Szokująca ilość naruszeń w warszawskim transporcie. Raport GITD - zdjęcie
02.12.20, 11:26fot. pixabay.com

Szokująca ilość naruszeń w warszawskim transporcie. Raport GITD

3

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował dzisiaj, że podczas kontroli firm obsługujących komunikację w stolicy Polski wykryto aż około 500 naruszeń, z czego 445 niemieckiej firmie Arriva.

Jak podkreślił wiceminister infrastruktury Rafał Weber, kontrole dotyczyły czterech przedsiębiorstw, a wyniki tych prac określił jako „zatrważające”.

- Dochodziło do łamania przepisów prawa głównie związanych z przekroczeniami norm czasu pracy, a wiadomo, że kierowca zmęczony, kierowca, który nie odpoczywa odpowiedniej ilości godzin, to kierowca, który stwarza zagrożenie - stwierdził Weber.

Z kolei Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował o specyfice prowadzenia kontroli warszawskiego transportu miejskiego:

- Te kontrole były prowadzone krzyżowo. Chcieliśmy sprawdzić, czy kierowcy nie pracują jednocześnie w kilku firmach i czy w związku z tym nie są łamane normy czasu pracy i niestety wyniki są zatrważające

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze (3):

Zatrudnijcie ich2020.12.3 8:05
na uczciwych warunkach, to skończą się naruszenia. Arriva nadal żeruje na pracy warszawskich kierowców? Skandal!
tymczasem w prawdziwym świecie2020.12.2 12:50
Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk (PiS) przyznał, że decyzję o budowie "zamku" w Stobnicy wydano z naruszeniem prawa. Ale uznał, że jest ważna, więc teraz nie można zablokować budowy.
Anonim2020.12.2 11:33
branża weselna,floryści wszystko pada,zero pomocy.A rząd walczy z własnym cieniem.Banda złodziei i nieudaczników.