkańcy domów opieki dla osób starszych. Podkreślił, że wiele do życzenia pozostawia poziom opieki w takich placówkach. Zwrócił uwagę na problem, jakim jest częste przepracowanie obsługi tych miejsc i ich niskie zarobki.

Kluge zapowiedział też wysłanie misji WHO na Białoruś, do Tadżykistanu i Turkmenistanu, mających wesprzeć te kraje w walce z pandemią. Zdaniem władz dwóch ostatnich z tych państw, nie ma tam jeszcze żadnego przypadku zakażenia.

kak/ PAP

Komentarze (67):

heinrich2020.04.26 7:12
Niewiarygodne, zwracają się do WHO i kogo tam jeszcze. Czy Polska nie Rządem stoi, to kto zaś. Czy były wybory w RP a może w PRL i jak z tą demokracją? Rodacy już CZAS wziąć Nasze sprawy, państwo w swoje ręce. Odsunąć obcych nawet siłą. Teraz wirus czy aby na pewno? To, co się teraz wyprawia, woła o radykalny opór przeciw bezprawiu!
Grzegorz2020.04.25 19:49
Ta sama WHO zaleca wg/ Ordo Iuris w czasie pandemii m.in mycie rąk oraz ABORCJĘ w domu wiec jak to jest przy opinii o wyborach jet wiarygodna a przy wyborze o życiu już nie - pęd do utrzymania władzy kosztem wartości i życia ludzkiego zgubi pana Jarosława i spółkę
MT(2)2020.04.25 11:06
Do czasu tego komunikatu WHO wszyscy "totalni" żarliwie popierali tę organizację, miedzy innymi ostro krytykując Trumpa za wstrzymanie przez USA finansowania go. Można sobie przejrzeć wpisy pod wątkami dotyczącymi na tym forum spraw WHO. Szczególnie zaciekle miłośnicy "totalnych" bronili WHO w sprawie zwyrodniałej seksualizacji małych dzieci. To też tu można wyczytać i wiadomo kto bronił tych standardów, a więc i WHO. Dziś WHO uznaje - zresztą logicznie - że wybory korespondencyjne nie niosą zagrożeń. I co się dzieje? Ci, którzy tak "dzielnie" stawali na tym forum w obronie WHO teraz nie zostawiają na tej organizacji suchej nitki. Powód? To typowy mechanizm chorobliwie zniekształconego oglądu rzeczywistości przez ludzi dotkniętych paranoją. Tu nie chodzi więc o politykę, tu chodzi o poważną chorobę ludzi, którzy rozpaczliwie próbują w niej uczestniczyć.
Po prawej Ty po lewej ja2020.04.25 10:37
No i właśnie to jest pełnia hipokryzji i bezczelności. Najpierw mówicie, że WHO gówno wie w tysiącu spraw z którymi wam nie po drodze, a za chwilę kiedyś coś powiedzą zgodnego z waszym pokręconym światopoglądem, to nagle są eksperci i warto ich słuchać i w ogóle to wina Tuska i nara lewaki XD Nie wiem czy to śmieszne czy raczej żałosne. Żebyście się tak zgadzali z ekspertami WHO w innych sprawach. A co do tego czy ktoś się zarazi przez list czy nie. Wciąż nie rozumiecie ludzie podstawowej rzeczy - tu nie chodzi o to czy przez list czy paczkę można się zarazić, ale o to że tak przygotowane na kolanie wybory, pozostawiają zbyt duże możliwości fałszerstwa (jak zresztą pięknie to wypunktowała Krysia, hipokrytka pierwszej wody). Druga sprawa, to dane osobowe - RODO nie pozwala na wydanie wrażliwych danych Poczcie Polskiej. Jest to sprzeczne z prawem. Na razie, bo oczywiście zaraz pojawi się jakiś zapis żeby było to możliwe albo zwyczajnie to oleją. Podobnie jak olali zapisy dotyczące TK i Sądów. Po trzecie, nawet jeśli ryzyko zarażenia się przez list czy paczkę jest znikome, to całe rzesze ludzi muszą iść, pobrać paczki, rozwieźć je milionom ludzi w całym kraju. Milion wydeptanych ścieżek w ciągu bardzo krótkiego czasu - sporo więcej niż na co dzień. W takich warunkach bardzo łatwo o niedokładne stosowanie się do względów bezpieczeństwa. Podsumowując - trochę to żenujące, a trochę straszne.
Hity kinowe online 2020.04.25 10:31
Hej hej Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
ja22020.04.25 8:06
Prośmy Boga gorliwą modlitwą o deszcz.
Komunista z MSZ Etiopii2020.04.25 6:56
Ten komunista z Etiopii ma coś jeszcze do powiedzenia ? Z przyjemnością bym mu wbił kilof w łeb.
Jery2020.04.25 6:04
WHO to jest lewacki wirus na którego jak najszybciej trzeba się szczepić
Andy Semicki Rabin2020.04.24 22:40
"Kluge zapowiedział też wysłanie misji WHO na Białoruś, do Tadżykistanu i Turkmenistanu, mających wesprzeć te kraje w walce z pandemią. Zdaniem władz dwóch ostatnich z tych państw, nie ma tam jeszcze żadnego przypadku zakażenia." No, to po tej wizycie na pewno będą mieli przypadki zakażenia.
katolik2020.04.24 19:16
Jestem po Farmacji na CM UJ Wielokrotnie nam mówili na uczelni, że leki mogą dawać poważne działania niepożądane wiele lat po wprowadzeniu na rynek. Koronny przykład to Talidomid.
0072020.04.24 18:31
" jest niewielkie " - to znaczy że jednak JEST ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA !!!!
na co czekasz frajerze? 2020.04.24 18:30
Chcesz wylądowac w kiciu za NIELEGALNE - PIRACKIE FILMY? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Chcesz żeby ci WYCZYŚCILI KACAPY KONTO? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Nie wystarczy ci AIDS, chcesz podłapać VIRUSY - MALWARE? Wejdź na tą stronę:filmvod.pl Chcesz być takim idiotą jak Leszek Keller-Krawczyk? Kopiuj jego "reklamy".
Hity kinowe online 2020.04.24 18:07
Heej Premiery kinowe w domu! Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Produkcje przedpremierowe, premiery 2020! Zenek,hejter , Psy 3 i inne nowości Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. Za jedyne 20 zł https://filmvod.pl
Konfederacja2020.04.24 17:42
Propaganda... te wybory ani nie są bezpieczne dla zdrowia ani zgodne z literą prawa.
Realista2020.04.24 17:42
Polska agencja prasowa. Zadała pytanie do kogo do jakiegoś urzędasa 5 szczebla? Może tak pokażecie oficjalne pismo GOOWNO bo to jedna wielka sciema
anonim2020.04.24 17:35
Co za baran... wystarczy popatrzeć, co się wtało po wyborach w Bawarii...
luisława2020.04.24 17:23
WHO ma również bardzo konkretne wytyczne w sprawie edukacji seksualnej. Czyli jak rozumiem, kościół nagle zaczął słuchać ekspertów? :P Wirus na papierze nie przetrwa długo, to fakt. Ale tak przeprowadzone wybory nie mają być szans tajne, powszechne ani demokratyczne.
Ja 2020.04.24 17:07
WHO, WRÓG ludzi.
Walter2020.04.24 15:49
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chce zmusić Polaków do głosowania w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i nastąpi zapaść służby zdrowia, a tym samym jego szanse na reelekcję znacznie by się zmniejszyły. Czy chcecie takiego quasi-prezydenta na następne 5 lat?
Niepokorny2020.04.24 17:56
Tak wybierz pomiędzy Kulawą a Błonką.
Andy Semicki Rabin2020.04.24 22:47
Zawsze może jeszcze wybrać idiotę Kotłownię :)
hrabia Potocki2020.04.24 15:15
mam nadzieje ze wszyscy ci lekarze , prawnicy ktorzy biora lapowki w kopertach ,, odetchneli,, po wpypowiedzi ,,szefa ,,WHO
hrabia Potocki2020.04.24 15:11
Agencja ktora dla mnie nie ma autorytetu
doktor rehabilitowany,technik wartownik2020.04.24 15:08
jako ekspert TVN, "znany" ekspert GW - stwierdzam osobiście in coguto, exante i expost, że na kopertach Kopertnika stwierdzono :wrednego wirusa"
Totustuus2020.04.24 14:40
KIEROWNICTWO " WHO" PO SERII SKANDALI JAKICH SIE DOPUSCILO, JUZ DAWNO POWINNO PODAC SIE DO DYMISLI. CI ZBOCZENCY ZALECAJA RODZICOM BY UCZYLI MASTURBACJI KILKULETNIE DZIECI ORAZ NAKAZUJA BY SLUZBA "ZDROWIA" TRAKTOWALA JAKO PRIORYTET , ZABIJANIE NIENARODZONYCH DZIECI .D.TRUMP SLUSZNIE POSTAPIL BLOKUJAC DALSZE FINANSOWANIE TYCH DEWIANTòW POZBAWIONYCH CIENIA PRZYZWOITOSCI I MORALNOSCI .BANDA WYNATURZONYCH ZBOCZENCòW. TRZEBA SIE ZA NICH MODLIC ,NIE MA INNEGO SPOSOBU NA LECZENIE GLUPOTY.
Maria Blaszczyk2020.04.24 19:12
A jakieś dowody na te zabawne tezy? Na te zalecenia, a także na istnienie tworu zwanego "nienarodzonym dzieckiem"? Jak już to Ci się uda, to możesz jeszcze poszukać "żonatych kawalerów" oraz "zywych trupów"...
A.G.2020.04.24 12:13
To teraz WHO decyduje o wyborach?
ktoś tam2020.04.24 14:45
To Pełowiaki nie cenią WHO? Bo mnie się wydawało, że cenią w ogólności a w szczególności w kwestiach gendera i tym podobnych zdobyczy socjalizmu...
Maria Blaszczyk2020.04.24 12:07
Ale co informacja o tym, że wirus nie przenosi się raczej na papierze, mówi nam o konstytucyjności czy uczciwości tych wyborów?
ktoś tam2020.04.24 14:36
Co do konstytucyjności to znakomicie na ten temat wypowiedział się naczelny mecenas Pełowiaków, zwany koniem. Otóż jak wygra Duda to wybory są niekonstytucyjne a jak wygrają koniowaci to wybory są jak najbardziej zgodne z Konstytucją.
ktoś tam2020.04.24 14:41
Ps. Cytat: "Mecenas powiedział wszystko tak jasno, że jaśniej nie można. Jeśli wygra PiS, to wybory będą nielegalne, sfałszowane i zbrodnicze. Jeśli wygrają oni, to wybory będą legalne, uczciwe i nikt się nie zarazi, a jeśli nawet, to warto było. Czego jeszcze nie rozumiecie?" Rafał A. Ziemkiewicz
Maria Blaszczyk2020.04.24 19:09
No to rzeczywiście... Jak autorytet prawicy, facet, który uważa gwałcenie kobiet za rzecz zupełnie zwyczajną, która każdemu może się przytrafić, antysemita i ignorant tak powiedział, to na pewno pan mecenas Giertych - skądinąd równie wielki autorytet jak pan redaktor Ziemkiewicz - tak uważa... Do się nazywa dowód. Na ziemkiewiczowską skalę możliwości...
Giertych2020.04.30 4:35
maria blaszczyk, jesteś jak tyfus, przychodzisz i narobisz szkody, odchodzisz i wszyscy cieszą się.
TVN=FOZZ 2020.04.24 11:52
TVN musi szybko nagrać jakiś kompromitujący reportaż o WHO. Kajdanowicz już pewnie jedzie wypytać sąsiadów co to za jedna ta dr Catherine Smallwood. Może coś w śmieciach znajdzie, lub zdjęcie z dzieciństwa przed kościołem, a wtedy już dzielna załoga montażystów-szubrawców TVN, zrobi z baby nawiedzoną wariatkę
anonim2020.04.24 17:36
Tak powiedzieli w TVPiS? Nie powiedzieli tam nic o Bawarii?
tylko ręce załamać2020.04.24 11:33
facio ośmieszył POplatfusów i "specjalistów dyżurnych" z GW i TVN, Senatu
anonim2020.04.24 17:38
WHO to autorytet dla miernot z TVP i rządowego elektoratu. Wystarczy popatrzeć, co się stało w Bawarii po wyborach...
zenek2020.04.24 11:32
Już nasi kacykowie podlegają światowemu rządowi, pytają o zgodę na wybory św ministra zdrowia z WHO
ruska onuca ze skośnymi okami2020.04.24 11:29
nie lubi WHO - kanapowe Stowarzyszenie Dziennikarskie. Ale jak Trump skrytykował WHO, to byłem przeciw i dodatkowo przeciw Trumpowi
man.of.Stagira2020.04.24 11:05
DLA niezorientowanych których mogłoby to OBCHODZIĆ WSZYSTKIE KOMENTARZE z moim NIK dzisiaj (poza tym dementi )–to fałszywki. . tyle
S.K.2020.04.24 21:34
Właśnie zdziwiła mnie, taka zmiana myślenia o 180 stopni ?
ViS2020.04.25 7:01
No baaa, My wszyscy normalnie myślący zdajemy sobie z tego sprawę, że to manipulacja zwolennika PO-KO
Realista2020.04.24 10:20
A ludzie w pracujący w komisjach też się nie zarażą? Ludzie uczestniczący w przygotowaniu wyborów? Ludzie stojący w kolejkach do tych pocztowych urn też się nie zarażą? Jak będą doręczane karty dla osób na kwarantannie? Jak będę głosować chorzy w szpitalach? Co z osobami za granicą? Co z osobami, które będą chciały się dopisac do list wyborców w innych miejscowościach? Brak możliwości prowadzenia kampanii wyborczej. Tu oczywiście wyjątkiem jest Duda. Przekazanie kompetencji PKW jednej osobie - ministrowi rządu. To tylko kilka zarzutów z długiej listy. Tak sie robi wybory prezydenckie w republice bananowej. Nikt nie kwestionuje, że w czasie epidemii wybory korespondencyjne są lepsze niż wybory w komisjach. Ale i te wybory trzeba dobrze przygotować, a optymalnie połączyć je z możliwością głosowana online. A my w tym momencie mamy ok 2 tygodni do wyborów i praktycznie nic nie wiemy. Przypominam, że Duda kiedyś twierdził, że istotnych zmian w prawie wyborczym nie można dokonywać później niż na 6 miesięcy przed wyborami. A teraz? 2 tygodnie przed wyborami i nadal nie wiadomo jak one mają wyglądać. I mimo wszystko trzeba być idiotą lub draniem żeby chcieć te wybory organizować jeszcze przed szczytem zachorowań, kiedy sytuacja nie jest opanowana. PIS traktuje swój elektorat jak bezmyślne bydło, które kupi każdą głupotę opakowaną w propagandowy papierek. Ludzie zacznijcie samodzielnie myśleć. Tą parodią wyborów PIS przesunie nas daleko za Białoruś i Rosję jeśli chodzi o standardy praworządności. Duda wygra w tych pseudowyborach i co? Będzie najbardziej lekceważonym Prezydentem Polski w historii. Wyśmiewanym w Polsce i za granicą. Nie będzie zapraszany na poważne miedzynarodowe wydarzenia (wyjątkiem będą Węgry i USA do czasu przegranej Trumpa). Jego mandat będzie będzie wszędzie podważany. Przez kolejne 5 będzie chodzącym świadectwem kompromitacji Polski.
Socrealista2020.04.24 11:15
Człowiek półrealista to półgłówek
JA2020.04.24 12:06
"PIS traktuje swój elektorat jak bezmyślne bydło, które kupi każdą głupotę opakowaną w propagandowy papierek. Ludzie zacznijcie samodzielnie myśleć." - PIS dokładnie zna swój elektorat i wie jak może go traktować.
S.K.2020.04.24 21:30
Ja?! WIDAĆ, ŻE CIĘ NAJĘLI TOTALSI!? ILE CI PŁACĄ ZA TROLLOWANIE?
Andy Semicki Rabin2020.04.24 22:46
Durniu, wypisz sobie to na czole: wolę żydowskich socjalistów z PiS niż żydowskich komunistów z PO i totalnie zidiociałej opozycji. Poniał? No, to s...laj!
Iwo2020.04.24 12:32
Jaaaasne ale chodzić po sklepach, na spacerki itd to można, do Obi w tłum ludzi jak najbardziej ale na wybory to nie bo się zarazimy. Jakby nie chodziło o wybory to byłoby naprawdę komiczne tłumaczenie. Własnie o to chodzi, że myślimy samodzielnie dlatego tak pianę toczysz.
S.K.2020.04.24 21:28
Realista!??? ALE WYLICZASZ, ALE CIĘ BOLI! TO DOBRZE ! NIE PODOBA CI SIĘ POLSKA? WYZYWASZ JĄ OD REPUBLIK BANANOWYCH, WIĘC PEWNIE SAM JESTEŚ G.... WART I TYLKO JESTEŚ POLSKOJĘZYCZNY TROLL ! NORMALNY POLAK TAK NIE PISAŁBY! TO SPADAJ DO SWOICH, NIE BANANOWYCH, NA DRZEWO DO NACZELNYCH! Nikt po tobie tu płakał nie będzie, zapewniam!
Japa2020.04.24 21:34
Oj będzie się działo " Realisto" Oj będzie się działo Jeszcze sie wybory nie zaczęły a juz ogłaszacie ,że sa nieważne . I tak się może stać .Sad Najwyższy unieważni i po ptokach. A my ? Komu na nas Polakach zalezy ? Totalnym zwisamy w jednym intymnym , symbolicznym miejscu Kasta ? I jedni i drudzy walcza o koryta dla siebie. Aaaaa I na koniec ." Realisto" skad tyle soku z buraka cieknie z Twojego referatu. ?
Hazy2020.04.25 2:22
naszczę ci na ryja cioto
Jakiś załosny 2020.04.25 6:59
A twój Budka chodzi godzinę po sklepie i się nie zarazi??
a kto wierzy komuszemu who?2020.04.24 10:15
Od lat 70 tych to organizacja polityczna.
krystyna2020.04.24 9:49
Autorytet tej organizacji zmalal w oczach wielu panstw. Sytuacja zanizania ryzyka coronowirusa do 15. marca przyczynila sie do rozprzestrzeniania pandemi (nie wstrzymano lotow z Azji do Europy, Ameryki). Skutki smiertelne i zachorowan moglybyc o wiele mniejsze.
Sajgon2020.04.24 9:45
Nie są problemem wybory korespondencyjne. Problemem jest tryb ich wprowadzania. Problemem jest schizofrenia działaczy PiS kiedy im wybory korespondencyjne nie były na rękę to były one be. Prześcigali się wypowiedziach jak to są one niebezpieczne, jak to grozi nam skupowanie głosów etc. etc.
STANISLAW2020.04.24 11:52
To nie wiesz, że dotąd nie było pandemii a taka propozycja wyborów korespondencyjnych była bezpodstawna i podejrzana?
stan2020.04.24 13:38
Stanowisko PO było takie: jeśli wygramy wybory, to będzie OK, jeśli przegramy - będziemy kwestionować.
ASTOM2020.04.24 16:36
Jak to "wygramy wybory"? Z 5% POparciem?
Barbar2020.04.25 6:09
Nie wiem kiedy wybory korespondencyjne były nie na rękę PIS-owi, ale padło kilka propozycji jak wybrnąć z prawnego pata(bo tu chodzi o konstytucję i jej zapisy przecież). Opozycja nie godzi się na propozycję Gowina, a sama nie daje konkretnych propozycji oprócz infantylnego,upartego "nie, bo nie i PIS jest zły, sfałszuje wybory lub narazi naród na masowe wymieranie". Co się stało z PO po odejściu Tuska?! Czy naprawdę nie ma tam mądrych ludzi?! Tak podgrzewali emocje,że sami w nie uwierzyli?! Czy byli tylko grupą wyszczekanych, przyzwyczajonych do władzy ludzików, którzy pozbawieni profitów związanych z władzą rozpadli się jak puzzla i nie mogą się pozbierać? Smutne,
lol2020.04.25 14:46
Nie jest problemem przeprowadzenie bezpiecznych wyborów korespondencyjnych. Problemem jest schizofrenia działaczy PO kiedy im wybory korespondencyjne były na rękę to je popierali. Prześcigali się w zapewnianiu jakie te wybory są bezpieczne, nie ma problemu w kupowaniu głosów, itp. :D
man.of.Stagira2020.04.24 9:35
każdy szanujący się kraj zrywa kontakty z WHO jako przybudówki komuszych chin a PiSowska Agencja Prasowa kieruje do nich jakieś zapytania!
Krzysztof2020.04.24 10:36
Ale jak WHO głosi potrzebę seksedukacji niemowląt, ta jesteś za, głupiuteńki trollu.
man.of.Stagira2020.04.24 10:47
to nie jest mój komentarz . tyle
Japa2020.04.24 21:17
Czyżby znowu brat jak u Kurskich . Jeden Polak a drugi z Jeruzalem. "Z " albo za .
Szymon2020.04.24 21:17
Stagira ! Kieruje zapytania po to, aby pokazać odpowiedź dla komuszej, polskiej opozycji! Poniał??? Przecież, to oni krzyczą i powołują się na WHO !
STANISLAW2020.04.25 3:59
Zamiast z rzeczywistością świata zrywać, trzeba najpierw próbować ją naprawić, bo to NASZA rzeczywistość!
Mordacweluzpo2020.04.25 6:57
Zamknij ryj trollu podszywający się pod ten nick.