Sputnik V zdominuje Europę? EMA rozpoczyna przyspieszoną procedurę - zdjęcie
04.03.21, 12:11Fot. The Russian Presidential Press and Information Office via: Wikipedia CC 3.0/Mos.ru via: Wikipedia CC 4.0

Sputnik V zdominuje Europę? EMA rozpoczyna przyspieszoną procedurę

13

Komitet ds. Leków Europejskiej Agencji Leków rozpoczął przyspieszoną procedurę oceny rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19. Jeśli Sputnik V okaże się skuteczny i bezpieczny, wkrótce może być wykorzystywany w całej Europie.

EMA oceniła, że opublikowane wyniki badań laboratoryjnych i klinicznych wskazują, iż rosyjska szczepionka może być skuteczna w walce z koronawirusem. Komitet ds. Leków rozpoczął analizę preparatu, która najpewniej skończy się formalnym dopuszczeniem go do obrotu w Unii Europejskiej.

Obecnie z rosyjskiej szczepionki korzystają już Węgry i Słowacja.

kak/PAP

Komentarze (13):

toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.9 13:14
.. obywatele ... sputnik to taka fajna ruska rakieta ... co sie lubi kopcic na okraglo ... i ma c(h)ipa ... przy doooopie ... a pilota trzyma i tak ten ... byll geyy ... a moze sie zdarzyc ze PO odlocie zostanies skierowany w kupe gnoju ... zamiast granata do roztrzaski ... na POlu w ... kibucu POlin ... szalom malejkum ...
Prawda2021.03.8 18:11
Po szczepionce Ruskiej Sputnik jak sie połozysz to odlot w Kosmos , od Tiochnika ---w latach 60 Ruski w Moskwie testowali buty gumowe -- z 12 pietra skakali Wania Padoch a buty całe --
APEL2021.03.8 9:06
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.03.4 19:30
.... obywatele ... sputnik to pekna ruska rakieta ... a lubi sie "POkopcic" ....
AAAtomek2021.03.4 16:15
Czy sputnik-V będą sprzedawali na stacjach Orlenu? Tak jak ruską ropę?
Gdzie jesteś Radziszewski-matis?2021.03.4 14:48
Wylewasz kubły gnoju propagandy na szczepionki zachodnie i ONI SŁOWA KRYTYKI o Sputniku V? - - - TY PŁATNA SZMATO!
Radziszewski-matis89 -Walter oraz2021.03.4 14:07
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄!
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.4 14:06
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
Anonim2021.03.4 12:25
Sprzedawajmy polską szczepionkę, roztwór z wody, która kiedyś myła się św. Faustyna. Skuteczność gwarantowana 100%, dodatkowo leczy marskość wątroby, syfilis i hemoroidy. .
konrad2021.03.4 12:24
no to nie dość że wielu z nas będzie musiało szczepiąc się rosyjską szczepionką pokazywać że się nie cieszą to jeszcze wódką zapijać żeby ujmę na NARODOWEJ dumie zagłuszyć.
Elektor2021.03.4 12:45
Może tak być! Ja się nie szczepię niczym ale mnogo pisowców trzęsie gaciami i będzie się szczepić. A to rusofoby:) Tak jak piszesz będą musieli udawać że się nie cieszą hehehehe. Zupełnie jak śp. Kaczyński na libacji z równie śp. Kiszczakiem. Owszem łoił wódę, ale ani się nie cieszył ani nie zakąszał! No i nie fraternizował się!
Zwykła kobieta2021.03.4 12:22
Mam 73 lata zadzwoniłam w sprawie zaszczepienia sie i usłyszałam ze nie ma szczepionek i zapisy sa od 15 marca.Ja sie pytam co robi ta ostatnia urwa niejaka Truda Albrecht na czele KE ??Przecież UE miała zadbać o szczepionki?I co i gooowno!!Ta chołota zajmuje sie abstrakcjami jak "praworzadnosc" oczywiscie w Polsce i na Wegrzech.Mam juz tego dosc.
Anonim2021.03.4 12:27
Obejrzyj spot Morawieckiego w kur..wizji, on już tyle razy pokonał pandemię, że sam jego widok leczy.