The New York Times: Kreml płaci uchodźcom za zamieszki w Europie  - zdjęcie
05.09.19, 07:15(fot. kremlinru/By SV_wikipedia_CC BY 3.0 creativecommons.org/licenses/by/3.0)

The New York Times: Kreml płaci uchodźcom za zamieszki w Europie

12

Rosja płaci uchodźcom z Bliskiego Wschodu w Europie za zamieszki, aby pokazać, że są terrorystami i chcą zrujnować społeczeństwo europejskie – informuje portal Kaukaz Rzeczywistość (Radio Wolna Europa) powołując sią na New York Times.

Według amerykańskiej gazety co najmniej pięć osób zostało naocznymi świadkami tego, jak w szwedzkim mieście Rinkeby przedstawiciele rosyjskich mediów oferowali pieniądze młodym imigrantom, aby stworzyć wrażenie zamieszek przed kamerami wideo. Wkrótce dziesiątki zamaskowanych mężczyzn zaczęły atakować policję, rzucając w nich kamieniami i podpalając samochody.

Wcześniej w Niemczech miał miejsce głośny skandal, 13-letnia Lisa, córka emigranta z Rosji, ogłosiła, że została porwana i zgwałcona przez grupę uchodźców. Fala protestów przetoczyła się przez ten kraj. Ludzie żądali znalezienia i ukarania sprawców gwałtu. Niemiecka policja odkryła jednak, że porwanie dziewczynki to fikcja.

Przypomnijmy, wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

Nie jest tajemnicą, że uchodźcy stali się narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Europie. Przypomnijmy, według oświadczeń wysokich urzędników NATO Rosja „używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”. Mówił o tym jeszcze w marcu 2016 roku sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Z kolei nieżyjący już amerykański senator John McCain w ostrym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (13 lutego 2016 roku) ocenił, że dyktator Władimir Putin chce „zaognić konflikt uchodźczy i wykorzystać go jako broń do podziału przymierza transatlantyckiego, a tym samym podkopać europejski projekt”. Dodał także, że „apetyt Putina rośnie w miarę jedzenia”.

Celem geopolitycznym Rosji jest osłabienie Stanów Zjednoczonych i międzynarodowych sojuszy oraz zmniejszenie skuteczności zasad międzynarodowych – oświadczył przemawiając podczas przesłuchań Komisji Helsińskiej w Kongresie USA Michael Carpenter, były asystent sekretarza obrony USA ds. Ukrainy i Eurazji, obecnie dyrektor Centrum Analitycznego Bidena, podaje Voice of America.

Ekspert ostrzegł przed aktywną współpracą w dziedzinie zwalczania terroryzmu z Rosją, jeśli taka współpraca obejmuje prowadzenie wspólnych operacji lub dostarczanie informacji wywiadowczych.

Rosja sponsoruje ataki terrorystyczne za granicą, zauważa analityk.

Ekspert przypomniał, że Rosja dostarczyła rakiety, wyrzutnię i personel i zorganizowała zestrzelenie samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17.

„W Syrii Rosja deklaruje, że walczy z Państwem Islamskim, ale jej prawdziwym celem jest osłabienie wpływów USA w regionie i wzmocnienie Asada, ponieważ Rosja korzysta z niekontrolowanej migracji i napływu ekstremistów do Europy” – powiedział ekspert.

„Bez względu na to, jak cyniczne może to zabrzmieć, Moskwa nie stara się ustabilizować regionu. Wpływ Rosji jako mediatora wzrasta, gdy Iran i Hezbollah destabilizują region”– zaznaczył Carpenter.

źródło: jagiellonia.org

Komentarze (12):

lech2019.09.5 16:16
Już 33 lata temu w Londynie ruscy płacili za strajk. Jedna ręką wręczali transparent, zaś drugą ręką wręczali funty.
Hanys2019.09.5 15:38
To samo robili za carów, a dziś ten proceder posunęli do perfekcji. Zresztą to co oni nazywają wojną ojczyźnią wygrali dzięki głupim zachodnim aliantom, terrorystycznej wojnie partyzanckiej jakąprowadzili nie tylko z Niemcami, ale również z wszystkimi, którzy nie chcieli im POrtulnie służyć. Wystaczy przeczytać książkę historyka Kołakowskiego pod tytułem Pretorianie Stalina i wszystko stanie się jasne. Militarnie nie stać ich na konfrontację z kimkolwiek , no to sieją terror i zamieszanie gdzie się tylko da.
Wszystko to dobre ale ....2019.09.5 9:35
Rosji wbrew pozorom nie zależy na rozbiciu Europy, na podziałach tak, ale nie na jej rozbiciu. Cały gaz i ropa sprzedaje się w EU znakomicie. Kto Ruskim zapłaci jak padnie EU???? Komu się stawia Stara EU: Ruskim... czy komuś innemu... Czy to Ruscy rozwalili porządek na Bliskim Wschodzie i wypędzili ludzi z domów przerażonych szaleństwem ISIS????
prosty2019.09.5 8:28
Jeśli ludzie za pieniądze zakładają kominiarki, atakują policję i podpalają samochody, to co za różnica, kto im płaci? Wiedza o tym, kto jest płatnikiem to tylko wiedza, komu zależy na destabilizacji. Ze strony Rosji to może być tylko próba, co i za ile można tam osiągnąć.
anonim2019.09.5 8:12
TO PRAWDA - tak samo było we Francji w czasie żółtych kamizelek GRUPY SZTURMOWE NISZCZĄCE WITRYNY SKLEPOWE - tam rozkazy padały po rosyjsku - ROSJA JEST RZĄDZONA PRZEZ SZATANA - szkoda biednych zmanipulowanych Rosjan
anonim2019.09.5 8:07
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Konfederata2019.09.5 7:48
Całe dziesięciolecia był w Syrii spokój i nagle ruscy zaczęli bombardować żeby zdestabilizować Europę. No... hmmmmm. Wcześniej zbombardowali Irak, Libię, Afganistan. To są ale bombery! Fajny artykuł!:)
diag2019.09.5 7:42
Aha czyli teraz lewacki przekaz jest taki : muzułmańscy imigranci są cacy, ale Rosja buntuje niektórych, ale nie ma się co bać bo to opłacony margines.
fumfel2019.09.5 7:34
co za chory portal
eee2019.09.5 7:40
Tak sądzisz , moskalu ?
Jen2019.09.5 7:56
Fronde opłaca Moskwa moskaliku
kacapy za Ural2019.09.5 7:28
Dziel i sprawuj rządy . To dewiza kacapa .