Teluk: Komorowski jest zdesperowany - zdjęcie
15.05.15, 06:21

Teluk: Komorowski jest zdesperowany

13

Sztab obecnego prezydenta, z pomocą swoich nieocenionych suflerów, strzela kolejnego samobója. Jest nim obietnica stworzenia 100 tys. miejsc pracy dla młodych. Za 1,5 tys. miesięcznie, które pracodawca miałby otrzymywać od… państwa.

Sztabowcom najwyraźniej wyczerpały się pomysły. Czyżby nie byli przygotowani na II turę wyborów? Po wczorajszym sięgnięciu do poparcia komedianta, dziś przyszedł czas na propozycje równie niepoważne.

Komorowski chyba nie wyciągnął wniosków z nieudanych haseł typu: „100 milionów dla każdego” Lecha Wałęsy, czy „1 mln nowych miejsc pracy” Prawa i Sprawiedliwości sprzed kilku lat. Na finiszu kampanii postanowił więc obiecać młodym ludziom 100 tys. miejsc pracy, które powstaną dzięki niemu.

Nawet gimnazjalista zorientuje się, że są to wyłącznie obiecanki cacanki. Prezydent ma mniej więcej taki wpływ na tworzenie miejsc pracy jak na zmiany klimatu. Który absolwent będzie chciał pracować za 1,5 tys. miesięcznie? Skąd rząd wziąłby na to pieniądze? Może wziąłby na to komercyjne kredyty we frankach szwajcarskich, które spłacaliby potem wnuki absolwentów, jeśliby się w ogóle urodziły?

Za rządów Platformy Obywatelskiej spotkały nas dwie największe katastrofy w historii narodu. Kompletna zapaść demograficzna, wskutek jednego z najniższych w świecie wskaźników dzietności kobiet oraz masowa emigracja, która spowodowała, że kraj opuściło kilka milionów wartościowych pracowników. Wpierw dobrze wychowanych i wykształconych w Polsce, czego koszty poniosło społeczeństwo, a potem wygnanych z kraju przez rządy nieudolnych polityków obecnego obozu władzy.

Aby sprowadzić Polaków z powrotem do kraju trzeba im stworzyć lepsze warunki do pracy i przedsiębiorczości niż mają na Zachodzie. Akurat tego PO nie potrafi. Aparatczykowie z Platformy stworzyli w Polsce zupełnie coś innego – system opresyjny, karzący zaradnych i narażający przedsiębiorczych na szykany ze strony aparatu represji. Dobrze w tym kraju jest wyłącznie tym, którzy kumają się z władzą, o czym mogliśmy się przekonać m.in. na kanwie afery taśmowej i dziesiątek afer ujawniających powiązania na styku biznesu i władzy.

Młodzi ludzie, a szczególnie absolwenci, nie są takimi idiotami za jakich uważa ich Bronisław Komorowski. Wiedzą, że jest znacznie łatwiejsza droga, aby w Polsce powstawały nowe miejsca pracy. Najpierw trzeba zmienić prezydenta, a jesienią –  rząd.

Tomasz Teluk

Komentarze (13):

anonim2015.05.15 6:51
Naga prawda o Komoroskim. http://niezalezna.pl/67070-spadkobierca-jaruzelskiego
anonim2015.05.15 6:58
Żal mi pana Prezydenta, bo odnosi się wrażenie, że ten jego cały sztab to ma o nim opinię jak Kargul o Pawlaku: "Jego nie można puszczać między ludzi"...:-) Dlatego przeszli wprost na bezpośrednie, ręczne sterowanie... Jak by się bali, że za przeproszeniem, wodę z kwiatów im wypije jak go nie upilnują... Czy z tego ma pochodzić propagowana "przewidywalność", bo całkowita "sterowalność"? No i te podpowiadane, chaotyczne pomysły wymyślane z dnia na dzień na kolanie... Pewnie zamiast pomóc, zaszkodzą . Histeria środowiska widoczna jak na dłoni...
anonim2015.05.15 7:01
Komorowski po 5 latach sprawowania władzy powinien zdobywać wyborców tym co zrobił a nie tym co zrobi. Wygląda na to, że pan prezydent nie ma żadnego dorobku do zaprezentowania. Ale to chyba widać jak na dłoni. Tylko kto zapłacił za ten stracony czas rządów jednego z najdroższych prezydentów w Europie? A ilu polowaniach pan Komorowski w tym czasie uczestniczył? Pewnie polował tak często jak często w tym samym czasie w futbolówkę kopał Donek. No ale jak się ma tyle wolnego czasu to trzeba w końcu czymś się zająć, czyż nie?
anonim2015.05.15 7:48
@marekwu - dobry tekst, najbardziej podobały mi się zapomniane już słowa o bezsensowności rozmawiania z komunistami i potrzebie ich eksterminacji. Co ciekawe Komorowski za doradcę wziął sobie zbrodniarza i pachołka Moskwy Jaruzelskiego, a dziś kolejnego aparatczyka PZPR - Nałęcza. I jakoś mu to nie przeszkadza.
anonim2015.05.15 7:55
Za 1500 złotych nikt nie będzie chciał pracować? Panie Tomaszu, przeglądałem oferty pracy dostępne na stronie MUP i widziałem propozycje pracy dla dwudziestoparoletnich dziewczyn, absolwentek studiów wyższych, np. z wymaganą biegłą znajomością angielskiego i takąż samą komputera za 1680 złotych brutto, a więc najniższą krajową.
anonim2015.05.15 7:57
@Jack_Holborn® Dziękuję. Chodzi tylko o prawdę. Szukajcie prawdy a prawda was wyzwoli...Gdzieś czytałem.
anonim2015.05.15 8:00
"..Aby sprowadzić Polaków z powrotem do kraju trzeba im stworzyć lepsze warunki do pracy i przedsiębiorczości niż mają na Zachodzie. Akurat tego PO nie potrafi..." A kto potrafi? PSL potrafi!
anonim2015.05.15 8:03
PS. W mojej miejscowości WSZYSCY pracownicy pracują za 1700 zł brutto.
anonim2015.05.15 8:17
Powiem krótko. Równo DWADZIEŚCIA! lat temu pracując na etacie miałem na rękę około 3 tysiące złotych miesięcznie. Bywały miesiące, że znacznie więcej. To jest miara POstępu cywilizacyjnego czeciej erpe. O sile nabywczej ówczesnego pieniądza miłosiernie nie wspominam...
anonim2015.05.15 8:31
@Finch: "Teluk pisze, że prezydent nie ma wpływu na tworzwnie miejśc pracy, jednocześnie twierdząc, że te miejsca zostaną stworzone gdy zmieni się prezydent. PiSowska logika." "Wiedzą, że jest znacznie łatwiejsza droga, aby w Polsce powstawały nowe miejsca pracy. Najpierw trzeba zmienić prezydenta, a jesienią – rząd." Jeszcze raz: "(...)a jesienią – rząd." Lepsza PiSowska logika, niż platfo-ortografia i umiejętność platfo-czytania ze zrozumieniem.
anonim2015.05.15 8:47
"Jack_Holborn® Maj 15, 2015, 9:55 ...i widziałem propozycje pracy dla dwudziestoparoletnich dziewczyn, absolwentek studiów wyższych, np. z wymaganą biegłą znajomością angielskiego i takąż samą komputera za 1680 złotych brutto, a więc najniższą krajową." Co to jest najniższa krajowa ? Jakiś nowy twór ? Mój znajomy (niedoszły ksiądz) głosujący na PiS powiedział kiedyś: "Zamiast się użalać można wyjechać za granicę"
anonim2015.05.15 19:33
Nieślubne dziecko Bronisława Komorowskiego z posłanką PO? Komorowski zbierał haki na otoczenie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego? Już dostępne w Gazecie Warszawskiej.
anonim2015.05.16 10:07
O Komorowski, o boska istoto Tyś naszym dziełem a my twoje dzieci Z dreszczem wzruszenia - niech chwały dosiężem Palikotowym gdy jakże nam świecisz Pięknym orężem! I ty się do nas uśmiechnij Venero Z tobą niech miłość i radość przybędzie Z Dwoma Słońcami ze słodkością szczerą Miej nas na względzie! Gdy wzbrały rzeki i odmęt wodziany...- Zawrócił wody Bronisław płynące - Lewy brzeg Odry (od ziomka) zalany! Ratuj nas słońce! I gdzieś od biegu od Wisły połowy Zawracać wody kijami nie będzie Ale potężnym bo palikowowym Swoim narzędziem! O Komorowski! wśród wieńców chwały Ojcze narodu - właśnie bo i oto Wśród wzgórz Olimpu wschodzisz wspaniały Boska istoto! Agamemnon Ps. A oto morał jakby z orędzia brzmią prawdy owe że Polską rządzą palikotowe słusznych rozmiarów narzędzia