Szumowski: tylko kilkanaście nowych osób chorych w ciągu doby - zdjęcie
11.05.20, 06:20Łukasz Szumowski, minister Zdrowia/YT/KRM

Szumowski: tylko kilkanaście nowych osób chorych w ciągu doby

17

W trakcie konferencji prasowej w niedzielę minister zdrowia Łukasz Szumowski podsumował dotychczasową sytuację epidemii koronawirusa w Polsce. Jak się okazuje skala zakażonych jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionu, a największa ilość zakażeń występuje obecnie na Śląsku.

Szumowski powiedział:

- Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywna akcję, badając wszystkich górników

Z uwagi na fakt, że 97 proc. zakażonych górników przechodzi zakażenie bezobjawowo, to stanowi to niebezpieczeństwo nieświadomego zakażania innych. Jednak nie wszystkie kopalnie będą zamykane czasowo.

Minister dodał też:

- Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to byśmy zaczęli mieć już tendencję spadkową.

Oraz:

- Można powiedzieć, że gdzieś jest światełko w tunelu, ale musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych. Wtedy możemy spodziewać się, że ten wskaźnik R spadnie poniżej jedności i będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie 

 

mp/pap

Komentarze (17):

MementoMori2020.05.29 22:05
Marcin Luter, Marks Engels , Lenin, Stalin, Hitler, Freud, Nowa Lewica i szkoła frankfurcka , neomarksizm , feminizm , lgbt 2020r dzisiejsza kretynizacja i satanizacja świata.
Jan Radziszewski 2020.05.12 19:07
13.03 2020 Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
anonim2020.05.11 10:47
Widać, że jak się szybko reaguje, to się skutecznie reaguje.
taro2020.05.11 10:58
jak sie szybko reaguje to swiadkom, obserwatorom umykaja cale fragmenty prawdziwego zarzenia, i wychodzi tylko falsz.
taro2020.05.11 10:07
no tak podejscie takie jak zrobila ,,zelazna lady,,kiedy chciala zlikwidowac gornictwo w angli,tylko tutaj postawili na wiruska.
violencja2020.05.11 9:21
Nowa „mądrość Szumowskiego”! Minister zdrowia: „Jesteśmy między wygaszaniem epidemii a wchodzeniem w trend wzrostowy”. Konferencja na dworze bez osłony twarzy . http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/nowa-madrosc-szumowskiego-minister-zdrowia-jestesmy-miedzy-wygaszaniem-epidemii-a-wchodzeniem-w-trend-wzrostowy-konferencja-na-dworze-bez-oslony-twarzy-wideo
anonim2020.05.11 15:00
Wstyd za takiego ministra ,coraz dłuższa ta lista z jego ,,mądrościami '',aż strach się bać co jeszcze ,,mądrego''powie .
Polak2020.05.11 8:47
Wg. danych rządowych (już pomińmy że nieweryfikowalnych) 310 nowych zarażeń. I to wg. partyjnego szczurka jest "kilkanaście".
M.a2020.05.11 8:39
Panie Ministrze dziękuję za Pana ciężką pracę. Polecam Pana Bożej Opiece w codziennej modlitwie. Amen.
anonim2020.05.11 14:55
Bożej opiece trzeba go polecać to prawda ,bo ten człowiek błądzi strasznie .
ktoś2020.05.11 8:01
Skoro 97% górników przechodzi zakażenie bezobjawowo to jakim cudem w ogóle wiadomo, że mają wirusa? Badają ich jak leci, po kolei? Może maja być zakażeni aby wykończyć kopalnie i ostatecznie je zamknąć?
Agnieszka Dz. 2020.05.11 6:48
Wczoraj prawie 100 nowych chorych w samym Wrocławiu. W Polsce prawie 350. To jest kilkanaście?
obserwator2020.05.11 7:09
może to właśnie górnicy ? np. w KGHM ?
Agnieszka Dz. 2020.05.11 7:34
Na stronie FB miasta napisali, że to emisja lokalna, dotyczaca głównie klientów jednego sklepu, gdzie zachorowała kasjerka.
STANISLAW2020.05.11 6:46
BIAŁORUSKIE OSTRZEŻENIE DLA POLSKI‼️ Łukaszenka demonstracyjnie popiera życie wspólnotowe w czasie pandemii kowid-19: liga pikarska gra praktycznie nieprzerwanie, podobnie nauka szkolna, defilady wojskowe, nabożeństwa cerkiewne.... A rezultaty: Choć Białoruś ma tylko 1/4 ludności (9.5 mil.) w porównaniu z Polską (38 mil.) Liczba zakażonych: Białoruś 23 tys, a Polska 16 tys zakażeń; W przeliczeniu na milion?: Białoruś 2.431 zakażeń, Polska 423! Brawo! . Jaka stąd nauka? Życie wspólnotowe musimy u nas przywrócić, zwłaszcza w Kościele, ale tylko przy zastosowaniu najostrzejszej dyscypliny zachowań: Przede wszystkim KAŻDY MUSI ODSEPAROWAĆ SWOJE WYZIEWY OD INNYCH. TU NIE MOŻE BYĆ WYJĄTKÓW‼️
F232020.05.11 6:39
Szumowski to typowi pisowski aparatczyk, taki politruk. Ciekawe ile udało mu się zarobić.
Ja 2020.05.11 6:39
A tych wielu chorych górników miało test, ten co w Tanzanii, koza i papaja miała dodatni??!!!!