Testy na koronawirusa dostępne dla pacjentów wszystkich polskich szpitali - zdjęcie
04.04.20, 18:19Fot. via. Pixabay - geralt

Testy na koronawirusa dostępne dla pacjentów wszystkich polskich szpitali

15

Prezes NFZ Adam Niedzielski podpisał dziś nowelizację zarządzenia dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Nowelizacja ta przewiduje, że testy na obecność koronawirusa będą zagwarantowane dla wszystkich pacjentów oraz członków personelu medycznego szpitali.

Wcześniej testy mogły być wykonywane jedynie pacjentom i medykom szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą. Teraz testy będą mogły być wykonywane pacjentom i personelowi wszystkich szpitali w Polsce.

-„Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju” – powiedział prezes NFZ Adam Niedzielski.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w kraju przebadano pod kontem SARS-CoV-2 72 901 próbek. W ciągu ostatniej doby wykonano 5,9 tys. testów.

kak/ PAP

Komentarze (15):

XD2020.04.5 12:37
Wystarczy mieć w rodzinie jednego lekarza, żeby zweryfikować tą żenującą propagandę prorządową. W sytuacji pandemicznej PiS nie może już niczego zwalić na PO, Tuska, imigrantów, Niemców, złą Unię Europejską, wyimaginowane "elity" i "kasty". Teraz wyłącznie rząd odpowiada za nasze życie i zdrowie, więc Kaczyński nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek krytykę. Nie mogą też czekać z wyborami do przyszłego roku, bo za rok to oni zostaną rozliczeni za decyzje podjęte dzisiaj oraz skutki tych decyzji. Dlatego ogólny ton informacji "publicznej" jest dokładnie taki jak w PRLu - nasz rząd jest wspaniały, epidemia opanowana, radzimy sobie najlepiej w skali Europy, proponujemy wspaniałe rozwiązania walki z wirusem i podobne wyssane z palca bzdury. W kraju w których nie opłaca się być lekarzem, bo zarobki nie rekompensują lat pracy i pieniędzy włożonych w edukację. A to wszystko po to, żeby widz oglądając wiadomości miał poczucie, że rząd jest kompetentny i walczy jak może mimo przeciwności losu. To jest wypaczona merytoryka heroizmu, która działa w obrębie konkretnego targetu. BTW. Przy najniższych wynagrodzeniach dla naukowców, epidemiologów, biotechnologów, lekarzy, pielęgniarek, całego personelu medycznego i bliskim zeru budżecie na badania w skali świata, to istny cud, że mamy cokolwiek do powiedzenia w temacie COVID-19. I co teraz misie-pysie? Okazuje się że "wykształciuch", którego uparcie włączacie do złych "elit" ratuje wam życie. Wciąż uważacie, że młodzi lekarze narażający swoje zdrowie w szpitalach mają za wysokie zarobki? Pielęgniarki? Służby ratownicze? Gdzie jest Tadzio R. ze swoim imperium władzy? Organizacje pozarządowe i prywatni majętni ludzie przekazują miliony na walkę z wirusem. Co robi Tadzio? Wyciąga łapy po więcej hajsu. Kaczyński? Schował się w bunkrze na kawał czasu, bo go wirus zaskoczył i strategię trzeba zmienić, żeby się Polak nie pokapował, że jest d*many bez mydła. ŻE-NA-DA.
pistoleto2020.04.5 9:56
gdzie się podziali dewianci kału i odbytu ,,poznikali biedroń gdzie twoja drużyna?
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.4 22:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Oloo2020.04.4 20:00
Nie lękaj się koronawirusa. Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nieznajomych na wybory. Liczymy na Ciebie i Twoją rodzinę. Nasz prezydent Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #DUDA2020
Grzegorz z Bytomia2020.04.4 19:39
Kto zna chociaz jednego lekarza, ten wie, ze klamiecie jak psy. Oby was lud rozlliczyl kacapy!
Dalia2020.04.4 18:58
Epidemia pokazała nieudolność naszego rządu...od kłamstw o przygotowaniu na epidemię i spóźnione decyzje o izolacji, braki w szpitalach i aptekach, niedziałające platformy edukacyjne i "papierową" tarczę antykryzysową... tylko kampania i koryto się liczy.
janek2020.04.4 19:35
a wskaż mi rząd, który był przygotowany na ten nowy nieuleczalny jeszcze wirus??
michigan2020.04.7 5:05
a w ktorym kraju rzad zareagowal lepiej od Polskiego ? Nie bylo szans. Zbyt wiele niewiadomych. Mieszkam w USA i moim zdaniem tutejszy rzad radzi sobie z epidemia gorzej niz rzad polski. Niby bogaty i sprawny kraj a takze brak masek, testow i wentylatorow. Mysle ze wyobrazni zabraklo wszystkim.
Nina2020.04.4 18:54
Marna propaganda... według przepisów na wykonanie testów lekarz musi uzyskać zgodę urzęnika… parodia.
Czy opozycja zrobiłaby to lepiej, np. premier Tusk2020.04.4 18:50
Jakby opozycja rządziła "epidemii" by nie było a jak już, by była to epidemia Tuska w mediach. Jakby obecna opozycja rządziła byłyby szpitale przysłane przez św. Mikołaja. Jakby obecna opozycja rządziła dyplomowałaby lekarzy i pielęgniarki w urzędach zatrudnienia. Jakby obecna opozycja rządziła, szczepionki i lekarstwa na koronawirus byłyby "hitem eksportowym". Jakby obecna opozycja rządziła laboratoria i specjalistów wytrzepałaby z ch..... Tuska.
Ewelyn2020.04.4 18:45
Nie istnieja dla nich granice politycznej zenady.Nie ma takiego kłamstwa przed którego wykorzystaniem by sie wzdrygneli >Nie maja żadnych hamulców .Na szczęscie nie maja nawet instyktu samozachowawczego dlatego poznajemy własnie najpodlejszą twarz najbardziej totalnych.
Asia2020.04.4 18:38
O której będzie Strzemecki ze swoją "prognozą" ? Amen.
MaxFiend2020.04.4 18:30
Dwa miesiące za późno cieniasy, dwa miesiące za późno!
ardo2020.04.4 18:33
Włóż głowę w odbyt i zobacz czy pasuje lemingu.
nie toleruje idiotów2020.04.4 18:40
a ty nim jestes