Tak się kreuje przekaz o polskim antysemityzmie  - zdjęcie
30.09.20, 16:12Fot. screenshot - Twitter

Tak się kreuje przekaz o polskim antysemityzmie

10

Do bardzo przykrego incydentu doszło na XIX wiecznym cmentarzu żydowskim w Zabrzu, gdzie zdewastowano 20 nagrobków. To oburzający akt wandalizmu, który zasługuje na potępienie, a jego sprawcy muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Niestety, zdarzenie już zostało wykorzystane do „nakręcania” przekazu o polskim antysemityzmie.

Katarzyna Markusz na portalu „Jerusalem Post” opisała dewastację pomników na żydowskich cmentarzach, do jakich doszło w Tarnowskich Górach, Dobrodzieniu i w Zabrzu. Problem w tym, że artykuł został oprawiony zdjęciem z Francji, gdzie na żydowskich nagrobkach ktoś namalował swastyki. Zdjęcie zostało zrobione na cmentarzu w okolicach Strasburga w ub. roku.

Tymczasem na polskich cmentarzach nie namalowano żadnych symboli. Zdjęcia z cmentarza w Zabrzu zamieścił Dariusz Walerjański:

- „Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca, gdzie spoczywają zmarli dokonano aktu wandalizmu przewracając i niszcząc około 20 nagrobków. To chamski akt głupoty, aby wyżywać się na nagrobkach. Nie potrafię znaleźć odpowiedzi, czemu, i po co ktoś to zaplanował i uczynił. Zmarli patrząc na to z góry co żywi czynią i krzyczą: ES IST NICHTS SCHRECKLICHER ALS EINE TÄTIGE UNWISSENHEIT. (Nie ma nic gorszego aniżeli aktywna głupota!). Smutek mnie ogarnia” – napisał na Facebooki badacz żydowskiej historii.

 

Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca,...

Opublikowany przez Dariusza Walerjańskiego Piątek, 11 września 2020

Niewiadomym pozostaje, czy niszczący pomniki chuligani kierowali się motywami antysemickimi, czy to zwykły akt bezmyślnego wandalizmu. Z całą pewnością jednak manipulacja Katarzyny Markusz, która zamieściła zdjęcie z Francji, ma wzbudzać przekonanie o nacjonalizmie i antysemityzmie Polaków.

kak/Jerusalem Post, Facebook, DoRzeczy.pl

Komentarze (10):

Jawny2021.01.26 21:16
Żydowskie kłamstwo takich rozmiarów, że nawet Anonima zatkało...
Ten2020.10.1 10:20
Cała antypolska narracja jest oparta na fake newsach, konfabulacjach, pomówieniach, fotomontażach i na zwykłych andronach. Wygłaszają je manipulanci i wrogowie Polski, a powtarzają głupcy i ignoranci. PS Dlaczego Polacy żyjący np. w Brukseli, Berlinie, Paryżu nie powieszą na tablicach tych miast "stref wolnych od lgbt" i nie opublikują na social mediach? Przeceiż to będzie się miało tak samo do prawdy, jak to co wiesza ten sodomita. PS 2. dziwię się dlaczego miejscowości którym ten Staszewski przywiesza takie tablice nie pozwą go do sądu, przecież ich mieszkańcy jak i budżety tracą na wpływach, choćby z turystyki
Portofino2020.10.1 5:47
Najgorszą formą "antysemityzmu" jest mówienie prawdy o żydach. Tego obawiają się najbardziej i to najzacieklej zwalczają.
Pepe2020.09.30 18:22
to zwykła propaganda, my kochamy Żydów,, proszę o lajki na dowód ze nie ma w Polsce antysemitów
Mosiek2020.09.30 17:36
Około 60% Polaków - ma antysemityzm w genach. Wśród fanów frondy - to 99,9999999%.
Polonus2020.09.30 17:51
To świadczy tylko o tym, że Polacy to najmniej antysemicki naród na świecie, bo wśród całej nieżydowskiej populacji ludzi, odsetek antysemitów wynosi 90%
katolicka deratyzacja Polski2020.09.30 17:26
Prymitywnx prowokxcjx nx cmentxrzu. Xle tylko idioci mogx jx przyjxc zx dobrx monete. X iinni prowokxtorzy rozglxszxcv.
Tasman2020.09.30 16:43
Wzięła przykład z frondelka. Ten portal każdy marsz równości w Polsce opatruje zdjęciami z Berlina.
Pokręć2020.09.30 16:42
Jestem przekonany, że to jest akcja podobna jak ze "strefami wolnymi od LGBT". Mało to w Polsce jest elementu, który by otwierał szampana na wieść o sankcjach nałożonych na Polskę?
Hamer2020.09.30 16:33
A dlaczego nasze media nie robią takiej propagandy skierowanej odwrotnie jako odwet za te ciągle powielane kłamstwa??? Czasami mi się wydaje że Polacy stracili jaja,