Jak informują media, nie żyje światowej sławy architekt Helmut Jahn, który m.in. zaprojektował znany warszawski wieżowiec Cosmopolitan. Architekt zginął tragicznie.

W wileku 81 lat zginął tragicznie światowej sławyarchitekt Helmut Jahn, który został potrącony przez dwa auta. Zdanrzenie miało miejsce 8 maja w Campton Hills w amerykańskim stanie Illinois.

W momencie potrącenia przez jechał on rowerem i został jednocześnie potrącony przez dwa auta. Tragiczne zdanierzeni miało miejsce w pobliży domu architekta. Jak infomrują media, 81-letni architekt miał się nie zatrzymać się przed znakiem STOP i wjechać wprost pod nadjeżdzające samochody.

Architekt zaprojektował wysoki na 160 metrów wieżowiec Cosmopolitan przy zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej w Warszawie. – Wierzę, że ten budynek zmieni przestrzeń Warszawy, sprawi, że na stałe zagości tu najlepsza architektura – powiedział Jahn podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod warszawski apartamentowiec – czytamy na portaly fakt.pl.

Helmut Jahn zaprojektował m.in. kompleks budynków Sony Center na Placu Poczdamski w Berlinie, biurowiec Messelturm we Frankfurcie nad Menem, One Liberty Place w Filadelfii a także lotniska w Kolonii, Monachium i Chicago.

 

mp/dw.com/fakt.pl