Te szczepionki chronią przed indyjskim wariantem koronawirusa. Są wyniki badań - zdjęcie
18.05.21, 06:30Fot. via Pixabay

Te szczepionki chronią przed indyjskim wariantem koronawirusa. Są wyniki badań

9

Naukowcy z NYU Grossman School of Medicine i NYU Langone Center przebadali szczepionki Pfizer/BioNTech oraz Moderny oraz ich skuteczność przeciwko indyjskiemu wariantowi koronawirusa. Wyniki są na szczęście pozytywne.

Główny autor badania Nathaniel Landau stwierdził, że w naukowcy doszli w trakcie do badania do wniosku, że wytwarzane przez szczepionki przeciwciała są:

[…] nieco osłabione w kontakcie z tymi wariantami, ale nie na tyle, aby miało to duży wpływ na ochronę zapewnianą przez te preparaty”.

Do badania pobrana została krew osób, które zaszczepiono ww. preparatami. Wystawiono je na działanie wirusa z mutacjami B.1.617 i B.1.618, które odkryto w Indiach.

Naukowiec wskazał:

Nasze wyniki dają nam pewność, że obecne szczepionki zapewnią ochronę przed zidentyfikowanymi do tej pory wariantami”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (9):

zdzislaw2021.05.20 12:39
Bezgraniczna wiara w cudowne wszech-skuteczne działanie słabo przebadanej szczepionki wytworzonej na pomordowanych w łonach matek dzieciach jest po prostu creme del la creme czystej głupoty ,nie można tego podciągnąć nawet pod sekciarstwo.
matis892021.05.18 10:53
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Skrzypek na dachu2021.05.18 9:49
Ludzie nie dajcie sie nabrac na te klamstwa bo to nie sa nawet szczepionki tylko biotoksyny mRNA genetycznie modyfikowane retrowirusowe nanotrucizny ktore zdrowym ludziom niszcza naturalna odpornosc .
braun bez brody2021.05.18 14:51
UWAGA !!! ZNACHOR ALERT!!!
chłopka2021.05.18 8:01
Ja ? Powiydzcie ? No to tom tyż sie zaszczypia . A wiela tam jeszcze tego mocie bo niy wiym czy styknie mi ciała . Już mom dziurka na dziurce . Wyciecze mi płyn ustrojowy .
Al2021.05.18 7:50
Srutu tutu, kilo drutu, srutu tutu, dwa kilo drutu.
Detonator2021.05.18 7:24
Mam pytanie do znawców. W mojej rodzinie jedna osoba zaraziła się odmianą Covid Indiańską, a druga trans-syberyjską. Jakie szczepionki przed tymi odmianami chronią. Obawiam się zarażenia, proszę o pilną pomoc.
Hania2021.05.18 12:39
tak głupio żartować z korona wirusa, brak słów
Jacuś2021.05.18 7:12
I znów o szczepionkach, to staje się nudne. I sprawdza się scenariusz wielu fachowców w tym temacie. Zwracali uwagę na to, że do skutku będą straszyć społeczeństwo grożą cowit-19, czwartym, piątym... powrotem wirusa przez co najmniej dawa lata, aby interes szczepionkowy kwitł. Proszę zauważyć,że od prawie półtora roku nic nie mówią o leczeniu wirusa ( chorzy pozostawieni sami sobie bez opieki) jedynie szczepienie - antidotum (szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, ani przenoszeniem wirusa, w wielu przypadkach nawet nie powoduje lekkich objawów). Ponadto cicho jest na temat zgonów po szczepieniu, których jestem świadkiem co najmniej dziesięciu z własnego otocznia. Polacy nie dajmy się, podejmujmy właściwe decyzje.