Szokujące dane! Kariera sportowa przez aborcję? - zdjęcie
09.09.20, 19:43fot. pixabay.com/pxhere.com

Szokujące dane! Kariera sportowa przez aborcję?

60

Szokujące dane i napawające smutkiem wypowiedzi sportsmenek przyniosło badanie, dotyczące aborcji w świecie zamożnego i pełnego sukcesów brytyjskiego sportu. „To była bardzo łatwa decyzja. Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję. Po prostu poszłam i załatwiłam to, a potem kontynuowałam swoją karierę tak, jakby nic się nie stało” – napisała jedna z respondentek.

Ponad cztery proc. z 537 respondentek ankiety BBC dokonało aborcji, ponieważ urodzenie dziecka negatywnie wpłynęłoby na ich karierę. Aż 184 sportsmenki opóźniły chęć założenia rodziny ze względu na karierę sportową. Ponad jedna trzecia badanych stwierdziła, że nie czuje się wystarczająco wspierana przez swój klub, aby urodzić dziecko i wrócić do pracy.

W 2017 roku amerykańska mistrzyni olimpijska Sanya Richards-Ross stwierdziła, że „aborcję miała każda kobieta uprawiająca lekkoatletykę, którą znała, ale była to sprawa, o której się nie rozmawiało”.

Media odnotowują wypowiedź paraolimpijki Jodie Grinham: „Trudno jest powiedzieć partnerowi, który naprawdę chce mieć dziecko: „słuchaj, kocham cię całym sercem, ale gdybym zaszła w ciążę, nie byłabym w stanie jej utrzymać”. Bardzo trudno jest powiedzieć: „kocham cię, ale nie chciałabym teraz twojego dziecka”. „Wprowadziliśmy tak wiele środków, aby upewnić się, że to nigdy się nie wydarzy. Moje ciało wystawiam na próbę różnych obciążeń, wahań nastroju, aby upewnić się, że mogę iść, rywalizować i robić karierę”. Paraolimpijka wyraziła opinię, że urodzenie dziecka w niewłaściwym czasie oznaczałoby, że nie traktuje ona swojej kariery poważnie.

Inna sportsmenka, mówiąc o aborcji swojego drugiego dziecka, stwierdziła: „Chciałam mieć kolejne dziecko, ale wiedziałam, że nie będę już mogła grać. Nie chciałam rezygnować z mojego sportu”.

Badanie wskazuje na to, że wiele sportsmenek założyłoby rodziny, gdyby nie kariera. „Zawsze mówiłam mojemu narzeczonemu, że nie będę mieć dzieci, dopóki nie osiągnę w sporcie tego, co chcę. Mam świadomość, że biologiczny zegar tyka, nie chcę się dowiedzieć, że już za późno na dzieci. Jeśli jednak urodzę i będę mieć dziewięć miesięcy wolnego, to prawdopodobnie nie będę najlepsza. A jeśli chcesz być wybierana, musisz być najlepsza”.

Eden Linton ze Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) skomentowała to w następujący sposób: jest to „przykład niszczycielskich konsekwencji w społeczeństwie, które ceni trofea wyżej niż dzieci”.

 

Vaticannews.va/Elżbieta Sobolewska-Farbotko – Wielka Brytania (Radio Bobola)

Komentarze (60):

MarKan2020.09.12 21:29
Niestety, to nie tylko sporstmenki robią dla kariery...
hela2020.09.11 6:22
ale zwierzęta futerkowe ważniejsze od nienarodzonych dzieci
glenda2020.09.10 23:59
ojej jakie to szokujące!...bynajmniej nikogo nie szokuje, że polskie prawo i światowe tez nie dostosowuje się do potrzeb kobiet...kobiety 1szego dnia menstruacji nie są zdolne do pracy...godzinami przesiadują w łazience, zwijają się z powodu bólu brzucha...ale żaden ustawodawca nie wprowadził dnia wolnego dla kobiet! co miesiąc!...więc wara mi od kobiet parszywcy! skoro nie potraficie uszanować kobiecej biologii i potrzeb
Ed2020.09.10 19:46
zrobią oszołamiającą karierę u bezlezbuba, dostaną najlepsze kotły, rasowane - dla morderców
Słowo prawdy2020.09.10 10:57
Dziś działanie szatana na świecie i w duszach przejawia się głównie w postaci pychy i egoizmu, których owocem jest oddalenie się od Boga. Cała reszta to tragiczne dla wszystkich konsekwencje. Zarówno w życiu doczesnym jak i po śmierci. Ratuj duszę swoją https://www.ocalenie.info/
Anonim2020.09.10 12:39
Kto tego wpisu nie potwierdza tylko neguje -oznacza że jest już w łapach złego ducha o czym zapewne sam jeszcze nie wie.
Włodzimierz Nechamkis2020.09.10 10:43
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący, polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli nadzwyczaj błyskotliwie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać bardzo wysoki poziom prowadzonych dyskusji, bez wahania kasując nieprawomyślne posty. Antysemici oraz wielbiciele Palestyńczyków nie są tu mile widziani. Eli szczyszcza ich natychmiast po zdemaskowaniu.
Anonim2020.09.10 10:23
Co jej po tej karierze? Przecież "wielka sława jest jak polna trawa". Za chwilę przeminie i pies z kulawą nogą o niej nie będzie pamiętać. Co najwyżej jacyś historycy sportu. Polecać należy takim osobom książkę Marii Simy o duszach czyśćcowych. Tam jest opisane jak się później w czyśćcu pokutuje za zbrodnię aborcji. Módlmy się za takich biednych ludzi aby się czym prędzej nawrócili, bo gotują sobie straszliwy los.
Wojtek Polak2020.09.10 9:48
kariera przez zamordowanie własnego dziecka i to ma być postępowe społeczeństwo. to nie jest postęp a barbarzyństwo postęp przez zacofanie -pieprze taki postęp. nienawiść do KK i katolików bo jeszcze nie stoczył się moralnie bo nie tolerujemy mordowania i upadku moralnego bo jeszcze nie upodliliśmy się przez "postępowo-oświeceniową cywilizację śmierci".napiszę coś w języku "postępowców" karma wraca i przyjdzie czas zapłaty za wasze czyny.
STANISLAW2020.09.10 9:01
Od czasu gdy "sprawa się rypła" w przypadku fantastycznych osiągnięć łyżwiarek niemieskich i ich celowych zajściach w ciaże i aborcje, nigdy, naprawdę nigdy nie entuzjazmuję się żadnym sportem kobiet i ich osiągnięciami
Polak2020.09.10 8:04
Wczesna ciąża usuwana zaraz po zawodach to najbezpieczniejsza dla zawodniczek naturalna forma dopingu. Naprawdę wierzycie że jakakolwiek zawodowa sportsmenka, włącznie z tymi ostentacyjnie katolickimi, jej nie uprawiała?
rebeliant2020.09.10 2:08
Zrobienie w 20 minut tysiąca pompek z 0,25 ton obciążeniem na plecach to nadludzki wysiłek... pytanie jednak brzmi: czy ktoś się tym naje ? Obijając głowy w ringu 10 zawodnikom mma na raz co zyskujmy ? To nie daje nic poza jeszcze większym obciążeniem tych, którzy z siebie dają dobre owoce. Podsyca to jeszcze w ludziach niepotrzebne ryzyko, które prowadzi do kalectwa lub utraty życia. Obciążony jest bardziej między innymi personel medyczny, służby ratownicze oraz policja. Jedyny najlepszy sort to sport powszechny konieczny dla prawidłowego zdrowia.
rebeliant2020.09.10 1:54
Ciemne strony biznesu robionego na rywalizacji sportowej zajmują znacznie większy antyludzki obszar.
Anonim2020.09.9 23:02
Co w tym nienormalnego ????????!!!!!!!!!!!!
Anonim2020.09.9 23:39
Twoje myślenie.
trzaska2020.09.10 11:10
ukraść ,oszukać, zabić to normalne ,ale wyciąć biedne drzewko to jest tragedia,bo przecież ono żyje.
Topek2020.09.9 20:38
Kluczowym dla wykształcenia zdolności odczuwania bólu przez płód jest wykształcenie odpowiednich połączeń wzgórzowo-korowych, które ma miejsce około 26. tygodnia ciąży. Dlatego aborcja do tego czasu powinna być dozwolona a religijne pier-do- le-nie i rozważania nie mogą być w ogóle brane pod uwagę
Anonim2020.09.9 20:43
Oto przykład kretyna podpierającego się "nauką". Dziękuj durniu, że twa Matka nie myślała, jak ty.
Anonim2020.09.9 23:06
Przecież jego matka nie zajmowała się karierą sportową. To dlaczego miała to zrobić !!!!!!!!!!!!
Anonim2020.09.9 23:29
A skąd ty o tym możesz wiedzieć? Jesteś jego ojcem, czy przyjacielem matki?
nie trawię kretynów2020.09.9 21:37
Rzeczywiście komory gazowe w Oświęcimiu, to bardzo humanitarny sposób odbierania komuś życia. Dobrze byłoby zrehabilitować SS-mańskich dobrodziejów.
Anonim2020.09.9 23:52
Niestety, naukowy sposób dochodzenia do prawdy uniemożliwia Topkowi zrozumienie twojej aluzji.
Waarnemer2020.09.9 21:57
A co ma do zabójstwa odczuwanie bólu? Rozumiem, że dopuszcza Pan każde zabójstwo pod warunkiem że ofiara nie czuje bólu?
Topek2020.09.9 22:52
Wystarczy spojrzeć na zdjęcie 12-tygodniowego płodu, jego miniaturowe ręce i nogi, by stwierdzić, że płód po prostu przypomina dziecko, i jako taki jawi się jako bezbronna istota wymagająca ochrony. Jednocześnie jednak nauka mówi nam, że nie posiada cech, które zazwyczaj uznajemy za ludzkie – jest pozbawiony świadomości, nie może myśleć ani odczuwać emocji dlatego trzeba uważać go za płód nie jako dziecko bo nie ma cech ludzkich
nie trawię kretynów2020.09.9 23:22
Jeśli "nauka" podpowie ci zastrzel się, to zapewne zrobisz to bez zastanowienia. Nieprawdaż?
Kik2020.09.10 9:45
Wiesz, że ta nauka jeszcze do niedawna uważała, ze noworodki nie odczuwają bólu i operowano je bez znieczulenia? https://mataja.pl/2014/07/rzez-niewiniatek-co-bys-zrobil-gdybys-wiedzial-ze-noworodki-operuje-sie-bez-znieczulenia/ . W 26 tygodniu ciąży (a nawet wcześniej), czasem rodzą się dzieci i naprawdę sądzisz, że nie czuja bólu, albo czują go mniej?
ANNA2020.09.10 16:08
"Topku"! Twoja lewacka nauka żle mówi! Od chwili zapłodnienia, to już jest stadium człowieka!... Ma nawet oddzielne swoje DNA! Odczuwa emocje!.... Czuje ból! Jest fazą człowieka!----- Tak jak fazą jest: niemowlak, czy kilkuletnie dziecko, ---czy dziecko szkolne, młodzież, dorosły człowiek... a potem starzec! ....Obejrzyj film "NIEMY KRZYK"! Polecam, to zobaczysz na nim, jak dziecko się broni, jak unika szczypców, które chcą go wyciągnąc z brzucha!... ABORCJA, TO NAJGORSZE DRAŃSTWO CZŁOWIEKA! TO RZEŹ NIEWINIĄTEK!-----ŻADNEGO NAWET ZWIERZAKA NAWET W TAKI SPOSÓB NIE ZABIJAJĄ ZŁOCZYŃCY, ------JAK DZIECKO W ŁONIE "PSEUDO-MATKI"! -----TO DZIECKO NAJPIERW W MACICY ROZRYWAJĄ NA KAWAŁKI, A POTEM.... PO... K A W A Ł K U... WYCIĄGAJĄ !....POKAZANE JEST NA MONITORZE PODCZAS ABORCJI, JAK DZIECKO KULI SIĘ, JAK UNIKA SZCZYPCÓW! Słynna aborterka z "Kliniki Aborcyjnej" w USA, jak to zobaczyła, zrezygnowała z pracy i utworzyła Fundację PRO-LIFE, tam pracuje i opowiada matkom o tym i odradza aborcji!
Anonim2020.09.10 17:15
Do tego, żeby to zrozumieć potrzeba minimum wiary, empatii i pokory. Niestety lewacki świat gardzi tymi przymiotami. Hedonizm, który stał się podstawą ideologii lewaków skutecznie zagłusza ich sumienia i człowieczeństwo.
Koroner2020.09.9 20:34
Ale jak ścigać i zawieszać to tylko ruskich :) Prawda rusofoby? heheh Koksuje się absolutnie cała czołówka światowa w każdej dyscyplinie. Wyniki sa tak wyśrubowane że ja nie wierzę w zdrowy sport. Koks uszami dymi. Naszym zawodnikom też. I dobrze. Wolę żeby nasz koksiarz wygrał niż inny. Tylko oczywiście zero kasy z podatków na sport zawodowy i Ministerstwo Sportu do likwidacji. Pasożyty śmierdzące.
Richuś z familoków2020.09.9 20:27
Gó-wno was to powinno obchodzić po -pier-do leni katole zwyrole
taro2020.09.9 20:35
ciulu,chyba jestes z chlywikow, abo z wychodka,a niy z familokow.
Richuś z Familoków2020.09.9 20:40
A ty se naucz pisać i godać po ślońsku gorolu
taro2020.09.9 21:11
gorola to se zboczencu w swoji rodzinie poszukej, a po slasku nie ma zodny pisowni.
Gorolu2020.09.9 22:33
Nawet Ślońsk nie umisz richtig napisać, a ślońko pisownia istnieje
Też Hanys2020.09.9 22:38
A po jakimu to je? A po slasku nie ma zodny pisowni. Bo jo tego nie rozumia
les2020.09.9 23:03
gwara slaska nie ma swojej pisowni, podlepiona jest czesciowo pod staropolska i pod wszystkie inne ktore na przestrzeni dziejow pojawialy sie na tych ziemiach. Dlatego co wies to byla kiedys inna wymowa, nikt nie uczyl typowo slaskiej pisowni,bo takowej nie bylo i dlatego do dzisiaj widzisz roznych cudakow uzywajacych alfabetu lacinskiego ,by naniesc na papier kilka slow po slasku, ktore poprzez wiejska wymowe sa roznie pisane. Najpiekniej przedstawiaja to historycznie listy Slazakow z roznych rejonow Gornego Slaska wcielonych do niemieckiej armii. Polskie wojsko na Monte Cassino przejelo wielu Polakow z niemieckich szeregow i to wlasnie ich korespondencja z rodzinami , ktora zostala przez aliantow zatrzymana, pieknie przedstawia ten problem. Te same slowa sa pisane kilka razy w innym stylu poprzez rozne osoby. Dzieci w szkolach na slasku uczyly sie polskiego, niemieckiego, ale nigdy slaskiego. Po slasku mowili w domu,pracy w szynku,jesli mieli cos napisac jakas notatke, to robili to po swojemu, tak jak slyszeli tak to sobie napisali.
Mejer2020.09.9 20:24
Głupie dzieciobójczynie
taro2020.09.9 20:17
nrd-dowki wszystkie,we wszystkich dyscyplinach ,przed zawodami zachodzily w ciaze,a potem zabijaly swe potomstwo dla führera honeckera. Jakby dalej ten wrzod komunistyczny istnial to dzisiaj rowniez szachistki robilyby to,by osiagnac sukces.
Maria Błaszczyk2020.09.9 20:36
Taaaaaak... A dzieci porywała czarna wołga. To jest tak piramidalna bzdura, że ręce opadają. Każdy, kto by we wczesnej ciąży ma tego świadomość... Do cholery, mało rzeczy tak obniża wyniki jak obrzęknięcie całego ciała - czyli nagłe przybranie na wadze, rzyganie jak kot, zawroty głowy, a nawet omdlenia... Nie do wiary, że po tylu latach ludzie wciąż to powtarzają - a przecież oczywiste jest, że ówczesne NRD miało świra na punkcie wyników i nie zrobiłoby czegoś, co tak ewidentnie by je obniżało... Nie wspominając o tym, że wiemy, że oni faszerowali te zawodniczki androgenami... Więc jak one niby miały w te ciąże zachodzić tak na zawołanie???
Michał Jan2020.09.9 20:47
https://sportowefakty.wp.pl/la/693590/aborcja-powszechna-w-sporcie-to-wyznanie-szokuje
Maria Błaszczyk2020.09.9 20:58
To nie jest dowód. Nie ma nazwisk, nie ma nikogo, kto by to kiedyś zrobił, nie ma lekarzy, którzy tę metodę stosowali. Serio. Przeczytaj to jeszcze raz i sam się przekonaj - to jest powtarzanie plotek. I do tego jest w tym potężna sprzeczność. "Może to zabrzmieć śmiesznie, ale wśród lekkoatletów branie pigułek nie jest mile widziane, ponieważ to zatrzymuje wodę w organizmie" - no właśnie. Skoro branie progesteronu w małych dawkach nie jest mile widziane, bo zatrzymuje wodę w organizmie, to jak ciąża, która oznacza ilość progesteronu wielokrotnie wyższą, mogłaby być mile widziana???
Michał Jan2020.09.10 7:59
https://www.sport.pl/zimowe/1,79264,17563241,Biathlon__Dorin_Habert_jak_Radcliffe_i_inne_wielkie.html
taro2020.09.9 21:25
dziecino, szwaby zrobili tyle programow dokumentalnych przez ostatnie 30 lat na ten temat, gwiazdy sportu wypowiadaly sie osobiscie w tych reportarzach o ciazach i sporcie, i to nie jest zaden hokus pokus. Po kilku tygodniach od zaplodnienia zawodniczki mialy duzo lepsze osiagi,a po zawodach ginekolog i po spraiw , rekordzistki przeprowadzaly takie numery kilkanascie razy. W dzisiejszych czasach,jak mowia same osobie sa zniszczonymi wywlokami. Sami trenerzy i lekarze sportowi to osobiscie pilnowali.
Maria Błaszczyk2020.09.9 23:54
Jaki ginekolog? Imię, nazwisko? Jakie zawodniczki? Imiona, nazwiska? Jacy trenerzy? Imiona i nazwiska... Bo wiesz, ja dziś z dzieckiem oglądałam program, o konkretnie film "Jak oswoić smoka"... Póki co nikt nie przedstawił dowodu, by coś takiego kiedykolwiek miało miejsce. I nie, żadna ważna "gwiazda sportu" nic takiego nigdy nie potwierdziła. Powoływano się na Olgę Karasjową, która stanowczo zaprzeczała wielokrotnie, że coś takiego powiedziała. W ogóle nie udzieliła tego wywiadu, wygrała nawet proces. W tych filmach też zawsze odwołują się do Alexandre''a de Merode'a, który twierdził, że tak mu jakiś lekarz powiedział - ale nigdy nie podał nazwiska tego lekarza i nikt nigdy go nie odnalazł. Nikt też nie wykazał, by to działało - wręcz przeciwnie. Jest też wysoce nieprawdopodobne, bo zajście w ciążę dla zdrowej młodej kobiety to jakieś 3% na stosunek, w związku z czym średnio zajmuje rok. Ale nie dotyczy, na litość boską, atletek, o zawartości tłuszczu w ciele sprowadzonej do minimum, kobieta trenująca intensywnie sport, nawet taka zwykła, ma zmniejszoną szansę zajścia w ciążę i czasem musi przytyć i zmniejszyć intensywność treningów - prawdopodobieństwo utrafienia we właściwy termin jest bliskie zeru. Dodatkowo, stoi to w sprzeczności z tym, co wiemy o NRDowskim dopingu na pewno - czyli podawaniu androgenów, które zajście w ciążę jeszcze utrudniają....
maryska!2020.09.10 7:42
co? chodź do nas! nie pójdę! chodź! nie pójdę bo będziecie gwałcić! Nie będziemy, chodź! ? to po co póję?
Joanna2020.09.10 16:43
O! ----WIDAĆ, ŻE MARYŚKA B..... WRÓCIŁA PO PRZERWIE, CHYBA Z WAKACJI?? ALE COŚ ZMIENIŁ SIĘ JEJ STYL PISANIA!?? ------JAKAŚ WULGARNA SIĘ STAŁA!? PEWNIE TO LECHO KELLER Z NIEJ WYŁAZI! JEGO STYL! hahaha....
Pokręć2020.09.9 20:08
To, że ktoś poświęca się sportowi to nic zdrożnego. Nawet kosztem założenia rodziny i posiadania dzieci. To jest OK. ALE: zero seksu, zero związków, zero zawracania komukolwiek w głowie. Człowiek nie jest zwierzęciem rozpłodowym, żeby jakość jego życia i jakość niego samego była zależna od tego, czy ma dzieci, czy nie. Pan Jezus nie miał ani żony, ani dzieci. I nadal jest ideałem, Absolutem. Nigdy niczego nie zrobił źle, niczego nie sp...ył. W najmniejszym detalu. Człowiek może wybrać czemu poświęci swoje życie. Nie musi go poświęcać rodzinie i dzieciom. Może go poświęcić służbie Bogu, uprawianiu nauki, sportowi, pracy, działalności społecznej, politycznej... Ale jeśli już zdecyduje się na seks, to MUSI być gotowy na to, że jak pojawią się dzieci, to wszystko inne zejdzie na plan dalszy. Najpierw myśleć, potem ciupciać. Tylko jak tu myśleć, kiedy d....a zawsze wygra z mózgiem? Inna sprawa, że wybiera się morderstwo po to, żeby kontynuować karierę. To jest naganne i tu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Kompletnie. Po ludzku to jest po prostu morderstwo. Nic nie jest ważniejsze od życia niewinnego człowieka. Nie wolno realizować swoich celów po trupach. A sam sport zawodowy to swoją drogą jest wynaturzenie. Ludzie wyciskają z siebie n-te poty (pół biedy) i niszczą zdrowie (o zgrozo!) ku uciesze gawiedzi, żeby ich menedżerowie mogli zgarnąć za nicnierobienie 25% kasiory, jaką reklamodawcy zapłacą za to, że kibice pooglądają ich reklamy na stadionach. Rozumiem sport olimpijski - z definicji amatorski, ale zawodowo niszczyć sobie zdrowie?
Michał Jan2020.09.9 19:59
To i tak postęp w stosunku do enerdówek, które zachodziły w ciążę na 3 miesiące przed igrzyskami olimpijskimi. Tuż przed skrobanka i całe zgromadzone na dalszy ciąg ciąży siły dla wyniku.
Po 11 ...2020.09.9 20:02
Właśnie chciałem to napisać. Znam to z autopsji, byłem sprinterem, reprezentantem Polski w tych wesołych czasach. Dodam, że NRDówki celowały w zdrową czarną spermę.
TwojaStara2020.09.9 20:06
Jak czarną? W koloratce?
Po 11 ...2020.09.9 20:13
Dobre :)) Ale nie, raczej chodziło o chłopaków z Senegalu :)
Maria Błaszczyk2020.09.9 20:41
Byłeś kiedyś w czwartym miesiącu ciąży? To jeszcze nie jest najgorzej, ale to by oznaczało, że trenowały w drugim i trzecim miesiącu. Obrzęknięte, obolałe, odwadniające się przez wymioty, osłabione ciążą... Chyba czas przestać wierzyć w te bajki z mchu i paproci, zwłaszcza jeśli po tylu latach nikt ich nie potwierdził. A przecież wiedzę o nrd-owskim dopingu mamy całkiem sporą - do tego dość skutecznie wykluczającą możliwość, by nie wierzyć w historyjki o ciążach na zawołanie - bo te dziewczyny faszerowali androgenami, żeby im mięśnie budować...
Michał Jan2020.09.9 20:48
https://sportowefakty.wp.pl/la/693590/aborcja-powszechna-w-sporcie-to-wyznanie-szokuje
Maria Błaszczyk2020.09.9 21:01
Czy możesz być poważny, a nie wklejać szokujące wyznanie, które dotyczy czego innego, do czego ktoś dopisał kilka plotek, stojących w jawnej sprzeczności z rzeczonym "szokującym wyznaniem" , gdzie popadnie??? Szokujące wyznania to nie dowody. Dowód byłby gdyby: ktoś poważny to potwierdził, np. zawodniczki, lekarze, trzenerzy. Poważna przesłanka byłaby, gdyby: to działało. A nie działa.
Maria Błaszczyk2020.09.9 21:03
Do poważnych osób dodać należy - specjalistów z komisji antydopingowych, oczywiście.
Michał Jan2020.09.10 7:58
Zrób sobie z tego jakąś krucjatę w obronie enerdowskich sportsmenek.
Maria Błaszczyk2020.09.10 18:48
??? Ale Ty wiesz, że NRD już nie istnieje? Do tego, to, co im robiono, woła o pomstę do R’lyeh, ale nie sprawiano, by zachodziły w ciąże - bo to nie ma sensu. Po prostu. Więc nie wiem, po co rozpowszechniać takie kłamstwa, wymyślone w epoce Zimnej Wojny, jak zrzucanie przez imperialistów stonki, tylko w drugą stronę. Mnie się zawsze wydaje, że świat jest wystarczająco absurdalny i pełen zła, by jeszcze sobie absurdy i zło wymyślać.
Państwo policyjne PiS2020.09.9 19:58
Zarzuty, które usłyszał były minister transportu Sławomir Nowak oraz dwóch jego współpracowników, opierają się na materiałach przesyłanych za pomocą komunikatorów internetowych. Odczytywanie takich informacji umożliwia system Pegasus. Problem w tym, że jego działanie w Polsce nie jest uregulowane prawem. – Przeszukania nie dostarczyły dowodów na przestępczą działalność Sławomira Nowaka. Nie znaleziono na przykład umów, na podstawie których otrzymywałby wynagrodzenie ze spółki na Cyprze lub tej założonej w Polsce. Prokurator miał argumentować, że przeszukania (w ponad 30 miejscach) nie przyniosły spodziewanych wyników i dlatego zastosowanie aresztu jest konieczne. Krótko mówiąc, brak dowodów dla prokuratury PiS kierowanej przez Zbigniewa Ziobro jest przesłanką do stosowania wobec podejrzanego aresztu.
Anonim2020.09.9 19:57
Czy naprawdę kariera, gwiazdorstwo, zaszczyty muszą być okupione śmiercią nienarodzonego? ... a może to nienarodzone osiągnęłoby po wielokroć więcej bez ścieżki "po trupach"?
Taki bełkot2020.09.9 19:51
że aż ci wstyd podpisać się sygnaturą?