Szef WHO dziękuje prezydentowi Polski za osobiste zaangażowanie - zdjęcie
03.04.20, 14:33

Szef WHO dziękuje prezydentowi Polski za osobiste zaangażowanie

26

Szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, napisał list do prezydenta Polski, w którym dziękuje mu za podjęte kroki w celu zwalczenia pandemii koronawirusa. W swoim liście szef WHO wyraził też przekonanie, że pandemię można zatrzymać i poprosił Andrzeja Dudę o dalsze zaangażowanie.

Jego zdaniem osobiste zaangażowanie prezydenta jest potrzebne do „mobilizacji społeczeństwa i pobudzenia ruchu społecznego w celu zwalczania COVID-19”:

-„Mam zaszczyt napisać do pana, aby podziękować za wszystkie pana wysiłki na rzecz ograniczenia skali i wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) i poprosić o wsparcie w zakresie katalizowania pilnie potrzebnego, szeroko zakrojonego ruchu społecznego w celu powstrzymania tej choroby tak szybko jak możliwe” – pisze Tedros Adhanom Ghebreyesus do głowy państwa polskiego.

W swoim liście Ghebreyesus wymienia działania, które według WHO powinny zostać podjęte na szczeblu krajowym i lokalnym. Są to m.in. ustanowienie centralnego sztabu kryzysowego, wdrożenie krajowej strategii testowania, izolacji zakażonych i weryfikacji kwarantanny oraz wyposażenie lokalnych organów zdrowia publicznego w środki medyczne takie jak odzież ochronna.

Zdaniem WHO niezwykle cenne jest osobiste zaangażowanie i podejmowane przez prezydenta działania dla zwalczenia pandemii:

-„Wzmocnienie pańskiego głosu i obecności poprzez znaczące kanały multimedialne oraz przekazanie obywatelom opartych na dowodach wskazówek (...) okaże się nieocenione" – czytamy w liście.

kak/ PAP

Komentarze (26):

Jan Radziszewski2020.04.4 13:35
Kościoły muszą zostać otwarte. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
Urszula2020.04.4 13:45
Czyje to słowa? Twoje własne?
Jan Radziszewski2020.04.5 6:45
tak trudno rozpoznać? Pana i króla naszego Jezusa CHRYSTUSA
Walter2020.04.4 11:21
Dla polityków z PiS-u chęć wygrania wyborów prezydenckich jest ważniejsza, niż walka z pandemią koronawirusa. Kolejne ustawy zmierzające do przeprowadzenia wyborów, w dniu 10 maja ze strony rządzących świadczą o szaleństwie tych osób. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza w Polsce i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński pragną zorganizować wybory prezydenckie w czasie pandemii koronawirusa. W wyniku tak zorganizowanych wyborów liczba zarażonych koronawirusem może się podwoić. Korespondencyjne głosowanie będzie oznaczało masowe zbieranie się osób i wzajemne zarażanie przed placówkami pocztowymi. Zdziwienie może budzić fakt, że elektorat pisowski jest bezkrytyczny w stosunku do tych szalonych pomysłów.
Ogłoszenie2020.04.3 21:32
Zamordyzm większy jak w stanie wojennym.Ale ja to mam w dooopie.Ja na tym zarabiam: Na spacer wyprowadzę: młodzież do lat 18-tu - Usługa podstawowa - 30PLN/h.Dzieci od lat 14-tu 50PLN/h.Opcje:przewijanie niemowląt-10PLN od pampersa. Z muzyką-dopłata 10PLN/h.Na smyczy - dotyczy tylko młodzieży powyżej 8 roku życia -10PLN/h.Na smyczy z obrożą kolczatką dla wyjątkowo agresywnych + pała -dopłata 20 PLN/h.Młode powyżej 15 roku zycia- wezmę na chate gratis. Ze względu na rządowe obostrzenia, jednorazowo mogę wyprowadzić tylko jedną sztukę.Gwarantujemy zachowanie odstępu 3m ( pies wilczur,sztywny drążek z włókna szklanego,inne) Warszawa i okolice, tel 375 764 923
Miss You promo2020.04.3 20:24
I czym sie durniu chelpisz rze zabrales nam chec do rzycia i rujnojesz kraj i co to za wyczyn wydac bezmyslne polecenie o ograniczeniu wolnosci jaki to zaangazowani to twoj obowiazek, ale czy bedziesz umial to wszystko odkrecic ... ile neszczesc morze spasc na spoleczenstwo z powdu waszego nie rupstwa i bezmyslnosci to dzieki WHO ta panika i strach ludzki,, rzad do natychmiastowej degradacji,,,
pistoleto2020.04.3 18:38
szef who to chińska matrioszka a who powinna się nazywać światowa chińska organizacja zdrowia
Nina2020.04.3 17:08
Kiepski żart... ten marionetkowy prezydent podpisze każdy bubel, zaprzysięzy każdego komucha... gdy miał okazję się wykazać np. przy pomocy frankowiczon to temat "olał", zamiast tego wolał się wygłupiać na Tik-toku.
anonim2020.04.3 17:04
List tej treści wysłano z WHO do wszystkich głów państw na świecie... żałosna propaganda.
anonim2020.04.3 17:02
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny
anonim2020.04.3 17:01
Marna propaganda mająca na celu ukryć nieudolność władz.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.3 15:05
@matis89 Szabes dzisiaj, zapal świeczkę i żryj te swoje koszerne goovna.
matis892020.04.3 15:00
Masońskie i pedofilskie WHO dziękuje Dudzie ? Dopiero co WHO zalecała pedofilskie standardy seksualizacji dzieci w szkołach.
ladychapel2020.04.3 14:59
DLA PRZYPOMNIENIA!!!!!! Rok 2009 Andrzej Duda o wątpliwościach Prezydenta co do ustawy Minister Duda przypomniał, że zmiany w prawie wyborczym muszą być uchwalone minimum pół roku przed wyborami. Według prezydenckiego ministra Andrzeja Dudy, Lech Kaczyński zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, bo ma wątpliwości, czy nie narusza ona m.in. zasady prawidłowej legislacji. https://www.prezydent.pl/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2009/art,9,95,andrzej-duda-o-watpliwosciach-prezydenta-co-do-ustawy.html
prosty2020.04.3 14:57
Jeszcze niech się WHO odp....li od Polski z wciskaniem swoich standardów edukacji seksualnej i będzie OK>
matis892020.04.3 14:56
Wiecie czemu PIS tak panicznie boi się przełożenia wyborów, a totalna opozycja chce aby Duda był prezydentem jeszcze przez rok ??? Ponieważ w przyszłym roku masoneria planuje globalne szczepienie trującymi szczepionkami po którym ludzie będą masowo umierać w ramach depopulacji. Dlatego PIS się tak panicznie boi wyborów w przyszłym roku bo realizuje programy masońskie dokładnie tak samo jak PO, Wiosna, Nowoczesna, SLD, PSL. Więc nie uchronią Polaków przed tym globalnym szczepieniem, tylko będą zachęcać razem z PO, Wiosną, Nowoczesną, SLD, PSL i naganiać ludzi do tego masońskiego projektu. Minister finansów z PIS już powiedział że wspiera masoński projekt państwa bezgotówkowego, a więc chipowania w następnej kolejności. Dokładnie tak samo jak PO, Nowoczesna, Wiosna... Więc prezydenturę chcą zaklepać w tym roku, przed globalnym trującym szczepieniem z którym walczyć nie będą, tylko będą do niego naganiać Polaków. Dlatego też totalna opozycja chce aby Duda był prezydentem rok dłużej.
krecik2020.04.7 13:56
matis89 i do tego wlasnie wszyscy doza do masowego szczepienia ludzkosci nie tylko w polsce tylko na calym swiecie i na drugi rok wprowadza przymusowe szczepienie
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.3 14:53
Eeee tam. Ja to dostałem maila od samego Jezusa z gratulacjami za trafne (w jego imieniu) pisanie na Frądlu.
ten obcy2020.04.3 15:16
już za trzy dni nie napiszesz nic na Fronndzie.... skorzeny cię dorwie!!
cieszy mnie twoja insomnia 2020.04.3 15:17
Jeszcze pewnie tego nie wiesz, ale już jesteś trupem, jak ciebie wirus nie dopadnie, nienawiść cie zeżre.
wolałbyś Schetynę premierem?2020.04.3 14:51
Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają tysiącami. Większa epidemia od koronawirus jest epidemia nienawiści i głupoty. Ta epidemia pewnego dnia przeminie, nienawiść zasiana zostanie.
Jenny2020.04.3 14:50
Kazda glowa panstwa otrzymala taki list...
ten obcy2020.04.3 15:14
Czerska?
KaczyKonusJestZaKrótkiNaPrzedłużanieDudynia2020.04.3 14:46
List tej treści wysłano z WHO do wszystkich głów państw na świecie. Oczywiście Dudyń może próbować położyć sobie tę korespondencję pod podeszwy, żeby czuć się przedłużonym w górę. Innego przedłużenia Dudynia nie będzie.
ten obcy2020.04.3 15:12
czemu sobako przekręcasz nazwisko naszego Prezydenta, płacą ci za to?
ASTOM2020.04.3 15:14
Wiedziałem, że komuszki wytoczą pianę bezsilności i się nie zawiodłem. Uwaga komsomolcy na klawiatury i na laptopy boć to w końcu woda. A zresztą, stać was na następne.