,,Sytuacja na Śląsku opanowana'' - zdjęcie
18.05.20, 09:50Screenshot Youtube - SILESIA FLESZ TVS

,,Sytuacja na Śląsku opanowana''

8

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 217 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Największe ognisko epidemii znajduje się wciąż na Śląsku – 163 pozytywne wyniki dotyczą tego właśnie województwa. Jak jednak poinformował dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, sytuacja wydaje się być opanowana.

Badania górników na Śląsku trwają, jednak drugi etap badań, którym są oni obecnie poddawani pokazuje, że wirus wykrywany jest jedynie u pojedynczych osób”

- powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Dalej w rozmowie w TVP Info dodał:

Sytuacja wydaje się więc opanowana, a pod koniec tego tygodnia liczba nowo wykrytych dziennych przypadków być może spadnie poniżej stu”.

Wiceminister poinformował, że w tym tygodniu testowane są rodziny górników, u których potwierdzono infekcję, a do pracy wracają ci spośród górników, u których nie potwierdzono zakażenia koronawirusem w dwóch badaniach. Dodał, że kopalnie zaczną zatem pracować normalnie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (8):

Jan Radziszewski 2020.05.19 12:17
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Heidi Heido Hajdasz2020.05.18 11:45
"Ostatnie tygodnie przyniosły falę pomówień i obelg kierowanych wobec mieszkańców Górnego Śląska i innych regionów województwa śląskiego, inspirowaną nieodpowiedzialnymi wypowiedziami przedstawicieli rządu w Warszawie. Następujące po tym seansie pogardy gospodarskie wizyty władz centralnych miały przekonać nas, jak skutecznie rząd rozwiązuje problemy, które sam stworzył. W swych podniosłych deklaracjach premier i jego ministrowie nie udzielili odpowiedzi na pytania, które nasuwają się w związku z rozwojem pandemii na terenie województwa" - napisano w oświadczeniu Ruchu Autonomii Śląska.
Apel2020.05.18 12:51
Problem epidemii rozwiązano do czasu wyborów. Potem sobie ona spokojnie wróci. Bądź co bądź tyle tysięcy głosów mniej robi różnicę.
Lech Keller-Krawczyk2020.05.18 10:54
Wincyj wyngla! Wincyj trupa! Wincyj, Moshe Moravitzki!
Klapaucjusz2020.05.18 10:27
Pan premier Morawiecki pojechał na Śląsk i sytuację opanował. "Tymi rencami, wicie, rozumicie..." Kopalnie zaczną zatem pracować normalnie, a my normalnie będziemy do nich dopłacać.
Uf2020.05.18 10:21
Strach jest od szatana widać tych ludzi. Jak się nie ma Boga w sercu, jak łatwo poznać ludzi nawet po ubiorze
Uf2020.05.18 10:19
Choroby nie ma a sytuacja opanowana śmiechu warte
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 10:15
Na razie odwołujemy epidemię do czasu, gdy kolega narciarz będzie miał nową partię maseczek...