,,Wchodzimy w okres, w którym pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą'' - zdjęcie
03.02.21, 08:45Fot. Krystian Maj (KPRM) via Twitter

,,Wchodzimy w okres, w którym pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą''

47

Ze zdziwieniem słuchałem wypowiedzi pana Broniarza, który wypowiadał się w taki sposób, jakby ten preparat AstraZeneci miał jakiś charakter eksperymentalny, co oczywiście jest nieprawdą. Mamy do czynienia z pełni przebadaną szczepionką” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski komentując słowa szefa ZNP na temat preparatu firmy AstraZeneca.

Jak dodał w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24, skuteczność tej szczepionki to 60-70 proc., podobnie jak w przypadku szczepionki na grupę. Podkreślił też, że przed ciężkim przechodzeniem choroby chroni ona w niemal 100 proc.

Minister został też zapytany o to, kiedy będzie można powiedzieć, że dzięki szczepieniom pandemia będzie pod kontrolą. Odparł, że to nie tylko kwestia szczepień, ale i obostrzeń oraz dyscypliny społecznej. Podkreślił jednak:

Powoli, i chyba można to coraz odważniej wypowiadać, wchodzimy w taki okres, w którym pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą”.

dam/PR24,Fronda.pl

Komentarze (47):

T.2021.02.3 19:43
Biorąc pod uwagę ilość zgonów i zachorowań w porównaniu z poziomem lockdownu, to bym określił stan Polski: "ujowo ale stabilnie". Może nie ma kompletnej zapaści jak w październiku/listopadzie, ale sytuacja nadal jest dość daleka od "pod kontrolą". Jakby było pod kontrolą, to większość Polski by była w zielonej strefie bez obostrzeń, bo Sanepid by wyłapywał drobne, co jakiś czas pojawiające się ogniska covid. Rząd to też dobrze wie, dlatego praktycznie nie kończy lockdownu.
Anonim2021.02.3 19:25
Polska osiągnęła częściową odporność stadną i to tyle w temacie, szkoda tylko że w Polsce przez hucpy pisowskie zmarło prawie 3 razy tyle co w Szwecji w przeliczeniu na liczbę ludności
Marek2021.02.3 18:42
Czy pan minister doszedł do tego własnym przemyśleniem,spostrzeżeniem czy wyczytał pan to w tygodniku NATURE.
Ulżę choć2021.02.3 15:51
Sobie. Spierd!!!!! alaj!!!!!
Walter-Radziszewski chuj nie "katolik"2021.02.3 15:39
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o USA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Walter-Radziszewski chuj nie "katolik"2021.02.3 15:40
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Walter-Radziszewski chuj nie "katolik"2021.02.3 15:40
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Walter2021.02.3 14:44
Sprawa prawa aborcyjnego ma przykryć niepowodzenia rządu w związku z pandemią koronawirusa. Ten temat ma odwrócić uwagę od bankructw tysięcy firm w związku z bezsensownymi obostrzeniami. Całym krajem rządzi Jarosław Kaczynski, tak więc wszystkie decyzje rządzącym są jego decyzjami na nieszczęście dla naszego kraju. Na temat tego człowieka pragnę przedstawić parę niewygodnych dla niego faktów. "Osiągnięcia" brylanta.:) "1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii" 2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw. 3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż 4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów. 5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja. 6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem" 7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.". 8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków". 9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne."
Szukasz przykładów jak Putin działa.2021.02.3 15:41
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - - - SPRAWDŹ!
Les2021.02.3 12:52
Nic durniu nie masz pod kontrola,bo to natura kontroluje.
Wielka Norka2021.02.3 12:19
A dane na temat śmiertelności norek nadal są ukrywane
katolik2021.02.3 13:41
nawet jak norka ma katar to jej to przejdzie
Juris2021.02.3 11:42
Pandemia pod kontrolą i dlatego dzisiaj znowu wzrost zakażeń i więcej ofiar śmiertelnych. Morawieckim przesiąkł.
Anonim2021.02.3 11:00
Nie wiem, gdzie tkwi błąd, ale do Sejmu i Senatu wybieramy same szumowiny i miernoty? w tym również nie-polskie? To jest już jakieś przekleństwo?
katolik2021.02.3 11:57
tak , to przekleństwo,przy zyną jest to, że wielu ludzi odrzuca Boga i opowiada sie za ideologią śmierci, to niestety głosują na tych którzy sa opętani szatanem, a więc śmiercią. Przez takich cierpi całe społeczeństwo
Anonim2021.02.3 12:03
Poprzedni rząd budował autostrady, bloki energetyczne, gazoport. Kiedy współpracował z zagranicą to daliśmy sobie wmówić że kolaboruje. Za 500zł sprzedaliśmy kraj. Wszyscy się odwracają od nas, kłócimy się ze wszystkimi (słynne 27). Nie ma nas w strukturach UE. Teraz kopiemy mierzeję i trzeci raz budujemy lotnisko w Radomiu, postawiliśmy kilka pomników. Wspólnie z LuxVeritatis budujemy muzeum. Inwestycje nam NIEZBĘDNE!
Anonim2021.02.3 10:51
Trybunał Stanu! dla całej kowidowej szajki z PiS-u!
Anonim2021.02.3 10:54
POSŁOWIE również biorą w tym kryminale udział? głosują za? mają inicjatywę ustawodawczą w swoich rękach, i z niej nie korzystają? Wszyscy WON!
Anonim2021.02.3 10:56
Nie zagłosują na żadnego posła z tej kadencji! .... Na tę chwilę rozważę jedynie posłów z Konfederacji?
katolik2021.02.3 11:53
Trzeba się umówić i nie iśc na wybory, to bardzo proste, bo wtedy nie będa mieli co sfałszowac! trzeba chyba w jakimś wolnym zgromadzeniu wybierac i konoiecznie zmniejszyc liczbę posłow do niezb,ędnego minimum, bo jak się okazuje jak Narodowi dzieje sie krzywda, to wszyscy sa głupi jak barany i głosują jak nazisci chca. a senat zbedny. oni wszyscy biorą gruba kase i jeszcze głosują za uśmiercaniem ludzi ,lockdownami. To był wielki TEST, jak bardzo trzeba zmienić ten cały system
anonim2021.02.3 12:06
Nie tylko covidowej. Co PIS zrobił przez 5 lat? Trzeci raz buduje lotnisko w Radomiu, postawił kilka pomników i dotuje muzeum fundacji LuxVeritatis. Kopie mierzeję. Gdzie obiecane drogi, mosty, obwodnice, mieszkania? PO inwestowało w bloki energetyczne, wybudowało gazoport. Teraz podatki płacę jeszcze większe i tylko sąsiad mi się śmieje w twarz bo nie pracuje a dostaje więcej i ma za co pić.
PiSowskie media klamia tak samo jak obce2021.02.3 10:50
https://www.youtube.com/watch?v=PGno3EvSA9Y
katolik2021.02.3 11:54
Bill Gates i Soros, masoni opłacali media w panstwach, aby rozkręcali panikę i zniewolenie ludzi
Mat2021.02.3 10:28
Znowu ten idiota
Senny2021.02.3 10:08
Same kocopoły.
katolik2021.02.3 10:02
To było wiadomo, to była tylko kwestia czasu, JUZ DŁUZEJ nie możecie ściemniac. A teraz Dymisja !!! dla sejmu, rządu, prezydenta za krzywdę wyrządzoną Polakom. Trybunał Stanu za wejście w uklad z obcym podmiotem Gatesem , Sorosem , nazistami i masonami, aby zmniejszyć liczbę Polaków i ich przejąć ich interesy!!!
katolik2021.02.3 9:57
Człowieku Gatesa i sorosa-- dlaczego masz taką nieszczerą minę, myślisz, że powazną, ale chyba w szatańskim opętaniu własna glupotą
Anonim2021.02.3 9:57
233 129 tyle osób na dzień 1.2.2021 zostało zaszczepionych drugą dawką. Czy pan minister udaje czy jest kretynem? 233 tysiące i już pandemia znajduje się pod kontrolą? To po co były te lockdowny i ubijanie biznesu? To mniej niż liczba mieszkańców Bydgoszczy czy Katowic - i już kraj bezpieczny?
katolik2021.02.3 10:47
widać co zrobili z ludzmi i co sobie robią z tych, którzy im zaufali. Tak traktuje się Polakow, pomiatają społeczenstwem.
Anonim2021.02.3 12:10
Pomiatają? Plują w twarz. Rydzyk czy Kurski mogą organizować imprezy mimo zakazów. Jak potrzeba to się prawo dla Kurskiego na kolanie zmienia (przed sylwestrem żeby mogli imprezę zrobić). Emilewicz na nartach może, na mecz siatkówki można (Soboń), zaszczepić się na covid bez kolejki można (Girzyński). A na Tuska mówili. TFU
katolik2021.02.3 13:43
tak, dlatego my jako ich suweren musimy ich zwolnić! o czym ci zdrajcy Narodu zapomnieli!
Mam dobry dzień2021.02.3 9:55
Dzis menel podszedł do mnie i chciał 2 zł. i jeszcze abym kupił coś do jedzenia. Odpowiedziałem mu, aby poszedł do Owsiaka. Zdenerwował się i zaczął bronić Owsiaka.Wtedy się wkurzyłem i NIC mu nie dałem. Niech mu serio da Owsiak.
anonim2021.02.3 9:58
Owsiak nie zabiera przymusem. A Caritas kradnie z ukradzionych nam podatków. Niech mu Caritas da. A Rydzyk dostał od PISu 214 milionów złotych. Ile z tego dał na biednych? Bo wybudował szkołę, radio, telewizję, geotermię, osiedle, muzeum żydów. Po co ?
gracz2021.02.3 9:49
Holandia przedłużyła lockdown do 2 lutego. Cóż to Niedzielski do was jeszcze nowe wytyczne z Brukseli nie doszły?
miki2021.02.3 10:07
przecież drugi był wczoraj!
gracz2021.02.3 10:18
Sorry, oczywiście do 2 marca.
Kubus Puchatek2021.02.3 9:42
Bardzo lubimy bajki opowiadane przez PIS
Anonim2021.02.3 9:50
Gdy ludzie niesłusznie umierają, prowadzą na nich eksperymenty medyczne, to już nie są bajki! ........... Norymberga 2.0!
pp2021.02.3 10:00
Ale zakup respiratorów od handlarza bronią to żaden eksperyment. To kradzież. Gdzie teraz jest pan ministrant Szumowski? Gdzie pieniądze za respiratory?
Anonim2021.02.3 10:24
respiratory rozsadzały chorym płuca?
Biurokrata i idioci wirusolodzy2021.02.3 9:35
maja teraz swoje 5 minut i czuja sie jak bogowie ludzkich "żyć". Nie odzyskacie zaufania , bo nie dopuszczacie do debaty lekarzy - autorów książki" Fałszywa pandemia"!
Ale luja i do przodu2021.02.3 9:30
W okres to wchodzi wasz kulawy prezes bo to pisda nie facet
Anonim2021.02.3 9:29
powinieneś skończyć w kryminale?
Anonim2021.02.3 9:15
Co to znowu za kocopoły pisowiec pociska? Latem przecież pan Morawiecki, dla grandy zrobiony premierem, plótł że epidemia już za nami. To który z tych dwóch cyganów kłamie więcej i bardziej bezczelnie? Bo że kłamia obaj to pewne.
Michał Jan2021.02.3 9:15
NarKomZdar sugeruje, że szczepionka AZ była przygotowywana od 5 lat, czyli już w 2016 roku wiedzieli, że za 4 lata pojawi się SARS2. Inaczej nie można by jej uznać za wpełni przebadaną, jak stwierdził.
Anonim2021.02.3 10:19
gowno wiesz. szczepionka bazuje na innej szczepionce, która została opracowana po wybuchu zagrożenia epidemiologicznego w 2002 roku przez SARS a później MERS (2012, 2015). Jak wiadomo epidemia SARS wygasła samoczynnie i do zeszłego roku nie było jak przetestować opracowanych wówczas szczepionek.
Michał Jan2021.02.3 10:57
Od każdej szczepionki wymagane są testy długookresowe. Nawet urząd KE dał szczepionkom dopuszczenie warunkowe na rok. Twoja wiedza jest gorsza od g...., bo pochodzi z rządowego przekazu.