,,To najlepszy polski rząd’’. Financieele Dagblad: PiS dotrzymuje obietnic - zdjęcie
30.07.21, 13:31Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

,,To najlepszy polski rząd’’. Financieele Dagblad: PiS dotrzymuje obietnic

208

Prof. Jerzy Maćków z Uniwersytetu w Ratyzbonie przekonuje, że rząd Zjednoczonej Prawicy jest najlepszym polskim rządem od 1989 roku. Politolog wskazuje na spełnione obietnice Prawa i Sprawiedliwości. Jego ocenę cytuje holenderski dziennik ekonomiczny „Financieele Dagblad”, który zwraca uwagę na dobrą sytuację gospodarczą Polski.

„Financieele Dagblad” zajął się tematem sytuacji politycznej w Polsce po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. O komentarz w tej sprawie dziennik poprosił polsko-niemieckiego politologa z Ratyzbony.

- „Wielu zachodnich analityków widzi w Kaczyńskim i jego partii zło, ale w rzeczywistości jest to najlepszy rząd, jaki Polska miała w ciągu ostatnich trzydziestu lat”

- twierdzi prof. Jerzy Maćków.

Uczony wskazuje, że wbrew głosom Platformy Obywatelskiej, której politycy przekonywali, że zwiększenie świadczeń społecznych zaszkodzi gospodarce, Prawu i Sprawiedliwości udało się spełnić obietnice wyborcze. Prof. Maćków przypomina, że Zjednoczona Prawica m.in. zwiększyła świadczenia na dzieci i siłę nabywczą osób nisko opłacanych. Teraz z kolei ma obniżyć podatki dla osób z niskimi dochodami.

Zdaniem dziennika jednak, mimo dobrej sytuacji gospodarczej, partii Jarosława Kaczyńskiego może zaszkodzić konserwatyzm, który grozi odpływem młodych wyborców.

kak/PAP

Komentarze (208):

Jan2021.08.2 19:07
Same fajny chłopy w tym rządzie lubię ich bo zabierają bogatym i dają łachudrom.
Filip2021.08.2 12:47
Jarosław Kaczyński postanowił zdjąć maskę demokraty i pójść drogą Orbana oraz Putina. Suwerenność rozumie tak jak Putin – jako nieograniczoną, własną władzę. Tymczasem sytuacja polityczna PiS wydaje się bardzo trudna. Notowania partii spadły do poziomu poniżej wymaganej w Sejmie większości. Polski Ład nie odwrócił negatywnego trendu sondaży. Kolejne obietnice socjalne przestały działać, a to był przecież podstawowy mechanizm zdobycia i utrzymania władzy. Jesienią czeka nas kolejna fala pandemii i rząd jest wobec niej bezradny. Kaczyński nie ma wyjścia: albo zaostrzy kurs na dyktaturę używając wszystkich zdobytych do tej pory środków, albo pożegna się z władzą. Prezes niejednokrotnie mówił, że kluczem do władzy są media. To media „kształtują rzeczywistość”. „Frontalne ataki medialne” były kłodą rzucaną pod nogi jego rządów. „Równowagą w mediach” PiS usprawiedliwiał faktyczną prywatyzację TVP, która z telewizji publicznej stała się tubą partyjnej propagandy. Jeśli rozmywają się szanse na wygraną w uczciwych wyborach, to trzeba zmienić „rzeczywistość medialną”, by w tej nowej „rzeczywistości” wybory jednak wygrać. Czasu zostało mało – dwa lata.
Grizzly2021.08.2 11:51
***** ***!
robaczek2021.08.2 9:15
WYMIENCIE PORSZE ICH ..............JEDEN SKUCES ................. ktory nie wieże sie z socjalem dla wyborców ;] ....................................... please o 1....................... sztuk jeden..............................uno ...........one.............. sukces pisu ............................................................................................................................... no własnie ............. co to o was pisiurki mówi ????? ;]
Krakus2021.08.2 9:45
Musztarda i lokomotywy potaniały :P
robaczek2021.08.2 10:09
PIS JEST JAK PZPR ................................ dzielnie walczą z problemami, ktore sami tworzą ;] . i na suwerena dziala ;]!!! ;] ............................................................. wystarczy dziadkom =wskaac wroga, powiedziec ze to jego wina a nie ........... NIEUDACZNIKOW PISU ;] ..................................... i suweren zaatakuje!! ................ przeciez sie nie przyznaja do tego ze pod lat PIS z nich pozytecznych idiotów wladzy robi ;] ........................................ SLICZNE ...................................... CORAZ GLEBSZE UPODLENIE PISOWCOW ;] ......................... a oni z usmiechem bronią swoich ;] ........................... a ja myslalem ze bardziej zalośnie byc nie moze
Trurl2021.08.2 8:39
Najlepszy rząd w wydawaniu pieniędzy podatników. To prawda. Zadłużą polaków tak, że skończymy jak Grecja
Anonim2021.08.2 9:09
Ty tak zawsze w czarnych kolorach widzisz?
WON tusk2021.08.2 14:19
PLATFUSY Z ARBUZAMI BYLI CHOJNI W ROZDAWANIU KASY MAFIĄ PALIWOWYM VATOWSKIM I WSZYSTKIM INNYM ZŁODZIEJĄ
oooooooooooo2021.08.2 14:23
A to Grecja zadłużyła Polaków? - no popatrz ,popatrz nie wiedziałem
EWA2021.08.2 8:39
Dzień Dobry państwu...! ***** ***
Filip2021.08.2 5:03
Na każdym froncie otwartym przez Kaczyńskiego PiS ponosi klęskę, za którą niestety płaci Polska. Polexit jest nieuniknioną konsekwencją wyboru takiej drogi. Kaczyński znalazł się przed diabelską z punktu widzenia jego interesów alternatywą. Niestosowanie się do kolejnych orzeczeń europejskich trybunałów, jawne łamanie traktatów europejskich, które Polska (także pod rządami braci Kaczyńskich) ratyfikowała, będzie oznaczać gigantyczne kary finansowe, łącznie z ryzykiem pozbawienia Polski środków unijnych zarówno z Funduszu Odbudowy, jak też z bieżącego budżetu UE. Ustąpienie Unii w sprawie praworządności oznacza obudowę w Polsce niezawisłych sądów i koniec władzy Kaczyńskiego.
vita2021.08.2 9:57
O diabelstwie to macie wiedzę rozległą mamona to wkońcu wasza miłość .Dobra wiadomość :Pis będzie rządził przez kolejne 2 kadencje.A o Polexicie możecie pomarzyć , prędzej UE się rozwali.
Filip2021.08.2 10:08
Komuniści mieli takie hasło: "cała władza w ręce Rad". Jeśli PiS będzie rządziło dłużej, to będzie hasło: "cała władza w ręce Jarosława Kaczyńskiego". Prezes PiS-u będzie decydował o wszystkich wyrokach w sądach. Krytykowanie PiS-u w mediach będzie przestępstwem. Zadłużenie finansów publicznych i deficyt budżetowy będą rekordowo wysokie. Inflacja taka jak w Wenezueli. Polexit murowany.
Jakub2021.08.2 0:39
A wy nie chcecie opublikować Raportu Podkomisji Smoleńskiej i Aneksu do Raportu o WSI. Przerwaliście reformy, które obiecywaliście a nie mieliście zamiaru ich wprowadzić. 250 Abramsów to pryszcz w morzu potrzeb, których nie realizujecie od lat! Przed laty pojawił się film: "Tam, gdzie da się żyć", premiera w 2014r. o Polskich emigrantach w Irlandii i W. Brytanii. Po wygraniu wyborów, mieliście takie reformy wprowadzić by i u nas dało się żyć z własnej pracy a nie z socjalu, który powinien być ostatecznością z nie codziennością. Film jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=0UTf30HrYzA
Rumcajs2021.08.1 18:27
Polski Ład odłożony - Już z obecnego kalendarza wynika, że szczegółowa analiza polskiego KPO przez ekspertów Rady UE – nawet w razie rychłego uzgodnienia z Komisję Europejską – nie zaczęłaby się przed wrześniem. A to oznacza, że zaliczkowa wypłata 13 proc. KPO, możliwa dopiero po zatwierdzeniu przez Radę UE i zakończeniu wszelkich brukselskich formalności, już teraz przesuwa się co najmniej na późny październik, jeśli nie na listopad, a w bardziej pesymistycznym scenariuszu - nawet na grudzień. Swoją drogą ciekawe dlaczego pisowcy nazwę tej swojej akcji zapożyczyli tłumaczonym z niemieckiego - Polnische Wirtschaft ???
Prawda2021.08.1 18:07
PIS ---jet Sługą Narodu Polski ==Dzieci najedzone ----Emeryci maja wiekszą stope zyciową jak pracowali za Czrwonej Ruskiej Zarazy PZPR --- W ostatnich 2 Lat emrtury zostały zwiekszone do Euro o 60 euro miesięcznie ---Pociagi zostały przywrucone i autobusy --1,5 miliona nowych miejsc pracy ---Emeryci zwiedzają dzisiaj świat ===
Krakus2021.08.2 9:22
Tak to jest, jak się ogląda wyłącznie TVPPiS. Prawda jest taka, że płaca minimalna w 2020 to 2600 PLN (616 EUR), a płaca minimalna 2021 to 2800 PLN (611 EUR). I najwyższa inflacja od 20 lat. Za to lokomotywy i musztarda potaniała :P
że nie będzie segregacji sanitarnej,2021.08.1 18:05
przymusu szczepień, likwidacji kopalń, likwidacji pieniądza i zastępowania go cyfrowym, że nie będzie inflacji , bezbronnej armii, rozrostu biurokracji itp. itd.
Adys2021.08.2 5:38
Matura tylko dla zaszczepionych !
Filip2021.08.1 15:44
Sztab wyborczy Patryka Jakiego w czasie wyborów samorządowych wyemitował w telewizji film pokazując płaczącego Donalda Tuska. Komentarz do filmu stwierdzał, że Donald Tusk płacze po przegranym meczu drużyny niemieckiej. Film został nakręcony w czasie pogrzebu jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Donald Tusk publicznie zapowiedział złożenie pozwu w sądzie. Patryk Jaki przestraszony ewentualnym wniesieniem pozwu, zatelefonował do Donalda Tuska i go przeprosił. Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło, do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. W parlamencie UE to ewenement, żeby rząd głosował przeciwko własnemu obywatelowi. Chcąc uzasadnić to głosowanie propaganda pisowska zarzuciła Donaldowi Tuskowi "zdradę", choć nie potrafiła określić na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Komisja sejmowa wzywała na przesłuchania Donalda Tuska w sprawie luki VAT-wskiej. W 2007 roku kiedy premierem był Jarosław Kaczyński jedynym krajem w UE, który miał lukę VAT-wską większą od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Komisja sejmowa ds afery Amber Gold wzywała na przesłuchania Michała Tuska syna Donalda. Małgorzata Wassermann cytowała publicznie zeznania przestępcy dotyczące Michała Tuska wiedząc, że są nieprawdziwe, bo już wcześniej były sprawdzone. Jednocześnie ilość afer z udziałem polityków z PiS-u przebiła wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Żadna afera z udziałem polityków związanych z PiS-em nie została rozliczona przez Zbigniewa Ziobrę. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Propaganda pisowska wymyśla kolejne pomówienia na Donalda Tuska, przekraczające granicę absurdu. Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce przejąć TVN, żeby odciąć wyborców od niekorzystnych dla siebie informacji. W przypadku przejęcia przez PiS TVN-u nasz kraj w wyniku arbitrażu międzynarodowego zapłaci wysokie odszkodowanie, z naszych podatków. Każdy rok rządów PiS-u, to kolejne straty dla naszego kraju, zarówno materialne jak i wizerunkowe.
Babcia2021.08.1 15:21
" Politolog wskazuje na spełnione obietnice Prawa i Sprawiedliwości. Jego ocenę cytuje holenderski dziennik ekonomiczny..." Pan UCZONY z Ratyzbony wskazuje jedynie na aspekt ekonomiczny i NIE ZAUWAŻA , tego co ważniejsze , że ten rząd TERRORYZUJE swoich obywateli , odbiera im Konstytucyjne PRAWA do WOLNOŚCI , NĘKA OBYWATELI GROŹBAMI UTRATY pracy i praw do stanowienia o sobie , dzieli Polaków na lepszych tych zaszczepionych i tych gorszych niezaszczepionych, przeprowadza EKSPERYMENTY pseudomedyczne na dorosłych i dzieciach , stosuje terror w stosunku do lekarzy , służb medycznych i wojskowych ,...... Zatem opinia p. Maćków jest jak "psu na budę " gdyż nie wiele wie i widz z Niemiec. Tam zamiast okularów mają EURO/ MARKI w oczach.
Moly2021.08.1 12:39
Morawiecki i jego usmiech. Czy on ma jaka prawdziwa twarz? Co ja nosi w plecaku ?
waldeberg2021.08.1 15:18
Spójrz na twarz waszego idola , gestapowca, merkelowego dupoliza i tyłowłaza!
Anonim2021.08.1 11:56
wymordują nas szprycami, wydrukują sobie pieniądze, wykupią nasze majątki?
waldeberg2021.08.1 15:19
Nie panikuj, może ci na NFZ zafundują sztuczna inteligencję!
amanka2021.08.1 11:46
w rio sprawdza się i analizuje prace Skarbników ,,,którzy dwa razy więcej zarabiają od specjalisty rio,,,taki to jest absurd i żadna władza nie umie tego zmienić,,,mimo że jest tylko 17 jednostek rio, w kraju...PO nie potrafiło i teraz Pis też nie potrafi
kasikas2021.08.1 11:43
a gdzie podwyżki w budzetówce? ....policjańci, nauczyciele ,,,w sądach dostali a reszta???
,,To najlepszy polski rząd’’. ! (?)2021.08.1 10:53
Ekspert Pfizera potwierdza: szczepionka to zastrzyk śmierci ....... WIDEO ... https://www.bitchute.com/video/aLlcbtmt1VHm/ ....... https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/162938,ekspert-pfizera-potwierdza-szczepionka-to-zastrzyk-smierci
Anonim2021.08.1 10:55
Była pracownica Pfizera, Karen Kingston ..... charakteryzuje omawiane zastrzyki wszystkich producentów, jako „broń biologiczną”. W badaniach nad myszami, 80% zdychało w ciągu doby, a pozostałe w okresie kilku dni. Wszystkie marki zawierają tlenek grafenu, który jest oficjalnie klasyfikowany jako trucizna. Dlatego też w urzędowo podawanym składzie nie figuruje.
Anonim2021.08.1 10:55
Tlenek grafenu spełnia dwie funkcje: *chroni mRNA, który jest bardzo niestabilny, do momentu dostarczenia go do komórek delikwenta, *dzięki magnetycznym właściwościom i doskonałemu przewodnictwu elektrycznemu może być użyty do stworzenia powierzchni kontaktowej pomiędzy ludzkim mózgiem i komputerem, a więc umożliwić produkcję „cyborgów” na potrzeby „elit”.
Anonim2021.08.1 10:57
Brawo pisowski rząd RP! Brawo tzw. zjednoczona prawica!
Foster2021.08.1 10:19
Długi, daniny, drożyzna.
Anonim2021.08.1 9:58
PiS PO to jest jedno ZŁO? Liczy się tylko KORYTO dla siebie, i swojego stronnictwa, czy to pruskiego, czy też jerozolimskiego? Frabowane lisy? Walka Żydów (Chazarów) z Folksdojczami? W du.pie mają Polaków, i interes Polski?
Anonim2021.08.1 10:00
Pełen podziwu jestem dla Polaków, którzy tego jeszcze nie widzą? Którzy łykają "patriotyczną" żabę?
Anonim2021.08.1 10:05
Pasożyty (nieroby) obsiadły Polskę?
Anonim2021.08.1 8:13
Maćkow politolog , profesor :):):):):):):):):):) Normalka . Jak Żydzi przyjechali zza Buga to od razu politolodzy , socjolodzy , psycholodzy , sami "odzy " lub nauczyciele historycy no i sami profesorzy oczywiście . Do nauk ścisłych to oni się nie garną . Tam trzeba myśleć i tu jest problem . Nawet nie czytam tych żydowskich bzdur . Tak jak nie przeczytam Miłosza czy Tokarczuk . Zaczęłam . Płycizna .
waldeberg2021.08.1 7:26
Za rządów Potwornych Oszustów setki miliardów nie trafiało do Narodu tylko do kieszeni mafiosów, skorumpowanych polityków, sędziów lub nielegalnie były wyprowadzane do firm-matek w Niemczech, Francji bądź Holandii. Dlatego też PINIEDZY NIE MA I NIE BEDZIE zarzekał się Wincent i mówił prawdę. A zachodnie media zachłystywały się z podziwu nad zaprzańcami i nie było mowy o problemach z praworządnością i demokracją mimo np. brutalnej pacyfikacji redakcji "Wprost". Gdyby PiS pozwolił na spychanie Polski w kierunku kondominium i czerpanie przez Zachód z Polski trybutu niczym z terytorium podbitego, czy kolonialnego, ten sam PiS byłby cacy i noszony przez Zachód na rękach. A tak same problemy z praworządnością na czele!
Olé2021.08.1 8:30
100/100 trafna diagnoza cala ta ropiejaca europa zwalacza narody i ich tradacje i kulture, wzamian popiera korupcje, multikulti, sodomitow i prawicowe partie (nie mylic z przebierancami jak CDU).
Anonim2021.08.1 10:01
Złodziej goni złodzieja, i krzyczy, łapcie złodzieja?
Anonim2021.08.1 10:02
A frajernia siedzi jak w teatrze?
waldebeg2021.08.1 15:23
No widzę, że wiesz co robić, wasz "desantowiec" was przeszkolił.
olo2021.08.1 7:18
Naprawdę, nie mogę tego pojąć. W 2020 roku w Polsce mieliśmy ponad 70 000 nadmiarowych zgonów, zmarło najwięcej ludzi od II WŚ, a prezydent mówi „generalnie daliśmy radę”…
waldeberg2021.08.1 7:36
A przecież Totalna Niedyspozycja kontestowała tworzenie szpitali tymczasowych twierdząc, że rząd wydaje niepotrzebnie pieniądze. Gdybyście wtedy wy rządzili to zgony należałoby pomnożyć co najmniej przez dwa.
nulus2021.08.1 7:42
A to nie pamiętasz, jak w samym szczycie pandemii totalniactwo rozpętało REWOLUCJĘ WŚCIEKŁYCH MACIC i ulice pełne były bluzgających dziewuch?? To przełożyło się na późniejsze zgony
Dariusz Kowalski2021.08.1 7:16
najlepsza rząd i niech trwa dekady ... i setki lat. a tego kopiuj wklej to boli... och boli lewacow... wykończymy was. zabierzemy lewackie tvn i wyborcza gazetę Tuska media i polska będzie polska ... wasze dni lewacy są policzone
Laki2021.08.1 9:26
Raz komunista to do końca życia komunista, taka prawda bolszewiku.
Palestyna2021.08.1 7:16
Setki upadających firm, groźby kolejnych rujnujących lockdownów, rekordowa inflacja, a te ścierwo jady dają sobie ponad 50% podwyżki. Taniec na grobie Polski.
waldeberg2021.08.1 7:11
Zauważam, że ubeckie i sędziowskie bolszewickie bydełko do upadłego broni swoich koryt!
zdziwiony2021.08.1 17:40
piszesz o Piotrowiczu?
Gosc2021.08.2 9:17
Do pięt mu nie dorastasz. On zrozumiał że popełniał kiedys błędy i sie nawrócił a ty wciąż tkwisz w bagnie ....
Burp2021.08.2 11:30
Gosc, musiałem przez Ciebie monitor czyścić, bo oplułem z wrażenia. Nawrócił się :D Piotrowicz to pzprowiec z krwi i kości. Niby czemu siedzi właśnie w pisie...
waldeberg2021.08.1 7:08
Wklejają stale to samo na różnych forach ubeckie debile i kaściarskie złodziejaszki od tej kłamczuchy gersdorfki! Prawda ich w te wraże, zaprzańśkie ślepia kole, bo sami nic pożytecznego nie potrafią zrobić i innym chcą nie dać!
Prawda2021.08.1 9:28
Stary dziadu twoje środowisko zdycha i nie będzie komu glosować na mafie PiS.
waldeberg2021.08.1 15:11
No to jeszcze kilkadziesiąt lat, ale twoje ubeckie już wali się do dołów z wapnem niczym zdechłe bydło!
Anonim2021.08.1 9:50
Jak szajka wyszczepi całe środowisko medyczne, to ci nikt cewnika nie założy, i du-py nie podetrze?
waldeberg2021.08.1 15:16
Martw się o siebie stary ubeku, kumplu Cyby. Zabrali ci ciepłą emeryturkę i teraz wściekasz się bo musisz po śmietnikach kombinować.
Anonim2021.08.1 6:01
Astronomiczne podwyżki wynagrodzenia posłów i ministrów to w tej chwili policzek dla Polaków – uważa Antypartia ................... https://marekciesielczyk.neon24.pl/post/162936,antypartia-przeciw-podwyzkom-dla-poslow
Powrot normalnosci2021.08.1 8:43
Targowicy i ukrytej opcji niemiecko pruskiej nic bym nie dal nawet 1grosza podwyzki .
Anonim2021.08.1 5:08
Jerzy Maćków jest profesorem rządów porównawczych na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Maćków uzyskał doktorat w 1992 roku na Uniwersytecie w Hamburgu, a habilitację w 1998 roku na Akademii Sił Zbrojnych w Hamburgu. Spędzi cztery miesiące (wrzesień-grudzień 2006) na Harvardzie, aby zbadać temat „Czy pomarańczowa rewolucja zmieniła ukraiński system polityczny? Demokratyzacja postkomunistycznego autorytaryzmu”. Praca Maćkowa ma zbadać, czy Pomarańczowa Rewolucja przyniosła znaczącą demokratyzację autorytaryzmu, który cechował rząd Ukrainy od czasu uzyskania niepodległości. Czyniąc to, skupi się na dwóch pytaniach: 1) czy w następstwie pomarańczowej rewolucji pojawiły się nowe aspekty tożsamości narodowej, które ułatwiły realizację programu reform demokratycznych na Ukrainie; oraz 2) czy elita polityczna zmieniła swój stosunek do prawa i polityki wobec opozycji w celu stworzenia funkcjonującego państwa konstytucyjnego. żródło: https://huri.harvard.edu/people/jerzy-ma%C4%87k%C3%B3w
Anonim2021.08.1 5:10
polskojęzyczny?
Anonim2021.08.1 0:34
Tak obiecywali Polskę w ruinie i słowa dotrzymali.
BBBtonek2021.07.31 21:03
Niechcący Financieele Dagblad spowodował masowe erupcje niezadowolenia wśród praworządnych w tolerancji. Na ich wniosek KE wkrótce określi Ratyzbonę strefą zagrożenia dla praw UE, ograniczy im fundusze celem nierytualnego i bezideologicznego zagłodzenia.
waldeberg2021.07.31 19:50
Ilu ujada tu tych ubeckich, bezczelnych pysków, którym, słusznie, pozabierano ciepłe emeryturki wypracowane za wysługiwanie się moskiewskim kundlom i kundelkom! To se ne wrati, pany ubeki!
Anonim2021.07.31 19:31
Parodia Moradzieckiego i spółki 4fala dubbing .................. https://www.youtube.com/watch?v=3T8qTrxL0MA
Anonim2021.07.31 19:31
https://www.fronda.pl/a/o-diabelskich-zrodlach-komunizmu-stalin-byl-satanista,119143.html
Anonim2021.08.1 0:35
To tak jak Kaczyński.
SKOK PiS NA KASĘ2021.07.31 18:47
W zatrudnianiu "swoich" to naprawdę najlepszy polski rząd. Takiego Rządu naprawdę jeszcze w Polsce nie było
Anonim2021.07.31 18:40
Rząd pod sąd?
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:40
"Jarosław Kaczyński – poseł i prezes PiS • Brat cioteczny – Jan Maria Tomaszewski Od stycznia 2016 roku Tomaszewski jest zatrudniony w Telewizji Polskiej SA na stanowisku doradcy zarządu. Telewizja odmówiła nam podania kwoty jego wynagrodzenia. • Powinowaty ze strony matki (kuzyn Jana Marii Tomaszewskiego) – Konrad Tomaszewski Po wygranej PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych, w listopadzie 2015 roku Konrad Tomaszewski został powołany przez ówczesnego ministra środowiska – Jana Szyszkę na dyrektora Lasów Państwowych. Z funkcją pożegnał się 19 stycznia 2018 roku, krótko po dymisji Szyszki. W lutym 2018 roku ujawniliśmy, że w LP zarabiał miesięcznie 18 tys. zł, czyli więcej niż ministrowie, a nawet premier. Przez dwa lata wypłacono mu około 430 tys. zł pensji. Dodatkowo dostał w tym czasie prawie 100 tys. zł nagród. • Syn Konrada Tomaszewskiego – Jaromir Tomaszewski Ukończył prawo. Za pierwszych rządów PiS został zatrudniony w Banku Ochrony Środowiska (którego akcjonariuszami są Lasy Państwowe i NFOŚiGW) na stanowisku dyrektora Departamentu Sieci i Organizacji. W 2012 roku rozstał się z BOŚ i zaczął pracę w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych Lasów Państwowych. Po wygranej PiS w ostatnich wyborach znów trafił do BOŚ. W lutym 2016 roku został dyrektorem Pionu Operacyjnego, a od marca 2017 roku jest dyrektorem Pionu Rynku Detalicznego. Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymuje."
Chłopie!... ODEJDŹ OD TEGO "KORYTA"...!2021.08.1 23:53
Nie da się tego czytać! Odejdż od tego koryta! Na wymioty już zbiera! ... Swoje sny, bajki, opowiadaj innym, a nie nam! Swoje źródła z G... Wartej Gazety, to możesz sobie gdzie tam głęboko wsadzić!... Poniał, Lechu!
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:38
"Mateusz Morawiecki – premier rządu • Partner siostry – Jarosław Broda We wrześniu 2018 roku „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że Broda został zatrudniony w publicznym Radiu Wrocław. Wcześniej, przez kilkanaście lat, był dyrektorem we wrocławskim magistracie. W odpowiedzi na pytania OKO.press, władze radia napisały, że Broda objął stanowisko dyrektora programowego i że zatrudniono go na podstawie umowy o pracę. A jego wynagrodzenie „kształtuje się na poziomie średnich zarobków brutto osób zatrudnionych na stanowisku dyrektorskim w spółce (…), których wysokość została podana w sprawozdaniu finansowym”. Ze sprawozdania za 2017 wynika, że średnie wynagrodzenie na takim stanowisku wynosiło wówczas 11,9 tys. zł miesięcznie, a w 2018 roku – 11,5 tys. zł miesięcznie. • Stryjeczna siostra – Monika Morawiecka Na początku 2019 roku portal money.pl poinformował, że Monika Morawiecka została prezesem spółki PGE Baltica (należącej do kontrolowanej przez państwo Polskiej Grupy Energetycznej). Spółka ta ma koordynować działania związane z realizacją programu budowy morskich farm wiatrowych. W grupie PGE Morawiecka pracowała już wcześniej, od 9 lat była szefową departamentu strategii. Jak ustaliliśmy, od jesieni 2018 roku jest też prokurentką w trzech innych spółkach należących do PGE: Elektrowni Wiatrowej Baltica-1, EWB-2 i EWB-3."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:37
"Jacek Sasin – wicepremier, poseł PiS • Szwagierka – Angelika Konaszczuk W lutym 2016 roku Konaszczuk została zatrudniona w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, najpierw na stanowisku wicedyrektorki, a od 1 kwietnia 2017 – dyrektorki Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Jak wynika z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy z urzędu wojewódzkiego, średnie wynagrodzenie na stanowisku dyrektora LUW w 2018 roku wynosiło ponad 7,4 tys. zł."
Poyebuss Maximus2021.07.31 18:37
Najlepszy. Takiego jeszcze nie bylo !
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:36
"Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości • Żona – Patrycja Kotecka W marcu 2016 roku Kotecka została zatrudniona na stanowisku dyrektora marketingu w spółce Link4. To jedna z firm należących do grupy PZU. W 2016 roku prezesem PZU był Michał Krupiński, uważany za „człowieka Ziobry”. Spółka Link4 odmówiła nam udzielenia odpowiedzi na pytania o jej wynagrodzenie, uzasadniając, że „wkraczają w sferę prywatności osoby, której dotyczą”. • Brat – Witold Ziobro Kolejne etapy kariery brata ministra Ziobry w spółkach z udziałem Skarbu Państwa od kilku lat opisuje „Newsweek”. W 2016 roku dziennikarze tygodnika pisali, że jest on „szarą eminencją” w PZU (na czele spółki stał wówczas Michał Krupiński). W kwietniu 2017 roku ujawnili, że dostał posadę w spółce z grupy PZU – został doradcą prezesa PZU Życie. Nie wiadomo, w jakim dokładnie okresie tam pracował i ile zarabiał. Gdy Krupiński stracił posadę w PZU i został członkiem zarządu, a potem prezesem „zrepolonizowanego” Banku Pekao SA, Witold Ziobro także przeszedł do pracy w tej spółce. Został doradcą prezesa Banku Pekao ds. cyberbezpieczeństwa. Biuro prasowe Pekao, odmówiło nam podania jego wynagrodzenia, twierdząc, że naraziłoby to bank na „odpowiedzialność odszkodowawczą”.
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:35
"Krzysztof Tchórzewski – minister energii • Syn – Konrad Tchórzewski W 2016 roku „Newsweek” ujawnił, że syn ministra został dyrektorem w PZU i kieruje biurem analizy zgodności inwestycyjnej. Kilka miesięcy wcześniej „Super Express” informował, że Konrad Tchórzewski po pijanemu, z siekierą zaatakował dom sąsiadów. Miał wówczas usłyszeć zarzuty uszkodzenia mienia. Jego brat – Karol, radny sejmiku mazowieckiego, komentował wówczas: „Alkoholizm powoduje, że jest agresywny. Być może w ubiegły czwartek miał jakiś napad agresji.” Minister zapewniał, że nie miał wpływu na zatrudnienie syna w PZU. Syn – Mateusz Tchórzewski W 2018 roku został członkiem rady nadzorczej spółki Lot Aircraft Maintenance Services, której udziałowcami są państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Polska Grupa Lotnicza."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:34
"Maciej Wąsik – podsekretarz stanu w KPRM, zastępca koordynatora służb specjalnych • Żona – Romualda Wąsik Od 2014 roku radna PiS w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Niedawno portal „Wirtualna Polska” napisał, że 1 kwietna 2019 roku żona wiceministra została zatrudniona na stanowisku eksperta w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wcześniej prowadziła własną działaność gospodarczą. Dziennikarzom, którzy pytali o okoliczności przyjęcia jej do pracy, urzędnik GIS przesłał link do informacji o naborze na stanowisko, które objęła. Z informacji zamieszczonej pod linkiem wynikało, że nabór zakończono 29 marca „bez zatrudnienia kandydata/ kandydatki”. 1 kwietnia na stronie pojawiła się informacja o zatrudnieniu Romualdy Wąsik. Po publikacji Wirtualnej Polski wiceminister tłumaczył, że jego żona ma kompetencje do pracy w GIS (bo jest z wykształcenia chemikiem i biochemikiem) i że zarabia tam 4 tys. zł miesięcznie."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:32
"Kazimierz Smoliński – poseł PiS, b. wiceminister infrastruktury • Syn – Maciej Smoliński W październiku 2017 roku trójmiejska „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że syn Kazimierza Smolińskiego, wówczas wiceministra, został kierownikiem Biura Majątku Sieciowego w spółce Energa-Operator. To jedna z trzech najważniejszych spółek kontrolowanej przez państwo grupy Energa. We władzach koncernu od początku rządów PiS zasiadają zastępy działaczy tej partii. Maciej Smoliński wcześniej prowadził niewielkie biznesy w branży budowlanej. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami „GW” o tym, jak trafił do państwowego koncernu. Jego ojciec zapewniał, że nie miał na to żadnego wpływu. Jak wynika z rejestru spółek, od lata 2018, przez około rok, Smoliński był również prokurentem Energi-Operator. Władze spółki odmówiły nam informacji o wynagrodzeniu Smolińskiego, powołując się na „prywatność” pracowników."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:31
"Mariusz Muszyński – wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, b. poseł PiS • Żona – Anita Muszyńska Jesienią 2018 roku „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że żona Muszyńskiego została właśnie zatrudniona w Prokuraturze Krajowej. Jako śledcza pracowała od 1994 roku, z tego od 2004 roku w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Potem przeszła w stan spoczynku. Według informacji, które uzyskała z prokuratury „Wyborcza”, „od 2016 r. [Muszyńska] ściśle współpracowała z Prokuraturą Krajową w charakterze eksperta w zakresie legislacyjnym”. A w listopadzie 2018 została zatrudniona w Departamencie Postępowania Sądowego Wydziału Skargi Nadzwyczajnej PK. Według ustawy o prokuraturze i innych przepisów, wynagrodzenie prokuratora Prokuratury Krajowej to około 18,6 tys. zł miesięcznie."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:30
"Paweł Mucha – wiceszef kancelarii prezydenta, b. radny sejmiku zachodniopomorskiego • Brat – Rafał Mucha Jak wynika ze strony Rafała Muchy na portalu linkedin.com, od lutego 2016 do czerwca 2019 był on „zastępcą dyrektora oddziału, dyrektorem ekonomiczno-finansowym” Zespołu Elektrowni Dolna Odra (oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna) Wcześniej zarządzał Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Gryfinie. O jego karierze zrobiło się głośno w 2017 roku za sprawą posła Sławomira Nitrasa, który publicznie stwierdził, że jego awans z PUK do ZEDO „jest ściśle powiązany z karierą polityczną brata”. Rafał Mucha groził sądem i przekonywał, że ma odpowiednie kompetencje by być dyrektorem „Dolnej Odry” – ukończył bowiem prawo i ekonomię. Z oświadczeń majątkowych, które składał jako radny powiatu gryfińskiego, wynika, że w 2016 roku zarobił w ZEDO ponad 300 tys. zł, w 2017 – blisko 519 tys. zł i prawdopodobnie podobną sumę w kolejnym roku. W czerwcu 2019 Rafał Mucha objął mandat poselski po Joachimie Brudzińskim, który został wówczas europosłem. Z oświadczenia majątkowego, które złożył jako poseł wynika, że w ZEDO wziął od czerwca 2019 bezpłatny urlop. Do tego czasu (od stycznia) zarobił tam ponad 217 tys. zł."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:28
"Elżbieta Witek – marszałek Sejmu, b. szefowa MSWiA • Siostra – Dorota Pietrzak W 2016 roku „Gazeta Wyborcza” informowała, że Pietrzak została inspektorem w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaworze. Miała oceniać wykorzystanie przez rolników unijnych dotacji. Jak pisała „Wyborcza”, wcześniej Pietrzak „pracowała jako salowa w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej »Jaworowy Start«”. Próbowała również sił w polityce – w 2014 roku kandydowała z listy PiS do rady powiatu jaworskiego, jednak bez powodzenia. Według informacji, którą uzyskaliśmy w ARiMR, średnie wynagrodzenie na stanowisku inspektora agencji to ponad 3,1 tys. zł miesięcznie."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:26
"Stanisław Piotrowicz – poseł PiS • Córka – Barbara Piotrowicz W 2016 roku „Super Experss” ujawnił, że córka Piotrowicza, do tej pory adwokatka, 15 września 2016 roku została prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Jak podkreślali dziennikarze, stanowisko objęła bez konkursu. Z wnioskiem o powołanie jej wystąpił do Zbigniewa Ziobry prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. „Powołał się przy tym na przepis, który mówi, że możliwe jest obsadzenie wolnego stanowiska kandydatem, który sprawował będzie urząd prokuratora po raz pierwszy w »szczególnie uzasadnionych przypadkach«, bez przeprowadzania procedury konkursowej” – pisał „SE”. Córka posła przekonywała, że spełniła wszystkie wymogi formalne. „A dlaczego wybrano mnie? Nie wiem, może nie było innych kandydatów” – mówiła portalowi Krosno24.pl. Według informacji, którą otrzymaliśmy z prokuratury, miesięczne wynagrodzenie Barbary Piotrowicz to około 9,8 tys. zł."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:25
"Małgorzata Wasserman – posłanka PiS • Brat – Wojciech Wasserman Na początku 2018 roku karierze Wojciecha Wassermana przyjrzała się „Rzeczpospolita”. Według ustaleń dziennika, brat posłanki od 2011 roku był asesorem prokuratury. W marcu 2015 został prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik-Biały. Zaledwie rok później awansował do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Zgodnie z prawem, by przejść na wyższy szczebel, powinien mieć przynajmniej trzyletni staż. W jego przypadku zastosowano jednak specjalny tryb, który pozwala ominąć ten wymóg „w szczególnie uzasadnionych przypadkach, w celu zapewnienie prawidłowej realizacji ustawowych zadań prokuratury”. Wojciech Wasserman tłumaczył, że o awans nie zabiegał i że wcześniej, przez cały okres pracy w prokuraturze miał dobre wyniki. Według informacji, które uzyskało OKO.press, podstawowe wynagrodzenie prokuratora prokuratury okręgowej to blisko 10,7 tys. zł. Do tego dochodzą rozmaite dodatki."
Przy "korycie" w SP2021.07.31 18:23
"Tadeusz Cymański – poseł PiS • Córka – Marta Cymańska W 2018 roku „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że w listopadzie tego roku Marta Cymańska została zatrudniona w spółce Energa Obrót Gdańsk, na stanowisku głównej specjalistki ds. relacji z klientem. W rozmowie z „GW” Cymański przekonywał, że „to nie jest nepotyzm” i że gdyby to in zabiegał o stanowisko dla niej „byłaby gdzie indziej i w innym miejscu”. Z drugiej strony przyznał, że to on namawiał ją do zmiany pracy, argumentując, że takie firmy jak jej poprzedni pracodawca „korzystają z polskiej tańszej siły roboczej”. W 2018 roku Cymańska została również radną pomorskiego sejmiku wojewódzkiego (choć nie była znaną działaczką PiS, startowała z trzeciego miejsca). Z oświadczenia majątkowego, które złożyła jako radna, wynika że od listopada do grudnia 2018 zarobiła w Enerdze Obrót Gdańsk ponad 9,2 tys. zł."
,,To najlepszy polski rząd’’ Doi równo!2021.07.31 18:16
"84 osoby związane z obozem rządzącym we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem państwa, zarobiło za „dobrej zmiany” łącznie 162,4 mln zł. Przyjaciel rodziny Ziobrów i kolega Morawieckiego - po 10,7 mln, druh Kaczyńskiego - ponad 5,4 mln, żona doradcy Dudy - prawie 5 mln zł, dwoje znajomych Szydłów - po 427 tys. zł. 2 osoby, którym spółki wypłaciły więcej niż 10 mln zł wynagrodzenia, 6 osób z wynagrodzeniem od 5 do 10 mln zł, 23 z zarobkami od 2 do 5 mln zł, 12 osób, którym wypłacono od 1 do 2 mln zł i 41, które otrzymały mniej niż 1 mln zł."
"TŁUSTE KOTY" Z PiS NA ETATACH W SP2021.07.31 18:12
"181. Krzysztof Durkalec - działacz PiS - Tauron Dystrybucja 182. Karol Sońta - były radny PiS - Tauron Dystrybucja 183. Wojciech Nastula - radny PiS - Tauron Dystrybucja 184. Magdalena Szymczuk - była radna PiS - Tauron Obsługa Klienta 185. Mariusz Paczkowski - współpracownik PiS - Tauron Ekoenergia 186. Witold Olech - Tauron Sprzedaż 187. Mariusz Andrzejewski - działacz PiS - Tauron Sprzedaż 188. Józef Gawron - były radny PiS - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice 189. Ryszard Maziar - Tauron 190. Artur Warzocha - były senator PiS - Tauron Nowe Technologie 191. Piotr Apollo - Tauron Nowe Technologie 192. Grzegorz Hlebowicz - radny PiS - Tauron Nowe Technologie 193. Piotr Wójcik - radny PiS - Tauron Dystrybucja Pomiary 194. Zdzisław Filip - były radny PiS - Tauron Nowe Jaworzno 195. Barbara Łuszcz - współpracowniczka PiS - Tauron Wsparcie 196. Dariusz Zagdański - radny PiS - Tauron Wsparcie 197. Włodzimierz Dola - PL.2012+ 198. Monika Borzdyńska - współpracowniczka PiS - PL.2012+ 199. Artur Murawski - PL.2012+ 200. Sabina Bigos-Jaworowska - PL.2012+ 201. Michał Góras - radny PiS - PL.2012+ 202. Cezary Jurkiewicz - radny PiS - PL.2012+ 203. Marcin Zarzecki - Polska Fundacja Narodowa 204. Mikołaj Wild - były wiceminister skarbu państwa - Centralny Port Komunikacyjny 205. Seweryn Szwarocki - kandydat PiS na radnego - Centralny Port Komunikacyjny 206. Leszek Skiba - kandydat PiS do Sejmu - Bank Pekao 207. Jerzy Kwieciński - były minister PiS - Bank Pekao 208. Michał Kaszyński - Bank Pekao 209. Maks Kraczkowski - były poseł PiS - PKO BP 210. Mieczysław Król - były radny PiS - PKO BP 211. Maciej Łopiński - PKO BP 212. Tomasz Zdzikot - były radny PiS - Poczta Polska 213. Andrzej Bodziony - był radny PiS - Poczta Polska 214. Wiesław Włodek - działacz PiS - Poczta Polska 215. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - Poczta Polska 216. Artur Stroka - kandydat PiS na radnego - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW 217. Maciej Wieprzkowicz - były radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW 218. Tadeusz Sławik - radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW 219. Krzysztof Mentlik - radny PiS - JSW Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze 220. Michał Urgoł - radny PiS - JSU 221. Łukasz Kasza - radny PiS - JSU 222. Grzegorz Muszyński - były radny PiS - JSW Innowacje 223. Mariusz Wielkopolan - radny PiS - JSW Innowacje 224. Robert Sołek - współpracownik PiS - JSW Innowacje 225. Łukasz Dwornik - kandydat PiS na radnego - JSW Szkolenie i Górnictwo 226. Antoni Augustyn - JSW Szkolenie i Górnictwo 227. Grzegorz Janik - były poseł PiS - JSW Szkolenie i Górnictwo 228. Małgorzata Zarychta-Surówka - radna PiS - JSW Koks 229. Jarosław Szlachetka - burmistrz Myślenic z PiS - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów 230. Sławomir Brzeziński - Węglokoks"
JonB2021.07.31 18:08
Niech zyje nam sloneczko Stalin, co usta slodsze ma od malin !
,,To najlepszy polski rząd’’ Doi równo!2021.07.31 17:54
"OJCZYZNĘ DOJNĄ RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE" "tłuste koty" - na liście znajduje się 357 nazwisk ludzi związanych z PiS na intratnych stanowiskach w spółkach skarbu państwa: 1. Tomasz Hinc - działacz PiS - Grupa Azoty 2. Mariusz Grab - działacz PiS - Grupa Azoty 3. Grzegorz Kądzielawski - działacz PiS - Grupa Azoty 4. Bartłomiej Litwińczuk - Grupa Azoty 5. Tomasz Hryniewicz - Grupa Azoty 6. Zbigniew Paprocki - były radny PiS - Grupa Azoty 7. Michał Maziarka - radny PiS - Grupa Azoty 8. Wojciech Krysztofik - Min. Aktywów Państwowych - Grupa Azoty 9. Mieczysław Niedźwiedź - radny PiS - Grupa Azoty Prorem 10. Jacek Łabno - były radny PiS - Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o. o. 11. Justyna Wójtowicz-Woda - radna PiS - Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne 12. Paweł Janka - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Zakłady Fosforowe Gdańsk Sp. z o. o. 13. Krzysztof Podkański - były radny PiS - Grupa Azoty (STO-ZAP) 14. Marcin Matias - były radny PiS - Grupa Azoty Police Serwis 15. Jerzy Amonowicz - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Police Serwis 16. Andrzej Łuc - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police 17. Janusz Jagielski - były radny PiS - Port Morski Police 18. Dariusz Słaboszewski - Port Morski Police 19. Tomasz Pyfel - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police 20. Tadeusz Gancarz - były radny PiS - Grupa Azoty Koltar 21. Piotr Toczek - działacz PiS - Grupa Azoty Koltar 22. Paweł Stańczyk - z-ca prezydenta Ostrołęki z PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn 23. Artur Kamiński - były radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn 24. Bogdan Tomaszek - radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn 25. Beata Zatoń-Kowalczyk - kandydatka na radną PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn 26. Adam Lesiński - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy 27. Piotr Regulski - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy 28. Krzysztof Majcher - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy 29. Jacek Nieścior - Team J. Sasin - Grupa Azoty Puławy 30. Krzysztof Kozłowski - były wojewoda z PiS/MSWiA - Grupa Azoty Police 31. Paweł Bakun - działacz PiS - Grupa Azoty Police 32. Jacek Goliński - brat posłanki PiS - Energa 33. Marek Kasicki - Energa 34. Maciej Żołtkiewicz - kandydat na radnego PiS - Energa 35. Paweł Nogalski - Były radny/działacz młodzieżówki PiS - Energa Kogeneracja 36. Alicja Klimiuk - działaczka PiS - Energa Operator 37. Wiesław Jasiński - Energa Operator 38. Piotr Niewiadomski - w-ce prezydent Siedlec za PiS - Energa Elektrownia Ostrołęka 39. Andrzej Denis - były radny PiS - Energa OZE 40. Danuta Makowska - Energa Operator 41. Łukasz Kowalski - działacz PiS - Energa Operator 42. Adam Niedziałek - radny PiS - Energa Operator 43. Grzegorz Kierozalski - radny PiS - Energa Obrót 44. Sylwia Kobyłkiewicz - Energa 45. Tomasz Wiatrak - Energa OZE
"TŁUSTE KOTY" Z PiS NA ETATACH W SP2021.07.31 17:58
46. Piotr Dorawa - współpracownik PiS - Energa Obrót 47. Artur Czarnecki - Energa Obrót 48. Elżbieta Bugaj - Energa Obrót 49. Janusz Szurski - Energa Operator 50. Patryk Felmet - były radny PiS - Energa OZE 51. Michał Stróżyk - radny PiS - Energa Obrót 52. Zbigniew Kulewicz - współpracownik PiS - Energa OZE 53. Krzysztof Kurt - współpracownik PiS - Energa OZE 54. Robert Harasimiuk - Energa OZE 55. Leszek Szymczak - radny PiS - Energa OZE 56. Ewa Rzymkowska - radna PiS - Energa Obrót 57. Stanisława Kasprzycka - kandydatka na posła PiS - Energa Obrót 58. Wojciech Żebrowski - kandydat na radnego PiS - Energa Elektrownie Ostrołęka 59. Piotr Meler - kandydat PiS na prezydenta Sopotu - Energa Elektrownia Ostrołęka 60. Jerzy Barzowski - radny PiS - Energa OZE 61. Szymon Szlósarczyk - współpracownik PiS - Energa Oświetlenie 62. Andrzej Stepnowski - kandydat PiS do Senatu - Energa Operator 63. Michał Wawryn - były działacz/współpracownik PiS - Energa Kogeneracja 64. Andrzej Kojro - były radny PiS - Energa Operator 65. Wojciech Drożdż - współpracownik PiS - Energa Operator 66. Zbigniew Piętka - działacz PiS - Energa Operator 67. Ireneusz Maślany - były radny PiS - Energa Operator 68. Paweł Szczeszek - współpracownik PiS - Enea 69. Rafał Mucha - brat Pawła Muchy - Enea 70. Renata Stefaniuk - żona posła PiS - Enea Połaniec 71. Cezary Ołdakowski - kandydat na radnego PiS - Enea Ciepło 72. Sławomir Hinc - były radny PiS - Enea Logistyka 73. Ireneusz Rogowski - radny PiS - Enea Serwis 74. Sławomir Szczot - działacz PiS - Enea Serwis 75. Dariusz Szymczak - radny PiS - Enea Centrum 76. Krzysztof Adamkiewicz - współpracownik PiS - Enea Centrum 77. Krzysztof Dembiński - radny PiS - Enea Centrum 78. Marzena Małek - była radna PiS - Enea Centrum 79. Łukasz Cicholski - syn posłanki PiS - Enea Centrum 80. Mirosław Jamroży - były radny PiS - Enea Pomiary 81. Rafał Gietka - działacz PiS - Enea Oświetlenie 82. Tomasz Szczegielniak - radny PiS - Enea 83. Marcin Pawlicki - radny PiS - Enea 84. Jan Mazurkiewicz - działacz PiS - Enea Wytwarzanie 85. Antoni Józwowicz - współpracownik PiS - Enea Wytwarzanie 86. Marcin Łukasiewicz - kandydat na posła PiS - Enea Wytwarzanie 87. Agnieszka Kruk - byłą wiceprezydent Chełma - Enea Wytwarzanie 88. Mariusz Kądziołka - były wiceprezydent Szczecina - Enea Oświetlenie 89. Zofia Paryła - Lotos 90. Cezary Godziuk - Lotos Asfalt"
"TŁUSTE KOTY" Z PiS NA ETATACH W SP2021.07.31 18:02
91. Krzysztof Rodzik - Lotos Asfalt 92. Honorata Krysiewicz - Lotos Asfalt 93. Paweł Przychodzeń - Lotos Asfalt 94. Piotr Chylicki - Lotos Asfalt 95. Mateusz Siepielski - Lotos Upstream 96. Jakub Kowaleczko - były radny PiS - Lotos Kolej 97. Dariusz Figura - radny PiS - Lotos 98. Jaromir Falandysz - radny PiS - Lotos Kolej 99. Grzegorz Strzelczyk - radny PiS - Lotos Petrobaltic 100. Grzegorz Ksepko - współpracownik PiS - Lotos Petrobaltic 101. Michał Bełbot - były radny PiS - Lotos Petrobaltic 102. Beata Iżyłowska - Lotos Petrobaltic 103. Piotr Karczewski - radny PiS - Lotos Petrobaltic 104. Sebastian Bojemski - Lotos Paliwa 105. Adam Sekściński - były radny PiS - Lotos Oil 106. Aleksandra Jankowska - była radna PiS - Lotos Oil 107. Paulina Sala - lotos Oil 108. Mirosław Wicki - współpracownik PiS - Lotos Oil 109. Filip Rdesiński - współpracownik PiS - Lotos Terminale 110. Mariusz Chłopik - współpracownik PiS - Lotos Terminale 111. Kamil Patynowski - radny PiS - Lotos Terminale 112. Anna Czabańska - żona K. Czabańskiego - Lotos Paliwa 113. Wojciech Dąbrowski - były wojewoda/radny PiS - PGE 114. Paweł Śliwa - były radny PiS - PGE 115. Ryszard Wasiłek - kandydat na radnego PiS - PGE 116. Wanda Buk - Ministerstwo Cyfryzacji - PGE 117. Paweł Cioch - współpracownik PiS - PGE 118. Janina Goss - PGE 119. Tomasz Hapunowicz - były wójt z PiS - PGE 120. Grzegorz Kuczyński - PGE 121. Marcin Kowalczyk - PGE 122. Jan Frania - był radny PiS - PGE Dystrybucja 123. Janusz Magoń - były radny PiS - PGE Obrót 124. Jarosław Kwasek - współpracownik PiS - PGE Dystrybucja 125. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - PGE Dystrybucja 126. Lucjan Cichosz - były poseł i senator PiS - PGE Dystrybucja 127. Andrzej Olborski - radny PiS - PGE Dystrybucja 128. Marcin Karlikowski - kandydat na radnego PiS - PGE Energia Odnawialna 129. Andrzej Olszewski - kandydat na posła PiS - PGE Energia Odnawialna 130. Paweł Mazurkiewicz - PGE Energia Odnawialna 131. Lucyna Kwiatos - współpracowniczka PiS - PGE Energia Odnawialna 132. Paweł Zołoteńki - współpracownik PiS - PGE Energia Odnawialna 133. Krzysztof Falkowski - był radny PiS - PGE Systemy 134. Robert Choma - był prezydent Przemyśla z PiS - PGE Obrót
"TŁUSTE KOTY" Z PiS NA ETATACH W SP2021.07.31 18:08
"135. Waldemar Szumny - radny PiS - PGE Obrót 136. Maciej Jankiewicz - były radny PiS - PGE Energia Ciepła 137. Katarzyna Polak - radna PiS - PGE Energia Ciepła 138. Magdalena Derlatka-Miodowska - PGE Energia Ciepło 139. Tomasz Wiśniewski - PGE GiEK 140. Anna Kęzik - radna Warszawy - Fundacja PGE 141. Paweł Kurtyka - współpracownik PiS - PGE Baltica 142. Michał Czarnik - PGE Lumi 143. Marcin Rolski - były radny PiS - PGE Lumi 144. Dorota Skrzypek - kandydatka na posłankę PiS - PGE Lumi 145. Paweł Majewski - współpracownik PiS - PGNiG 146. Robert Perkowski - były radny PiS - PGNiG 147. Roman Gabrowski - były radny PiS - PGNiG 148. Paweł Kozyra - PGNiG Obrót Detaliczny 149. Krzysztof Bączyk - PGNiG Exalo Drilling 150. Robert Więckowski - działacz PiS - Polska Spółka Gazownictwa 151. Jakub Kowalski - radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa 152. Jarosław Głowacki - radny PiS - PGNiG Termika 153. Filip Ostrawski - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading 154. Tymoteusz Pruchnik - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading 155. Dariusz Dumkiewicz - (bliski posła PiS) - PGNiG Serwis 156. Dominik Zaremba - syn kierowcy polityków PiS - EuRoPol Gas 157. Marcin Szczudło - mąż posłanki PiS - PGNiG Obrót Detaliczny 158. Robert Gut - współpracownik PiS - PGNiG Obrót Detaliczny 159. Karol Tchórzewski - syn K. Tchórzewskiego posła PiS - PGNiG Exalo Drilling 160. Marian Żołyniak - były radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa 161. Lucyna Podhalicz - PGNiG Technologie 162. Konrad Fuśnik - był radny PiS - PGNiG Termika 163. Izabela Wierzchowska - działaczka PiS - PGNiG Termika 164. Joanna Gepfert - współpracowniczka PiS - PGNiG Termika 165. Jan Stępkowski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona 166. Radosław Skrzetuski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona 167. Nikodem Matusiak - syn posła PiS - PEC Tychy (zarekomendowany przez Tauron Ciepło) 168. Józef Wierzbowski - EuRoPol Gaz 169. Grzegorz Peczkis - były senator PiS - Tauron 170. Andrzej Furmanik - kandydat PiS na radnego - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice 171. Marcin Wawrzyniak - Trybunał Stanu z rekomendacji PiS 172. Maciej Więckowski - był radny PiS - Tauron Wydobycie 173. Leszek Piechota - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie 174. Marek Ryszka - współpracownik PiS - Tauron Wytwarzanie 175. Ewa Jankowska - Tauron Wytwarzanie 176. Wojciech Przepadło - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie 177. Krzysztof Woźniak - były radny PiS - Tauron Dystrybucja 178. Robert Zasina - współpracownik PiS - Tauron Dystrybucja 179. Tomasz Jachna - działacz PiS - Tauron Dystrybucja 180. Waldemar Skomudek - działacz PiS - Tauron Dystrybucja"
waldeberg2021.07.31 17:23
Opozycyjnym waranom aż jadowita ślina płatami z pyska kapie, tak usiłują kąsać Najlepszy Polski Rząd, a tym bardziej frustracja w nich narasta, że NIEUDACZNIKI są zupełnie BEZSILNI! Zaprezentujcie, cymbały, jakiś pozytywny program, choć wiem, że i tak go nie jesteście w stanie zrealizować. Wasz jedyny program to OBALIĆ PIS i przehandlować Polskę Berlinowi via Bruksela a zaprzańskie ryje zaraz umoczyć w korytach ze słodką melasą i chłeptać, chłeptać, chłeptać...
Ant2021.07.31 17:05
Niczym nie różni się od pozostałych. Jedyna różnica to to, że dodatkowo prowadzi eksperyment medyczny na społeczeństwie wbrew jego woli. Ciekawe na czyje zlecenie? - ale jest to pytanie czysto retoryczne.
JonB2021.07.31 17:55
Roznia sie jednak. Szybciej sie zdegenerowali.
harry2021.07.31 15:29
Przewał - na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Sprowadzają z Danii statkami duńskimi kamienie do stabilizowania dna kanału.A na Kaszubach na obrzeżu wielu pól stosy kamieni. Jesteśmy światową potęga w produkcji kamieni do kiszenia kapusty a kamienie kupujemy w Danii. Może te z importu zawierają więcej % kamienia w kamieniu.
JonB2021.07.31 17:57
Jak rowniez mamy wklad w miedzynarodowa stacje kosmiczna w postaci schabowego z kapusta.
Anonim2021.07.31 15:16
Pisbolszewicka banda.Im więcej mówią o patriotyzmie tym więcej kradną !!!!!!
cal.502021.07.31 15:36
Grudzień 2021 - inflacja może sięgnąć nawet 12%. Kaczyńskiemu zamarzył się kult jednostki w stylu stalinowskiego socjalizm oraz populizm z rozdawnictwem w stylu niejakiego Perona! Efekty już są widoczne dla wszystkich! tvn24.pl/biznes/pieniadze/inflacja-w-polsce-w-lipcu-2021-wzrost-cen-towarow-i-uslug-komentarz-i-prognozy-ekonomisty-marka-zubera-5162399
Anonim2021.07.31 14:56
Najlepszy rząd na świecie PiS, i dewianci nie mogą wypowiedzieć Konwencji Stambulskiej?
JonB2021.07.31 17:58
Moga. Ale nie chca.
Anonim2021.07.31 14:54
Kaczyński pozywa mnie za ujawnienie, że jest gejem! Czy dlatego prześladuje LGBT? Jan Piński ............ https://www.youtube.com/watch?v=8Y14lU9wlNE
Anonim2021.07.31 14:36
Przyszłość min. Niedzielskiego, Premiera M. Morawieckiego, machera J. Kaczyńskiego, a w końcu partii PiS, jest w rękach łowców skór? ........ To są zakładnicy terroru medycznego, który sami uruchomili?
Anonim2021.07.31 14:33
Rząd pod sąd?
Palestyna2021.07.31 15:44
Ojczyznę dojną racz nam dać Panie. Razem z Tadeuszem modlili. I wymodlili. I mają. I doją.
Anonim2021.07.31 14:32
Kolejne “fale” muszą nadejść, bo państwa zmuszone są do kupowania “szczepionek”: PfizerLeak: Umowy Pfizera i ich zaskakujące klauzule .......................... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/30/pfizerleak-umowy-pfizera-i-ich-zaskakujace-klauzule/
Anonim2021.07.31 14:31
Morawiecki - problem czy szansa? .................. https://cygnus.neon24.pl/post/162002,morawiecki-problem-czy-szansa
Filip2021.07.31 13:55
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla niego "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Jeśli PiS przejmie kontrolę nad TVN, to złamie traktat podpisany z Amerykanami. Będzie arbitraż międzynarodowy i państwo zapłaci ogromne pieniądze z naszych podatków. Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcą przejąć TVN, żeby wyborcy nie byli informowani o faktach niekorzystnych dla rządzących. Tzw. "repolonizacja" mediów ma być tylko pretekstem do ich przejęcia. Pragnę przypomnieć, że w przeszłości Jarosław Kaczyński sprzedał prowadzony przez siebie dziennik kapitałowi zagranicznemu. Z ostatnich sondaży wynika, że PiS ma 29% poparcia, jeśli te wyniki się utrzymają, to opozycja wygra następne wybory parlamentarne. Politycy z PiS-u chcą poprawić swoje notowania poprzez odcięcie wyborców od niekorzystnych dla siebie informacji.
ect2021.07.31 13:10
Najgorsze jest to, że obecnie każdy rząd, niezależnie od strony (prawej czy lewej) służy światowej organizacji wrogiej ludzkości.
york, JonB, jenny, harry, moly2021.07.31 13:08
stare ch uisko żydowskie myśli, że jest hamerykan
JonB2021.07.31 18:39
Lubie Cie moj ty Zloty Napletku.
YORK2021.07.31 12:45
Widac ze zlewaczonej UE tez cos obiecali, wkrutce sie dowiemy, a moze sie myle, czas pokaze.
Bo najwięcej kredytów od tychze nabrał2021.07.31 12:03
judaszyzm!!!!
naprawdę2021.07.31 10:54
PIS dotrzymuje obietnic -jakich? Metoda ''kijem' i marchewką to ironia te plusy to sobie w du... wsadzić możecie . Kijem obywatela a profity obcym, którzy bezlitośnie łupią Polaków i do tego przyznajecie sobie podwyżki tworząc Nową kastę z którą podobno walczycie zacz to ''dobra zmiana''
mr.on2021.07.31 10:51
Umknęło jedno małe słówko - ANTY ! Zdanie powinno brzmieć - to najlepszy antypolski rząd. I wtedy będzie ok.
olo2021.07.31 10:37
Tego suweren nie kupi: - Pensje poselskie PISowców wzrosną o połowę. Ale o 100 procent wzrosną diety. To oznacza, że o tyle wzrosną ceny najbardziej popularnych w PISie artykułów alkoholowych (po pisiemu: monopolowych). Tego suweren nie zniesie. I plus pięćset nie pomoże.
JonB2021.07.31 18:00
Ale przeciez dla przecietnego Kowalskiego tez wzrosnie o 200 % : prad, gaz, oplaty.
adamk2021.07.31 10:12
i tak "morawietski"icek rozwali całą prawicę
Anonim2021.07.31 7:43
Trzeba się nażreć przy korycie, bo koniec blisko.Bezwstydne pisbolszewickie świnie
Böno2021.07.31 15:54
Ten rząd nie podwyższa podatków. Robi po prostu nowe...oczywiście niskie, bo takie lubią Polacy.
komuchy chwalą komuchów2021.07.31 7:29
https://www.youtube.com/watch?v=HnvUXZyoTL0
Franek2021.07.31 7:05
Rząd uległy wobec Brukseli i Berlina, więc chwalą,a ci tchórze się cieszą, że ich chwalą.
Filip2021.07.31 6:16
Podczas Rady Krajowej PO Donald Tusk ogłosił swój powrót do polskiej polityki. - Dług publiczny będą spłacać nasze dzieci i wnuki - mówił były premier. Tusk: Dług, daniny, drożyzna. Były premier tak podsumował politykę gospodarczą rządu - To stary pomysł ma już ze 100 lub więcej. Jest jak z drukarki 3D. Stąd ten dług, daniny, drożyzna - mówił były premier. Dług, daniny, drożyzna - to według Donalda Tuska gospodarczy program rządzącej większości. - Kto zapłaci za to 3D? Nie PiS, tylko młodzi ludzie. Dług publiczny będą spłacać nasze dzieci i wnuki - mówił były premier. Jak wyjaśniał Tusk, to co robi w polityce gospodarczej obecny rząd, nie jest niczym nowym w polityce. - To stary pomysł, ma już ze 100 lub więcej lat. Jest jak z drukarki 3D. Stąd ten dług, daniny, drożyzna. Polega to na tym, by zabrać wszystkim wszystko, trochę się podzielić, po uważaniu dać różnym grupom, a resztę rozkraść - stwierdził.
ect2021.07.31 13:14
Wydaje Ci się, że wiesz. Teraz nie ma żadnej polityki. Ruszył światowy plan zagłady ludzi i wszystkie rządy świata realizują go w zastraszająco szybkim tempie. Nieważne Kaczyński, Tusk czy Morawiecki.
Dam2021.07.31 4:43
Dotrzymywanie obietnic, które niszczą przedsiębiorczość i samodzielność Polaków nie jest powodem do dumy. Jest powodem do wywiezienia na taczkach.
Böno2021.07.31 3:31
Kiedy przyszli po TVP...mówiono nie straszcie PiSem Kiedy rozwalali Trójkę...że nie poradzą sobie Gdy wzięli PolskaPress...eee...nie będzie tak źle Teraz gdy chcą TVN'u..."nie odważą się" Niebawem Onet...RMF...Rzepa...dadzą radę ...i pozamiatane...mogą już spokojnie robić wybory.
Skrzypek na dachu2021.07.31 0:01
PiS to debile na uslugach globalistow .
JANOSIK2021.07.30 21:54
Jak mnie ciesy rozdawac cyje piniadze nawet nie uwiezycie.Pozdro
Palestyna2021.07.31 3:33
Mamy najwyższą od 10 lat inflację! Drożyzna w sklepach i na stacjach benzynowych uderza w polskie rodziny, rosnące rachunki za prąd, gaz, wodę drenują domowe budżety.
rebeliant2021.07.30 21:27
Tylko żeby dotrzymywanie obietnic nie stało się jak zwykle naszą ślepą cnotą, ale również bębnem do nawijania innych, aby wymiennie dotrzymywali obietnic względem Polski lub ewentualnie stawali się jej podlegli (a nie obcoplemiennym obozem o wrogich zamiarach).
kefas2021.07.30 21:24
chyba (nie)rząd
Jakub2021.07.30 20:36
Natychmiast opublikować Raport Podkomisji Smoleńskiej. Przestać ludziom "mydlić" oczy! Domagajmy się natychmiastowej publikacji Tego Raportu. A. Macierewicz twierdzi, że jest już dawno gotowy. Czy podpisali go eksperci badający przyczynę Tragedii Smoleńskiej? Chętni, wołajcie tu na tym forum bo pewnie Sakiewicz cenzuruje takie wezwania na podległych mu publikatorach. Sprawdzimy!
Jakub2021.07.30 23:39
Ten komentarz: __ "Natychmiast opublikować Raport Podkomisji Smoleńskiej. Przestać ludziom "mydlić" oczy! Domagajmy się natychmiastowej publikacji Tego Raportu. A. Macierewicz twierdzi, że jest już dawno gotowy. Czy podpisali go eksperci badający przyczynę Tragedii Smoleńskiej? Chętni, wołajcie tu na tym forum bo pewnie Sakiewicz cenzuruje takie wezwania na podległych mu publikatorach. Sprawdzimy!" _umieszczałem na niezaleznaPL pomiędzy godz. ok. 22.00 a 23.37 na następujących stronach z zerowym rezultatem (cenzura u Sakiewicza działa bezbłędnie)." _1 Przygotowania jak na wojnę. Bruksela wysyła do Polski komisarza ze szczególnym upoważnieniem https://niezalezna.pl/404205-komentarze#komentarze - ostatni wpis na tej stronie dnia 30.07.2021 21:47 _2 Premier spotkał się z Powstańcami Warszawskimi https://niezalezna.pl/405602-komentarze#komentarze - ostatni wpis na tej stronie dnia 30.07.2021 23:03 _3 Prezydent Duda: Większość zyska na Polskim Ładzie https://niezalezna.pl/405610-komentarze#komentarze - ostatni wpis na tej stronie dnia 30.07.2021 21:50 _4 Sasin: Ustawa sanacyjna we wszystkich spółkach Skarbu Państwa https://niezalezna.pl/405618-komentarze#komentarze - ostatni wpis na tej stronie dnia 30.07.2021 23:15 _5 Andrzej Duda w Red is Bad. Prezydent z koszulką na rocznicę Powstania Warszawskiego https://niezalezna.pl/405612-komentarze#komentarze - ostatni wpis na tej stronie dnia 30.07.2021 23:25
Anonim2021.07.30 19:54
,,To najlepszy polski rząd’’ ? ? ? ? ? ? ... Kolejne “fale” muszą nadejść, bo państwa zmuszone są do kupowania “szczepionek”: PfizerLeak: Umowy Pfizera i ich zaskakujące klauzule .......................... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/30/pfizerleak-umowy-pfizera-i-ich-zaskakujace-klauzule/
Anonim2021.07.30 19:49
Kaczyński pozywa mnie za ujawnienie, że jest gejem! Czy dlatego prześladuje LGBT? Jan Piński ............ https://www.youtube.com/watch?v=8Y14lU9wlNE
jle_ffm2021.07.30 17:25
Dotrzymywanie obietnic to jeszcze nie wszystko (tym bardziej jeśli jest to szkodliwa lub zła obietnica). A jako profesor na niemieckiej uczelni powinien znać ich historię gdzie Hitler również dotrzymał danych narodowi obietnic, a do czego to doprowadziło, to wszyscy wiemy.
JonB2021.07.30 17:20
W czym najlepszy ?
Skrzypek na dachu2021.07.30 23:59
PiS sprzedal Polske na 5tys lat .
Anonim2021.07.30 17:05
Jeżeli jest tak świetnie to dlaczego PiS ma poparcie 30% a nie 60-70%.30% to miało złodziejskie PO kiedy rządzili.
bogdanus2021.07.30 18:29
...bo ludzie kierują się poglądami a nie rozumem
POlityk2021.07.30 16:55
Dlatego trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy !
JonB2021.07.30 17:21
OK. Tylko kto w zamian ?
Ant2021.07.31 17:19
Nie ma wielkiego wyboru. Ale na pewno nie PO PSL czy UB Holownia.
bogdanus2021.07.30 16:51
Można sobie dyskutować ale to stan ekonomiczny i rozwój decydują o tym jak kto rządzi. Zjed. Praw. bardzo dobrze rządzi o tym mówią międzynarodowe rankingi o gospodarce, zatem przestańcie pie--yć
JonB2021.07.30 17:22
Bardzo dobrze - z punktu widzenia wrogow kraju.
JonA2021.07.30 17:55
Wrogiem jest PO i nie wyraża się dobrze o Polskiej gospodarce . WIĘC ????
janton2021.07.30 16:23
jeszcze żaden rząd nie dał tyle swoim rodzinom co ten -Polska niczym stadnina w Janowie -w ruinie ale przecież to obiecywali
Foster2021.07.30 16:14
Władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odniosły się do okładki ostatniego wydania "Gazety Polskiej", gdzie ukazał się materiał szkalujący prof. Marka Safjana, sędziego unijnego Trybunału Sprawiedliwości. "Marek Safjan jest jednym z najbardziej cenionych polskich cywilistów, wybitnym prawnikiem o uznanej międzynarodowej renomie, osobą niezwykle prawą, o nieposzlakowanej reputacji i najwyższej próby charakterze" - napisał w specjalnym oświadczeniu dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.
man.of.Stagira2021.07.30 15:58
Słusznie! Młodzież musi się uczyć na własnych błędach. // Niech odpływa.
Skrzypek na dachu2021.07.30 15:55
Bezboznym globalistom miedzynarodowym banksterom mozna uwierzyc kiedy mowia ze PiS wykonuje rozkazy od Pana Klausa Schwaba aby wprowadzic Great Reset . Plandemia Covid 19 to medialna sciema , przykrywka i klamstwo ktore jest tylko po to aby wystraszyc wystarczajaco naiwnych , zeby zgodzili sie na wprowadzenia New World Order w PiSowskiej wersji " bezgotowkowy Polski Lad " , ale to naprawde klamstwo Ratszczyldow aby odebrac biednym uczciwym pracowitym ludziom wolnosc wlasnosc wiare walute wieprzowine i wodke .
Alex2021.07.30 15:25
Tak, dotrzymują słowa, Polska w ruinie w końcu jest faktem.
Anonim2021.07.30 15:23
Gdyby w Polsce była wolność słowa napisałbym co zrobię Kaczce jak ją dopadnę, a tak to mogę tylko insynuować.
do Anonim2021.07.30 17:57
Kup soli może ci się przydać w rozliczeniu z Kaczką
Anonim2021.07.30 15:16
Każdy członek rządu pis odpowie za zdradę stanu i spędzi resztę życia za kratami, to kwestia czasu, szkoda tylko że do tego czasu zniszczą tyle polskich istnień. Niech się cieszą że u Nas nie rozstrzeliwuję się ministrów z działka przeciwlotniczego jak w ulubionym kraju karakana czyli korei północnej.
Przestań pleść głupoty!2021.07.30 15:46
Chowasz się za nickiem "anonim"!.... A przecież od bardzo dawna wiemy i sam to nie raz potwierdziłeś: cytuję: "...Nazywam się LECH KELLER-KRAWCZYK - jestem starym pedofilem żydowskim, bez rodziny, przyjaciół, znajomych " .... itd. ...itd! Jesteś ateistą- polskojęzycznym ---- niestety!.... Gdybyś nie znał naszego języka nie pisałbyś tych bzdur prawie 24/h!.... To jedyne teraz twoje zajęcie!. Jesteś na socjalu, leżysz z pampersami i sączkiem /tak niedawno sam o tym pisałeś/! ... A tak nawiasem pisząc, to właśnie ty powinieneś siedzieć w "kiciu" za krzywdę dzieci! Za mało pewnie siedziałeś.....?! W sieci pisze, że 4 razy siedziałeś?... Więc pewnie za mało!? Posądzasz innych, najpierw spójrz na siebie!
JonB2021.07.30 17:25
Widzisz juz rzeczy, ktorych nie ma ?
Polak2021.07.30 15:11
Pisowska mafia hojnie zapłaciła za kłamstwa, to gazeta opublikowała kłamstwa.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.30 14:58
"partii Jarosława Kaczyńskiego może zaszkodzić konserwatyzm, który grozi odpływem młodych wyborców."????? nie każdy młody wyborca jest lewicowym czopkiem.
Anonim2021.07.30 15:18
Konserwatyzm jest jak konserwowane mięso vs świeże, czyli mniejsze zło.
Anis Sparks2021.07.30 15:20
Nie każdy wyborca jest prawackim fanatykiem, jest was ledwo 15% w tym kraju i reszcie niszczycie życie, won do izraela katole, tam wasze miejsce, bliżej proroka.
To najlepszy polski rząd :)2021.07.30 14:52
który wciągu jednego roku zadłużył nas na 270 miliardów dolarów tylko w ubiegłym roku :) ciekawe co postawili w zastaw ? :D módlcie się aby pejsiaste nie przyszli i wysiedlili z własnych domów, Morzavizzzzzki to najlepszy bankster :D
KŁAMIESZ!... Jak zwykle ...!2021.07.30 15:58
Bez twojego nicku wiemy kto to napisał! Rząd POPSL pozostawił dług publiczny 860 mld. zł. ... Nie wiesz że to jest ciągłość długu? Przejmuje następny Rząd z całym bagażem złego i dobrego! Więc widać, że już sporo nadrobili.... Umiesz liczyć? Piszesz że teraz jest 270 mld? ... To policz! Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Weż pod uwagę zastój gospodarki przez pandemię, a PO-przednicy jej nie mieli! Narobili wiele Afer!
JonB2021.07.31 18:43
I tu bym z ta teza polimeryzowal ....
rabbi inoCenty stinkfurtz przy szabacie2021.07.30 14:50
...... "PiS dotrzymuje obietnic" ... no jak nie ... pewno !!!! I nam sie to POPOdoba !!! szalom malejkum
Polski?2021.07.30 14:35
To ci żart. Przecież oni są na łańcuchu Chabad Lubawicz i synagogi szatana - pejsiastej finansjery. Jak zresztą każdy inny rząd i to nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Każdy kto postanawia być niezależny od diabłów kończy jak Kadafi.
bogdanus2021.07.30 14:33
Przekonaliśmy się że mamy mądrych ludzi do rządzenia. Przez lata przekonywali nas, że nic się nie da, trzeba wyprzedać majątek i poddać się federalizacji.
Anonim2021.07.30 14:40
Tą bandę niekompetentnych oszołomów nazwać "mądrymi", to naprawdę trzeba nie wiedzieć kto i jak nami rządzi. To że ktoś nie chciał dać tobie 100 zł, nie oznaczą, że ktoś kto zabierze tobie 200zł i daje z powrotem tylko 100 zł lepiej lub gorzej rządzi....
Anonim2021.07.30 14:43
Nie tą, lecz tę. Reszta, jak początek - beznadziejna
Anonim2021.07.30 14:55
Tą bandę. Język polski jest językiem żywym, ma swoje dialekty, gwary i cały proces słowo twórczy. Z czasem zaciera się forma poprawa z formą nie poprawną. Widzę, że jak kończą się argumenty, to wytykamy rozmówcy brak kropki na kocu zdania
bogdanus2021.07.30 15:25
...to który jest tym prawdziwym, ha, ha, ha?
PILNE!2021.07.30 14:32
Nie ma Holandii - sa Niderlandy a wiec niderlandzki dziennik a nie holenderski dzbany PiSowskie pisia wasza mac!
Anonim2021.07.30 14:40
tak, tak, każda lesba może sobie wyobrazić, że jest pedałem i proszę o szacunek dla zmiany tożsamości. Pieprzysz bez sensu ...
Anonim2021.07.30 14:27
Tak się spytam. Kim jest Pan Jerzy Maćków? Czy to kolejny ekspert z zagranicy, który chce dorobić za pisanie bzdur, jak słynni eksperci Macierewicza?
olo2021.07.30 14:30
Icek ekspertow z zagranicy od schladzania gospodarki to mial wasz Balcerek.
Anonim2021.07.30 15:16
Ale co ma pijaczyna z Alternatyw do schładzania gospodarki? Tak dla przypomnienia, pierwszą recesje od 30 lat zafundował nam rząd PiS.
gracz2021.07.30 14:27
Brawo Kaczyński i Morawiecki!!!. W ciągu roku, ludność Polski zmalała o 200.0000. Jesteście naprawdę zdolni do wszystkiego.
Do Gracz2021.07.30 14:31
Napisz poprawnie te zera przy liczbie bo to co wstawiłeś nie wiadomo co znaczy.
gracz2021.07.30 14:33
Sorry, 200.000.
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJAŃSKA2021.07.30 14:25
33-ci( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Lucyfer2021.07.30 14:23
Jestem radzieckim katolikiem, jestem jehowy, jestem "siódmego dnia" adwentysta, jestem mormonem, jestem zielonoświątkowcem.... jestem matis89 ...
JonB2021.07.30 17:28
Jak wyjdziesz z ciagu, zastanow sie nad terapia. Jest tyle mozliwosci walki z nalogiem... A pomoc i wsparcie rodziny nie do przecenienia !
ooo tak2021.07.30 14:17
najlepiej im wyszło dotrzymywanie obietnic masonerii i depopulacja narodu polskiego. Chazarskie męty za cel przyjęły wymordowanie Polaków szczepionkami.
ALA2021.07.30 14:33
A was w Izraelu nie szczepia.?
oj2021.07.30 17:09
czy ALA ma kota...w głowie ?
Art2021.07.30 14:07
Ta, szczegolnie to zdluzenie budzetu panstwa im wyszlo. Takie spelnianie obietnic, to rzeczywiscie wyczyn na skale europejska.
da da ty job twoju mać sukinsyn2021.07.30 14:12
A u was to polskowo alfabieta NIET?!
JonB2021.07.30 17:30
Nie dowiezli. MI tez ....
franek2021.07.30 14:34
Przestan pieprzyc icek oddajcie te zakopane 250 mld zl.
adrian2021.07.30 14:07
ktoś chyba jeb..ł na ryj potrójnym saltem
kat2021.07.30 14:04
... bo PiS jest polskim rządem, a nie agenturą obcych wpływów. PiS dba o Polaka, a nie o skąpego, aroganckiego pracodawcę z zewnątrz. PiS nie wstydzi się Boga i otwarcie protestuje przeciwko politycznie poprawnej deprawacji. PiS dostrzega potrzeby Polaka, a nie drugiej kategorii mieszkańca UE. Tylko PiS jest gwarantem dalszego rozwoju Polski i utrwalenia podmiotowości naszego kraju.
JonB2021.07.30 17:37
Jak juz skonczy ci sie delirium tremens to rozwaz terapie. Zapytaj o rade osobe zaufana/przyjaciela/lekarza. Osrodkow leczenia nie brakuje. Gmina potrafi czasami sfinansowac pobyt w osrodku ...
JonB2021.07.30 14:00
Nastepnych posralo !
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.30 13:58
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
JonB2021.07.30 17:33
Przykro to powiedziec ale zajmujesz zbyt wiele miejsca na tym portalu. Wiec buzi ... i znikaj !
matis892021.07.30 13:57
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
To jest najlepszy polski rząd!2021.07.30 13:55
PiS to My, Wyborcy.
JonB2021.07.30 17:41
W czym najlepszy, kotku ?
Arek2021.07.30 13:54
A Donald T jest wielkim niemieckim patriotą i dlatego z takim zapałem pozwalał na okradanie Polski. Dlatego pozwolił żeby Polska straciła 250 mld złotych z tytułu VAT. To prawda, wiele osób udało się wsadzić do więzienia z tego powodu, to prawda że Nowak, prawa ręka Donalda T. już siedział i jeszcze będzie siedział ale powiedzmy to sobie jasno, że firmy niemieckie, które okradały Polskę za czasów premierowania Donalda T nie zapłacą ani grosza i nikt z ich kierownictwa nie pójdzie siedzieć bo chronieni są przez Brukselę i UE.
Anonim2021.07.30 14:23
Polska nadal traci pieniądze z VAT, ale tego PiSowczycy nie powiedzą, bo czar rządu Morawskiego by prysł. A gdzie obniża VAT, do 22% jak obiecali? Mamy typowe spełnianie obietnic wyborczy, chwalimy się jedną, o dziesięciu innych nie spełnionych nie mówimy. Ktoś nie rozróżnia więzienia od aresztu. Pan Nowak jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winny, tak normalnie funkcjonuje prawo, ale my już żyjemy prawie jak w państwie totalitarnym, gdzie to władza mówi kto jest winny, a nie sąd.
Hrabia2021.07.30 14:35
Facet, nudzisz! Weź swoje piguły na wieczór, zmień pampersa, wypij ziółka i do wyrka.
Anonim2021.07.30 14:43
Nie nudzę bardziej niż niemiecki Tuska w Wiadomościach. Wiem że nauka jest nudna, ale trzeba edukować naród, bo poziom wiedzy jest tragiczny. Może Ciebie trochę pouczyć? Wiesz czym jest Inflacja?
Hrabia2021.07.30 15:28
To jest jakaś epidemia przywleczona przez influencerów z Inflantów? Nie wiem, tak strzelam.
Poseł opozycji2021.07.30 13:50
Co to znaczy "dotrzymywać obietnic"? My na szkoleniach partyjnych tego nie brali. Wpojono nam zasadę: "Do wyborów obiecywać jak najwięcej. Po wyborach - pjerdolic wyborców i robić kasę korzystając z immunitetu"
Suweren2021.07.30 13:40
Coż, uczelniom i nauce znane są takie postacie jak choćby Łysenko - nagradzane przez władze i poropagujące teorie wzięte z księżyca.
Katolik2021.07.30 13:48
Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz».
Suweren2021.07.30 14:42
„Nie czuję się zobowiązany do wiary, że ten sam Bóg, który obdarzył nas zmysłem, rozumem i intelektem, chciał abyśmy zapomnieli ich użycia i innymi środkami chciał dać nam wiedzę, którą możemy zdobyć poprzez nie.“
Anonim2021.07.30 13:57
Ano, pisowscy fachowcy to całe stado takich właśnie Łysenków. Oni uważają że jak sie obłoży ludzi podatkami to będą bogatsi!:) A jak się utrudni produkcję rolną to będzie więcej jedzenia. Dla mnie to najgorszy rząd od 30 lat. Co nie znaczy że poprzednie były dobre, to wszystko Banda Czworga i każdy kolejny jest coraz gorszy bo przejmuje system zbudowany przez poprzedników obsadzając koryta i paśniki swojakami nie likwiduje nic nie ułatwia nam nic i dokłada kolejne własnego pomysłu utrudnienia.
Jawny2021.07.30 14:16
Naczytałeś się Lenina. Ten sam styl. Mieszanina dialektyki i demagogii. Radio Tirana + Komsomolskaja Prawda. Facet, to już było i się skompromitowało! Weź swoje piguły na wieczór, zmień pampersa, wypij ziółka i do wyrka.
Babka klozetowa2021.07.30 14:33
"Najgorszy rząd". Dobrze, że łaskawie napisałeś "rząd". Spodziewałam się czegoś w rodzaju "banda oszustów, który dorwali się do władzy ogłupiwszy naiwny naród" lub coś podobnego. Ale teraz poważnie: skoro tamte rządy były lepsze, to ileś nakradł za ich czasów, skoro tak plujesz na obecny rząd?