Węgry złagodziły prawie wszystkie restrykcje - zdjęcie
03.07.21, 09:21Fot. via Pixabay

Węgry złagodziły prawie wszystkie restrykcje

4

W związku z osiągnięciem progu 5,5 mln osób zaszczepionych Węgry zniosły prawie wszystkie obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Prawie nigdzie nie trzeba nosić maseczek, a w hotelu nocować można bez okazania zaświadczenia o zaszczepieniu.

Węgry poinformowały o osiągnięciu progu wczoraj po południu. Wcześniej pojawiło się już stosowne rozporządzenie ministra zdrowia, które zniosło szereg restrykcji.

Obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywać na Węgrzech wyłącznie placówkach służby zdrowia i domach opieki społecznej.

Zniesiono przepisy dotyczące zachowywania dystansu 1,5 metra pomiędzy osobami oraz limit 10 metrów kwadratowych na osobę w sklepach.

Ponadto nie będzie już konieczne okazywanie zaświadczeń o zaszczepieniu, żeby przenocować w hotelu, zjeść posiłek w restauracji lub udać się na biletowaną imprezę czy wykład.

Zwiększono ponadto limity osób na wydarzeniach. Na imprezie rodzinnej limit podniesiono z 50 do 100 osób, zaś na weselach z 200 do 400.

Wskazano, że szkoły i uniwersytety mogą rozpocząć przygotowania do wznowienia stacjonarnego nauczania.

jkg/pap

Komentarze (4):

Polexit2021.07.3 10:30
Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki !!! brawo Węgrzy nie dać sie tej szwabski-żydowskiej mafii , olać berlińskie brukselskie nakazy lewackiej uni !!!
Anonim2021.07.3 10:46
o czym ty gadasz, Orban jak Morawiecki od poltora roku na zyczenie Berlina i WHO napierdziela lockdowny a teraz wielka łaska bo przyszlo lato
plum2021.07.3 11:22
"Wyszczepił" już ponad 50% Węgrów wiec i tak długo nie pociągną. To se tam mogą zdjąć lockdowny w ramach ostatniego życzenia skazańca... A co im żałować.
Szczerbiec .2021.07.3 10:25
och to całe światowe demokratyczne żydostwo juz rwie pejsy ze złości zaraz ich śmiercionośne koncerny z nieprzebadanymi preparatami zaczną grzmieć zaraz ich lgbt pedofilskie organizacje zaczną grzmieć zaraz powiedzą że tam nie ma demokracjyjiii i trzeba Orbana odsunąć od władzy albo misję pokojową zrobić w imię miłości i pokoju... bądź najlepszym przypadku koszer sankcje nałożyć ...