Trzaskowski w wystąpieniu „w Kongresie” odbiera palmę lidera opozycji Tuskowi, ale to nie wszystko... - zdjęcie
02.12.21, 13:30Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0 / Europeans Peoples Party via Flickr, CC BY 2.0

Trzaskowski w wystąpieniu „w Kongresie” odbiera palmę lidera opozycji Tuskowi, ale to nie wszystko...

56

Jak wynika z dokumentów opublikowanych na amerykańskich stronach rządowych, już w drugim zdaniu Rafał Trzaskowski ma zamiar bronić „dobrego imienia” Lecha Wałęsy jako „ikony Solidarności”. Nie obędzie się też bez sformułowań w stylu „nie chcę się skarżyć, ale…”, użalania się na PiS – też już w w drugim zdaniu – i na wybory prezydenckie, w których przegrał oraz, co może być niemałym zaskoczeniem nawet dla samego Donalda Tuska, zaprezentowaniem samego siebie jako „lidera opozycji demokratycznej”.

Trzaskowski ma w czwartek wziąć udział w formie w wysłuchaniu przed jedną z kilkudziesięciu podkomisji amerykańskiego Kongresu. Na stronie Izby Reprezentantów umieszczony został zapis jego wystąpienia.

Po krótkim „tantrycznym” już wręcz sformułowaniu, że nie zamierza się skarżyć ... „wymienia całą listę zarzutów pod adresem polskich władz. Na koniec apeluje do kongresmenów o pomoc i przyrównuje plany zmiany władzy w Polsce do obalenia komunizmu” – podaje portal TVP Info.

W środę na konferencji prasowej Trzaskowski sugerował, przygotwując zapewne uzasadnienie dla swojej wypowiedzi, że amerykańscy kongresmeni są „bardzo zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce i na Węgrzech”.

Posiedzenie, w którym Trzaskowski zabierze głos odbywa się w ramach Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki.

„Dziś rząd PiS próbuje napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z podręczników historii. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli polskie dzieci w ogóle się o nim uczą” – pisze Trzaskowski w drugim zdaniu swojego wystąpienia.
Polska według Trzaskowskiego »nie stała się jeszcze niedemokratycznym reżimem między innymi dzięki „sile partii opozycyjnych” i staraniom „społeczeństwa obywatelskiego”«.

Na co Trzaskowski skarży się w Polsce oraz na rząd? Oto lista:

• „populistyczny rząd kwestionuje i podważa podział władzy oraz próbuje sparaliżować lub upolitycznić niezależne instytucje mające kontrolować ekscesy nieokiełznanej władzy państwowej”;

• „cynicznie wykorzystuje kryzys migracyjny” (PiS) do zwiększenia notowań swojego poparcia;
• naginanie procedur parlamentarnych przez rządową większość -projekty ustaw mają być wg Trzaskowskiego „przyjmowane bez odpowiednich przesłuchań”;

• atak rządu na sądowniczą gałąź „systemu prawnego”;

• w opinii Trzaskowskiego część członków polskiego Trybunału Konstytucyjnego została wybrana z naruszeniem Konstytucji RP, a sam „TK stał się partyzanckim, politycznym ciałem”;

• Trybunał uchwalił „drakońską ustawę antyaborcyjną, która nakazuje kobietom rodzić dzieci nawet z wadami letalnymi”

uskarża się na rząd, który przygotowywał głosowanie korespondencyjne: „próbował zmusić pocztę centralną do ich zorganizowania, drukując karty do głosowania poza kontrolą”;

• Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wg prezydenta Warszawy „zastrasza, a nawet próbuje zwalniać sędziów wydających nieprzychylne rządowi wyroki”.

Dalej Trzaskowski krytykuje media publiczne, które chce zlikwidować, ponieważ stały się „częścią machiny propagandowej”. On sam ma ponoć tego rzekomo doświadczać. Oczywiście broni TVN, nie wspominając nawet słowem o spółce słupie, zarejestrowanej na lotnisku w Amsterdamie, co służyło obejściu polskich przepisów.

Według polityka Platformy Obywatelskiej, PiS rzekomo atakuje społeczność LGBT+, „ogranicza demokracje lokalną”.

Co jednak może zaskoczyć nawet samego lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, Trzaskowski – jak czytamy – sam siebie określa jako „lidera opozycji demokratycznej”.

Co szczególnie jednak kuriozalne, zmianę obecnej władzy w Polsce Trzaskowski przyrównuje do … obalenia komunizmu.

Skoro udało nam się pokonać komunizm w 1989 r. i zbudować silne fundamenty wolnej i zjednoczonej Europy, to sprostamy wszystkim wyzwaniom i wytrwamy w nich po raz kolejny. Tego właśnie oczekują od nas nasi wolni i dumni obywatele” – kończy swoją wypowiedź polityk tonącej Platformy Obywatelskiej.

mp/portal tvp.info, house.gov

Komentarze (56):

lepszy by był Płaczka2021.12.2 18:56
podkomisja by zalała się łzami sołtysa
Hej, ruskie trole2021.12.2 18:04
Instalujcie Linux w wersji PL, a będzie mieć dostęp do polskiej klawiatury (PL-pl programisty).
Olga2021.12.2 18:01
Czy ktos ma jeszcze watpliwości czym jest III RP?
:-02021.12.2 17:20
to jest naprawde zabawne jak neomarksisci z PO(zal sie Boze) przedstawiaja sie jako Ci walczacy z komunizmem:-) Jeszcze za chwile na wrotkach zaczna jezdzic pod gorke i na granice z bialorusia ciasteczka dowozic.
długość standardowa2021.12.2 16:46
_____________________________________________________________________________________________________
Po 11 ... precz_z_komunia ...JERZY URBAN2021.12.2 15:56
"Wrócił komunizm :-) ...Wróciło straszenie Hubką i Czają :-) ... Staliniści z PiS to tylko przefarbowani komuniści z PZPR :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . TO SIĘ NAZYWA ŻYDO-BOLSZEWICKA BEZCZELNOŚĆ!!! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Taki sükinsyn żydowski jak Jerzy Urban na łapkach służył komunie, wymyślał dla ich propagandy różnych straussów, genscherów a dzisiaj to bydle nauki prawi! Podobnie inny parch, Daniel Passent, co ten żydowski śmieć nie wypisywał w stanie wojennym.
Po 11 ... JERZY URBAN ... Alamagus2021.12.2 15:55
Przesłanie do żydków ze wszystkich narodów _________________________________________________________________________________________________________Nasza żydowska solidarność _______________________________________________________________________________________________________ Konta bankowe drapanie antysemickich wrzodów _______________________________________________________________________________________________________ Nasza talmudzka marność. _____________________________________________________________________________________________________ Aj waj Agora udaje że z narodu. __________________________________________________________________________________________________ Okrzepła u rabinów ______________________________________________________________________________________________________ Obłuda i chapanie. ______________________________________________________________________________________________________ Wybrani są do łupów. _____________________________________________________________________________________________________ Wygrają głosowanie.
Jahu🐟2021.12.2 15:51
a o swojej nieudolności w sprawie czajki i o tym, że .upe musiał mu ratować " faszystowski i niedemokratyczny " rząd coś wspomni, czy brak odwagi?
­2021.12.2 16:43
Lech podrzucił kukułcze jajo zwane Czajką, wiejski chłopku-roztropku.
man.of.Stagira2021.12.2 15:25
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk.
QWE2021.12.2 15:11
Brawo Rafał! Z takich Polaków jesteśmy dumni. Nienaganna prezencja, nienaganna polszczyzna i angielszczyzna, logiczny, patriotyczny wywód. Rafał tak trzymaj!
albo Tusk do końca wyłysieje2021.12.2 15:09
albo Rafałek będzie miał tyłek jako galaretka partyjna
Anonim2021.12.2 15:08
PiSdzielców du.pa boli, bo Adrian Du.pa musi na amerykańskiego prezydenta pod kiblem oczekiwać, a co dopiero mówić o zaproszeniu...😁😁😁
Wyrzucone moniaki2021.12.2 15:08
Podkomisja Izby Reprezentantów co wysłuchała Trzaske ma takie znaczenie co Podkomisja Izby Reprezentantów do Łapania Ryb na Rękę. Takich podkomisji jest; w US Senacie 70, w Izbie Reprezentantów 104.
lalunia2021.12.2 15:07
Zwykła wesz łonowa - antypolska
Po 11 ... malpa-z-paryza2021.12.2 14:58
"Kiła u I Sekretarza KC PiS Kaczyńskiego postępuje coraz szybciej :-) ... Już blisko końca :-)" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Od kilku dekad żydki to powtarzają i sami zdychają! Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Paweł2021.12.2 14:58
Wszystkie zarzuty Rafała Trzaskowskiego dotyczące rządzących są uzasadnione. Rządzący mają do niego pretensję za mówienie prawdy dla nich niekorzystnej. Rafała Trzaskowskiego Amerykańskie władze zapraszają do Kongresu, a z Andrzejem Dudą nie chcą się spotkać. Andrzej Duda cieszył się, że Joe Biden pozwolił zrobić z nim zdjęcie przy windzie. Rafał Trzaskowski to jest przyszły Prezydent Polski za którego nie będziemy musieli się wstydzić, tak jak za Andrzeja Dudę. Andrzej Duda do historii przejdzie jako Prezydent Polski wielokrotnie łamiący Konstytucję RP.
gracz2021.12.2 14:57
Tusk z Trzaskowskim, albo Kaczyński z Morawieckim. Powtarzam, tylko człowiek umysłowo chory, chodzi w 3rp. na "wybory".
luka2021.12.2 15:11
Tęczowy Pawełku nie broń tego zdrajcy i namiestnika Sorosa. Ładny z niego facet ale nie do rządowych agencji , nieprawdaż ????
Olej2021.12.2 14:56
Demokracja ma swoją nieprzekraczalną granicę, którą jest lojalność wobec własnego państwa i narodu. To co dzieje się z polską demokracja jest dramatem nieustającej zdrady. Trudno na inne określenie tych wszystkich obelżywych mord wysługujących się obcym ambasadom i dworom. I my naród którzy nic z nimi nie robimy. Mordy, które za swój stołek, zysk są gotowe przywlec na nas wszystkich zgubę, utratę wolności i państwa. Z takim trudem łez i krwi zdobytego.
matis892021.12.2 14:49
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Po 11... precz_z_komunia...HERTRICH-WOLEŃSKI2021.12.2 14:48
"Staliniści z PiS tylko reaktywują rozkaz NKWD nr 00447 z 30 lipca 1937 roku :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . KTO NAJLEPIEJ WIE o STALINIZMIE - ŻYDO-BOLSZEWIZMIE? . . . . . . . . . . . ŻYDO-BOLSZEWIKI jak: JERZY URBAN, DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, ADAM MICHNIK . . . . . . . . . . . . Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
proszę o podanie terminu samokrytyki stalinowskiej2021.12.2 14:47
na Plenum KC POplatfy
Tusk jest mściwy2021.12.2 14:46
Raffaella możesz stracić nogi wyrwane z partyjnej toopy
Anonim2021.12.2 14:44
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Po 11 ... precz_z_komunia ...JERZY URBAN2021.12.2 14:42
"Wrócił komunizm :-) ...Wróciło straszenie Hubką i Czają :-) ... Staliniści z PiS to tylko przefarbowani komuniści z PZPR :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . TO SIĘ NAZYWA ŻYDO-BOLSZEWICKA BEZCZELNOŚĆ!!! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Taki sükinsyn żydowski jak Jerzy Urban na łapkach służył komunie, wymyślał dla ich propagandy różnych straussów, genscherów a dzisiaj to bydle nauki prawi! Podobnie inny parch, Daniel Passent, co ten żydowski śmieć nie wypisywał w stanie wojennym.
MaxFiend2021.12.2 14:39
To nikogo z PiS nie zaprosili do żadnej podkomisji? Skandal! :-D
Anonim2021.12.2 14:52
Zrobią własną komisję. I nieważne ile pieniędzy podatników na to pójdzie. Najwyżej się dodrukuje.
Po 11 ... malpa-z-paryza2021.12.2 14:35
"Kiła u I Sekretarza KC PiS Kaczyńskiego postępuje coraz szybciej :-) ... Już blisko końca :-)" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Od kilku dekad żydki to powtarzają i sami zdychają! Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Olej2021.12.2 14:30
Są w ojczyźnie rachunki krzywd i mordy obelżywe, którym nic nie stanowi nasz krzyk i blizny wojnami przykryte. Im trzeba kuć łajdackie pyski by nie przywlekli do nas zdrady. Trzeba nam dobyć pomsty, kary by udaremnić ich zamiary.........
katolik2021.12.2 14:28
Bizu Borisław utalentowany ukraiński kajakarz zmarł na skutek powikłań po zakażeniu koronawirusem.- na pewno był wyszczepiony !
katolik2021.12.2 17:11
Aryna Biktimirowa -Rosjanka, która jeszcze miesiąc temu wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w taekwondo, zmarła nagle w wieku 19 lat.
jula2021.12.2 14:28
On nadal jest intelektualnie młodziankiem. Agenturalnym młodziankiem po matce.
Wyrzucone moniaki2021.12.2 14:21
Podkomisja Izby Reprezentantów co wysłuchała Trzaske ma takie znaczenie co Podkomisja Izby Reprezentantów do Spraw Kur Niosek. Takich podkomisji jest; w US Senacie 70, w Izbie Reprezentantów 104.
matis892021.12.2 14:21
MY CHCEMY JĘZ. RADZIECKI !!! . . . . . . . . . . . . . . A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.2 14:49
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Topek2021.12.2 14:20
Ludzie głosują na pis tylko dlatego że ich przekupuje, ale gospodarka jest już przez pseudo ekonomistów pokroju Pinokio zarzynana dlatego PiS sam się pokona
Po 11 ...2021.12.2 14:15
Próbowałem sobie wyobrazić wystąpienie Kaczyńskiego w amerykańskim Kongresie, ale staram się i staram, ale nie wychodzi. Ale jak wyobrażam go sobie w takim czerwonym kombinezonie, to mogę bez problemu. Ciekawe, nie?
no ...2021.12.2 15:00
... chodzi ci o taki kombinezonik w jakim ty codziennie paradujesz?
matis892021.12.2 14:12
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Simon2021.12.2 14:06
A dlaczego pokazujecie Rafe jako szczupłego chłopaczka jak to zapasiony kiernus nie mieszczący się w marynarki i kurtki????
Topek2021.12.2 14:05
Najpierw kaczor kazał spreparować dokumenty na Wałęse a tersaz jeszcze go wymazać z podręczników. Bracia kaczory to najbardziej podli ludzie i politycy w Polsce od końca komuny, nawet w latach 80 tych nie było już tak obrzydliwych polityków jak te dwa ch...e
matis892021.12.2 14:03
🐲🐉 P𝕒n 𝐣𝐄𝔃ᑌ𝓼 山 σŘę∂𝔃Ꭵ𝓪ςℍ ⓞ𝓈𝐭𝕣𝐙𝓔żẸn𝓲Ẹ ρᖇᶻⓔŜ𝕋я乙𝒆gał Ⓟяz𝐄∂ тᖇⓊ𝐣ąᶜу爪𝕀 sᶻc𝐙ⒺⓅIⓔ𝐍𝔦ᗩ𝕄𝓲 ι Ĵ€ ⓅŘ𝓏𝔢𝓅๏𝐖𝐈ε𝓓zI𝔞ł ❶7.0➅.❷0❶❷ŕ. т𝔞ᵏ ˢ𝐚ϻ𝔬 ʲAᛕ ρŕℤ𝑒ᑭᗝ𝔀𝐢𝓔đz𝔦Ãł ⓞвคl𝔼n𝔦Ⓔ β𝔼𝓃𝒆∂𝐘ᵏt𝒶 xVⓘ Ɨ 𝓾𝓈t𝔞Ň𝐎Ⓦ𝔦𝑒𝓝เ𝕖 ƒ𝔸ł丂ƵƳ𝕎𝓔Ꮆㄖ 𝓟𝓇𝔬𝓡𝔬𝕂à ........... ,,𝓜𝐎јA ∂Ř𝐎𝑔A 𝔲ΜᎥłㄖᗯค几α ⒸóʳⓀⓞ, 卩𝔩A几ү m𝐚Ⓢ𝕠ńˢҜ𝓲Č卄 𝔾rⓊⓅ ρ𝕣𝐳e𝒿ę𝔠𝓲Δ śฬίⓐⓉOʷуςʰ 𝓦ค𝐋𝔲т ˢą ℂỖⓇΔ𝔃 𝔟ĻⒾż𝓈𝓏𝓔 𝓾𝐤𝓸ń𝐜𝔃έᑎƗÃ. 𝓘ς𝔥 几𝕀𝓚匚zєⓜ𝐍ᗴ Ⓟ𝓵Δ几𝐘 ᗝ𝓑ᵉĴ爪ùјą 𝓇óฬภ𝐈𝒆ż NØⓌ𝒆 𝔤ˡoβΔ𝕃几ⓔ Ş𝐙𝔠Żє𝐏𝕀𝐞𝓃𝕚A, ҜţóⓇẸ ⓢקㄖ𝔴𝐎ⒹuĴą Ćh๏ŕᗝ๒ㄚ Ⓝα ⓒ卂ł𝓎M ś𝓦ⓘ𝓔Ⓒίᗴ, ώү𝕨ⓄłⓊĴąⓒe CᶤeгⓅ𝓘𝐄ℕⒾค ℕⓐ Ⓢ𝓚αⓁę ήI𝐄 ⓌiDⓏ𝕚𝓐ήą 𝕟Ⓘ𝔾∂Y ⓦĆŽẸśⓃⓘέ𝔧. 𝐮N𝐢Ⓚᵃ𝓳℃𝐈έ 𝔱ⓐᛕ𝐈𝒆ģo ⓃAĞ𝓵ⓔ OᎶłⓄs𝐳ᗝNⓔGⓞ Ⓖ𝓵𝔬乃卂𝐥neg𝓞 şℤᶜŻⒺƤι乇N𝕚α ρØηĮⓔważ Bę∂ℤ𝐢ᵉ ⓦα𝓢 𝕆𝔫ᗝ 𝐳卂乃Ꭵנαć.......' 😺☯
matis892021.12.2 14:13
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
ch...j poSBcki tczosnkowki2021.12.2 14:02
bedziesz zdychał długo i okrutnie-Rzeczpospolita Polska!!!
J232021.12.2 14:00
Co to za persona,że tak wielu chce jej wysłuchiwać.Czyżby dawał?
man.of.Stagira2021.12.2 13:56
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk.
A co z nami Żydami!2021.12.2 14:09
Co? Po staremu, Umschlagplatz!
zkr2021.12.2 13:54
Niech nie zapomni powiedzieć, że za rządów PO ludzie żyli dużo dłużej, nawet ponad 100 lat żyli. I dobrze się mieli, bo walczyli o swoje kamienice.
Polak Katolik2021.12.2 13:52
Nie pierwszy raz polscy patrioci zwracaja sie do USA o pomoc w walce z komuna. Wszscy trzymamy kciuki, by pomogli.
Han2021.12.2 13:49
Hiena i nic wiecej.
Wyrzucone moniaki2021.12.2 13:47
Podkomisja Izby Reprezentantów co wysłuchała Trzaske ma takie znaczenie co Podkomisja Izby Reprezentantów do Spraw Kur Niosek. Takich podkomisji jest; w US Senacie 70, w Izbie Reprezentantów 104.
Polka2021.12.2 13:41
Podła szuja, wstyd i hańba. Biedna ta Polska co ma takich obywateli. Klątwa targowicy ciągle wisi nad nami
Polak Katolik2021.12.2 13:54
"Klatwa targowicy" czyli klatwa katolickich konserwatystow? Na czym ta klatwa polega? Kogo konkretnie nazywasz "podla szuja"? Kaczynskiego?
Polak2021.12.2 14:09
Ty Polka jądra cię nie uwierają?
matis892021.12.2 13:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......'