Węgry o wpuszczaniu imigrantów MÓWIĄ WPROST: Głupota - zdjęcie
21.12.15, 08:56

Węgry o wpuszczaniu imigrantów MÓWIĄ WPROST: Głupota

4

- Węgry uważają, że Wiedeń w sprawie kryzysu migracyjnego myli "solidarność z głupotą" - mówił szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto w odpowiedzi na austriackie groźby sankcji UE za odmowę przyjęcia uchodźców według ustalonych kwot.

Minister Spraw Zagranicznych Węgier stwierdził, że według niego "solidarność to pomoc ludziom w niebezpieczeństwie, by mogli żyć gdzie indziej i wrócić do swojej ojczyzny po zakończeniu konfliktu".

- Głupotą jest pozwalanie na przybywanie do Europy bez kontroli setkom tysięcy ludzi, a nawet milionom, podczas gdy cały świat dziś widzi - zarówno Europejczycy, jak i migranci - że nie dostaną oni tego, czego oczekiwali - dodał.

Austriacki kanclerz Werner Faymann 20 grudnia powiedział w telewizji publicznej, że według niego w przypadku państw członkowskich, które będą odmawiały przyjęcia uchodźców według wyznaczonych im kwot, powinno się zrewidować wysokość wypłacanych im środków z budżetu Unii Europejskiej.

Kanclerz wezwał także państwa Unii Europejskiej do "jednomyślnej solidarności". Z kolei minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zagroził sankcjami prawnymi krajom, które zaskarżyły w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości decyzję Komisji Europejskiej w sprawie obowiązkowego rozmieszczania uchodźców w państwach UE na podstawie kwot.

kz/rp.pl

Komentarze (4):

anonim2015.12.21 9:12
To nie głupota tylko celowe działanie oszalałej eurobolszewii. Strasznie im zależy aby zainfekować islamem wszystkie państwa bez wyjątku - całkiem jakby pozostawienie zdrowego regionu Europy Środkowej blokowało im wdrożenie kolejnego obłędnego planu.
anonim2015.12.21 12:52
Głupota europejskich elit jest porażająca. Jakby byli sterowanymi marionetkami, za sznurki których pociągają niewidzialne siły, wiadomo jakie...
anonim2015.12.21 18:22
Panie Prezydencie ma pan absolutną rację
anonim2015.12.23 10:35
Jak ja Pana szanuje prezydencie Orban, jestem dumna że Europie są jeszcze tak normalni, przyzwoici i mądrzy ludzie jak Pan, chciałabym by Polska i Wegry znalazły wspólnotę w interesach państwowych i współpracowały - takich przywódców jak pan brakuje Europie Zachodniej