Szumowski: W piątek podam rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego - zdjęcie
18.06.20, 10:55Screenshot Youtube - TVP Info

Szumowski: W piątek podam rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego

2

Gościem porannych „Sygnałów Dnia” był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tematem rozmowy były m.in.: zbliżające się wybory prezydenckie, które będą przebiegać w tradycyjnej formie w lokalach, jak i w formie korespondencyjnej.

Na mocy ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę na początku czerwca wybory będą mogły odbyć się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Sytuacja ta dotyczyć będzie gmin, w których doszło do „nagłego i znaczącego pogorszenia sytuacji epidemicznej”.

W rozmowie minister Szumowski zapowiedział, że „W piątek będę mógł podać rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego. Mogą dotyczyć pojedynczych gmin. Tych, które mają najwyższą zapadalność i najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore”.

Minister zdrowia spodziewa się także, iż na Śląsku „do końca tygodnia powinien zakończyć napływ danych o wysokiej liczbie zakazanych z tego regionu”. Szumowski definitywnie stwierdził, że dopóki nie mamy szczepionki na koronawirusa, to ogniska sporadycznie będą się pojawiać. 

ks/ IAR, Polskie Radio

Komentarze (2):

Jerzy2020.06.18 14:20
a co w sprawie głosowania ma do powiedzenia ryży felczer? od organizacji wyborów jest PKW, a nie błazen, nawet ryży...
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.06.18 11:35
Spodziewana jutro rekomendacja ws. głosowania: "głosuj na Pana Prezydenta".